Sobota, 22 Stycznia 2022 | Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst - je, fot. ms

Co dalej z przedszkolnym konkursem?

Zastępca burmistrza Chojnic -  Jan Zieliński

Zastępca burmistrza Chojnic - Jan Zieliński

Na tytułowe pytanie mają wkrótce odpowiedzieć członkowie specjalnej komisji, która wyłoniła podmioty uprawnione do wzięcia udziału w przetargu ograniczonym na kupno nieruchomości zajmowanej przez PS 9.

Jej nadzwyczajne posiedzenie zaplanowane jest na poniedziałek 12 marca godzinę 10.00. – Podczas niego członkowie Komisji będą omawiać zaistniałą sytuację dotyczącą problemów z prawem jednego z uczestników konkursu. – przekazał nam przewodniczący Komisji wiceburmistrz Jan Zieliński. Zapytaliśmy go także, czy Urząd Miejski wystąpił do Prokuratury Rejonowej o informację w sprawie Adriana K. oraz o możliwość obserwowania przez dziennikarzy obrad Komisji – Do chwili obecnej jeszcze nie skierowaliśmy zapytania do Prokuratury, ani nie otrzymaliśmy stamtąd pisemnej informacji. O całej sprawie dowiedziałem się w poniedziałek z mediów. Natomiast czy dziennikarze będą mogli być na sali obrad Komisji, to zależy od decyzji jej członków – wyjaśnił wiceburmistrz. Liczymy na to, że tak jak jest to możliwe w przypadku obrad komisji Rady Miejskiej, również będzie można przyglądać się debacie na posiedzeniu Komisji Konkursowej.

Reklama | Czytaj dalej »

Informujemy także, że dziś (7.03) złożyliśmy w ratuszu pismo adresowane do burmistrza Arseniusza Finstera, które dotyczy przedszkolnego konkursu.

„Na podstawie Art. 3 ust. 1 Ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 roku, zwracamy się o udostępnienie nam zawartości wszystkich pięciu ofert uczestników konkursu na wyłonienie osoby fizycznej lub prawnej, która miałaby prowadzić niepubliczne przedszkole z oddziałami integracyjnymi, utworzone w obiektach po likwidowanym przedszkolu nr 9 przy ul. Młodzieżowej w Chojnicach.

Uzasadnienie

W związku z pojawieniem się okoliczności wskazujących na to, że jeden z uczestników tego konkursu ma problemy finansowe oraz z przestrzeganiem prawa, uważamy, że w interesie nie tylko rodziców dzieci, które będą uczęszczać do przedszkola przy ul. Młodzieżowej, ale i wszystkich mieszkańców Chojnic, jest poznanie treści złożonych ofert. Liczymy na to, że zgodnie z art. 5 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej, uczestnicy konkursu zrezygnują z prawa do ograniczenia dostępu do informacji ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy.”

"Adrian K. zatrzymany. Aktualizacja" - tekst z 5.03.2012

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

5 komentarzy

~znalezione
Są 3 sposoby niedopuszczenia informacji do powszechnej świadomości: 1) cenzura (jeśli nie jawna, to ukryta), czyli zmowa milczenia mediów; 2) zwalczanie, najlepiej przez ośmieszanie (kto wierzy, ten oszołom) oraz 3) przejęcie. Ta ostatnia metoda powinna być stosowana tylko w ostateczności i musi być dobrze przygotowana, bo zawłaszczenie i przeinaczenie wymaga pomyślunku.
09 Marca 2012, godzina 09:41
Oceniono 1 raz 1