Sobota, 19 Września 2020 | Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. nadesłane - Renata Kornowska

Wystawa Trzebiatowskiego będzie w styczniu

Tylko J.J.Trzebiatowski miał informację o sobie na targach sztuki.

Tylko J.J.Trzebiatowski miał informację o sobie na targach sztuki.

Indywidualna wystawa dzieł Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego w Szanghaju będzie miała miejsce w styczniu 2013 roku. Niedawno poinformowała o tym Renata Kornowska, jeden z mecenasów znanego artysty.

Przyczyną zmiany terminu były kłopoty ze spełnieniem wymagań chińskich gospodarzy, którzy żądali wysokiego depozytowego cła wwozowego. Problem został pokonany i w przyszłym tygodniu Renata Kornowska wraz z Janem Rostankowskim, który także wspiera artystę, wybierają się do Szanghaju, gdzie dojdzie do podpisania umowy. Wystawa, tak jak wcześniej zapowiadano, odbędzie się w Shanghai Art Museum, jednym z najbardziej prestiżowych chińskich obiektów muzealnych. Jest już gotowy specjalny katalog wystawy wydany w języku angielskim i chińskim. Znalazło się w nim wszystkie 113 dzieł, które będzie można zobaczyć na wystawie. Janusz Jutrzenka Trzebiatowski będzie obecny na otwarciu swojej styczniowej wystawy.

Reklama | Czytaj dalej »

Nie było go natomiast podczas czterodniowych międzynarodowych targów sztuki Shanghai Art Fair, które odbyły się na początku listopada. Zestaw pasteli i obrazów Trzebiatowskiego znalazł się na niej dzięki współpracy polskiego znajomego Renaty Kornowskiej, który jest historykiem sztuki i pracuje w Szanghaju przy organizowaniu takich wystaw. Znaczący wkład wnieśli także Jan i Jakub Rostankowscy, którzy również pracowali na miejscu przy stworzeniu ekspozycji dzieł Trzebiatowskiego. Znalazły się one w części wystawy, która obejmowała obrazy malarzy chińskich i europejskich.

Naszymi sąsiadami byli Holendrzy, Rosjanie, Austriacy, Francuzi. Przygotowaliśmy 15 tys. sztuk folderów dla odwiedzających nasze stanowisko, ale skończyły się już drugiego dnia. Byli wśród nich m.in. wiceminister kultury czy zastępca mera Szanghaju. Później tym najbardziej zainteresowanym wręczaliśmy katalog wydrukowany na styczniową wystawę Trzebiatowskiego. Podczas targów sztuki mieliśmy bardzo wielu gości, udzieliliśmy kilkudziesięciu wywiadów. Pomagała nam pani tłumacz z polskiego konsulatu w Szanghaju. Uważam, że dzieła Trzebiatowskiego kilkanaście razy przewyższały poziom wielu innych dokonań twórców z takich krajów, jak Rosja czy Austria – stwierdziła Renata Kornowska.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

144 komentarzy

~pytam również
Czy w Chojnicach mamy do czynienia ze zjawiskiem terroru czy też z podwyższona działalnością definiowaną jako mobbing ? Kto za ten stan rzeczy odpowiada ? Jaki jest udział burmistrza w tym ?
20 Listopada 2012, godzina 18:27
Oceniono 13 razy 13
~Teraz JA
Ulica miła wcale nie jest miła i piękne w Chojnicach wcale nie jest piękne.
Dlaczegoooooooooo?
Czy nie zasłużyliśmy na nic lepszego, tylko na jakiś odpad, 6 gatunek którego nikt nie chciał.
O Stalinie dlaczego wytłukłeś naszą inteligencje ?
O Hitlerze dlaczego zamordowałeś naszych światłych ludzi ?
O przebrzydła Komuno dlaczego wyniszczyłaś to wszystko co po tych tyranach z trudem pozostało? Dlaczego zmywaki w Szwecji, Anglii i Niemczech obsadzone są przez naszych wykształconych synów i córki?
Dlaczego Tusku zwykle barachło dopuszczane jest do władzy?
...no ja, ale przynajmniej wiesz dlaczego zbankrutujesz !
20 Listopada 2012, godzina 18:07
Oceniono 11 razy 9
~Ups
... obudziłem się i wiecie co ? miałem okropny sen. Sen o burmistrzu Finsterze. Brrrrrr
20 Listopada 2012, godzina 17:58
Oceniono 14 razy 12
~Odpowiedź
Nie jest wichrzycielem społecznym. To niektórzy forumowicze są źli, niezrównoważeni, złośliwi, o podwójnej a może i potrójnej osobowości Ci niektórzy nic nie wiedzą o jego pracy, a krytykują. Nie wiedzą ile serca i energii wkłada w to, co robi. Chce dobrze dla mieszkańców Chojnic. Na sercu leży mu nasze dobro, pyta co jest dla nas ważne i czego od niego oczekujemy. Słucha i radzi. Wyjaśnia problemy, podaje rękę w potrzebie biednym, starym i tym schorowanym. Wie, jak ciężko się żyje rodzinom za 1200 lub 1500 zł. Dba o miasto. Wybuduje nam bałturium. Mamy już piękny park i zadbany Rynek. Dzięki niemu w Chojnicach mieszka się przyjemnie A te niewdzięczne głupole krytykują i się czepiają. Tak mi go żal. Tyle dla nas robi, a nie wszyscy to doceniają...Okropność
20 Listopada 2012, godzina 17:44
Oceniono 15 razy 11
~zatroskany
I co z tym teraz zrobić ?
20 Listopada 2012, godzina 17:09
Oceniono 5 razy 5
~pytam
Czy burmistrz Chojnic to wichrzyciel społeczny ? Powstaje tyle zamieszanie w oparciu o jego osobę że takie pytanie jest uzasadnione ? Proszę o zajęcie stanowiska ?
20 Listopada 2012, godzina 15:28
Oceniono 14 razy 14
~DoBurmistrza
Szanowny Panie Burmistrzu !

Uprzejmie proszę o nie zgłaszanie nikogo ze swoich mieszkańców do prokuratury.
Przepraszam i przykro mi, że poczuł się Pan urażony, ale takie niestety jest życie, że jedni sądzą to, a inni coś innego.

Proszę o otwarcie się problemy innych (także tych, którzy nie są Panu przychylni) wiem, że po ludzku to trudne, ale zdaje się, że jest Pan człowiekiem wierzącym w Chrystusa.

,,Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień...''
Zdaje się, że wszyscy je mamy więc nie atakujmy się wzajemnie.

Serdecznie pozdrawiam i proszę zachować spokój.
20 Listopada 2012, godzina 10:59
Oceniono 16 razy 10
~Konesr
To chyba od oglądania tych spasionych krągłości tak wam na głowę padło.
20 Listopada 2012, godzina 10:06
Oceniono 12 razy -4
~miastowy
Pawlak też był pewien zwycięstwa w wyborach PSL a tu ...zong !!!. W Chojnicach też będą wybory na nowego Burmistrza i wtedy ...zong !
20 Listopada 2012, godzina 09:28
Oceniono 22 razy 22
~nauka
Znajomy prawnik tłumaczył mi różnicę między dozwoloną krytyką, naruszeniem dóbr osobistych i pomówieniem.
Jeżeli będę pisać, że burmistrz miasta X jest dobrym znajomym, a wręcz przyjacielem prokuratora Y i jeżeli ktoś ma sprawę karną przeciwko burmistrzowi, to jest ona z góry przegrana, bo pan Y zamiecie wszystko pod magiczny dywanik. A generalnie to dwaj kolesie, którzy trzęsą miastem i tworzą sitwę. To jest przykład pomówienia.
Jeżeli napiszę, że burmistrz miasta X źle zarządza miastem i budżetem, trwoni publiczne pieniądze, nie rozpatruje skarg i wniosków w terminie, nie interesuje się potrzebami mieszkańców - dozwolona krytyka. Natomiast, gdy napiszę, że burmistrz V to cham, prostak, głupek, kacyk i dziwkarz - naruszam jego dobra osobiste.
Czy dobrze zapamiętałem te różnice?
20 Listopada 2012, godzina 00:09
Oceniono 22 razy 22
~Cichociemny
Zalecam właścicielowi portalu lekturę tego tematu na infokolej.pl - http://www.wykop.pl/ramka/1090953/koleje-dolnoslaskie-wytaczaja-nowe-dziala-przeciwko-internautom/. Tak zdecydował jego właściciel: "Genowefa Ładniak, prezeska KD, nie ustępuje. Idzie w ślady zarządu PKP S.A. Poniżej zamieszczam postanowienie Prokuratury Rejonowej w Legnicy (z listą ściganych nicków), od którego zostało złożone zażalenie do Sądu Rejonowego w Legnicy. Jak widać wojna zarządu KD z internautami trwa! W związku z tym apeluję do wszystkich, którzy posiadają kwity i wiedzę na temat przekrętów i nieprawidłowości w KD o pilny kontakt z administracją forum. Wiem, że takie osoby są, tylko są zastraszone i boją się mówić. Ale tu nie ma czego się bać, bo żarty się skończyły! Najwyższa pora na zmasowany kontratak! Ja ze swej strony mogę zapewnić, że administracja forum nie wyda prokuraturze żadnego numeru IP, nawet jeśli sąd podtrzyma postanowienie prokuratury. Jak trzeba będzie to uderzymy nawet do Strasburga, gdzie wystąpimy przeciwko Państwu Polskiemu, z powodu łamania zasad wolności słowa i prawa do krytyki osób publicznych."
Może warto naśladować tę drogę? Może warto dać szansę Sądowi Okręgowemu w Słupsku, który pokazał, że ma czasem inne zdanie, niż chojnicki?
19 Listopada 2012, godzina 23:41
Oceniono 24 razy 22
~o co tu chodzi?
To chyba nie jedyny przykład na który powołuje się Pan Janik. Wystarczy zrobić przegląd niektórych artykułów. Na forum tego portalu nasz włodarz próbował wywierać nacisk psychiczny (bo jak nazwać to inaczej?) na Panią Osowicką sugerując rozważanie "zajęcia" się tą Panią w trybie prywatno - skargowym oraz ujawnił dane osobowe uzyskane po nr IP nie tylko tej Pani (mamy prawo do anonimowości na forum, a może tylko tak nam się wydaje?...). Informuje nas o satysfakcji odkrycia pod jakimi nickami pisze ta Pani...Mój Boże...

" ~burmistrz
Dyskusja kilku osób z PCHS-u. Marzenna Osowicka – Lorelai. Raz jako M. Osowicka pisze cyt.: „Ale jazda! Toś sobie zadał trudu, dzięki Tobie można uporządkować wiedzę…”. Potem jako „Lorelai” pisze cyt.: „Dobranoc Chochliku! Kawał dobrej roboty wykonałeś”. Przyznam, że nie bardzo pojmuję. Mam jednak nadzieję, że M. Osowicka nie jest „chochlikiem”, bo jeżeli „nie daj Boże” by nim była, to moje postrzeganie sensu nawet czytania tego, co piszecie jest wątpliwe. M. Wałdoch pisze jako „zero”. To też ciekawy przypadek. Raz jest M. Wałdochem, raz jest „zerem”. Kolegą tych Państwa, o których napisałem jest p. M. Janik, który pisze na tym portalu, pod co najmniej pięcioma pseudonimami."
25 Października 2012, godzina 10:30

" ~burmistrz
Wystąpiłem do Prokuratury z wnioskiem o adres, ponieważ uważam, że ten wpis narusza moje dobra osobiste. Oczywiście Panią Osowicką mogę „zająć się” w trybie prywatno-skargowym. Czy warto to robić? Nie wiem, na razie wystarcza mi satysfakcja z faktu, iż odkryłem, że jest Pani M. Osowicką, która pisze jako M. Osowicka i jest Lorelai – też Pani Osowicka."
25 Października 2012, godzina 14:10

"~Marzenna Osowicka
Właśnie otrzymałam sympatyczny telefon od pana Burmistrza, w którym poinformował mnie, iż aby przeciąć te dyskusje na forum składa przeciwko mnie sprawę do sądu. W zasadzie zamierzał zadzwonić do mojego męża, ale przez pomyłkę wybrał nie ten numer. Nie chciałabym wcale sugerować, że jest to wywieranie różnymi metodami nacisku na moją osobę... Ponadto pogawędziliśmy miło o różnych sprawach. Jednakowoż uważam, że poinformowanie forumowiczów o tym akcie dobrej woli ze strony pana Burmistrza będzie, być może, kolejnym krokiem do rozwoju ożywionej dyskusji na aktualny temat."
25 Października 2012, godzina 14:26

Podejmowanie próby kontaktu z mężem dla mnie jest jednoznaczne z niedozwolonym wkraczaniem w sferę intymności. Naruszeniem sfery sacrum rodziny. Tego komentować nie trzeba.

Zastanawia mnie dlaczego zastrasza się forumowiczów tym, że wystąpi się do sądu, prokuratury, zadzwoni do współmałżonka, ujawnia się znajomość nr IP niektórych forumowiczów, itp.? Jeżeli ktoś narusza czyjeś dobra osobiste, należy podejmować oczywiste kroki prawne. To jest bezsprzeczne. Po co jednak tyle o tym trąbić? To ma być sygnał w stylu: uważajcie, jak ktoś mi podpadnie to źle się to skończy? Ujawnię publicznie wasze dane? Celowe zastraszanie w celu wywołania lęku? Co tu jest grane? Czy tutaj nie dochodzi do łamania prawa innych ludzi?
Może zacznijmy mówić szeptem? Albo najlepiej całkowicie zamilknijmy. Róbmy po cichu, niczym bezwolne kukły, podstawowe czynności dnia codziennego i przestańmy dyskutować. Jest najwyraźniej tylko jedna racja, tylko jedna strona ma prawa. Plebs niech siedzi w swoich norkach cicho. To jest demokracja? Wolność słowa? Równość wobec prawa? Czy krytyka władzy jest naruszeniem dóbr osobistych? Ile osób tak naprawdę przekroczyło tu na forum dozwoloną krytykę? W ilu przypadkach zasadne było wystąpienie o nr IP? Piszę zbyt długo, wiem, ale tych pytań jest tak wiele...
19 Listopada 2012, godzina 23:28
Oceniono 31 razy 29
~refleksja do tematu
Pod znakiem zapytania pozostaje reakcja skorumpowanego w Chojnicach systemu. A konkretnie ludzi poustawianych w systemie. Powstały w Chojnicach w strukturach aparatu państwowego nie tylko zależności rodzinne, ale też i zależności wynikłe z wspólnych interesów, zależności ze wspólnych oszustw. Za wszystkim stoi kasa i władza. Co można od takich ludzi oczekiwać? Dobrze jest, że chociaż ktoś ma odwagę o tym pisać. Że ma odwagę działać. Kiedyś były państwowe zakłady zatrudniające setki ludzi. Kiedyś naród szybko mógł się zjednoczyć. Jakby przewidując idący z tej strony opór zlikwidowano szereg zakładów. Rozprzedano je, a ludzi tam pracujących pognano na cztery wiatry.Nie ma teraz wentyla bezpieczeństwa, jakim byli ci pracujący w zakładach pracy. Teraz jeżeli coś pierd...e to już konkretnie. Władza butna zdeprawowana myśli tak jak Czaoczesku, czy też Mubarak lub Kadafi.. będziemy wiecznie żyli, będziemy wiecznie przy władzy, zapewnimy naszym rodzinom wieczne profity ...a tu zong i kula w łeb! Niech nasze kacyki mają to dobrze na uwadze. Nic nie jest wieczne.
19 Listopada 2012, godzina 22:03
Oceniono 30 razy 26
~do zygi
Każda rewolucja to ofiary tak po jednej stronie jak i po drugiej a mimo to jest ona nieuchronną nosicielką wszelkich zmian na które strony się godzą
19 Listopada 2012, godzina 18:14
Oceniono 31 razy 31
~zyga
Nie trzeba być żadnym wielkim wizjonerem aby stwierdzić że działanie Mariusza Janika niesie za sobą pewne przesłanie. Jak się w nie wsłuchamy i jak odrzucimy uprzedzenia to może jeszcze da się coś uratować.
19 Listopada 2012, godzina 18:12
Oceniono 29 razy 27

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 383.00 DKKDKK 58.90 60.40
EUREUR 440.00 452.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 406.00 421.00 NOKNOK 40.40 41.60
GBPGBP 479.00 494.00 SEKSEK 41.80 43.40
Aktualizacja: 2020-09-19 15:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 379.00 DKKDKK 59.40 60.10
EUREUR 443.00 447.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 410.00 417.00 NOKNOK 40.80 41.40
GBPGBP 484.00 489.00 SEKSEK 42.40 43.10
Aktualizacja: 2020-09-19 15:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-09-16

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.51 zł 2.04 zł
Circle K 4.61 zł - 4.46 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.51 zł 1.99 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.45 zł 1.97 zł
Orlen 4.69 zł 4.97 zł 4.57 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij