Środa, 30 Września 2020 | Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fotomontaż ms

To jest promocja zdrowej rywalizacji?

Ostatnio informowaliśmy o sukcesach tancerzy z obu placówek. Od lewej: Olga Szynwelska i Monika Gunetzel oraz podopieczni Czapiewskiego.

Ostatnio informowaliśmy o sukcesach tancerzy z obu placówek. Od lewej: Olga Szynwelska i Monika Gunetzel oraz podopieczni Czapiewskiego.

Zastanawia się Jacek Czapiewski, którego tancerze nie mogą wziąć udziału w turniej tańca na szczeblu ogólnopolskim, który odbędzie się jutro w Chojnickim Domu Kultury. Rywalizować na nim będą tancerze m.in. z Gdańska, Włocławka czy Bydgoszczy. Zaprezentują się też chojniccy tancerze z ChDK. Zabraknie natomiast tancerzy z Akademii Tańca „Piętro wyżej”.

Właściciel szkoły tańca Jacek Czapiewski wspomina, że w zeszłym roku też były problemy z udziałem jego podopiecznych w turnieju. Ostatecznie po kilku spotkaniach, w których udział oprócz niego wzięli: dyrektor ChDK Halina Gawrońska, instruktorka z ChDK Monika Michalewicz oraz burmistrz Arseniusz Finster, tancerze z Akademii Tańca na turnieju wystąpili. Już wtedy był konflikt między tancerzami z dwóch placówek, szczególnie między tancerką, która przeszła do Akademii Tańca a jej byłą instruktorką Moniką Michalewicz.

Reklama | Czytaj dalej »

Zapytaliśmy dyrektor Chojnickiego Domu Kultury, jakie są powody, że w tym roku wśród zaproszonych na turniej uczestników nie znaleźli się uczniowie Czapiewskiego.

- Organizujemy konkurs według regulaminu i zespoły muszą mieć licencje Polskiego Związku Tańca i Polskiego Związku Tańca Sportowego, których Akademia Tańca z Chojnic nie ma. Po drugie, zaprosiliśmy te zespoły, z którymi współpracujemy. Szkoła tańca pana Czapiewskiego robiła swój turniej, na który nas nie zaprosiła. Kolejny powód to ograniczona ilość miejsca. W tym roku organizujemy turniej w ChDK, a nie jak w zeszłym roku w hali OSIR – argumentuje Halina Gawrońska.

Takie tłumaczenie nie przekonuje Jacka Czapiewskiego. - To są bzdury. Wiem, że licencji nie mają też inne zaproszone kluby, wtedy tłumaczy się to tym, że działają na zasadzie stowarzyszenia. To jest po prostu brak chęci do współpracy. W ChDK nie darzą nas sympatią. Nawet jeden z rodziców, który interweniował w tej sprawie w domu kultury od pani
dyrektor usłyszał, że tancerze się nie lubią. Organizator zapowiedział, że gdy zgodzą się na uczestnictwo w turnieju tancerzy Akademii Tańca, będą zmuszeni wycofać swoich zawodników. Dlaczego? To jest promocja zdrowej rywalizacji??? Gołym okiem można dostrzec, jaką ChDK tworzy negatywną atmosferę wśród tancerzy obydwu klubów. Jest mi bardzo przykro i nie mogę zrozumieć gry prowadzonej przez panią Gawrońską - odpowiada Jacek Czapiewski.

Właściciel szkoły tańca dodaje, że jedyny turniej, o którym mówić może Halina Gawrońska, to wewnętrzny turniej tańca towarzyskiego dla przedszkolaków. - Jak sama nazwa turnieju mówi, jest wewnętrzny, obejmujący tancerzy Akademii Tańca, którzy trenują i uczęszczają na zajęcia w przedszkolach. Prowadzę zajęcia w placówkach przedszkolnych, a ten turniej był okazją do pokazania rezultatów zajęć rodzicom - tłumaczy.

Niestety w sobotę nie każdy będzie miał okazję, by pokazać swoje umiejętności. Instruktorka tańca Monika Michalewicz zauważa, że jeśli są takie potrzeby społeczne, to można zorganizować np. powiatowy turniej, na którym nie będą obowiązywać przepisy Polskiej Federacji Tańca i Akademia Tańca będzie mogła wziąć w nim udział.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

92 komentarzy

~chojniczanin
...ChDK to taka prawdziwa ostoja postkomunistycznego betonu ... chyba czas już tam "przewietrzyć" co niektóre etaty...
...może nie wszystkie ?! - bo kto będzie dowoził Burmistrzowi głosniki?
02 Grudnia 2011, godzina 17:35
~Annnn
No czegoś tu nie rozumiem.... jak tancerze z jednego miasta mogą nie tańczyć razem , bo ktoś buduje między nimi niestworzone konflikty. To nie prawda że sie nie lubią tylko są nastawiane tak przez trenera. Bojkotujmy ten turniej pokazując wsparcie dla dyskryminowanych tancerzy.
02 Grudnia 2011, godzina 17:13
~obserwator
Szczebel ogólnopolski ? To niech sobie nazwie turniej międzymiastowy a nie dumny ogólnopolski. Hahahaha licenzja PZTS ? Prawie Żaden z zaproszonych klubów tej licencji nie ma. - takie kłamstwa wciskać to żenujący poziom - zresztą w stylu "szanownej" pani michalewicz. Poza tym to chyba nie turniej pod patronatem PZTS - aby wymagać legitymacji. Dla przykładu tancerze ATPW byli ostatnio na turnieju pod patronatem PZTS i nie potrzebowali wyimaginowanej legitymacji. Hahahahhaha można się uśmiać, ATPW nie zaprosiła na turniej - był to wewnętrzny turniej dla przedszkolaków z ATPW jak to porównywać z ogólnopolskim a raczej pseudo ogólnopolskim turniejem ? A może panią trener obleciał strach i dobiera sobie konkurencje ? Wtedy może się pochwalić ile to zgarnęła medali, sędziowie też pewnie podkupieni. Powiatowy turniej ? Przepraszam bardzo, tancerze ATPW mają osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym , więc niech pani m. nie uważa siebie za lepszą. Drogi Ali - twój komentarz pozostawiam bez odzewu i odsyłam do zorientowania się kto został zaproszony na turniej. Myślę , że to po prostu strach, wiemy to bo na turnieju Dance Group tancerze z Akademii tańca w większości kategorii pokonali uczestników chdk. Kiedy będą nowe wybory dyrektora CHDK ? PAN GRZEGORZ SZLANGA NA STANOWISKO !
02 Grudnia 2011, godzina 17:11
~Nina
Podobie jest z organizowanymi płatnymi przez uczestników warsztatach dla tancerzy w ChDK- u prowadzonych przez różne osoby z zewnątrz. Nie tańczę w domu kultury, ani także w szkole pana Jacka. Dlaczego więc na warsztaty mogą przyjść TYLKO osoby tańczące u p. M.M. Pytanie moje brzmi, dlaczego warsztaty taneczne w miejscu publicznym jakim jest CHDK nie są ogólnodostępne dla społeczności, a tylko dla zrzeszonych z p. M.M. Po co w ogóle się ogłaszać ofertę publicznie ?
02 Grudnia 2011, godzina 16:26
~z innego swiata
Pani z CHDKu boi się po prostu stawić czoła tancerzom z "Alademii Tańca". Bez większych problemów przyjęłabym bym to po prostu jako komplement Zresztą, nie wyobrażam sobie, że np. w siatkówce zostałby zorganizowany turniej na którym nie mogła by uczestniczyć drużyna z Liceum im. Filomatów, czy z II LO bo to odwieczni rywale. Cała sytuacja wydaje się być śmieszna, jednak zachowanie Pana Czapiewskiego jest zrozumiałe. Każdy, kto wypracował sobie określony sukces zamierza go doskonalić przez doświadczenia na tego typu imprezach.
02 Grudnia 2011, godzina 16:09
~ja123
oczywsita oczywsitosc pani z CHDKU poprsotu jest zadzrosna,slyszalem od tancerek uczeszczajacych na jej zajecia ze kategorycznie zakazala im chodzenia nawet na kilkugodzinne warsztaty bo je wyrzuci z grupy. Co za malomiastowosc?! Czy nie chodzi o to aby tancerze mogli sie rozwijac? Widzialem wystepy i CHDKU i AkademiiTanca i nie dziwie sei zarzadowi domu kultury ze nie dopuszcza tych drugich do konkursu skoro ich poziom jest slaby. Coz... najwidoczniej kogos wielkie EGO zostalo naruszone i nie moze tego przezyc,przy okazji wyzywajac sie na okolo (proponuje zwrocic uwage na ta pani jak pysznie chodzi z nosem do gory podczas jakichkolwiek wystepow w Chojnicach to jest smieszneeeeee!) Burmistrz? Coz.... mniemam ze malo go to obchodzi bo jesli zle sie wypowie o jednych to drudzy bd go cytowac aby pograzyc drugivh i na odwrot. Sadze ze sami rodzice i tancezrze powinni zrobic z tym porzadek skoro "gora" nie daje sobie rady i kieruje sie wlasnymi przeslankami.. smutne to
02 Grudnia 2011, godzina 15:17
~Może ktoś podejdzie do tego matematycznie?
Ile i kogo kosztuje nauczanie tancerza przez rok? Ilu tancerzy kształci Pan Jacek, a ilu Pani Monika M? Kto za co płaci? Koszt nauki Pani M to część kosztów eksploatacyjnych CHDK plus pensje. Praca Pana J. kosztuje składkę rodziców w czym sa koszty prowadzenia zajęć i wynajęcia sali (nic za darmo). I jak? Ktoś liczy?
02 Grudnia 2011, godzina 14:51
~Chwała Czapiewskiemu, który nie sięgając do publicznej
kasy realizuje przy pomocy rodziców cele, które przy pomocy publicznych pieniedzy realizuje dom "kultury". Pan Jacek jest po prostu "solą w oku" tych co bez wysiłku dopominaja sie o samorzadowa kasę. Znam osobiscie Pana Jacka, a także "państwo" z Domu "Kultury". Czapiewski sam robi wiecej niz cały dom kultury z zastepami "etatowców". Porównajcie koszty!
02 Grudnia 2011, godzina 13:15
~ ktoś . ^^
Moim zdaniem tutaj poszkodowane są dzieci bo właściciele ChDK są strasznie samolubni i uparci co wynika z powyższego tekstu . Dlaczego mają cierpieć na tym Chojnickie dzieci .? Dajmy im szanse pokazać się . To one są przedstawicielem naszego miasta . Pokazując się teraz mogą wybić się dalej i promować nasze miasto w dalszych etapach , ale lepiej jest zakazać i nie pozwolić wziąć udziału Akademii Tańca pana Jacka, a z tego co wiem to dzieciaki z tej Akademii są naprawdę dobre i zapewniam ,że instruktorom jak i panu Jackowi nie chodzi tutaj o żadne kłótnie tylko o dobro dzieci i prawo do pokazywania swoich umiejętności jakie posiadają .
02 Grudnia 2011, godzina 11:44
~Bronisz
Dziecięce konkursy tańca ... Niesmaczne, gdy się widzi jak 4-5 latki wyginają się w pozach, które 50 lat temu powszechnie nazywano wyuzdanymi.
02 Grudnia 2011, godzina 11:43
~ALFA
Szlanga Was wyzwoli! A ChDK chyba funkcjonuje po to, żeby burmistrzowi dowozić głośniki na zagłuszanie protestów
02 Grudnia 2011, godzina 10:40
~do Ali
...Uważam, że nie powinna brać udziału w konkursach w których biorą udział zespołu z publicznych jednostek kultury i stowarzyszeń (non-profit).

Od kiedy pracownicy ChDKu pracują za darmo?
02 Grudnia 2011, godzina 10:36
~Ali
Pan Jacek prowadzi firmę. Jego szkoła to placówka komercyjna. Uważam, że nie powinna brać udziału w konkursach w których biorą udział zespołu z publicznych jednostek kultury i stowarzyszeń (non-profit). Zachowajmy równość szans.
02 Grudnia 2011, godzina 09:47
~cyt dyrektor Gawrońskiej "Tancerze się nie lubią"?
czy Pani rozumie to co mówi? A co to ma do rzeczy czy tancerze sie lubią czy nie. Mogą się również nie znać.Co to zmienia. Dom Kultury finansowany jest z moich podatków i życzę sobie (jak mam ochotę) obejrzeć kto i jak w Chojnicach tańczy, a Pani "psim" obowiazkiem jest orgazizować i nadzorować możliwość przystapienia do rywalizacji przede wszystkim chojniczan!!! Co na to burmistrz?
02 Grudnia 2011, godzina 09:33
~anonimekUŁUUŁU
powiatowy turniej ? To Pani Monika sama sobie może jechać i wziąć udział. Sam CHDK robi turniej i każdy ma prawo wziąć w nim udział.
Tłumaczenie się ze trzeba było przyjść prędzej i czas był do 23 no niestety ale widocznie dla Akademii ważniejsze było odebranie medali i pucharów na turnieju w Solcu Kujawskim gdzie ponad 10 osób przyjechało z medalami i pucharami
02 Grudnia 2011, godzina 09:20

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 381.00 393.00 DKKDKK 59.70 61.20
EUREUR 445.00 457.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 412.00 427.00 NOKNOK 39.80 41.30
GBPGBP 488.00 503.00 SEKSEK 41.90 43.40
Aktualizacja: 2020-09-29 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 386.00 390.00 DKKDKK 60.30 60.90
EUREUR 449.00 453.50 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 416.00 423.00 NOKNOK 40.30 40.90
GBPGBP 493.00 497.00 SEKSEK 42.40 43.00
Aktualizacja: 2020-09-29 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-09-23

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.53 zł 2.04 zł
Circle K 4.64 zł - 4.48 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.49 zł 2.01 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.47 zł 1.99 zł
Orlen 4.69 zł 4.95 zł 4.53 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij