Niedziela, 19 Listopada 2017 | Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła | Pogoda: 5°C, 999 hPa, wiatr 11.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaLudzie piszą
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. ms

Park dla fakirów?

W parku Tysiąclecia w rejonie stawu z urządzeniami napowietrzającymi przejść można się po szkle...

Z ziemi wokół akwenu wystaje potłuczone szkło, kawałki naczyń, a nawet stare butelki.

- Te szkła powinny być wygrabione, bo przecież tu dzieci biegają. Już dawno powinny być sprzątnięte śmieci, a nie posiana trawa – powiedziała nam chojniczanka, którą spotkaliśmy w parku.

Co na to urząd miejski, który w pierwszym etapie zainwestował tam 10 mln zł (75 % dofinansowania z UE)?

- Wykonawca trochę nas zaskoczył, jak zobaczyliśmy co nawiózł. Zaczął to wybierać i zobowiązał się, że nie będzie tam ani kawałka talerza ani butelki – powiedział dyrektor Jacek Domozych z Wydziału Budowlano-Inwestycyjnego chojnickiego ratusza. 10 czerwca wraz z wykonawcą, czyli Ekomelem, przedstawiciele UM Chojnice udadzą się do parku i oczekiwać będą, że teren zastaną już uporządkowany.

Reklama | Czytaj dalej »

Może oprócz wygrabienia śmieci potrzebne będzie nawiezienie kolejnej warstwy. Poprzednio nawieziono ziemię wykopaną wcześniej w parku, w której było wiele „skarbów”. Według dyrektora Domozycha, wykonawca nawet wybiera część ziemi ze śmieciami, tylko nie wiadomo jak głęboko one są zakopane.

Dyrektor Wydziału Programów Rozwojowych i Współpracy Zagranicznej Tomasz Kamiński dodaje, że po oczyszczeniu powierzchni parku glebogryzarką przez wykonawcę „szkło po prostu powychodziło”. - Było to na bieżąco usuwane – poinformował. Kamiński dodał też, że wszystko sprawdzone zostanie 10 czerwca podczas najbliższego przeglądu gwarancyjnego.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

19 komentarzy

~adam25
a ja myśle że dobry granat wojskowy by załatwił sprawe i tyle,o co tyle szumu to nie wiem i tak bendom sie z tym bawić dłuszy czas a dyskutować o tym co było zje....ne i kogo to wina i tak sie niedowiemy bo załagodzom sprawe swoim pierdzeniem
16 Lutego 2012, godzina 08:44
~adam25
a ja myśle że dobry granat wojskowy by załatwił sprawe i tyle,o co tyle szumu to nie wiem i tak bendom sie z tym bawić dłuszy czas a dyskutować o tym co było zje....ne i kogo to wina i tak sie niedowiemy bo załagodzom sprawe swoim pierdzeniem
16 Lutego 2012, godzina 08:44
~agata
a sprzatam po swoim psie, ale wspolczuje wam, bo wiem ile ludzi tego nie robi i jak to wszystko wyglada... a w parku ma byc ladnie, jesli bedzie monitoring, to mozna gonic takich ludzi
25 Czerwca 2011, godzina 10:42
~pol
oczyszczą powierzchnię, urząd miasta odbierze inwestycję i przyuklepie papiery, przyjdzie deszcz wypłucze piasek i szkła wyrosną jak grzyby, ale to już się zwali na wandali, ze zaśmiecili a nie na wykonawcę co śmietnik nawiózł do parku
09 Czerwca 2011, godzina 13:07
~uroczysko
+ 10 dla Pani Redaktor za tytuł artykułu!
08 Czerwca 2011, godzina 22:38
~savalas
oj tam oj tam, czepiasz się
08 Czerwca 2011, godzina 21:05
~telly
Za te 10mln to szału nie ma,ktoś tu przepłacił i to sporo!
08 Czerwca 2011, godzina 20:45
~pies sołtysa
strażnicy miejscy jeżdżący rowerkami flirtują na ławeczkach z miejscowymi anorektyczkami
a swoją drogą już czerwiec, a w parku nic się nie robi.. TO SMUTNE!!!
08 Czerwca 2011, godzina 18:52
~nena
Jeszcze jest jedna sprawa, po parku chodzi starszy pan z rowerem ktory sie w krzakach obnaza rano i wieczorem niewiem co robi ta straz miejska i policja to jest karygodne!
08 Czerwca 2011, godzina 17:42
~nena
Ludzie niczego nie znaja sa do brudu przyzwyczajeni...
08 Czerwca 2011, godzina 17:37
~J. Studziński
Dla Waszej przestrogi. Odradzam Wam, szczególnie z dziećmi, spacery do parku w miejsca gdzie rozpylana jest woda z fontann. W mojej ocenie może to być groźne. A nawet bardzo groźne... Dziwi mnie, że służby sanitarne tego nie widzą. Woda która wpływa do parku na pierwszy rzut oka jest "rewelacyjna".
08 Czerwca 2011, godzina 16:51
~J. Studziński
Byłem w ubiegłym tygodniu w parku. Opisywany problem również zauważyłem i udokumentowałem. Faktem jest, że zgrabiano te śmieci (w tym szkła- mnóstwo szkła).
Jak wykopywano dodatkowe stawy trzeba było gdzieś te śmieci rozplantować. Najlepiej w parku zamiast wywieźć. W wielu miejscach grunt został podwyższony o co najmniej pół metra, jeśli nie więcej. Proszę zwrócić uwagę o ile są obecnie głębsze skarpy wzdłuż rowów. O tym jak strome nie wspomnę. Nigdy takie nie były. Jest to potencjalne, realne zagrożenie nie tylko dla dzieci.
Dojrzałem jeszcze inne, w mojej ocenie, poważne zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia ludzi i zwierząt. Od tygodnia mam przygotowany na ten temat tekst na mojego bloga. Zatytułowałem go: "Czy otwarto puszkę Pandory". Prawdę mówiąc cały czas zastanawiam się czy go wrzucić. Bo będzie znowu, że się czepiam.
Ale czy można się nie czepiać?
08 Czerwca 2011, godzina 16:35
~grzech
Oni się pytają jak głęboko leżą te śmieci, to mogę odpowiedzieć zgodnie z prawdą: do 7 metrów w rejonie ul. Sukienników. Do takiej głębokości dokopywała się koparka. To są resztki tego co pozostało z dawnych Chojnic. Po wojnie trafiły tam również gruzy i śmieci ze zniszczonego w 1945 r. przez Sowietów miasta. Jezioro, które było w tym miejscu zasypano, teren wyrównano, posadzono topole i inne drzewka i na tysiąclecie park jak złoto był. Bez nawiezienia nowej ziemi się nie obejdzie, bo się zagrabią na śmierć.
08 Czerwca 2011, godzina 14:45
~Mari
eee..po co ta afera...i tak za chwilę właściciele psów będą chodzić tam na spacery i wszyscy będziecie mogli zapomnieć o wylegiwaniu się na trawce. No chyba, że lubicie leżenie na psich odchodach. W 100% popieram akcję p. Raczkowskiego (dla niedoinformowanych - akcja wkładania polskiej flagi w psie kupy leżące na ulicach w-wy)!!! Niestety POLSKA PSIĄ KUPĄ USŁANA!!! Zmienić prawo, mandaty wlepiać, porządek będzie bynajmniej!
08 Czerwca 2011, godzina 14:41
~KK
Brak nadzoru ze strony Inwestora i takie są efekty.
08 Czerwca 2011, godzina 14:21

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 354.00 367.00 DKKDKK 55.90 57.40
EUREUR 417.00 429.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 355.00 370.00 NOKNOK 42.60 44.10
GBPGBP 466.00 481.00 SEKSEK 41.60 43.10
Aktualizacja: 2017-11-19 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 358.00 365.00 DKKDKK 56.30 57.10
EUREUR 421.00 426.00 RUBRUB 6.03 6.08
CHFCHF 359.00 366.00 NOKNOK 43.20 43.90
GBPGBP 471.00 477.00 SEKSEK 42.20 42.90
Aktualizacja: 2017-11-19 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-11-14

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.7 zł 5.05 zł 4.56 zł 2.11 zł
BP 4.71 zł 5.07 zł 4.59 zł 2.11 zł
Lotos Optima 4.7 zł - 4.79 zł 2.11 zł
MZK 4.7 zł 4.9 zł 4.55 zł 2.13 zł
Orlen 4.71 zł 4.99 zł 4.59 zł 2.11 zł
PKS 4.73 zł - 4.59 zł 2.13 zł