Piątek, 23 Października 2020 | Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. je, Marzenna Osowicka, fot. ms

Studziński ponownie szefem PChS

Stowarzyszenie Projekt Chojnicka Samorządność dokonało podsumowania półrocznej kadencji przewodniczącego Jacka Studzińskiego. Decyzją członków stowarzyszenia został on wybrany ponownie.

„Projekt Chojnicka Samorządność gromadzi ludzi o odmiennych poglądach, oparty jest na różnorodności osobowości i charakterów. Jednakże występuje wspólnie i mówi jednym głosem w sprawach, które są istotne dla naszej „małej ojczyzny”. A to z tego względu, że w centrum jego zainteresowań leży społecznikostwo oraz jakość relacji na linii władza samorządowa i administracja publiczna a społeczność lokalna.

Działania PChS podejmowane w mijającej kadencji dotyczyły spraw związanych
z naszym lokalnym środowiskiem:

Reklama | Czytaj dalej »

1. Wniosek do Rady Miejskiej w sprawie wprowadzenia zmian w Statucie Miasta  (Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza, Wnioski Obywatelskie podczas obrad RM).

2. Przeprowadzenie prezentacji w powyższych sprawach w Ratuszu (otwarta dla zainteresowanych tematem) i na Uniwersytecie III Wieku.

3. Wniosek do Rady Miejskiej w sprawie ujawnienia dokumentacji komisji konkursowej powołanej w celu wyłonienia podmiotu do prowadzenia przedszkola niepublicznego
z oddziałami integracyjnymi.

4. Wniosek do RM w sprawie zachowania targowiska przy Placu Piastowskim  i odrzucenia pomysłu utworzenia tam płatnego parkingu.

5. Pismo do burmistrza w sprawie wydłużenia okresu na jaki ma być opracowana Strategia Rozwoju Chojnic 2012-2020 do roku 2030, a nawet do 2035.

6. Wniosek do burmistrza w sprawie Inicjatyw Lokalnych.”

Rzecznik PCHS

Marzenna Osowicka

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

32 komentarzy

~becik
Ot i odezwała się głupia Beata. Baby to jednak strasznie mściwe są, mają jak widać niewyparzony jęzor
26 Lipca 2012, godzina 21:37
Oceniono 9 razy -1
~Beata
Ty nie jesteś żadna gwiazda tylko zwykła LARWA bałwana.
26 Lipca 2012, godzina 16:17
Oceniono 13 razy 1
~gwiazda
Kaczor i krzyżak to ten sam czubek
26 Lipca 2012, godzina 15:52
Oceniono 14 razy 0
~mlody
co to dla urzędasów wydać 12.000.000,- ?
ważne, że jest robota i święty spokój. A, że pokoleniami będziemy spłacać te długi bo majątek miejski już właściwie sprzedany, to nie problem.
26 Lipca 2012, godzina 14:35
Oceniono 13 razy 3
~Krzyżak
Ty "przerażona" sama napij się melisy albo podpisuj się Marcin W., bo to jego metody aby swoim oponentom proponować melisę. "Kaczor" masz 100% racji!!! Wałdoch wracaj na zmywak do Irlandii, albo do Nowej Zelandii, kupimy Ci bilet pierwszej klasy w jedną stronę!
26 Lipca 2012, godzina 14:29
Oceniono 23 razy -3
~przerażona
krzyżak, napij się melisy albo wypij setkę, jak lubisz - ale daj spokój z tą nienawiścią i pogardą. To jest chore!
26 Lipca 2012, godzina 12:42
Oceniono 23 razy 3
~kaczuszka
kaczorowi móżdżek się zagrzał
26 Lipca 2012, godzina 12:41
Oceniono 21 razy -1
~gryps
Przykład pierwszy z brzegu - Park:
1) Inwestycja pn. „Poprawa bilansu wodnego w mieście Chojnice poprzez przebudowę i rozbudowę systemu odbioru, odprowadzania i oczyszczania wód opadowych i roztopowych w części zlewni Strugi Jarcewskiej” (melioracja, wycinka i rozgrzebanie starego parku) - koszt 10 928 877.58 zł (w tym m.in. koszt dokumentacji projektowej, robót budowlano-montażowych, wycinki drzew, nadzoru inwestorskiego, nadzoru autorskiego i promocji projektu)
2) "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. Zagospodarowanie Parku 1000-lecia w Chojnicach" - 319.640,00 zł
3) "Zagospodarowanie Parku 1000-lecia w Chojnicach – dokończenie części I" - 1.329.985,86 zł – zł
4) "Zagospodarowanie Parku 1000-lecia w Chojnicach - część II" - miał być koszt 1.654.580,58 zł, ale roboty nie zostały skończone i został ogłoszony nowy przetarg.
Nie mniej dotychczasowo poniesione koszty przebudowy parku to przynajmniej: 12.578.503,44 zł (nie wliczyłem ostatniego niezrealizowanego etapu).
Dla przykładu podam, że niedawno (w latach 2001-2010) Gdańsk rewaloryzował Park Brzeźnieński o powierzchni 14ha - szacowany koszt całego przedsięwzięcia to 20 mln zł (Prace obejmowały m.in. uporządkowanie drzewostanu, wymianę nawierzchni alejek parkowych, wykonanie elementów nawiązujących do podobnych budowli parkowych z XIX wieku (brama, pergola, altanka, kolumnada), wykonanie instalacji oświetleniowej na stylowych latarniach, montaż poidełek, instalacji nawadniającej oraz instalacji monitoringu).
Porównaj sobie obie te inwestycje i ich koszty.
26 Lipca 2012, godzina 12:32
Oceniono 20 razy 6
~kaczor
do gryps - o czym ty piszesz? O jakich inwestycjach na poziomie Warszawy czy Trójmiasta? Napisz mądralo!
26 Lipca 2012, godzina 11:04
Oceniono 21 razy -3
~gryps
~kaczor napisał:
żyję w małym miasteczku (nie oczekuję od samorządowców poziomu usług komunalnych warszawskich czy trójmiejskich,bo kasa i redystrybucja środków stawia miasteczka w trudnej sytuacji


Chłopie masz bardzo duży problem ze sobą i postrzeganiem świata przez siebie. Nie oczekujesz od samorządowców usług na poziomie Trójmiasta i jednocześnie godzisz się na inwestycje o cenach zdecydowanie wielkomiejskich, które powodują później trudną sytuację ekonomiczną w Twoim miasteczku. Rozdwojenie jaźni? Kiedy ludzie zarabiają najniższą krajową nie biorą kredytu pod budowę 500 metrowej willi. Zastanów się nad tym.
26 Lipca 2012, godzina 10:56
Oceniono 15 razy 7
~Społecznik
Panie Wałdoch – to co kandyduje Pan za dwa lata? Życzę Panu odwagi – niech Pan nam wreszcie to zadeklaruje. Z tymi „sowietami” niech Pan da spokój, bo to już jest niestrawne!
26 Lipca 2012, godzina 09:47
Oceniono 27 razy 1
~kaczor
Tobie wałdoszku chyba źle się żyje. Wkręcasz sobie tego typu filmy,karmisz się jakimiś bzdetami. To twoja rzeczywistość. Moja jest taka - żyję w małym miasteczku (nie oczekuję od samorządowców poziomu usług komunalnych warszawskich czy trójmiejskich,bo kasa i redystrybucja środków stawia miasteczka w trudnej sytuacji). Dostrzegam rozwój miasta (pewnie dzięki sprawującym władzę w mieście- myślę,że nie zrobiłeś tego ty wałdoszku,co?) Proponuję - więcej samokrytyki i mniej nienawiści!
26 Lipca 2012, godzina 09:25
Oceniono 33 razy -9
~Krzyżak
Do Pana Marcina W. - Pie....isz jak potłuczony i we wszystkich wpisach wychodzą Twoje uprzedzenia do Rosjan i Pana Burmistrza Finstera! Burmistrz tylko raz w roku składa wieńce na cmentarzu poległych żołnierzy Rosyjskich, natomiast Ty gdybyś mieszkał w Warszawie brałbyś udział w marszach z pochodniami każdego 10-go i bił ukłony swojemu guru Jarosławowi Wielkiemu. NIGDY NIE BĘDZIESZ BURMISTRZEM CHOJNIC !
26 Lipca 2012, godzina 09:24
Oceniono 32 razy -6
~Marcin Wałdoch
Kogo nazywam "finsteriuszami"? Ludzi obozu władzy w Chojnicach, którzy bezkrytycznie wykonują polecenia burmistrza, stając się jednocześnie elementami systemu, który zabezpiecza interes tylko pewnej - wybranej i ideologicznie określonej grupy osób w mieście. Nie jest to inwektywa, a raczej tradycyjne ujęcie fenomenu świata polityki, kiedy to grupa interesu skupia się wokół lidera, w pewnym momencie ślepo i wiernie - poddańczo, oddaje mu się w całości, licząc po prostu na rozrost bądź utrzymanie dotychczasowego dobrobytu i pozycji społecznej. Czasami strach przed utratą pozycji społecznej i dochodów jest w stanie popchnąć takie grupy interesu do przestępstw, czego przykładów pełno jest w historii. Poczynając od cesarskich dworów, a kończąc na sprawie Elewarru

Tradycyjnie mówiono o bonapartystach, frankistach, hitlerowcach, stalinowcach, piłsudczykach...Biorąc pod wzgląd długość "zasiedzenia" władzy w Chojnicach można już mówić o finsteryzmie jako ideologii i finsterowcach, czy finsteriuszach jako ludziach obozu władzy, których można bez problemu wskazać z imienia i nazwiska. "Finsteriuszami" są na pewno niektrórzy prezesi spółek miejskich, politycy KWW Arseniusz Finster 2014, kilku radnych PO w mieście oraz niezliczona rzesza osób pracujących w "miejskim Elewarrze".

Przypominam, że miasto pośrednio, lub bezpośrednio nadal (pomimo upadku realnego socjalizmu), jest największym pracodawcą w mieście - tym samym burmistrz ma wpływ pośredni, bądź bezpośredni na obsadzanie stanowisk od sprzątaczki po generalnych dyrektorów i prezesów. To jest ogromna sfera wpływów i niestety większość pracujących w "urzędach" zdaje się obawiać zmian, tylko dlatego, ze dziś dostaje wypłatę. Są po prostu sparaliżowani strachem i godzą się na ten status quo, który szkodzi jednak większości mieszkańców.

Niestety w Chojnicach zapanowała pewna psychoza i zwyczajny brak przyzwoitości czego emanacją są ludzie żyjący z publicznych pieniędzy niczym Putin i Jedna Rosja z zasobów naturalnych. Kto nie jest czołobitny, ten albo wykłada towar na sklepowych półkach, albo rejestruje się jako bezrobotny, ewentualnie szuka pracy za granicami miasta, a nawet kraju. Bądź też jak coraz większa ilość ludzi z wyższym wykształceniem, którzy kończą jako spawacze...

Czy mącę ludziom w głowach? Z pewnością, szczególnie tym, którzy wszystkim chcieliby poukładać w głowach zgodnie z zapatrywaniami finsteriuszy co rok oddającymi hołd Sowietom.
26 Lipca 2012, godzina 08:45
Oceniono 33 razy 7
~obserwator
Śmieszne są wpisy chojnickich trolli internetowych broniących obecną władzę i skaczących do oczu opozycji. Znam życie i stwierdzam, że bez osobistego interesu nikt tego nie robi. Jak ktoś czerpie korzyści z tej czy innej władzy, to nawet jest w stanie wiersze pisać wyrażając wiernie swe oddanie Władza musi się liczyć z krytyką. Tak nawet stwierdza wymiar sprawiedliwości Pozdrawiam was trolle, mimo wszystko macie nerwowe życie - trzeba opluwać i poniżać tych, co myślą inaczej i udawać, że odwalacie dobrą robotę.
26 Lipca 2012, godzina 08:04
Oceniono 21 razy 15

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 382.00 394.00 DKKDKK 60.50 62.00
EUREUR 452.00 464.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 419.00 434.00 NOKNOK 40.90 42.40
GBPGBP 499.00 514.00 SEKSEK 43.40 44.90
Aktualizacja: 2020-10-22 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 385.00 390.00 DKKDKK 60.90 61.60
EUREUR 455.00 459.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 422.00 429.00 NOKNOK 41.30 42.00
GBPGBP 502.00 508.00 SEKSEK 43.60 44.30
Aktualizacja: 2020-10-22 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-10-21

E95 E98 ON LPG
BP 4.63 zł 4.89 zł 4.33 zł 2.19 zł
Circle K 4.53 zł - 4.28 zł 2.09 zł
Lotos Optima 4.55 zł - 4.35 zł 2.11 zł
MZK 4.57 zł 4.72 zł 4.36 zł 2.05 zł
Orlen 4.65 zł 4.99 zł 4.42 zł 2.14 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij