Sobota, 23 Czerwca 2018 | Imieniny: Albina, Wandy, Zenona | Pogoda: 17°C, 1015 hPa, wiatr 6.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaKultura
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. Joanna Kwasigroch

Koncert Arpeggio

We wtorek (21.06) w Powiatowej Bursie dla Młodzieży Szkolnej odbył się koncert zespołu Arpeggio z PMDK w Brusach.

Było to podsumowanie dwuletniej pracy zespołu, którego historia rozpoczęła się w murach Powiatowej Bursy dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach. Uczniowie początkowo spotykali się w ramach kółka wokalnego. Wkrótce w zespole pojawiło się kilku instrumentalistów. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze sukcesy – zespół Arpeggio pod egidą Agnieszki Mrozek Gliszczyńskiej ma na swoim koncie sukcesy na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim, jak np. na Przeglądzie Piosenki Religijnej Credo.



Wtorkowy występ zespołu był przede wszystkim wspaniałą dawką poezji śpiewanej. Zaprezentowano utwory z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa, Grzegorza Turnaua, czy Anny Marii Jopek. Nie zabrakło również akcentów francuskich – jest to efekt warsztatów, które odbyły się w ramach Dni Kultury Francuskiej w ubiegłym miesiącu.

Reklama | Czytaj dalej »



Koncerty Arpeggio zachwycają nie tylko ze względów muzycznych, jakimi są niewątpliwie ciekawe opracowania piosenek na głosy przy akompaniamencie gitary oraz djemby. W ich repertuarze nie ma piosenek przypadkowych, gdyż każda niesie głębokie przesłanie. Stąd cała wręcz mozaika piosenek wykonywanych przez zespół: od piosenki religijnej, przez poezję śpiewaną aż do protest song.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

12 komentarzy

~Joanna Kwasigroch
Bardzo przepraszam za zaistniałą pomyłkę. Faktycznie, historia zespołu rozpoczęła się w murach Powiatowej Bursy dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach a nie, jak wcześniej napisałam, w Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Chojnickich. Błąd został poprawiony, dziękuję bardzo czytelnikom za czujność! Pozdrawiam!
23 Czerwca 2011, godzina 09:43
~podatnik
Uściślę nie wszystkich radnych, a większość.
23 Czerwca 2011, godzina 09:35
~podatnik
I co z tego? Radnych powiatowych to nie interesuje. Likwidując PMDK skazują tych i przyszłych młodych ludzi na przesiadywanie na ławkach, na nudy. Wielka szkoda.
23 Czerwca 2011, godzina 09:31
~:)
zresztą maja sporo nagród i wyróżnień ,
23 Czerwca 2011, godzina 09:22
~fanka
SWIETNIE PRZYGOTOWANA MŁODZIEŻ, brawo dla Pani Agnieszki , zwłaszcza jestem pod wrażeniem jak śpiewa Gabrysia , Monika oraz Agata i Darek . ich wykonania sa pełne ekspresji , emocji rewelacyjny wykon "Domu wariatów" , w ogóle piosenek aktorskich świetny narybek warto ich promować.. warto się nimi chwalić i śpiewają taką piosenkę .. szkoda byłoby nas ...w refrenie dbajmy o nich póki można , ja kiedy ich słucham wzruszam się chyba ze mam wyjątkową poetycką wrażliwość, brawo dla grających chłopaków no i jeszcze raz ukłony dla pani Agnieszki
23 Czerwca 2011, godzina 09:21
~do OdAdoZ
Właśnie.
I za chwilę nie będzie placówki kulturalnej na szczeblu powiatowym. Niektórym radnym dopiero teraz rozjaśniły się horyzonty.
To, że miasto (samorząd gminny) Brusy do tej pory nie prowadziła domu kultury to już odrębna rzecz.
22 Czerwca 2011, godzina 17:18
~odAdoZ
Dlatego...Powiatowy.
22 Czerwca 2011, godzina 16:13
~do OdAdoZ
Ale... z siedzibą w Brusach.
Placówka jest powiatowa. I działalność prowadzi na terenie powiatu, a nie tylko w Brusach jak wszyscy myślą.
22 Czerwca 2011, godzina 15:00
~OdAdoZ
Skoro się tak nazywa, to po co pisać inaczej? Zwyczajne rozwinięcie skrótu PMDK - taki jest oficjalny "tytuł" placówki.
22 Czerwca 2011, godzina 14:48
~wyborca
Racja. Nie ma powiatu bruskiego. Jest chojnicki.
22 Czerwca 2011, godzina 11:10
~podatnik
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą (!!!) w Brusach. Ta młodzież z zespołu Arpeggio to młodzież z Chojnic. Czyżbym się mylił?
22 Czerwca 2011, godzina 11:03
~alO
"... którego historia rozpoczęła się w murach" Powiatowej Bursy dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach, jeśli już
22 Czerwca 2011, godzina 10:54

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 363.00 375.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 425.00 437.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 367.00 382.00 NOKNOK 44.80 46.30
GBPGBP 484.00 497.00 SEKSEK 40.90 42.40
Aktualizacja: 2018-06-23 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.00 372.00 DKKDKK 57.40 58.20
EUREUR 429.00 433.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 372.00 379.00 NOKNOK 45.30 46.00
GBPGBP 488.00 493.00 SEKSEK 41.40 42.10
Aktualizacja: 2018-06-23 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?




Ceny paliw2018-06-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.09 zł 5.45 zł 4.99 zł 2.07 zł
Circle K 5.06 zł 5.41 zł 4.96 zł 2.05 zł
Lotos Optima 5.06 zł - 4.93 zł 2.05 zł
MZK 5.06 zł 5.23 zł 4.93 zł 2.07 zł
Orlen 5.09 zł 5.37 zł 4.99 zł 2.07 zł
PKS - - - -