Niedziela, 30 Kwietnia 2017 | Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana | Pogoda: 4°C, 1023 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Michał Januszewski, PChS

Prawybory w sobotę

Już jutro 24 września od 10 do 17.00 chojniczanie będą mogli uczestniczyć w Prawyborach Parlamentarnych.

Na płycie Starego Rynku stanie namiot wyborczy, w którym będzie można uzyskać karty do głosowania oraz oddawać głosy. Swoją obecność zapowiedzieli kandydaci do Sejmu i Senatu z naszego regionu.

Jednocześnie zapraszamy na bloga Stowarzyszenia, http://blog-pchs.blogspot.com/ znajdują się na nim aktualne informacje dotyczące naszej działalności, sylwetki członków PChS, opinie oraz materiały do pobrania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~Karta do głosowania
Rozumiem wasze zdanie i po części zgadzam się,ale jeżeli zorganizować akcję pn. np. "nieważny głos" i tych głosów byłoby naprawdę dużo, to już daje do myślenia. Wiem, że mój jeden nieważny głos nic nie da i będzie uważany za pomyłkę, a nie świadomy wybór - tysiące głosów mówiłyby co innego. Ja dalej zachęcam do pójścia na wybory przez niezdecydowanych i zagłosowania na wszystkich politykierów z wszystkich list. NIECH SIĘ CIESZĄ
26 Września 2011, godzina 12:08
~do "Karta do głosowania"
Wyższa frekwencja stanowi argument polityków w dyskusjach dot. poparcia dla ich destrukcyjnej polityki (socjalizm) w stylu "zostaliśmy wybrani, więc nasze rozwiązania mają duże poparcie społeczne (frekwencja)". Fakt istotny do gierek politycznych: do wyborów poszło np. 60% Polaków (pozorowane poparcie tak licznej grupy). Fakt niewygodny ignorowany: oddano np. 10% nieważnych głosów (kogo to interesuje?).

Wysoka frekwencja to NAGRODA dla ludzi, którzy występując przeciwko wolności gospodarczej, promujących jawnie socjalizm niszczą naszą teraźniejszość i przyszłość.
26 Września 2011, godzina 10:55
~bocian
do ~Karta do głosowania - jaka jest różnica między nie uczestniczeniem w wyborach, a oddaniem nieważnego głosu? Po co sztucznie powdyższać frekwencję?
26 Września 2011, godzina 10:43
~Karta do głosowania
Proszę wszystkich, którzy nie chcą iść na wybory, bo twierdzą, że nic się nie zmieni. Idźcie na wybory, skorzystajcie z prawa demokracji, ale oddajcie nieważny głos. Tylko nie pustą kartkę - w komisjach mogą dostawić krzyżyk. Zagłosujcie np. na wszystkich kandydatów, a co tam, niech mają. W ten sposób zwiększy się frekwencja i pokażecie politykom, gdzie ich macie. Ja tak zrobiłem w wyborach samorządowych, zrobię i teraz,bo nie mam swojego kandydata.
26 Września 2011, godzina 09:52
~bocian
o taką demokrację bili się nasi dziadkowie?

A całe te prawybory są tak samo miarodajne jak wszystkie przedwyborcze sondaże. Tu w Chojnice24 widzimy, że 50% chojniczan chce iść na wybory, a w innym portalu można wyczytać, że 79%. Komu wierzyć? Nikomu! Wyborcy, nie sugerujcie się sondażami, spekulacjami, ani prawyborami. Niech każdy głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i rozumem.
26 Września 2011, godzina 08:54
~ob.
Do Misi
Prawybory to jeszcze nie sex, a dopiero gra wstępna,
24 Września 2011, godzina 13:48
Ale jaka ich jakość? Przy mnie karty do głosowania dostał młodzieniec, który nie mógł wylegitymować się dowodem... Miałam też wątpliwą przyjemność przy urnie: "dzień dobry, nazywam się xy, lista x, numer y, dziękuję za głos". No co to jest, się pytam?!
24 Września 2011, godzina 13:22
~xyz
Bardzo dobrze, że i u nas prawybory.
24 Września 2011, godzina 10:18
~bocian
moim zdaniem powinno się zmniejszyć diety poselskie, na przykład do średniej krajowej. Ciekawe ilu kandydatów wtedy byłoby do rządzenia
24 Września 2011, godzina 09:13
~Misia
Prawybory to w zasadzie jak seks bez zobowiązań. Nie no, skandal!
23 Września 2011, godzina 22:36
~ijk
A co się zmini po wyborach ? Na mój rozum nic dla wyborców a parlamentarzyści podwyższą sobie na początku kadencji diety a o wyborcach zapomną na cztery lata.
23 Września 2011, godzina 16:12
~Emeryt
Tym razem nie będe brał udziału w głosowaniu bo i tak nic się nie zmieni. Posłowie nie myślą o narodzie tylko o tym jak przez nastepne cztery laty zapewnić sobie ciepły stołek. Wystarczy popatrzeć na chojnickich kandydatów i tak jest w całej Polsce. Nadzieja Chojnic to pp. Sawicki i Wałdoch.
23 Września 2011, godzina 15:42
~bocian
ja napiszę tylko tyle, że w tym roku postanowiłem nie brać udziału ani w prawyborach, ani w wyborach prawdziwych, bo zauważyłem, że nieważne kto wybory wygrywa, ale ważne kto przegra - wyborcy. Oni są zawsze na ostatnim miejscu, a ci, którzy dopadną się do koryta wyborców mają głęboko poniżej zakręconego ogona.

Druga sprawa,że według mnie głosować powinno się na określone osoby, a nie na partie. Nie pamiętam już kto to powiedział, ale zasłyszałem opinię, że w naszym kraju nie mamy demokracji, ale partiokrację. Poseł powinien mówić to co mu nakazuje sumienie, a nie lider partii. Jeżeli już musicie na kogoś głosować, proponuję wybierać posłów niezrzeszonych i mieć nadzieję, że to przyniesie jakiś skutek.

Tak czy inaczej, ja nie głosując w wyborach dobrowolnie zrzekam się prawa do krytykowania polskiej polityki.
22 Września 2011, godzina 22:45
~ALFA
Do ~ Nie wierzę - Po pierwsze proszę podać dowód niewiarygodnośći Panów Sawickiego i Wałdocha. Po drugie proszę podać argument na zakwestionowanie obiektywności wyników tych prawyborów. Sam tam pójdę w sobotę i zagłosuję, bo jestem ciekawy jak bardzo chojnickie społeczeństwo popiera tych, którzy ich okradają. Na pewno nie będę głosował na PO! A gdyby Sawicki, albo Wałdoch startowali, to mój głos idzie na ich konto. Mają gdzieś stołki, mówią prawdę i nie idą w układy. Całą reszta to się nadaje do...Y.
22 Września 2011, godzina 11:13
~Wera
Czas pokaże...
22 Września 2011, godzina 00:06

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało zablokowane.

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 382.00 392.00 DKKDKK 55.80 57.30
EUREUR 416.00 426.00 RUBRUB 6.30 7.40
CHFCHF 383.00 398.00 NOKNOK 44.20 45.70
GBPGBP 494.00 506.00 SEKSEK 42.80 44.30
Aktualizacja: 2017-04-29 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 386.00 390.00 DKKDKK 56.20 56.90
EUREUR 419.00 424.00 RUBRUB 6.81 6.82
CHFCHF 387.00 395.00 NOKNOK 44.70 45.40
GBPGBP 498.00 503.90 SEKSEK 43.30 44.00
Aktualizacja: 2017-04-29 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności w samorządach lokalnych?




Ceny paliw2017-04-27

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.58 zł 4.93 zł 4.42 zł 2.01 zł
BP 4.63 zł 4.99 zł 4.46 zł 2.03 zł
Lotos Optima 4.59 zł - 4.43 zł 2.01 zł
MZK 4.57 zł 4.77 zł 4.4 zł 2.07 zł
Orlen 4.59 zł 4.94 zł 4.43 zł 2.02 zł
PKS 4.59 zł - 4.43 zł 2.03 zł