Sobota, 24 Października 2020 | Imieniny: Arety, Marty, Marcina ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. je, screen - www.bizneschojnice.eu

Szkolenie dla polityków było 30 lutego

Jedynie Adam Chojnicki czuwa nad portalem bizneschojnice.eu

Jedynie Adam Chojnicki czuwa nad portalem bizneschojnice.eu

Od 21 stycznia 2012 roku na stronie bizneschojnice.eu, której wizytówką jest Adam Chojnicki, można w Strefie Edukacji podziwiać bardzo nietypową ofertę szkoleniową. Madame de Pompadour alias Laleczka zaprasza na… „Warsztaty dla polityków lokalnego szczebla z zakresu socjotechniki i politycznego marketingu”.

Każdy internauta może dodać samodzielnie dowolną ofertę z dziedziny szkoleniowej i doradczej, wystarczy jedynie wpisać kod z obrazka. Najświeższa oferta pochodzi z drugiej połowy stycznia bieżącego roku i jest autorstwa… znanej XVIII-wiecznej francuskiej damy. Podajemy jego pełną treść.

Reklama | Czytaj dalej »

„Pełny adres: Mała Atlantyda, Plac Deszczowy 666

Dane kontaktowe: Madame de Pompadour alias Laleczka, tel. (052) 3966500

Warsztaty zaplanowano w malowniczej miejscowości Małe Swornegacie w dniu 30 lutego 2012. Zajęcie odbędą się w popularnej restauracji "Praca na czarno". Podzielone będą na dwa panele tematyczne. Poniżej prezentujemy szczegółowy program szkoleń:

Panel 1 - Sztuka przetrwania

godz. 9:00 wykład Mirka Szczepańskiego, etatowego członka powiatu Mała Atlantyda, pod tytułem "Jak robić dobrą minę do złej gry". Prelegent szczegółowo omówi tematykę pozyskiwania dotacji unijnych dla bezsensownych projektów oraz przedstawi zasady prezentowania ich opinii publicznej jako pożądanych; w ramach praktycznych ćwiczeń uczestnicy tworzyć będę biznesplan dla hipotetycznej inwestycji - budowy mostu zwodzonego łączącego Kopernicę z Bachorzem. Dla najbardziej zdolnych uczestników wykładowca zapowiedział nagrody w postaci własnego zdjęcia profilowego;

godz. 11:00 wykład Mariusza Palcucha, prezesa parku wodnego w Małej Atlantydzie pod tytułem "Jak lać wodę, czyli przelewanie z pełnego w próżne". Prelegent omówi zasady prowadzenia deficytowej instytucji na koszt podatników, a także metody dezinformacji mediów. Wszyscy uczestnicy wykładu otrzymają bezpłatnie roczne karnety wstępu do parku wodnego w Małej Atlantydzie.

godz. 13:00 przerwa obiadowa

Panel 2 - Jak budować polityczne plecy

godz. 14:00 wykład dr Arsendiusza Flippera, burmistrza Małej Atlantydy pod tytułem "Dwóch wiceburmistrzów jako dwie nogi politycznej równowagi"; wykładowca zwróci uwagę na ważny aspekt budowania sojuszy i koalicji politycznych w celu zapewnienia sobie władzy; w części warsztatowej prelegent wraz z uczestnikami opracują kampanię medialną uzasadniającą utrzymywanie przez podatników politycznych etatów.

godz. 16:00 wykład Anatola Sztangi, wieloletniego radnego rady miejskiej Małej Atlantydy pod tytułem "Od reżimu do demokracji, czyli jak dostosowywać się do nowych czasów i po wsze czasy partycypować w sprawowaniu władzy"; wykładowca zapozna uczestników z arkanami uniwersalnego politycznego żargonu, dzięki któremu uzyskać można poparcie elektoratu.

godz. 18:00 pamiątkowe zdjęcie i poczęstunek na koszt podatników; wręczenie certyfikatów ukończenia kursu; zakończenie szkolenia.

Madame de Pompadour alias Laleczka, tel. (052) 3966500”

Tak skomentował to ogłoszenie Radosław Sawicki z „Wspólnej Ziemi” na stronie stowarzyszenia, gdzie znaleźliśmy dziś (15.06) informację o tym szkoleniu - Jako pierwsi krytykowaliśmy portal www.bizneschojnice.eu i wirtualnego asystenta Adama Chojnickiego już grubo ponad rok temu. (…) Denerwując się na finansowanie niedoróbki z publicznych pieniędzy skierowaliśmy sprawę do prokuratury, jednak ta nie dopatrzyła się w inwestycji znamion przestępstwa. Marek Szczepański odrzuca wszelką krytykę i uparcie twierdzi, że portal spełnia założone cele. Że promuje powiat turystycznie i biznesowo. Prawda jest jednak bolesna - ten gówniany portal czytany i oglądany jest tylko przy okazji medialnych afer, dostarczając ludziom rozrywki. Dowodem na to jest fakt, że nikt nie zauważył prowokacyjnego ogłoszenia szkoleniowego od 21 stycznia 2012 roku! Panie Marku, niech Pan wygłupia się za swoje prywatne pieniądze!!!

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

53 komentarzy

~Mirek Szczepański
Już przestańcie protestować, lepiej idźcie się pomodlić, stulcie pyski i do pracy, dajcie nam trochę porządzić!
19 Czerwca 2012, godzina 19:20
Oceniono 4 razy 0
~wolny rynek
do bomba: a ja pokazując znajomym Chojnice przy młynach zapytany zostałem "czy to więzienie?". Faktycznie, małe okienka a w nich kratki
Co do podsumowania całokształtu to mam takie wrażenie, że ktoś nieudolnie realizuje cudze pomysły.
19 Czerwca 2012, godzina 15:02
Oceniono 3 razy -1
~bomba
Zabrakło mi miejsca powyżej.
Wielcy projektanci nie przewidzieli również możliwości istnienia zabytków archeologicznych na działce, na której projektowali salę. Profesjonalizm pełną parą. Kolejna rzecz to CEW. Młyny owszem prezentują się bardzo korzystnie po remoncie, za to CEW uważam za kompletną porażkę. Dzieje się tam coś oprócz konferencji o których mało kto jest informowany i jest na nich jeszcze mniejsza frekwencja? Za to mamy tam kolejnego dyrektora i przynajmniej jednego dodatkowego urzędnika, których utrzymujemy z własnych podatków.
Moje prywatne zdanie jest takie: pan Szczepański może i ma pomysły, ale przed ich realizacją nie zastanawia się kompletnie nad tym co i w jaki sposób ma funkcjonować i jak to sfinansować. Bardzo lubi bywać i pozować do zdjęć, chwalić się swoimi wątpliwymi osiągnięciami, które niczym nie odbiegają od innych pomysłów realizowanych przez inne urzędy. Wydz. Programów Rozwojowych w ratuszu zajmuje się podobnymi rzeczami. Ilu z was, internautów, wie jak wygląda ich dyrektor? taka jest różnica między człowiekiem, który wykonuje swoje obowiązki, a tym który pcha się nachalnie wszędzie gdzie się da. Jeszcze trochę i pan Szczepański będzie wyskakiwał każdemu z was z lodówki.
19 Czerwca 2012, godzina 11:26
Oceniono 10 razy 6
~bomba
Propagandy sukcesu ciąg dalszy. Nie bez przyczyny pan Szczepański i pan Finster trzymają się razem. Mają te same metody. O Kaszubskiej Marszrucie mówi się od kilku (!) lat i jak dotąd nikt jej jeszcze nie widział. Problemy są z projektantami, z lasami, z nawierzchniami, z wykupami gruntów, finansowaniem, słowem ze wszystkim. Proponuję chwalić się tym "sukcesem" jak ścieżki będą już gotowe. Czy to przypadek, że długośc tych ścieżek przy każdej wypowiedzi robi się coraz dłuższa? Kret mówił o 60 km ścieżek, wójt Szczepański o 100 km, a tu czytam 160km? Czyżby pan Szczepański wliczał sobie wszystkie ścieżki wykonane przez miasto, których powstanie nie miało z nim nic wspólnego? Termomodernizacja obiektów oświatowych to kolejne hasło zagadka. Termomodernizację przechodzą obecnie wszystkie budynki. Wymagają tego obecne warunki. Skończyły się czasy, kiedy dzieci w zimie na lekcjach siedziały w kurtkach i rękawiczkach. Jakież to obiekty zostały ocieplone dzięki panu Szczepańskiemu, a bez niego nie miały na to szans? Rozbudowy szkoły w Czersku czepiać się nie będę. Drogi, które zostały zmodernizowane też nic mi nie mówią, poza tym, że przynajmniej jedna z nich może służyć do transportu jachtu (który nie mieści się pod pewnym aktualnie wyburzanym mostem) nad jezioro. Przynajmniej skorzystali również mieszkańcy. Salą gimnastyczną przy I LO akurat bym się nie chwalił. Nie dość, że projektantem jest architekt bez uprawnień, powiązany więzami towarzyskimi z chojnicką elitą, projekt instalacji sanitarnych wykonała szwagierka pana z wąsem, to jeszcze budynek szpeci okropnie tę część miasta.
19 Czerwca 2012, godzina 11:18
Oceniono 11 razy 9
~do Adama
co jeszcze ? CEW, 3 sale gimnastyczne w tym przy I LO, drogi Brusy-Kosobudy, Czersk-Malachin, 4 schetynówki, w tym M. Swornegacie- Chociński Młyn, rozbudowa Szkoła Specjalna w Czersku, termomodernizacja obiektów oświatowych, 160 km ścieżki rowerowe Kaszubska Marszruta itd. Tym wszystkim zajmował i zajmuje się biuro funduszy które nadzoruje Pan Szczepański
19 Czerwca 2012, godzina 10:47
Oceniono 3 razy 3
~Adam Szczepański
Laleczka z saskiej porcelany / Most zwodzony / portal / co jeszcze????????
19 Czerwca 2012, godzina 09:39
~coming out
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
18 Czerwca 2012, godzina 17:05
Oceniono 11 razy -11
~anarchista / anarchistka / anarchiściątko
Anarchiści nie mają parcia na przejmowanie władzy, upraszczając nieco: krytykują władzę jako rozbudowaną patologię społeczną Zatem człowiek, który mówi, że jest anarchistą raczej nie chce być burmistrzem, wójtem czy etatowym członkiem. Oskarżanie o autopromocję - nietrafione. Ale wygodne dla Mirka Szczepańskiego i jemu podobnych pasożytów!!!
18 Czerwca 2012, godzina 16:23
Oceniono 21 razy 3
~chyba
zwymiotuję...
18 Czerwca 2012, godzina 16:06
Oceniono 5 razy -5
~Marzenna Osowicka
Pani Eugenio! Co za niespodzianka . Lubię takie! Ale to i tak, chyba jeszcze nie koniec co do siurpryzy ujawniania się? A zatem kolejne vel...? ;o) Natomiast wracaj jak najszybciej na forum, Kobieto! Nie podejmuj pochopnych decyzji typu "koniec z forami". Dzień bez Twoich uwag (jakże celnych!) to dzień stracony!!! No i trzeba bronić Radka przed tymi, co Go od czci i wiary odsądzić by chcieli. Żartowałam! ;o). Chłopak broni się sam nadzwyczaj skutecznie. Miłego dnia
18 Czerwca 2012, godzina 13:01
Oceniono 18 razy 0
~...
jezeli ktoś zaczyna swoja wypowiedź od argumentów ad personam, nazywając go infantylną dzieciną... mój boże. koniec z forami. sama sobie rzekłam.
pani marzenno - otom jest. eugenia majewska vel uroczysko.
18 Czerwca 2012, godzina 12:43
Oceniono 14 razy -4
~Marzenna Osowicka
Do ... (te inne trzykropki) - podzielam całkowicie zdanie wyrażone w powyższym poście.
PS A nie moglibyście Państwo (mogłybyście Panie) uściślić who is who lub zrezygnować z nicku, który wprowadza zamieszanie w kontekście która z trzech kropek co pomyślała i napisała?
18 Czerwca 2012, godzina 12:26
Oceniono 13 razy -3
~Marzenna Osowicka
Do anonimowej osoby o ksywce (…):
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem:
nie ma warunków do wymiany spostrzeżeń Pani Marzenno. Tu każdy ma swój apriorycznie ustawiony pogląd na każdą sprawę, przypisywany nie niej samej, a nazwisku. "cztery nogi dobrze, dwie nogi źle".

Wypowiedzi internautów są spontaniczne. Nie są przygotowywane „a priori”, gdyż zależą od tematów, jakie pojawiają się na portalu. I kto chce wypowiedzieć swoje zdanie, ten je wypowiada – anonimowo lub pod własnym nazwiskiem.
Poznaję Radka w konstruktywnym działaniu, widzę spójność jego poglądów. Uważam, że jest człowiekiem, który i tak będzie „robił swoje” bez względu na opinie anonimów – przychylne, czy też wrogie. Jest człowiekiem, który jest ponad tego typu komentarze. Zatem proszę się o Niego nie martwić. Raczej skupić na problemie portalu, który nie spełnia podstawowych standardów. A „droga administracyjna”, której Radek nie zaniechał przecież, jest po prostu – nieskuteczna. Pozdrawiam

18 Czerwca 2012, godzina 12:19
Oceniono 17 razy -1
~... (te inne trzykropki)
infantylnaś niezwykle, dziecino. aż Cię lubię, takie urocze uroczysko.

nie wiem, czy pamięć Twa sięga tak daleko, ale był czas, gdy Radek Sawicki pisał i słał do urzędu (urzędów?) pisma wszelakie, odpowiedzi natomiast wyglądały jakby urząd nie wiedział (lub wiedzieć nie chciał) jakie są jego (tego urzędu) względem społeczeństwa powinności. nie mogę mówić za Radka, ale domyślam się, iż było (między innymi) to przyczynkiem zaangażowania w tematy mediów, które generując rozgłos nadały wielu sprawom bieg. nadto dlaczego sprawy ważkie dla społeczeństwa i niewygodne dla kilku spełnionych finansowo urzędników mają być załatwiane "po cichu"? niech szary obywatel wie, niech się uświadamia, kto i za ile nas reprezentuje i jak trwoni budżet, na który wszyscy wspólnie z głębokości naszych portfeli łożymy, hej! no. tyle. miłej popołudniowej kawy.
18 Czerwca 2012, godzina 12:13
Oceniono 8 razy 6
~Marzenna Osowicka
Do Ryśka z Klanu: Nie pomoże, Rysiek. Nie pomoże. Bo internauci nie mają ochoty ujawniać swoich personaliów. Tym bardziej ci, którzy mogą komuś przyczepić łatkę w sposób anonimowy, bezpośrednio nie podpadając krytykowanemu. Ale to przywara większości z nas. Trzeba mieć odwagę, żeby wygłaszać niepopularne tezy, albo – patrząc delikwentowi prosto w oczy (czyli podpisując się nazwiskiem na forum) powiedzieć mu, że jest, albo zachowuje się „nie halo”.
Ja z kolei także często posługuję się nickiem wyczuwając, że moje nazwisko wywoła atak ad personam, a nie przysporzy dyskusji argumentów merytorycznych. Reasumując: uważam, że każdy ma prawo do anonimowości i sam o tym decyduje, czy pisze pod ksywką, czy się ujawnia. Natomiast to, co praktykuje burmistrz – wyciąganie z prokuratury numerów IP internautów, a potem ogłaszanie tych rewelacji w necie, tudzież wysyłanie „ojcowskich” sms-ów do niepokornych – jest, moim zdaniem, emanacją potrzeby trzymania wszystkiego i wszystkich pod kontrolą i tłumienia w zarodku każdej niezależnej myśli. Brrrr… Bogu dzięki, że mamy demokrację. Raczkującą, co prawda, ale jakaś namiastka na pocieszenie zawsze jest ;o)
18 Czerwca 2012, godzina 12:09
Oceniono 14 razy 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 382.00 394.00 DKKDKK 60.60 62.10
EUREUR 451.00 463.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 420.00 435.00 NOKNOK 40.80 42.30
GBPGBP 499.00 514.00 SEKSEK 43.20 44.70
Aktualizacja: 2020-10-23 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 385.00 390.00 DKKDKK 61.00 61.70
EUREUR 455.00 459.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 423.00 430.00 NOKNOK 41.20 41.90
GBPGBP 501.00 507.00 SEKSEK 43.60 44.30
Aktualizacja: 2020-10-23 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-10-21

E95 E98 ON LPG
BP 4.63 zł 4.89 zł 4.33 zł 2.19 zł
Circle K 4.53 zł - 4.28 zł 2.09 zł
Lotos Optima 4.55 zł - 4.35 zł 2.11 zł
MZK 4.57 zł 4.72 zł 4.36 zł 2.05 zł
Orlen 4.65 zł 4.99 zł 4.42 zł 2.14 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij