Piątek, 24 Listopada 2017 | Imieniny: Emmy, Flory, Romana | Pogoda: 9°C, 1012 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaInterwencje
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. (aw)

Beztrosko, ale i bezpiecznie

Uszkodzona ławka, brak poręczy zabezpieczającej, poluzowany szczebel od drabinki, gwoździe wystające z daszka (na szczęście wysoko). Fotografie ukazujące stan urządzeń na placu zabaw w Fosie Miejskiej nasz reporter wykonał 10 maja. Po naszej interwencji i prośbie o jak najszybszą reakcję, otrzymaliśmy zapewnienie ze strony urzędu miejskiego, że naprawa zostanie wykonana do dnia 14 maja.

W fosie spotkaliśmy mieszkankę os. Kolejarz, która często przychodzi na tutejszy plac zabaw ze swoją córką. - Poręczy nie ma już od jakiegoś czasu. Moja córka uważa w tym miejscu, ale jest starsza. Gorzej z mniejszymi dziećmi – zauważyła. Narzekała też, że plac zabaw z prawdziwego zdarzenia przy Szkole Podstawowej nr 1 nie jest dostępny dla wszystkich. Trudno się z nią nie zgodzić.

Reklama | Czytaj dalej »

Drobnymi naprawami urządzeń na placach zabaw zajmuje się Zakład Zagospodarowania Odpadów. Jak dowiedzieliśmy się w wydziale komunalnym, ZZO ostatni przegląd na placu zabaw robiło 6 maja. Jakkolwiek dopiero nasz reporter poinformował dyrektora wydziału komunalnego chojnickiego ratusza Jarosława Rekowskiego o stanie urządzeń, dołączając do maila obrazujące to zdjęcia. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz najmłodsi będą bawić się beztrosko, ale i bezpiecznie.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

8 komentarzy

~Burmistrz placów zabaw nie lubi!!!
Przykładlac w parku 1000lecia,bez powodu zlikwidowany,bo w przebudowie nie przeszkadza.Nienawidzi dzieci ten nasz władca?
20 Maja 2011, godzina 20:54
~Do kaszuba
Pan z nadzoru budowlanego tamtędy pewnie nie chadza? Przecież urzędnik urzędnikowi pod górkę robił nie będzie.
14 Maja 2011, godzina 07:19
~UNIA nie da na remont placów zabaw
Plac zabaw w takim stanie w samym sercu miasta. Wstyd i hańba. A co na to burmistrza rzecznicy-pełnomocnicy? Najważniejsze, że są? Czy to kolejny sukces naszych władz ?
14 Maja 2011, godzina 07:16
~kaszub
Place zabaw na terenach SM stwarzają zagrożenie zdrowia i życia,tym powinien ktoś się zająć.Nadzór budowlany powinien je skontrolować i zamknąć
13 Maja 2011, godzina 19:56
~marta
Plac zabaw połozony na ul. Dworcowej woła o pomoc do Burmistrza. Panie Burmistrzu prosze sprawdzić w jakich warunkach bawią sie Nasze dzieci z prawdopodobnie najbiedniejszych ulic w miescie czyli Piłsudzkiego i Dworcowej. Zniszczone schody, brak furtki, uszkodzone huśtawki, psy przez brak furtki w piaskownicy zrobiły sobie toalete, szkła i porozrzucane butelki. Jest to miejsce smutku i rozpaczy a za płotem piękny plac zabaw obok, które stoi sępik (szkoła nr 3) zamknieteCzy Nasze dzieciaki nie zasługuja na takie miejsce?
13 Maja 2011, godzina 19:39
Place zabaw są dla przedszkolaków. Czy jest w Chojnicach jakiś plac zabaw dla dzieci w wieku szkolnym? Nie wszystkie dzieci chcą i mogą korzystać z Orlików - a propozycje dla dziewcząt?
13 Maja 2011, godzina 16:02
~qq
Raczej wątpię w to,że uszkodzenia powstały w trakcie użytkowania placu zabaw zgodnie z przeznaczeniem?!?!?! Może przydałoby sie tam więcej patroli SM lub monitoring. A ze strony korzystających lepsza dbałość o dobro wspólne.
13 Maja 2011, godzina 15:40
~ojciec_dziecka
Proponuję wycieczkę Pana reportera do samorządowego przedszkola przy ulicy Młodzieżowej. Tam są zabawki, pamiętajace generała Jaruzelskiego w szczycie glorii frontowej. Żelazne sprzęty, które nie spełniają obecnie żadnych norm bezpieczeństwa.
13 Maja 2011, godzina 14:45

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 352.00 363.00 DKKDKK 55.50 57.00
EUREUR 417.00 425.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 355.00 370.00 NOKNOK 42.60 44.20
GBPGBP 467.00 479.00 SEKSEK 41.80 43.30
Aktualizacja: 2017-11-24 09:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 354.00 360.00 DKKDKK 56.10 56.70
EUREUR 419.00 423.00 RUBRUB 6.06 6.09
CHFCHF 358.00 365.00 NOKNOK 43.10 43.80
GBPGBP 469.00 475.00 SEKSEK 42.30 42.90
Aktualizacja: 2017-11-24 09:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-11-23

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.61 zł 4.96 zł 4.47 zł 2.05 zł
BP - - - -
Lotos Optima 4.61 zł - 4.49 zł 2.05 zł
MZK 4.58 zł 4.78 zł 4.45 zł 2.07 zł
Orlen 4.62 zł 4.97 zł 4.48 zł 2.06 zł
PKS - - - -