Środa, 21 Października 2020 | Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fotomontaż ms

To jest promocja zdrowej rywalizacji?

Ostatnio informowaliśmy o sukcesach tancerzy z obu placówek. Od lewej: Olga Szynwelska i Monika Gunetzel oraz podopieczni Czapiewskiego.

Ostatnio informowaliśmy o sukcesach tancerzy z obu placówek. Od lewej: Olga Szynwelska i Monika Gunetzel oraz podopieczni Czapiewskiego.

Zastanawia się Jacek Czapiewski, którego tancerze nie mogą wziąć udziału w turniej tańca na szczeblu ogólnopolskim, który odbędzie się jutro w Chojnickim Domu Kultury. Rywalizować na nim będą tancerze m.in. z Gdańska, Włocławka czy Bydgoszczy. Zaprezentują się też chojniccy tancerze z ChDK. Zabraknie natomiast tancerzy z Akademii Tańca „Piętro wyżej”.

Właściciel szkoły tańca Jacek Czapiewski wspomina, że w zeszłym roku też były problemy z udziałem jego podopiecznych w turnieju. Ostatecznie po kilku spotkaniach, w których udział oprócz niego wzięli: dyrektor ChDK Halina Gawrońska, instruktorka z ChDK Monika Michalewicz oraz burmistrz Arseniusz Finster, tancerze z Akademii Tańca na turnieju wystąpili. Już wtedy był konflikt między tancerzami z dwóch placówek, szczególnie między tancerką, która przeszła do Akademii Tańca a jej byłą instruktorką Moniką Michalewicz.

Reklama | Czytaj dalej »

Zapytaliśmy dyrektor Chojnickiego Domu Kultury, jakie są powody, że w tym roku wśród zaproszonych na turniej uczestników nie znaleźli się uczniowie Czapiewskiego.

- Organizujemy konkurs według regulaminu i zespoły muszą mieć licencje Polskiego Związku Tańca i Polskiego Związku Tańca Sportowego, których Akademia Tańca z Chojnic nie ma. Po drugie, zaprosiliśmy te zespoły, z którymi współpracujemy. Szkoła tańca pana Czapiewskiego robiła swój turniej, na który nas nie zaprosiła. Kolejny powód to ograniczona ilość miejsca. W tym roku organizujemy turniej w ChDK, a nie jak w zeszłym roku w hali OSIR – argumentuje Halina Gawrońska.

Takie tłumaczenie nie przekonuje Jacka Czapiewskiego. - To są bzdury. Wiem, że licencji nie mają też inne zaproszone kluby, wtedy tłumaczy się to tym, że działają na zasadzie stowarzyszenia. To jest po prostu brak chęci do współpracy. W ChDK nie darzą nas sympatią. Nawet jeden z rodziców, który interweniował w tej sprawie w domu kultury od pani
dyrektor usłyszał, że tancerze się nie lubią. Organizator zapowiedział, że gdy zgodzą się na uczestnictwo w turnieju tancerzy Akademii Tańca, będą zmuszeni wycofać swoich zawodników. Dlaczego? To jest promocja zdrowej rywalizacji??? Gołym okiem można dostrzec, jaką ChDK tworzy negatywną atmosferę wśród tancerzy obydwu klubów. Jest mi bardzo przykro i nie mogę zrozumieć gry prowadzonej przez panią Gawrońską - odpowiada Jacek Czapiewski.

Właściciel szkoły tańca dodaje, że jedyny turniej, o którym mówić może Halina Gawrońska, to wewnętrzny turniej tańca towarzyskiego dla przedszkolaków. - Jak sama nazwa turnieju mówi, jest wewnętrzny, obejmujący tancerzy Akademii Tańca, którzy trenują i uczęszczają na zajęcia w przedszkolach. Prowadzę zajęcia w placówkach przedszkolnych, a ten turniej był okazją do pokazania rezultatów zajęć rodzicom - tłumaczy.

Niestety w sobotę nie każdy będzie miał okazję, by pokazać swoje umiejętności. Instruktorka tańca Monika Michalewicz zauważa, że jeśli są takie potrzeby społeczne, to można zorganizować np. powiatowy turniej, na którym nie będą obowiązywać przepisy Polskiej Federacji Tańca i Akademia Tańca będzie mogła wziąć w nim udział.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

92 komentarzy

~obserwator
Po turnieju można stwierdzić kto stwarza złą atmosferę. Zauważyłem , że młodzież z ATPW gorąco dopingowała swoim przyjaciołom z Gdańska, Lęborka, Sępólna a nawet niektórym osobom z Chojnic. Więc w czym jest problem ? Widać ATPW potrafi się zachować, natomiast nie wiem jak to jest z CHDK- może odwar
04 Grudnia 2011, godzina 09:57
~:)
Obyście ta całą energię przełożyli na parkiet podczas treningu każdy z was byłby mistrzem świata...przestańcie gadać i zacznijcie robić...macie problem rozwiążcie go jak tancerze spotkajcie się zróbcie batelkę szkoła na szkołę i okaże sie kto jest lepszy jesteście tancerzami czy hejterami sami oceńcie skoro chdk uważa że są lepsi niech zaprosi na walkę i odwrotnie bo tak problemy rozwiązują tancerze a nie pisaniem bzdur na sieci...
04 Grudnia 2011, godzina 09:53
~zastanówmy się
Osobiście uważam, że ten artykuł może choć trochę załagodzi sytuację.
Dlaczego te dwa kluby, nie mogą ze sobą trochę współpracować, chociażby zacząć?
Ten spór jest niepotrzebny dzieli tylko (głównie) młodzież na dwie grupy.
Pani Kiedrowicz ma rację, dlaczego CHDK i ATPW to nie chojniccy tancerze? ''Tancerz to tancerz'' Racja. I zmierzcie się na obiektywnym turnieju. Tylko żeby potem nie było 'ha! my wygraliśmy i jesteśmy lepsi!'' To byłoby niepotrzebne, prawda?
I w CHDK jest również wielu świetnych tancerzy, dlaczego więc obrażamy z góry dom kultury? Krytykujemy wszystkich tancerzy z CHDK. I w akademii i chdk'u są świetni tancerze, traktujmy ich jednakowo, nie byłoby lepiej?
Pod tym artykułem zauważyłam, że piszecie żę chdk źle się zachowuje, a aktualnie tylko atpw krytykuje.
Nie chcę bronić tu chdk, ale piszę co zauważyłam.
Dlatego może zapomnijcie o tym co jest złe i zajmijcie się swoimi zdolnymi dupami, he?
Łączy was wspólna pasja, robicie to, bo to kochacie. Twórzcie się dalej. Nie krytykujcie. Pozdrawiam.
J
04 Grudnia 2011, godzina 09:40
~...Jaram się ...
Nie rozumiem tej całej rywalizacji,po co kłócić się o coś co jest wspólnym dobrem.. Tańczyłem w CHDK'u,fajna atmosfera,ciekawi ludzie,obecnie tańczę w ATPW i jest tam naprawdę świetnie,profesjonalne podejście do solistów każdego stylu tańca,niewyobrażalne warunki jak na studio tańca z takiej mieściny jak Chojnice,wiele trójmiejskich szkół mogło by pozazdrościć sal tanecznych.. To że potrzebna do uczestnictwa w turnieju jest przynależność do PZTS to brednie,takie ekipy jak "Blitz Crew" czy może "Kleks Dance","Luz" nie mają takich uprawnień a jednak zostali zaproszeni.. Więc banalny argument kierowany w dyskusji. Ja tam jaram się tancerzami zarówno jak z CHDK'u i ATPW,byle tylko chcieć współpracować .
03 Grudnia 2011, godzina 23:58
~Dominika
To wszystko jest jakąś kpiną . Osobiście tańczyłam i w ATPW i w CHDK ( obecnie nie tańcze nigdzie ) . Co do atmosfery ? Tak, wole ATPW bo jest o wiele luźniejsza i czułam się tam jak w domu . Ale nie zamierzam oczerniać CHDK . Jednak faktem jest, że CHDK jest niesprawiedliwy . Czemu tancerze nie mogą się zmierzyć na turnieju ? Połowa z nich nie zna się, a z góry są przekonani, że się nie lubią ? O co tutaj chodzi ? Czemu nikt nawet nie chce spróbować współpracy ? Mogłoby z tego wyjść coś naprawdę fajnego . A póki co są z tego same problemy . Przez to ATPW nie może zdobywać laurów we własnym mieście, muszą jeździć na turnieje w inne strony Polski . A instruktorzy ATPW ? Co z tego, że nie mają kilku nic nie znaczących papierków, które potwierdzają, że są ' instruktorami z prawdziwego zdarzenia ' ? W tańcu liczy się serce, liczy się to co chce się przekazać uczniom . Znam prawie wszystkich instruktorów ATPW osobiście i są naprawdę świetni i dziękuję im za to co mi przekazali bo ze wszystkimi miałam okazję współpracować . Dajcie sobie wreszcie wszyscy spokój bo to zamienia się powoli w DZIECINADĘ, a może już nią jest .


Pozdrawiam .
03 Grudnia 2011, godzina 18:03
~Kasia
Powodzenia w dalszych "kombinacjach" drogie koleżanki i koledzy z Chdk-u z instruktorem włącznie...
03 Grudnia 2011, godzina 15:42
~qwerty
Już widać ze osoby które dawały tu komentarze są b. inteligentni . A więc tak .. CHDK nie ma czasu na jakieś obgadywanie Akademii , mają lepsze sprawy na głowie nie to co ich rówieśnicy , którzy przychodza na treningi i z tego połowa polega na " obrabianiu dupy " i rozgadywanie tego jacy tancerze CHDK są nieumiejętni . Czas spojrzeć na siebie a nie wtrącać się w nieswoje sprawy .
03 Grudnia 2011, godzina 12:21
~A.K.
Prowadzone są tu dyskusje kompletnie bezsensu. Każdy powinien mieć prawo do wystąpienia w konkursie i nie wydaje mi się,że to zależy od kwalifikacji instruktorów, a od talentu dzieci. Także szkoda, że nie będą mieć takiej możliwości.
A moim zdaniem, bardzo dobrze że w Chojnicach i istnieją grupy w Chdku i w Akademii. Coś zaczyna się dziać tu różnicować, stwarza to możliwości wyboru, także popieram działalność pana Jacka.
03 Grudnia 2011, godzina 00:06
~Aleksandra Kiedrowicz
Wiecie co, zmierzmy się wszyscy na obiektywnym turnieju i wtedy nie będzie niepotrzebnych dyskusji . Tancerz to tancerz, a nie tancerz z CHDK czy tancerz z ATPW. I jak już piszemy komentarze na dany temat to raczmy się podpisywać. Dziękuję .
02 Grudnia 2011, godzina 22:21
~WIERNI KIBICE :D
jutro będzie OGIEŃ xD
02 Grudnia 2011, godzina 22:03
~anonimekUŁUUŁU
sorki z pucharem
02 Grudnia 2011, godzina 21:58
~anonimekUŁUUŁU
hahahahaha xD
przeczytałam to wszystko i się naśmiałam.. hahahaha
na DISCO mogę się zapisać ? xD

jak już organizujemy turniej to może zrobimy jakiś gdzie będą wszystkie formy taneczne (style)? ;D
i jakiś pokaz disco na rynku tak żeby rozkręcić przytupaje? xD

ps- a co do hołubców?! nie czepiaj się BYWALEC mini formacja z ATPW tańczyła hołubce w układzie na turnieju i przyjechali z medalichem ;D
02 Grudnia 2011, godzina 21:55
~ktos
do ali
skoro mamy zachować równość praw to czemu akademia nie mogła tańczyć ? hA!
02 Grudnia 2011, godzina 21:40
~do dziewczyna
I jak tu mówić o zgodzie między szkołami jeśli podopieczna jednej z nich pozwala sobie oceniać status materialny (lub cokolwiek innego miała na myśli) dzieciaków z chdk. Te wzajemne przepychanki tylu "to my jesteśmy lepsi", - "nie, bo my"... są już żałosne. Ale jeśli nawzajem będziecie równać siebie z błotem to świadczy to tylko o niskim poziomie waszej kultury. I o tym, że jednak można być niekulturalnym, tworząc kulturę tańcząc.
02 Grudnia 2011, godzina 21:39
~dziewczyna
Www ma rację - byłam raz na zajęciach u pani M., oni cały czas obrabiają tyłek ATPW, p. M jest za stara na prowadzenie zajęć, w ogóle nie pokazuje ćwiczeń tylko wydaje polecenia. Odnoszę wrażenie, że tam chodzą biedoty, które chcą zrobić cokolwiek. W ATPW po pierwsze możesz przyjść na zajęcia kiedy chcesz, są tam NORMALNI, życzliwi ludzie. Chodzę tam od dwóch lat, ale nie mam żadnych skarg. Wracając do turnieju.. żałosne jest wręcz zachowanie pani M., brak słów po prostu. W każdym bądź razie ATPW było, jest i będzie lepsze od ChDK. Pani Jacku- tak trzymaj.
02 Grudnia 2011, godzina 21:20

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 383.00 394.00 DKKDKK 60.60 62.10
EUREUR 453.00 464.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 420.00 435.00 NOKNOK 40.90 42.40
GBPGBP 499.00 511.00 SEKSEK 43.20 44.70
Aktualizacja: 2020-10-21 15:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 385.00 390.00 DKKDKK 61.00 61.70
EUREUR 455.50 459.50 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 423.00 430.00 NOKNOK 41.30 42.00
GBPGBP 501.00 507.00 SEKSEK 43.60 44.30
Aktualizacja: 2020-10-21 15:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-10-21

E95 E98 ON LPG
BP 4.63 zł 4.89 zł 4.33 zł 2.19 zł
Circle K 4.53 zł - 4.28 zł 2.09 zł
Lotos Optima 4.55 zł - 4.35 zł 2.11 zł
MZK 4.57 zł 4.72 zł 4.36 zł 2.05 zł
Orlen 4.65 zł 4.99 zł 4.42 zł 2.14 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij