Czwartek, 29 Października 2020 | Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fotomontaż ms

To jest promocja zdrowej rywalizacji?

Ostatnio informowaliśmy o sukcesach tancerzy z obu placówek. Od lewej: Olga Szynwelska i Monika Gunetzel oraz podopieczni Czapiewskiego.

Ostatnio informowaliśmy o sukcesach tancerzy z obu placówek. Od lewej: Olga Szynwelska i Monika Gunetzel oraz podopieczni Czapiewskiego.

Zastanawia się Jacek Czapiewski, którego tancerze nie mogą wziąć udziału w turniej tańca na szczeblu ogólnopolskim, który odbędzie się jutro w Chojnickim Domu Kultury. Rywalizować na nim będą tancerze m.in. z Gdańska, Włocławka czy Bydgoszczy. Zaprezentują się też chojniccy tancerze z ChDK. Zabraknie natomiast tancerzy z Akademii Tańca „Piętro wyżej”.

Właściciel szkoły tańca Jacek Czapiewski wspomina, że w zeszłym roku też były problemy z udziałem jego podopiecznych w turnieju. Ostatecznie po kilku spotkaniach, w których udział oprócz niego wzięli: dyrektor ChDK Halina Gawrońska, instruktorka z ChDK Monika Michalewicz oraz burmistrz Arseniusz Finster, tancerze z Akademii Tańca na turnieju wystąpili. Już wtedy był konflikt między tancerzami z dwóch placówek, szczególnie między tancerką, która przeszła do Akademii Tańca a jej byłą instruktorką Moniką Michalewicz.

Reklama | Czytaj dalej »

Zapytaliśmy dyrektor Chojnickiego Domu Kultury, jakie są powody, że w tym roku wśród zaproszonych na turniej uczestników nie znaleźli się uczniowie Czapiewskiego.

- Organizujemy konkurs według regulaminu i zespoły muszą mieć licencje Polskiego Związku Tańca i Polskiego Związku Tańca Sportowego, których Akademia Tańca z Chojnic nie ma. Po drugie, zaprosiliśmy te zespoły, z którymi współpracujemy. Szkoła tańca pana Czapiewskiego robiła swój turniej, na który nas nie zaprosiła. Kolejny powód to ograniczona ilość miejsca. W tym roku organizujemy turniej w ChDK, a nie jak w zeszłym roku w hali OSIR – argumentuje Halina Gawrońska.

Takie tłumaczenie nie przekonuje Jacka Czapiewskiego. - To są bzdury. Wiem, że licencji nie mają też inne zaproszone kluby, wtedy tłumaczy się to tym, że działają na zasadzie stowarzyszenia. To jest po prostu brak chęci do współpracy. W ChDK nie darzą nas sympatią. Nawet jeden z rodziców, który interweniował w tej sprawie w domu kultury od pani
dyrektor usłyszał, że tancerze się nie lubią. Organizator zapowiedział, że gdy zgodzą się na uczestnictwo w turnieju tancerzy Akademii Tańca, będą zmuszeni wycofać swoich zawodników. Dlaczego? To jest promocja zdrowej rywalizacji??? Gołym okiem można dostrzec, jaką ChDK tworzy negatywną atmosferę wśród tancerzy obydwu klubów. Jest mi bardzo przykro i nie mogę zrozumieć gry prowadzonej przez panią Gawrońską - odpowiada Jacek Czapiewski.

Właściciel szkoły tańca dodaje, że jedyny turniej, o którym mówić może Halina Gawrońska, to wewnętrzny turniej tańca towarzyskiego dla przedszkolaków. - Jak sama nazwa turnieju mówi, jest wewnętrzny, obejmujący tancerzy Akademii Tańca, którzy trenują i uczęszczają na zajęcia w przedszkolach. Prowadzę zajęcia w placówkach przedszkolnych, a ten turniej był okazją do pokazania rezultatów zajęć rodzicom - tłumaczy.

Niestety w sobotę nie każdy będzie miał okazję, by pokazać swoje umiejętności. Instruktorka tańca Monika Michalewicz zauważa, że jeśli są takie potrzeby społeczne, to można zorganizować np. powiatowy turniej, na którym nie będą obowiązywać przepisy Polskiej Federacji Tańca i Akademia Tańca będzie mogła wziąć w nim udział.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

92 komentarzy

~////
Dominika *
08 Grudnia 2011, godzina 20:20
~////
Dominkika ma rację!
08 Grudnia 2011, godzina 20:19
~Aleksandra Kiedrowicz
Przyznaję...moje zachowanie na Dniach Chojnic było nieodpowiednie. 6. strona i myślę , że wszyscy już powiedzieli to co im leżało na sercu, teraz pora wziąć się za siebie i przygotowywać się do kolejnego turnieju. I na koniec złota rada, żeby nie wierzyć w domniemane insynuacje i się nimi nakręcać tylko dowiedzieć się u źródła czy rzeczywiście jest tak jak słyszymy z "zewnątrz", i tyczy się to nie tylko CHDK ale też ATPW.
Życzę powodzenia i pozdrawiam !
04 Grudnia 2011, godzina 22:40
~Tomasz
Nie będę wracał do tematu wczorajszego turnieju bo moi poprzednicy powiedzieli wszystko na ten temat. Jeśli chodzi o spór CHDK-u a ATPW? Ja go nie odczuwam . Z wieloma tancerzami z CHDKu mijam się w szkolę, rozmawiamy, dopingujemy się wzajemnie. Dowodem tego może być wczorajszy doping z mojej strony jak i paru innych osób , dla chojnickich uczestników ! I wiecie co ? Jeśli będziemy mieli znowu okazje wspólnie rywalizować w jednym turnieju, w batelkach o których tutaj mowa, to bez względu na wynik, podziękuje wam za zdrową rywalizację. Bo chyba takie powinno być nastawienie każdego tancerza. Rywalizacja + dobra zabawa. Osoby z CHDK`u jak i ATPW łączy ta sama pasja , którą jest TANIEC!!
04 Grudnia 2011, godzina 22:01
~Julita Cysewska
Wiesz dobrze, że nie tylko to miałam na myśli, więc nie pisz mi tu o poziomie. Zastanów się tylko gdzie zaczynałaś i czy na miejscu jest dosłownie - wyśmiewanie się z innych, nie tylko pod kątem tańca. Zaszkodziło to wszystkim, bo wymachiwanie rękoma na widok dziewczyn tańczących disco nie było na miejscu. Dla jasności, nie piszę o wczorajszym dniu. Dla przykładu? Występy - Dni Chojnic. I czytaj ze zrozumieniem, nie jesteśmy źle nastawieni na ATPW, jest tam wielu świetnych tancerzy, w śród nich jesteś Ty. Więc...trochę pokory. I to nieprawda, że konflikt nigdy nie zostanie zażegnany.Swoją drogą mogłoby wyjść z tego coś naprawdę fajnego, chociażby w hip hopie. I proszę, nie oceniajmy tancerzy po tym gdzie tańcza czy w jakiej szkole się ucza.

04 Grudnia 2011, godzina 18:55
~Paulina Toda
Uważam ,że konflikt między CHDK a ATPW jest zbędny , dlaczego nie możemy nazywać się po prostu "tancerzami z Chojnic " ? I nawet nie chodzi teraz o to , że zoorganizować walkę pomiędzy grupami o to kto jest lepszy , tylko dlatego , że ATPW nie mogło wystąpić na turnieju. Kończmy te kłótnie i pracujemy na to aby rozwijać swoje umiejętności .Bo w tańcu nie chodzi tylko o to żeby wygrywać , ale żeby cieszyć się tym co się robi i mieć z tego satysfakcję.A co do poziomu turnieju , to uważam , że było tam więcej niż 10 osób , które pokazały bardzo wysoki poziom w wielu kategoriach.
04 Grudnia 2011, godzina 15:50
~do yyy...
Zgadzam się z Tobą w zupełności.
04 Grudnia 2011, godzina 14:25
~dziewczyna
Przez jedną osobę konflikt pomiędzy ATPW, a ChDK nigdy nie zostanie zażegnany.
04 Grudnia 2011, godzina 14:13
~yyy...
Tancerze! To wszystko jest śmieszne. Ok spoko Chadek zajmuje się sobą a ATPW sobą. nie zwracajcie nawzajem na siebie uwagi. nie warto. ciśniecie siebie i zastanówcie się co to komu daje? NIC!
04 Grudnia 2011, godzina 13:48
~Aleksandra Kiedrowicz
Droga Julito, jeżeli dowiadujesz się z różnych źródeł o jakichś niecnych planach to może nie wplątuj się w tę całą konspiracje tylko poobserwuj i wyciągnij sama wnioski. Ja osobiście bardzo kibicowałam Lęborkowi, Gdańskowi i paru osobom z CHDK również. Umiejętność gwizdania posiadam aczkolwiek nie wykorzystałam jej bo to nie ten poziom żeby się w ten sposób zachowywać. Błagam nie jesteśmy w podstawówce- chociaż w sumie... skoro ktoś wyimaginował sobie ten cały "plan" wygwizdywania to wyszło to z chdk i widać jak się nastawiacie wzajemnie na ATPW.
04 Grudnia 2011, godzina 13:38
~Julita Cysewska
Tak właśnie, chciałam podziękować chłopakom z ATPW za kibicowanie, wielkie 5! A to, że ktoś patrzy się na kogoś 'spode łba'..hm.. Znaczna większość nie ma zielonego pojęcia o tym co tu wypisuje i tym samym co poszczególnym grupą zarzuca Mnie zastanawia tylko dlaczego ktoś, kto dziś pisze, że 'tancerz to tancerz' nie potrafi się właśnie jak tancerz zachować i snuje plany o wygwizdywaniu nas na turnieju. Błagam. I to, że to tutaj napisałam nie oznacza, że mam jakiekolwiek uprzedzenie do ATPW, takie fakty należy odróżniać.
04 Grudnia 2011, godzina 12:14
~hehe
spoko ciekawe czy chdk pokaże teraz ducha walki i zaprosi na walkę atpw by zachować twarz
z chęcią się zjawię i zobacze zjawisko
04 Grudnia 2011, godzina 11:58
~;)
Oby dwa kluby są świetne, nie komentujmy który jest lepszy.
Tworzą się niepotrzebne spory.
Battelka, fajny pomysł.
To jest Wasza wspólna pasja. To nie powinno Was wszystkich dzielić, prawda?
Trzymajcie się i nie ma co myśleć o takim sporze, na prawdę.
Zawsze będzie jakaś konkurencja, oczywiście, ale dlaczego nie możecie (CHDK i ATPW) się wzajemnie wspierać?

Pozdrawiam.
04 Grudnia 2011, godzina 10:48
~Aleksandra Kiedrowicz
Taka battelka w różnych stylach to byłby doskonały pomysł i rozrywka dla innych Ja jestem za
04 Grudnia 2011, godzina 10:04
~obserwator
Po turnieju można stwierdzić kto stwarza złą atmosferę. Zauważyłem , że młodzież z ATPW gorąco dopingowała swoim przyjaciołom z Gdańska, Lęborka, Sępólna a nawet niektórym osobom z Chojnic. Więc w czym jest problem ? Widać ATPW potrafi się zachować, nawiązywać przyjaźnie. Natomiast CHDK ? Byli tylko w swojej grupie, spode łba patrzyli z wyższością na innych (oczywiście nie wszyscy). Więc kto tutaj stwarza złą atmosferę ? Poza tym turniej raczej na słabym poziomie. Poziom reprezentowały jedynie Olga i Monika oraz siostry z CHDK, parę osób z Lęborka i parę osób w kategorii h-h. Może łącznie 10 osób na cały "ogólnopolski turniej". W niektórych kategoriach po jednej lub dwie osoby występujące( i nie ma miejsc? ) żenujące.
Pozdrawiam
04 Grudnia 2011, godzina 10:02

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 388.00 398.00 DKKDKK 61.00 62.50
EUREUR 456.00 468.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 426.00 441.00 NOKNOK 41.00 42.50
GBPGBP 503.00 518.00 SEKSEK 43.50 45.00
Aktualizacja: 2020-10-28 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 397.00 DKKDKK 61.60 62.30
EUREUR 460.00 465.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 430.00 436.00 NOKNOK 41.50 42.30
GBPGBP 508.00 514.00 SEKSEK 44.00 44.70
Aktualizacja: 2020-10-28 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji?
Ceny paliw2020-10-21

E95 E98 ON LPG
BP 4.63 zł 4.89 zł 4.33 zł 2.19 zł
Circle K 4.53 zł - 4.28 zł 2.09 zł
Lotos Optima 4.55 zł - 4.35 zł 2.11 zł
MZK 4.57 zł 4.72 zł 4.36 zł 2.05 zł
Orlen 4.65 zł 4.99 zł 4.42 zł 2.14 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij