Czwartek, 16 Sierpnia 2018 | Imieniny: Joachima, Nory, Stefana | Pogoda: 13°C, 1020 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. arch.

Od stycznia dom kultury z dyrektorem

Budynek ChDK-u od strony Wzgórza Ewangelickiego.

Budynek ChDK-u od strony Wzgórza Ewangelickiego.

Najpóźniej na początku października ma zostać ogłoszony konkurs na szefa Chojnickiego Centrum Kultury. Jego zwycięzca ma rozpocząć swą pracę od stycznia 2013 roku.

Do końca grudnia 2012 roku ma zakończyć się misja dotychczasowej p.o. dyrektora Chojnickiego Domu Kultury, którą po przejściu na emeryturę Haliny Gawrońskiej, była Zofia Kiedrowicz. Burmistrz Arseniusz Finster zamierza na najbliższej sesji rady miejskiej, która zaplanowana jest na poniedziałek 24 września, zwrócić się do każdego klubu radnych, aby desygnowali po jednej osobie ze swego składu do komisji konkursowej. Pozostali członkowie komisji byliby z nadania burmistrza.

Reklama | Czytaj dalej »

- Nie będziemy kładli wielkiego nacisku na doświadczenie kandydata w obszarze kultura. Ważniejsze będą dla nas jego zdolności menadżerskie, jego spojrzenie na funkcjonowanie nowego ośrodka kultury. Oczekujemy od kandydatów pomysłów, które byłyby związane z modelem finansowania różnych dziedzin działalności Chojnickiego Centrum Kultury – tak scharakteryzował wymogi konkursowe Arseniusz Finster. Zaznaczył także, że jest zdeterminowany, by budować nową siedzibę ChCK nawet bez środków zewnętrznych. – Jedynie w wypadku przegrania przeze mnie wyborów na burmistrza Chojnic może dojść do ewentualnego remontu aktualnej siedziby przez mojego następcę. Sądzę, że mieszkańcy zaakceptują fakt, że budowa centrum kultury będzie w zasadzie jedyną naszą inwestycją w tym czasie, gdy będzie prowadzona – stwierdził włodarz miasta.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

10 komentarzy

~pytajnik
A czy pan Szlanga jest dobrym managerem? Czy umie zarządzać? Czy potrafi zapewnić nowemu centrum kultury samowystarczalność, czy będzie takim samym krwiopijcą jak pan Paluch? Czy zdolności pana Szlangi nie ograniczają się tylko do zdolności aktorskich?
24 Września 2012, godzina 23:39
Oceniono 1 raz 1
~:))
Jestem ZA Panem Szlangą !!! Nie ma lepszej opcji! Są dobrzy , lecz On najlepszy
24 Września 2012, godzina 22:28
Oceniono 5 razy -3
~spoko
.Sam jestem ciekawy czy bedzie opcja Ellewara czy. Amberd-Gold , Hazardowa czy jednak. bedzie. uczciwie.
22 Września 2012, godzina 15:50
Oceniono 1 raz 1
~chojniczanka1
Ptaszki ćwierkają, że kandydatką władz będzie ,była już (na szczęście), naczelna Radia Weekend. Mam nadzieję, że to tylko plotka. Jeśliby tak nie było, to warto zaznaczyć, że owa pani rozstała się z dwoma poprzednimi pracodawcami (jak sama zaznacza w wywiadach) z powodu na brak z ich strony akceptacji zmian programowych. Poza tym, ona pewnie nie ma doświadczenia ani w kulturze, ani w zarządzaniu. To na pewno plotka (no chyba, że w grę wchodzi jeszcze jakieś inne kryterium, o którym " naród " nie wie).
21 Września 2012, godzina 21:10
Oceniono 8 razy 6
~Chochoł
A to wtedy nikt z "zewnątrz" nie może startować ?
A pro po pieniędzy... teraz będziemy ich szukać by utrzymać wszystkie nowe niepotrzebne rzeczy...
21 Września 2012, godzina 20:03
Oceniono 4 razy 2
~artei
to stanowisko już dawno zostało obsadzone przez Grzesia Szlangę.
21 Września 2012, godzina 19:14
Oceniono 8 razy 4
~PEWNIACY
Konferansjerzy w stylu disco-polo to wystarczające atuty na dyrektorski fotel.
21 Września 2012, godzina 18:25
Oceniono 7 razy 5
~jupi
i po co ta budowa?? miejska kasa świeci pustkami a burmistrz na siłę chce nowy ChCK. Może lepiej poczekać na nowy budżet unijny i poprawę sytuacji w Europie??
21 Września 2012, godzina 17:20
Oceniono 9 razy 3
~Mario
Witam
PEWNIACY JUŻ SĄ
Panowie:
Guzelak i Paluch
kto zostanie dyrektorem chyba jasne...
21 Września 2012, godzina 17:19
Oceniono 11 razy 7
~Charzykowianin
Panie Burmistrzu!

Pańskiemu następcy z pewnością nie zabraknie horyzontów finansowych.
Pieniądze trzeba mieć ,aby móc o nich rozmawiać.
21 Września 2012, godzina 16:42
Oceniono 13 razy 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 372.00 384.00 DKKDKK 56.80 58.30
EUREUR 424.00 436.00 RUBRUB 5.30 6.40
CHFCHF 373.00 388.00 NOKNOK 44.20 45.70
GBPGBP 475.00 488.00 SEKSEK 40.50 42.00
Aktualizacja: 2018-08-15 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 376.00 381.00 DKKDKK 57.20 57.90
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.40 6.30
CHFCHF 378.00 385.00 NOKNOK 44.60 45.30
GBPGBP 479.00 484.00 SEKSEK 41.00 41.70
Aktualizacja: 2018-08-15 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy masz już dość panujących upałów?




Ceny paliw2018-08-14

E95 E98 ON LPG
BP 5.12 zł 5.48 zł 4.95 zł 2.33 zł
Circle K 5.1 zł 5.4 zł 4.93 zł 2.33 zł
Lotos Optima 5.1 zł - 4.93 zł 2.33 zł
MZK 5.06 zł 5.26 zł 4.9 zł 2.34 zł
Orlen 5.12 zł 5.38 zł 4.95 zł 2.33 zł
PKS - - - -