Sobota, 26 Maja 2018 | Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła | Pogoda: 23°C, 1023 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Na Starym Rynku bez zmian

Z ul. Cechowej jednak nie będzie przejazdu przez Stary Rynek.

Z ul. Cechowej jednak nie będzie przejazdu przez Stary Rynek.

Mimo niezrealizowania ankiety na temat ewentualnych zmian w organizacji ruchu na Starym Rynku, burmistrz Arseniusz Finster zdecydował, że nie będzie ich wprowadzał.

Pomysłodawcą częściowego otwarcia rynku poprzez umożliwienie przejazdu przez niego z ul. Cechowej oraz zaparkowanie przy pierzei z Pocztą i Domem Towarowym około 25 samochodów, była grupa przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w centrum miasta. Sprawa wywołała spore poruszenie wśród chojniczan. Na Facebooku utworzono wydarzenie, w którym zapowiadano na 10.04 zgromadzenie protestacyjne. Zapisało się do niego ponad 800 osób.

Na odbytych do tej pory zebraniach sprawozdawczych samorządów osiedlowych, jego uczestnicy mocno akcentowali, jak zauważył Arseniusz Finster, brak ich zgody na zmiany na Starym Rynku. – Do propozycji Wojciecha Libery byłem przychylny, by ją rozpatrzyć. Nie zgadzałem się na nią 12 lat temu, kiedy robiliśmy rynek. Wówczas ją odrzuciłem. Po konsultacjach społecznych, które odbyłem na zebraniach, po protestach na Facebooku, na który szybko zareagowałem na portalach, co zapewne było przyczyną, że nikt nie przyszedł na rynek, mogę oświadczyć, że nie będę wprowadzał żadnych zmian na Starym Rynku – zadeklarował na piątkowej (20.04) konferencji burmistrz Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

Pytanie w ankiecie, która ma być wkrótce przeprowadzona na tzw. próbie ogólnopolskiej, czyli wśród około 1000 chojniczan, na temat zmian komunikacyjnych na centralnym placu miasta, jednak będzie umieszczone.

"Nowy parking na rynku?" - artykuł z 28.03.2012

"Burmistrz do internautów o rynku" - artykuł z 30.03.2012

"Nie dla parkingu" - sonda video z 5.04.2012

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

23 komentarzy

~Do Impuls
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudny jesteś.
24 Kwietnia 2012, godzina 09:41
~kulą w płot
Impulsie ratuszowy nie dorabiaj ideologii. Jak było wszyscy wiedzą. A słowo "można" różni się od "nie można". Tak samo jak "tak" od "nie". Albo "za" od "przeciw".
24 Kwietnia 2012, godzina 09:39
Oceniono 2 razy 2
~Impuls
No właśnie czytam ze zrozumieniem. Burmistrz powiedział, że cyt: „zmianę można wprowadzić”, ale co powiedział dalej. Nie powiedział, że ją wprowadzi. Takie wyłuskiwanie pojedynczych słów prowadzi do takich właśnie interpretacji. Otóż mówiąc „ można” mówił dalej o konsultacjach społecznych od wyniku, których warunkował decyzję. Taka jest prawda.
24 Kwietnia 2012, godzina 09:15
Oceniono 3 razy -1
~Sv
Chciałem jeszcze dodać, że bardzo się cieszę z tego, że nic nie będzie zmienione. Lubię to!
23 Kwietnia 2012, godzina 21:23
~Sv
Jestem czepialski, ale uważam, że znowu zostaje popełniony błąd przez użycie określenia "próba ogólnopolska". Próba ogólnopolska odpowiada nie tylko liczbie ok. 1000 osób, ale także strukturze wieku, płci etc. odpowiadającej strukturze mieszkańców Polski - struktura mieszkańców Chojnic nie może być próbą ogólnopolską chociażby dlatego, że do próby ogólnopolskiej muszą wejść ludzie z różnych rejonów kraju (np. badanie poglądów politycznych w Chojnicach nie może zostać uznane za badanie na próbie ogólnopolskiej, a wyniki takiego badania byłyby nieprawdziwe - co z regionami gdzie większe poparcie ma PiS? Nie bralibyśmy ich pod uwagę).
Pan Burmistrz się poprawił i w jakiejś audycji mówił poprawnie: "badanie na próbie odpowiadającej liczebnością próbie ogólnopolskiej" - nie powielajcie więc wcześniejszych błędów. Jest to może nieistotne, ale brak wiedzy odnośnie badań społecznych jest także zauważalny w ankiecie, którą skrytykowałem pod innym artykułem. Bez dobrego przygotowania do prowadzenia takich badań i analizy wyników nie uzyskamy cennych informacji, a wnioski wyciągnięte mogą być wręcz błędne. Na takie coś można pozwolić sobie na zaliczeniu jakiegoś projektu w szkole, ale nie jeśli chodzi o miasto!
23 Kwietnia 2012, godzina 21:21
~podatnik
I nie masz w poprzednich wpisach tylko wyrwanych fragmentów bo masz i linki do całych artykułów.
23 Kwietnia 2012, godzina 13:42
Oceniono 6 razy 6
~Do Impuls
Z dzisiejszego wydania Gazety Pomorskiej nr 95 str. 13A, artykuł pt. Samochodom wstęp wzbroniony. Na zawsze? cytuję fragment: "...Wstępnie burmistrz uznał, że zmianę można wprowadzić, czym podgrzał atmosferę... zwłaszcza na forach internetowych...".

Naucz się czytać ze zrozumieniem.
23 Kwietnia 2012, godzina 13:40
Oceniono 8 razy 6
~Impuls
No i co? O czym, to świadczy? Że był za? Mówił cyt: „Ta zmiana musi uzyskać akceptację…” ( czyli oddał współdecydowanie organom samorządu). Mówił, że jeżeli „będą chcieli promować strefę śródmiejską to stanie w jednym szeregu”. Proszę zamieścić całość wypowiedzi. Chodziło burmistrzowi o przeciwstawienie się galerii, którą ma budować Rank Progress. Dalej „nie obstawałby, że tego nie można zrobić” – to nie znaczy, że jest za. „Można zrobić” – czyli trzeba mieć akceptację społeczną. Szkoda, że nikt nie pamięta jak burmistrz 12 lat temu „wojował” z kupcami o taki kształt rynku. Tak więc, można wklejać wyrwane z kontekstu zdania, ale nawet z nich nie wynika, że był za!
23 Kwietnia 2012, godzina 13:12
Oceniono 7 razy -5
~Do Impuls
Kiedyś już taki pomysł był przedstawiany - przypomina sobie burmistrz Arseniusz Finster. - Wtedy byłem do niego negatywnie nastawiony, teraz chyba nie obstawałbym tak mocno, że nie można tego zrobić.
(Gazeta Pomorska) Źródło: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120326/INNEMIASTA04/120329437
23 Kwietnia 2012, godzina 11:00
Oceniono 9 razy 9
~Do Impuls
Kiedyś do tego rozwiązania podchodziłem negatywnie. Teraz uwarunkowania zmieniły się. Jeżeli kupcy z centrum miasta zjednoczą się i będą chcieli promować strefę śródmiejską, to jestem z nimi w jednym szeregu. Ta zmiana musi jeszcze uzyskać akceptację Komisji Komunalnej i Samorządu Mieszkańców – zaznaczył Arseniusz Finster.
Źródło: http://chojnice24.pl/artykul/12443/nowy-parking-na-rynku/
23 Kwietnia 2012, godzina 10:48
Oceniono 11 razy 11
~Impuls
Pan mieni się społecznikiem Panie Studziński, chyba Panu nerwy puszczają. Burmistrz nie był za tylko mówił, że propozycję warto rozpoznać. Opór społeczny był tak duży i podjął decyzję. Ot co. Każdy sukces burmistrza będzie Pana denerwował – ot polityka. Na koniec – może Pan w swojej skromności wskaże, gdzie i kiedy burmistrz mówił, że jest „za” rozwiązaniem proponowanym przez p. W. Libera?
23 Kwietnia 2012, godzina 10:37
Oceniono 11 razy -9
~mg
serdecznie gratuluje trafnej decyzji!!!!!!!!!!!!!!!!!
23 Kwietnia 2012, godzina 07:53
Oceniono 6 razy -2
~Jacek Studziński - prywatnie!!!
Przestańcie dziękować! Najlepiej jeszcze d. całujcie z wdzięczności. Przypominam, że burmistrz był "za" zorganizowaniem możliwości parkowania przy płycie Starego Rynku. Zawsze byłoby parę groszy na spłatę długów miejskich.
Jeżeli tak wsłuchuje się w głos mieszkańców niech powie dlaczego zlekceważono 1600 podpisów w sprawie utrzymania status quo przedszkola publicznego.
Czy nie zauważyliście, że to jest gra w "złego i dobrego policjanta"? W sprawie rozszerzenia strefy płatnego parkowania "zderzakiem" na którego poszło niezadowolenie mieszkańców był komendant Straży Miejskiej. W temacie regulaminu porządkowego w Parku 1000-lecia stał się nim projektant. A władze stają się "dobrym policjantem", który łagodzi restrykcyjne rozwiązania.
Czy Wy tego nie dostrzegacie? Otwórzcie wreszcie oczy.
23 Kwietnia 2012, godzina 07:13
Oceniono 18 razy 14
ciekawe co jeszcze wymysla mr biznesmeni chojnice country w obawie przed budowa naszych pieknych potrzebnych do zycia galerii
22 Kwietnia 2012, godzina 23:50
Oceniono 3 razy 1
~Chojniczanin
i o taką właśnie decyzję Burmistrza chodziło wszystkim mieszkańcom Chojnic ! (nie licząc tych co to całe zamieszanie spowodowali) . Bravo !!!
22 Kwietnia 2012, godzina 23:33
Oceniono 3 razy 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 375.00 DKKDKK 56.90 58.40
EUREUR 426.00 435.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 365.00 380.00 NOKNOK 44.30 45.80
GBPGBP 487.00 497.00 SEKSEK 41.30 42.80
Aktualizacja: 2018-05-26 09:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.00 372.00 DKKDKK 57.40 58.10
EUREUR 428.00 432.50 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 369.00 376.00 NOKNOK 44.80 45.50
GBPGBP 489.00 494.00 SEKSEK 41.70 42.40
Aktualizacja: 2018-05-26 09:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?




Ceny paliw2018-05-23

E95 E98 ON LPG
BP 5.19 zł 5.55 zł 5.09 zł 2.17 zł
Circle K 5.16 zł 5.51 zł 5.06 zł 2.17 zł
Lotos Optima 5.16 zł - 5.06 zł 2.17 zł
MZK 5.08 zł 5.2 zł 5.01 zł 2.17 zł
Orlen 5.19 zł 5.44 zł 5.09 zł 2.17 zł
PKS - - - -