Poniedziałek, 20 Listopada 2017 | Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała | Pogoda: 2°C, 1011 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, screen - TVP Info

Chojnice i okolice według Kreta

Jarosław Kret na chojnickim Rynku w TVP Info.

Jarosław Kret na chojnickim Rynku w TVP Info.

W niedzielny (17.06) poranek widzowie TVP Info mieli okazję obejrzeć reportaż z miasta i gminy Chojnice, którego autorem był znany podróżnik i prezenter pogody Jarosław Kret. Cykl nosi nazwę „Polska według Kreta”.

Zdjęcia do niego powstały dwa tygodnie wcześniej. Miasto i gmina wiejska Chojnice solidarnie pokryły koszt realizacji odcinka, który wyniósł 16 tys. zł netto. Kamera i Jarosław Kret w Chojnicach zajrzeli na rynek, do parku 1000-lecia z zegarem słonecznym, do Parku Wodnego, kręgielni czy na tor kartingowy. W gminie odwiedzili port jachtowy w Charzykowach, Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach. Tam Kret zdobył certyfikat małego piekarza, gdyż z powodzeniem upiekł chleb. W towarzystwie dyrektora Parku Narodowego "Bory Tucholskie" Janusza Kochanowskiego podziwiał mięsożerną roślinkę o nazwie rosiczka, którą można znaleźć nad brzegiem jednego z jezior lobeliowych. Wiele było także w reportażu akcentów kulinarnych, włącznie z pokazem przyrządzania potraw.

Reklama | Czytaj dalej »

Całość można obejrzeć na stronie internetowej Telewizji Polskiej.

"Kret w parku... z kamerą" - artykuł z relacją z pobytu Jarosława Kreta w naszym regionie.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

11 komentarzy

Do Podatnika
Dziękuję za wyjaśnienie Oczywiście zdarzało mi się jeść zupę na gwoździu ale na śledziu jeszcze nie Wszystko przede mną.
26 Czerwca 2012, godzina 10:38
~Ania
Pan Kochanowski najlepiej wypromował region. Rzeczywiście w Parku nie ma już ciekawszych rzeczy nad to, że można się "nawdychać". Poza tym, pijanica to potoczna nazwa borówki bagiennej, nie borówki czernicy, ale to niuans, choć poszedł w świat.
21 Czerwca 2012, godzina 17:46
Oceniono 2 razy 2
~podatnik do Kulizz
A na gwoździu słyszałeś? Rozgrzej gwóźdź do czerwoności i wrzuć do garnka z wodą, a zobaczysz na jej powierzchni oka. Takie jak w rosole. Nie na darmo istnieje przysłowie, że "oszczędna kucharka i na gwoździu zupę ugotuje". Czy będzie jadalna? Nie wiem. Otóż śledź to także nazwa wyprofilowanego kawałka pręta do mocowania namiotu. Możliwe, że podczas jakiegoś biwaku ugotowano grochówkę na takim śledziu.
20 Czerwca 2012, godzina 09:42
Oceniono 1 raz 1
Kret jadł grochówkę na śledziu.Mieszkam w Chojnicach od urodzenia, ale nie znam takiej potrawy.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
20 Czerwca 2012, godzina 00:43
~Marzenna Osowicka
Żałuję, że nie obejrzałam reportażu. Myślę jednak, że w kontekście promocji Chojnic są to dobrze wydane pieniądze. W przeciwieństwie do tych 140.000,00 na portal internetowy zakupiony przez Starostwo.
19 Czerwca 2012, godzina 22:37
~marco
Kret,zmień dilera!
19 Czerwca 2012, godzina 21:42
Oceniono 1 raz 1
~mar
jeżdził po czerwonej bo tak jest wszędzie, a wójt dostał "prztyczka" za pomylenie kolorów
18 Czerwca 2012, godzina 22:00
Oceniono 6 razy 4
~bolek
Pan Kret jest mało zabawny. I informacja dla niego w Charzykowach rowerem jeździ się po szarej części chodnika, tak jak nakazują oznaczenia.
18 Czerwca 2012, godzina 20:21
Oceniono 7 razy 1
~tramp
To jezioro lobeliowe, gdzie występuje rosiczka to Wielkie Gacno. Nie ma co z tego robić tajemnicy bo znajduje się tam specjalny pomost widokowy ogólnie dostępny gdzie można zaobserwować tę roślinę i wiele innych ! Rosiczka występuje jeszcze nad innymi jeziorami ( w PNBT też ! ) ale lepiej nie podawać lokalizacji aby nie uległa zniszczeniu poprzez zadeptanie przez nieuważnych turystów !
18 Czerwca 2012, godzina 19:56
Oceniono 4 razy 0
A za co się teraz nie płaci?
18 Czerwca 2012, godzina 17:44
Oceniono 7 razy -1
Czemu miasto za to zapłaciło ? To za reportaże się płaci ?
18 Czerwca 2012, godzina 17:42
Oceniono 8 razy 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 355.00 367.00 DKKDKK 55.90 57.40
EUREUR 417.00 429.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 357.00 372.00 NOKNOK 42.60 44.20
GBPGBP 468.00 483.00 SEKSEK 41.60 43.20
Aktualizacja: 2017-11-20 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 359.00 364.00 DKKDKK 56.30 57.10
EUREUR 421.00 426.00 RUBRUB 6.05 6.08
CHFCHF 359.00 367.00 NOKNOK 43.00 43.80
GBPGBP 473.00 479.00 SEKSEK 42.00 42.80
Aktualizacja: 2017-11-20 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-11-14

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.7 zł 5.05 zł 4.56 zł 2.11 zł
BP 4.71 zł 5.07 zł 4.59 zł 2.11 zł
Lotos Optima 4.7 zł - 4.79 zł 2.11 zł
MZK 4.7 zł 4.9 zł 4.55 zł 2.13 zł
Orlen 4.71 zł 4.99 zł 4.59 zł 2.11 zł
PKS 4.73 zł - 4.59 zł 2.13 zł