Wtorek, 27 Października 2020 | Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Adrian K. zatrzymany. Aktualizacja

Siedziba chojnickiej Prokuratury Rejonowej znajduje się przy ul. Młyńskiej.

Siedziba chojnickiej Prokuratury Rejonowej znajduje się przy ul. Młyńskiej.

Jeden z uczestników konkursu na prowadzenie przedszkola przy ul. Młodzieżowej, który przeszedł do drugiego etapu – Adrian K., został w miniony piątek 2 marca zatrzymany przez chojnicką policję.

Zapytaliśmy dziś (5.03) rzecznika prasowego chojnickiej Komendy Powiatowej Policji Artura Porożyńskiego, czy jest prawdą, że Adrian K. jest podejrzewany o zlecenie kradzieży auta, którego jest użytkownikiem, co miało być powodem jego zatrzymania. – Potwierdzam panu prawdziwość zebranych informacji. Nie tylko pan Adrian K. jest w tę sprawę zamieszany. Ale po więcej szczegółów proszę zwrócić się do chojnickiej Prokuratury Rejonowej, która prowadzi dochodzenie.

Reklama | Czytaj dalej »

Od godziny 11.20 próbowaliśmy wielokrotnie skontaktować się z prokuratorem rejonowym Mirosławem Orłowskim. Niestety, albo był poza swoim biurem, albo prowadził rozmowę lub prosił o telefon za chwilę. Ostatnią próbę wykonaliśmy o 14.30, prosząc o oddzwonienie na nasz telefon redakcyjny i przekazanie nam informacji w sprawie Adriana K. Sekretarka prokuratora przekazała nam, że mamy zadzwonić jutro, czyli we wtorek 6.03.

Aktualizacja z 6.03.

Jak poinformował nas Prokurator Rejonowy Mirosław Orłowski, Adrian K. lat 26, mając kłopoty finansowe, postanowił sfingować kradzież leasingowanego auta marki Mazda o wartości ok. 70 tys. zł. Dokonał tego we współpracy z trzema mieszkańcami gminy Czersk. Jeden z nich jest mechanikiem samochodowym. Przekazał im auto wraz z kluczykiem do niego. W jednej z wsi pod Czerskiem samochód został rozebrany na części. Właścicielowi tamtejszego garażu został postawiony zarzut paserstwa. Po dokonaniu demontażu auta, czerszczanie zwrócili kluczyk Adrianowi K., który z kompletem dwóch kluczy złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach zawiadomienie o kradzieży swej Mazdy. Przekazał także do ubezpieczyciela auta wniosek o wypłatę odszkodowania. Dzięki przeprowadzonym przez chojnicką policję czynnościom operacyjnym sprawa wydała się. Wspólnicy Adriana K. złożyli obszerne wyjaśnienia, po których również pomysłodawca przestępstwa przyznał się do winy. Po przesłuchaniu został, po ponad dobie, zwolniony z aresztu śledczego za poręczeniem majątkowym.  Pozostali uczestnicy przestępstwa zostali objęci dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. Muszą potwierdzać swą obecność na posterunku Policji w Czersku. Wszystkim podejrzanym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia z art. 13 par. 1 KK w powiązaniu z par. 286. Nadal trwają czynności śledcze.

"Co dalej z przedszkolnym konkursem?" - tekst z 7.03.2012

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

166 komentarzy

~Jadzia
Wy naprawde nie macie co robic, tylko prywatne batalie toczyc!!! A Jadzia ma prawo wyrazic swoja opinie (nie krzywdzac osob trzecich) i ma prawo uzywac znakow interpunkcyjnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.... Artykul nie mowi o Jadzi, tylko o wystepku pewnej osoby i o postepowaniu prawnym w tymze kierunku! Widac ktos jest samotny, ze tak sie czepia wszystkiego! A na koniec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
06 Marca 2012, godzina 12:55
Oceniono 15 razy -7
~;-)
Jadziu ewidentnie jesteś uzależniona od wykrzykników. Kiedyś dzieci neostrady, dzisiaj Jadzia
06 Marca 2012, godzina 12:45
Oceniono 4 razy 2
~Jadzia
Otoz tak! Rodzi sie pytanie! Ale odpowiedzi na nie nie ma! Wiec nie mozna pisac z pewnoscia o pewnych rzeczach. Sprawy samochodu nie poruszam, bowiem nie mnie jest sadzic innych. Sprawa pewna jest, ze zajely sie tym Wladze i Pan K. bedzie pociagniety do odpowiedzialnosci. I nie widze e tym nic dziwnego! Przeciez nie jest uciekinierem! Przyznal sie! To znaczy, ze mowi prawde! Zajmijmy sie tymi, ktorzy neguja ewidencje! A jest ich wielu!
06 Marca 2012, godzina 12:28
Oceniono 9 razy -7
~Panie Radku Sawicki
ludzie tu wiele faktów nieznanych acz oczywistych przytaczają.Może to ujść uwadze prokuratury i policji.Warto Panie Radku aby Pan jako jeden z przyzwoitych i niepokornych zebrał te fakty i zrobił z tego uzytek, aby kanalie obecne i przyszłe wiedziały że ze społeczeństem nie wolno tak postępować.
06 Marca 2012, godzina 12:17
Oceniono 4 razy 4
~ula
oj panie jaka masz teras opinie na osiedlu panie adrianie
06 Marca 2012, godzina 12:16
Oceniono 4 razy -2
~Jak nie wiadomo...
hmm "zdolność", czepiacie się drobiazgów, Pan Adrian K. młody jest, mógł mieć też inne przymioty
06 Marca 2012, godzina 12:12
Oceniono 3 razy -1
~Radek Sawicki
Do wpisu z 11:24 (Jak nie wiadomo o co chodzi to...)
Toś Amerykę odkrył! Od początku wiadomo, że Ratusz chce dawać mniejsze dotacje na przedszkola niepubliczne i dlatego - po trupach - prywatyzuje ostatnią samorządową placówkę przedszkolną. To, że ktoś przeciwko temu protestuje nie oznacza, że jest pożytecznym idiotą na usługach lobby przedszkoli niepublicznych, tylko że obawia się o wzrost cen za usługi przedszkolne. Te ceny już poszły w górę po zmniejszeniu dotacji przez Ratusz w styczniu minionego roku. I to nie tylko o stopień inflacji. W uzasadnieniu do przygotowanej uchwały o likwidacji "Skrzatów" nie ma ani słowa o przyczynach ekonomicznych (zbyt duże wg Ratusza dotacje), choć burmistrz nie krył że to jeden z głównych motywów forsowanych zmian.
Co do sprawy pana Adriana K. Rodzi się wiele pytań do szacownej Komisji, która wskazała podmioty godne ubiegania się o prowadzenie sprywatyzowanego przedszkola (w tym pana Adriana). Komisja sprawdzała m.in. zdolność kredytową potencjalnych właścicieli. Okazuje się, że pan Adrian na życie nie miał i dlatego w nieuczciwy sposób postąpił z autem i ubezpieczalnią. Jak zatem Komisja sprawdzała jego zdolność finansową? Czy pan Adrian oszukał także bank, skoro ten gotów był dać mu duży kredyt? A jak zatem sprawdzono innych oferentów? Podobnie?
06 Marca 2012, godzina 12:02
Oceniono 13 razy 1
~do Jadzi
Przeczytaj aktualizację ze zrozumieniem i znajdź ten fragment gdzie Adrian K. się przyznaje do winy. A później puknij się w główkę to może zaskoczysz o czym ludzie piszą. Jednak to co zrobił pan Adrian to zwykła kradzież samochodu z wymuszeniem odszkodowania jakich wiele w całym kraju, ciekawsza sytuacja jest w komisji konkursowej, która prześwietlała pana "kandydata" i oceniła go bardzo wysoko, również pod względem zabezpieczeń finansowych. Czyżby komisja została oszukana (jeśli tak to w jaki sposób) czy też próbowała zrobić jakiś przekręt wspólnie z "kandydatem". W jaki sposób działa ta komisja skoro takie rzeczy mają tam miejsce. To powinno teraz interesować opinię publiczną bo w końcu tutaj handlują dobrem naszych dzieci jakim jest przedszkole. Pan Adrian zostanie ukarany za tą sprawę z samochodem, ale ważniejsze jest pytanie czy nie robił on jeszcze jakichś innych lewych interesów z wpływowymi osobami z życia publicznego. Nie chcielibyście w końcu wyeliminować skorumpowanych wysoko postawionych decydentów z naszej lokalnej rzeczywistości? Jeśli takowi istnieją.
06 Marca 2012, godzina 11:59
Oceniono 11 razy 5
~Jadzia
A czapeczki juz dla niektorych szydelkuje, zeby te cenne rozumy sie nie przeziebily!!!
06 Marca 2012, godzina 11:54
Oceniono 9 razy -7
~podejrzany
Już się przyznał a miało być tak pięknie, biznes i polityka a przyszedł kryzys
tu mu zabrakło paru głosów: http://komitet.finster.pl/?a=4&id=23&lg=pl
a teraz jeśli to prawda, że auto miał w leasingu to coś mu się pomyliło,
bo ubezpieczenie bierze bank
06 Marca 2012, godzina 11:51
Oceniono 3 razy 3
~op
więc osoba która ma problemy finansowe staje do przetargu? jeżeli teraz nie ma pieniędzy to skąd je pozyska ( jeżeli oczywiście wygra). nie mam pojęcia na jakich zasadach był przeprowadzany ten przetarg...no ale trudno. Czy osoba, której jest postawiony zarzut, gdzie kara wynosi pozbawienie wolności powinna przejąć takie Przedszkole ???
06 Marca 2012, godzina 11:51
Oceniono 10 razy 6
~Jadzia
A co do "katechizmu", to ktos musi to robic, bo inaczej to Sodoma i Gomorra sie porobi!!!
06 Marca 2012, godzina 11:47
Oceniono 9 razy -9
~Jadzia
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Marca 2012, godzina 11:41
Oceniono 14 razy -10
~J-23
Z jednej strony pan Adrian przyznaje się przed policją, że ma problemy finansowe i dlatego zleca kradzież własnego auta a z drugiej strony komisja konkursowa odnośnie prywatyzacji przedszkola kwalifikuje go jako osobę wypłacalną do drugiego etapu wyłaniania nowego właściciela "Skrzatów". Czy to nie jest podejrzane, zwłaszcza, że każdy miał przedstawić gwarancję wypłacalności. Gdzie jest kontrola, jakie były te gwarancje wypłacalności, które przedstawił pan Adrian komisji konkursowej (jeżeli w ogóle takowe były). Kto i w jaki sposób oddał głosy na tego pana? Kiedy w końcu odwołacie tą prywatyzację? Przecież wyraźnie widać, że coś tu jest bardzo nie tak. Czekacie aż CBA zawita do Chojnic czy wolicie to wyjaśnić samemu?
06 Marca 2012, godzina 11:30
Oceniono 9 razy 3
~Jak nie wiadomo o co chodzi to....
Widać tu sprzeczne grupy interesów - z jednej strony miasto, z drugiej strony właściciele przedszkoli, którzy jak widać w Chojnicach stworzyli duże lobby, posługując się różnymi ekologami i innego typu marionetkami (tzw. pożytecznymi idiotami).

Prywatyzacja tego ostatniego przedszkola w konsekwencji odetnie przedsiębiorcom znaczną część dotacji na prowadzenie tych prywatnych przedszkoli.
Dotacja zdaje się jest liczona jako 75% kosztów utrzymania z przedszkoli w mieście, a jak w mieście nie ma publicznego przedszkola to 75% z mniejszych sąsiednich miejscowości a tam koszty jakoś.... znacznie mniejsze.

Dlatego tak protestują, jęczą aż żal d..pe ściska.
06 Marca 2012, godzina 11:24
Oceniono 10 razy 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 383.00 395.00 DKKDKK 60.60 62.10
EUREUR 452.00 464.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 420.00 435.00 NOKNOK 40.90 42.40
GBPGBP 496.00 511.00 SEKSEK 43.40 44.90
Aktualizacja: 2020-10-26 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 386.00 391.00 DKKDKK 61.00 61.70
EUREUR 456.00 460.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 423.00 430.00 NOKNOK 41.30 42.00
GBPGBP 501.00 507.00 SEKSEK 43.80 44.50
Aktualizacja: 2020-10-26 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-10-21

E95 E98 ON LPG
BP 4.63 zł 4.89 zł 4.33 zł 2.19 zł
Circle K 4.53 zł - 4.28 zł 2.09 zł
Lotos Optima 4.55 zł - 4.35 zł 2.11 zł
MZK 4.57 zł 4.72 zł 4.36 zł 2.05 zł
Orlen 4.65 zł 4.99 zł 4.42 zł 2.14 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij