Czwartek, 19 Lipca 2018 | Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego | Pogoda: 19°C, 1011 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. mz

Koksowniki w Chojnicach

Koksownik na targowisku przy ul. Angowickiej

Koksownik na targowisku przy ul. Angowickiej

Od dziś (3.02) na miejskich targowiskach przy ul. Młodzieżowej i Angowickiej można rozgrzewać ręce przy... koksownikach! Ten kojarzący się ze stanem wojennym rekwizyt, jutro pojawi się na Starym Rynku i placu Jagiellońskim przy przystanku MZK na kierunku Charzykowy.

 

Pomysłodawcami ich ustawienia byli radni Antoni Szlanga, Edward Gabryś oraz Renata Dąbrowska. Przekonali dyrektora wydziału komunalnego Jarosława Rekowskiego, że przydałoby się je ulokować w miejscach o największym ruchu pieszym. Nie było łatwo z realizacją tego pomysłu. Urząd miejski zlecił wykonanie czterech egzemplarzy koksowników firmie Mariana Podolskiego z Chojnic, która zajmuje się kowalstwem artystycznym. Ich koszt jednostkowy Rekowski szacuje na kwotę ok. 300 zł netto. - Koks w cenie 1200 zł za tonę kupiliśmy w Bydgoszczy, gdyż w chojnickich składach nie udało nam się go znaleźć. Naszymi koksownikami będzie opiekować się firma Jana Kiedrowskiego, która zajmuje się utrzymywaniem czystości ulic i chodników. Będą stały do momentu ustąpienia mrozów – zaznaczył Jarosław Rekowski.

Reklama | Czytaj dalej »

- To dobry pomysł na te mrozy, szczególnie dla handlujących tutaj - oceniła Grażyna Zakrzewska, która także przystanęła na chwilę by się ogrzać.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

14 komentarzy

~spacerowicz
Widać,że miasto ma za dużo pieniędzy. Obserwowałem koksownik na Starym Rynku przez ok godzinę, podeszlo do niego tylko kilkoro dzieci. To nie te czasy ,że wojsko na patrolach kilkugodzinnych musiało stać na ulicy, dla nich koksownik sie sprawdzał . Teraz obok jest dom towarowy , poczta gdzie mozna sie ogrzać , a pieniądze podatników ulatuja w niebo.
10 Lutego 2012, godzina 13:09
~skumbrie w tomacie
wszystko fajno, ino czemu jak szłam wieczorem rynkiem, to koksownik stał zimny i bez koksu :|?
06 Lutego 2012, godzina 22:51
Oceniono 2 razy 2
~mdorciam
Ja się cieszę że radni pomyśleli o tym i jak dla mnie bez różnicy skąd wzięli pomysł,ważne że jest on dobry.
05 Lutego 2012, godzina 22:24
Oceniono 5 razy 3
~gość
Kiedyś to było normalne a dzisiaj.... radni wpadli na taki pomysł ! Jak to dumnie brzmi!
05 Lutego 2012, godzina 18:48
~fgklj
05 Lutego 2012, godzina 14:54
a ja jestem wdzięczny bo dzięki wam choć na chwilę ugrzałem sobie dłonie
05 Lutego 2012, godzina 01:31
Oceniono 2 razy 2
~do tego co pisał do daro
zanim sam coś napiszesz to też POMYŚL !!! ty chyba z tych "ratuszowych" jesteś ?!
04 Lutego 2012, godzina 19:15
Oceniono 9 razy 1
Nazwa " koksownik " jest nazwą nieprawidłową !!!!!!! Prawidłowa nazwa to KOKSIOK a koksownik to jest pracownik koksownii !!!
04 Lutego 2012, godzina 14:14
~Do daro
nie używać prochu bo go kiedyś chińczycy wymyślili; nie używac koła, nie używać rozumu, bo go ktoś już używał ..............MYŚL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
04 Lutego 2012, godzina 00:05
Oceniono 7 razy 1
~a CO NA TO strażak Knuth
Czy to zgodne z przepisami, a może by tak projekcie i uzgodnienie za 1000 w Gdańsku?
03 Lutego 2012, godzina 21:04
~skumbrie w tomacie
I co z tego, że sami na to nie wpadli? Dobre pomysły powinny się rozprzestrzeniać. Torów kolejowych tez mieli w Polsce nie kłaść, bo to nie nasi na to wpadli? Ludzie się w mrozy grzeją przy koksownikach tak w Warszawie czy Wrocławiu, jak i w Chojnicach i git majonez.
03 Lutego 2012, godzina 20:57
Oceniono 6 razy 4
~mlody
Gabryś to wymyślił w tym czasie kiedy miał być na spotkaniu z wyborcami w Kredensie?
03 Lutego 2012, godzina 20:26
Oceniono 4 razy 2
~daro
nasi radni-bezradni bardzo chętnie "podklejają" się pod dobre pomysły innych bo sami nic sensownego nie potrafią wymyśleć !
03 Lutego 2012, godzina 20:13
Oceniono 8 razy 2
~was
Jak coś nasze władze usłyszą w mediach to łykają, ale nic nie potrafią zrobić z własnej inicjatywy.
A jak pokażą w mediach że Prezydent miasta we Wrocławiu, Warszawie lub Poznania myją pisuary w ratuszach to nasz też to łyknie ?

obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda i wstyd.
03 Lutego 2012, godzina 20:06
Oceniono 4 razy 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 376.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 427.00 436.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 367.00 382.00 NOKNOK 44.70 46.20
GBPGBP 486.00 497.00 SEKSEK 40.80 42.30
Aktualizacja: 2018-07-18 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 370.00 DKKDKK 57.30 58.00
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 365.00 372.00 NOKNOK 44.80 45.50
GBPGBP 483.00 488.00 SEKSEK 41.20 42.00
Aktualizacja: 2018-07-18 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz protesty w obronie niezawisłości Sądu Najwyższego?




Ceny paliw2018-07-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.17 zł 5.53 zł 4.99 zł 2.36 zł
Circle K 5.15 zł 5.45 zł 4.97 zł 2.33 zł
Lotos Optima 5.15 zł - 5.13 zł 2.33 zł
MZK 5.13 zł 5.28 zł 4.96 zł 2.34 zł
Orlen 5.17 zł 5.42 zł 4.59 zł 2.33 zł
PKS - - - -