Środa, 22 Listopada 2017 | Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka | Pogoda: 7°C, 1010 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Zamiast ronda zjazd z obwodnicy?

W tym miejscu drogi 240 jest planowana budowa ronda, przez które będzie dojazd do nowej galerii handlowej.

W tym miejscu drogi 240 jest planowana budowa ronda, przez które będzie dojazd do nowej galerii handlowej.

Planowana przez firmę Rank Progress budowa galerii handlowej w Pawłówku być może napotka na kolejną rafę. Zaproponowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich wariant dojazdu do niej poprzez jednopasowe rondo na drodze nr 240, burmistrz Arseniusz Finster uważa za najgorsze z możliwych rozwiązań komunikacyjnych.

Inwestor „Bramy Pomorza” na początku prac przy realizacji swej koncepcji zaproponował pomorskiemu oddziałowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby dała zgodę na bezpośrednie skomunikowanie galerii z obwodnicą Chojnic poprzez zjazd z niej. Bezskutecznie. Kolejnym pomysłem była budowa ronda na szosie Chojnice – Tuchola o dwóch pasach ruchu. Czynione były już przygotowania do wykupu gruntu na ten cel. Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że ZDW uznał, że w chwili obecnej nie ma potrzeby budowania tak dużego ronda i poprzestanie na jednym pasie ruchu. Zdecydowanym przeciwnikiem tej koncepcji jest Arseniusz Finster. – Takie rondo będzie znakomicie blokowało zjazd z obwodnicy. Uważam, że Rank Progress powinien w GDDKiA starać się o zgodę na budowę zjazdu z obwodnicy do swojej galerii, a także tzw. ślimaka i wiaduktu nad nią dla jadących z kierunku Człuchowa. Takie rozwiązania są stosowane przy trójmiejskiej obwodnicy – zauważył burmistrz. Przekazał, że już rozmawiał w tej sprawie z Robertem Marszałkiem, dyrektorem oddziału GDDKiA, który obiecał, że zespół techniczny jeszcze raz pochyli się nad tym problemem. Ma on przygotować koncepcję ewentualnej przebudowy węzła Lipienice. Burmistrz poinformował też, że założenia swego pomysłu przekazał już wójtowi Zbigniewowi Szczepańskiemu.

Reklama | Czytaj dalej »

Szkic nowego rozwiązania komunikacyjnego wokół galerii Brama Pomorza, które promuje burmistrz Arseniusz Finster.

Arseniusz Finster jest zdania, że skoro spora część przyszłych klientów galerii ma przyjechać z sąsiednich powiatów, to najlepszym dojazdem dla nich będzie obwodnica, a nie droga wojewódzka nr 240. Ma także i inny argument przeciw budowie ronda: – Jest ono skrzyżowaniem bezkolizyjnym, bez wypadków, dobrze chroniące pieszych. Jeśli chodzi o przepustowość, to ronda są najgorszym rodzajem skrzyżowań – uważa burmistrz.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~fredek
a ja czekam na chodnik na trasie Topole - Chojnice
01 Czerwca 2012, godzina 17:12
Oceniono 1 raz 1
~mlody
radni :-))) hahahaha
30 Maja 2012, godzina 13:31
Oceniono 2 razy 2
~marco polo
A kto pilnuje burmistrza? Nie dość obciachu robi sprzedając majątek miasta za bezcen (obiekt przy młynach o pow. 1tys. m2 za 250 tys - jak podało radio w budynku tym kupiec chce urządzić mieszkania), kibelek przy Gimnazjalnej (miał iść za grube miliony, a szalet miał zostać zburzony, 2 lata już w tym temacie nic się nie dzieje), ostatnio przedszkole. Dodajcie do tego flagowe inwestycje typu: berlinka w obrębie miasta (korek przez całe centrum), park za miliony (których nie mamy, więc połowa zaprojektowanych obiektów nie powstanie), Chojnickie Centrum Kultury (brak kasy i w przypadku powstania kina w galerii w Pawłówku, brak przesłanek do powstania takiego obiektu), no i flagowa inwestycja: galeria jednego artysty w baszcie przy Sukienników (baszta miała utrzymywać się sama z biletów, niestety jest tak wielkie zainteresowanie zgromadzonymi tam dziełami, że galeryjkę i mistrza utrzymywać musimy z budżetu miasta). No więc pytam: kto kontroluje burmistrza?
30 Maja 2012, godzina 12:05
Oceniono 5 razy 5
~mar
bo wójta trzeba pilnować, dość obciachu narobił przy takich inwestycjach np: Pellets, działka Kusznierewicza itd.
30 Maja 2012, godzina 11:35
Oceniono 3 razy 1
~mlody
skoro sie wtraca to znaczy o "nasz" interes. w koncu jest burmistrzem i musi pilnowac kasy?
30 Maja 2012, godzina 09:05
~czytnik
Czego ten facet znowu wtrąca się w sprawy gminy!?
30 Maja 2012, godzina 07:59
~do wioskowego
Może sobie poradzi, a może nie. Burmistrz swoje propozycje nie omawia najpierw z wójtem czy inwestorem, tylko leci od razu do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad i próbuje narzucać swoją jedynie słuszną wizję. Będzie odgórnie próbował wymusić zmiany, co oczywiście ma na celu zablokowanie inwestycji a co najmniej jej spore spowolnienie.
30 Maja 2012, godzina 07:39
Oceniono 2 razy 2
~wioskowy
Wydaje mi się, że teren w Pawłówku to teren pod jurysdykcją gminy a nie miasta ! ...więc czemu tu Burmistrz a nie Wójt ? Gmina da sobie radę sama (tak mi się wydaje).
29 Maja 2012, godzina 19:14
Oceniono 2 razy 2
~:-\
W Chojnicach mamy 5 rond i następne "biszkoptowe" w planach. Wszystkie pobudowane podczas kolejnych kadencji Arseniusza Finstera. Większość jest wybudowana na ulicach o największym natężeniu ruchu w mieście. Czytając teraz, że
Jeśli chodzi o przepustowość, to ronda są najgorszym rodzajem skrzyżowań – uważa burmistrz
chyba znaleźliśmy głównego sprawcę codziennego zakorkowania naszego miasta. A skoro ktoś ma takie przekonania, to budując kolejne tego typu skrzyżowania nie działa w interesie publicznym. No bo kto normalny próbuje zmniejszyć przejezdność Chojnic?
29 Maja 2012, godzina 07:22
Oceniono 5 razy 5
~do fragi
Bo widzisz to wszystko zależy od widzi mi się (czyt. własnego interesu) pana Chorągiewki. Dzisiaj czarne jest białe bo tak mu wygodniej. Zobaczycie jak będzie szedł w zaparte z tym rondem pomimo, że się zna na tym jak na tłumaczeniu listów po chińsku. Szkoda tylko, że ludzi to tak naprawdę mało interesuje co wyprawia Chorągiewka, bo skoro mamy taki cudowny ryneczek to nic więcej nam nie trzeba...
29 Maja 2012, godzina 06:54
Oceniono 6 razy 6
~fragi
Rondo takie złe ? A w koncepcji zjazdu z obwodnicy w Nieżychowicach nabazgrali aż dwa ronda. http://chojnice24.pl/download.php?id=160 Pytanie o co tu chodzi. O utrudnienie Rank-Progresowi życia. Wszak od dawna wiemy że dla władzy prywata ponad wszystko.
28 Maja 2012, godzina 23:33
Oceniono 4 razy 4
~123
No i projekt gotowy, nic tylko budować. I o to chodzi. Pozostaje mieć nadzieję, że autor nie skasuje tyle co zawodowcy.
28 Maja 2012, godzina 21:12
Oceniono 5 razy 5
~Proponuję zagryźć wargę.
Burmistrz zauważa drzazgę w oku innych a belki w swoim nie potrafi dostrzec? Po co on próbuje robić porządek w gminie skoro co chwila ktoś mu pod nosem wykonuje jakiś bubel komunikacyjny. Wyjazd spod Tesco na Sukienników to jeden z tych ostatnich. Pomysł z częściowym przywróceniem ruchu na starym rynku, za którym obstawał burmistrz to kolejny z przykładów. Chcecie więcej? Ponad połowa progów zwalniających w tym mieście jest źle wykonana, niepoprawnie oznaczona lub usytuowana niezgodnie z przepisami drogowymi. Wydaje mi się, że osoba, która w Chojnicach (jak widać) niezbyt dobrze sobie radzi w tej dziedzinie a jego pracownicy przepuszczają takie kwiatki to raczej nie powinien pouczać innych.
28 Maja 2012, godzina 20:10
Oceniono 12 razy 10
~zainteresowany
A już myślałem że to Gmoch rysował
28 Maja 2012, godzina 20:09
Oceniono 6 razy 2
Galeriaaaaa. ?? ;O
To pewnie będzie znowu niewypał, tak samo jak z tą na Sukienników.! Ahh....
28 Maja 2012, godzina 19:01
Oceniono 9 razy -3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 352.00 364.00 DKKDKK 55.70 57.20
EUREUR 415.00 427.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 355.00 370.00 NOKNOK 42.80 44.30
GBPGBP 466.00 481.00 SEKSEK 41.70 43.20
Aktualizacja: 2017-11-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 356.00 362.00 DKKDKK 56.00 56.80
EUREUR 419.00 424.00 RUBRUB 6.07 6.10
CHFCHF 359.00 366.00 NOKNOK 43.10 43.90
GBPGBP 471.00 477.00 SEKSEK 42.00 42.80
Aktualizacja: 2017-11-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-11-21

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.64 zł 4.99 zł 4.49 zł 2.05 zł
BP 4.67 zł 5.03 zł 4.52 zł 2.07 zł
Lotos Optima 4.65 zł - 4.51 zł 2.06 zł
MZK 4.62 zł 4.82 zł 4.48 zł 2.09 zł
Orlen 4.66 zł 4.92 zł 4.52 zł 2.07 zł
PKS - - - -