Czwartek, 25 Lutego 2021 | Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Młodzieżowe wybory przełożone

Na listopadowej sesji RM Aleksander Libera ze stowarzyszenia Młodzi Demokraci przedstawiał projekt uchwały ws. powołania MRM

Na listopadowej sesji RM Aleksander Libera ze stowarzyszenia Młodzi Demokraci przedstawiał projekt uchwały ws. powołania MRM

Po naszym artykule (z 25.04) na temat przeprowadzanych w kwietniu 2012 przez Urząd Miejski wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta, burmistrz Arseniusz Finster zdecydował odwołać je. Poinformował o tym na piątkowej (27.04) konferencji prasowej.

Tak uzasadnił tę decyzję. – Po podjęciu przez Radę Miasta uchwały o powołaniu młodzieżowego odpowiednika, zacząłem szybko ją wykonywać. Przyznaję, że nie doczytałem jej statutu i nie wiem dlaczego, uświadomiłem sobie, że skład tej rady mają stanowić uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. To wydawało mi się logiczne w działaniu, bo to są uczniowie w wieku 15 – 18 lat. Potem okazało się jednak, że w statucie jest zapis o tym, że radnymi mają też być gimnazjaliści. Skonsultowałem zaistniałą sytuację z przewodniczącym Rady Miasta, który uznał, że powinniśmy przesunąć te wybory na pierwsze dwa miesiące nowego roku szkolnego. Trzeba też zastanowić się nad ewentualną nowelizacją statutu MRM. Nikomu nie dzieje się krzywda, bo gimnazjaliści i tak potem będą uczniami szkół ponadgimnazjalnych. W zmianie, którą chcę zaproponować, chodzi o to, aby 13 – latek nie współpracował z 17 – latkiem, bo te 4 lata różnicy w tym okresie życia, to bardzo dużo i ciężko będzie im się porozumieć. Za zaistniałą sytuację przeprosiłem dyrektorów szkół. To moja wina, bo za szybko działałem – przekazał Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

A.Finster o przyczynach odwołania wyborów do MRM

Uczestnicy konferencji, która wyjątkowo miała miejsce w parku 1000 – lecia, nie poznali źródła wiedzy burmistrza o istniejących od listopada 2011 zapisach statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej. Może gdyby przyczynił się do tego znany mieszkaniec Charzyków, który nie anonimowo wpisałby komentarz, i przy okazji niepochlebną opinię o Arseniuszu Finsterze, przedstawiciele lokalnych mediów, jak było całkiem niedawno na wcześniejszej kwietniowej konferencji i w innej sprawie, dowiedzieliby się o miejscu jej ukazania. Warto także zapytać Stowarzyszenie Młodzi Demokraci, autorów projektu Statutu MRM, czy odpowiada im proponowana zmiana jego zapisów.

"Będzie Młodzieżowa Rada Miejska" - tekst z listopada 2011.

"Na skróty przez młodzieżowy statut" - tekst z 25.04.2012

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

11 komentarzy

~gość :)
powinien to robić rzetelnie poza granicami kraju..tylko odwagi mu brak, bo bez mamusi sukienki i krótkich spodenek tatusia nie daje rady
01 Maja 2012, godzina 06:32
Oceniono 4 razy 4
~tel
Ten to języki studiuje. Podobno obce.
30 Kwietnia 2012, godzina 11:04
Oceniono 4 razy 2
~fax
a koleżka wajlonis też prawo czy dziennikarstwo studiuje? po tatusiu zamierza biznesik przejąć
30 Kwietnia 2012, godzina 10:01
Oceniono 6 razy 2
~Qwert
Siedzi w Poznaniu, prawo.
29 Kwietnia 2012, godzina 22:20
Oceniono 3 razy 1
~kol.
Młody Libera chyba siedzi teraz w Warszawie albo w Poznaniu, bo go nie widać. W sprawie tej rady też milczy, a to chyba jego pomysł, co widać na załączonym obrazku. Niech mnie ktoś oświeci?
29 Kwietnia 2012, godzina 21:09
Oceniono 7 razy 1
~lev
młody libera niech się lepiej zacznie gdzie indziej udzielać.. bo na plecach i za kasę tatuśka nieładnie jest robić karierkę
29 Kwietnia 2012, godzina 15:14
Oceniono 13 razy 3
~TUJ CHUSK
TAK< TAK< TAK !!!!!
Nauczcie te dzieciaki: KOMBINOWANIA, PRYWATY, NIEODPOWIEDZIALNOŚCI, POLITYCZNEGO K....STWA, KARIEROWICZOSTWA, DOJENIA PUBLICZNEJ KASY.
NAUCZCIE WSZYSTKIEGO TEGO Z CZYM DZISIAJ WY SIĘ KOJARZYCIE.
29 Kwietnia 2012, godzina 10:51
Oceniono 9 razy 3
~;)
piszemy :,,dojrzalsza,, lub ,,bardziej dojrzała,,.. ale to i tak jest głupawka
28 Kwietnia 2012, godzina 15:17
Oceniono 11 razy 3
~KONFuCIUX
Oby ta młodzieżowa rada miejska, nie okazała się bardziej dojrzalsza od tej co rządzi teraz bo będzie kompromitacja
28 Kwietnia 2012, godzina 15:03
Oceniono 7 razy 5
~obserwator
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Kwietnia 2012, godzina 00:18
Oceniono 14 razy -10
~fragi
Czyli co ? Szykuje się jeszcze dziecinna rada miasta ?
27 Kwietnia 2012, godzina 22:44
Oceniono 15 razy -9

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 378.00 DKKDKK 59.70 61.20
EUREUR 445.00 457.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 402.00 417.00 NOKNOK 43.20 44.70
GBPGBP 515.00 530.00 SEKSEK 44.00 45.50
Aktualizacja: 2021-02-25 17:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.50 372.50 DKKDKK 60.10 60.90
EUREUR 449.00 453.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 405.00 413.00 NOKNOK 43.40 44.10
GBPGBP 518.00 524.00 SEKSEK 44.30 45.00
Aktualizacja: 2021-02-25 17:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy dotacja w wysokości 5 tys. zł z urzędu miejskiego byłaby dla Ciebie wystarczającą zachętą do wymiany źródła ciepła na bardziej ekologiczne?





Ceny paliw2021-02-22

E95 E98 ON LPG
BP 5.08 zł 5.44 zł 4.94 zł 2.55 zł
Circle K 5.03 zł - 4.89 zł 2.53 zł
Lotos Optima 5.04 zł - 4.91 zł 2.53 zł
MZK 4.92 zł 4.98 zł 4.79 zł 2.42 zł
Orlen 5.08 zł 5.38 zł 4.94 zł 2.53 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.