Sobota, 19 Września 2020 | Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. nadesłane - Renata Kornowska

Wystawa Trzebiatowskiego będzie w styczniu

Tylko J.J.Trzebiatowski miał informację o sobie na targach sztuki.

Tylko J.J.Trzebiatowski miał informację o sobie na targach sztuki.

Indywidualna wystawa dzieł Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego w Szanghaju będzie miała miejsce w styczniu 2013 roku. Niedawno poinformowała o tym Renata Kornowska, jeden z mecenasów znanego artysty.

Przyczyną zmiany terminu były kłopoty ze spełnieniem wymagań chińskich gospodarzy, którzy żądali wysokiego depozytowego cła wwozowego. Problem został pokonany i w przyszłym tygodniu Renata Kornowska wraz z Janem Rostankowskim, który także wspiera artystę, wybierają się do Szanghaju, gdzie dojdzie do podpisania umowy. Wystawa, tak jak wcześniej zapowiadano, odbędzie się w Shanghai Art Museum, jednym z najbardziej prestiżowych chińskich obiektów muzealnych. Jest już gotowy specjalny katalog wystawy wydany w języku angielskim i chińskim. Znalazło się w nim wszystkie 113 dzieł, które będzie można zobaczyć na wystawie. Janusz Jutrzenka Trzebiatowski będzie obecny na otwarciu swojej styczniowej wystawy.

Reklama | Czytaj dalej »

Nie było go natomiast podczas czterodniowych międzynarodowych targów sztuki Shanghai Art Fair, które odbyły się na początku listopada. Zestaw pasteli i obrazów Trzebiatowskiego znalazł się na niej dzięki współpracy polskiego znajomego Renaty Kornowskiej, który jest historykiem sztuki i pracuje w Szanghaju przy organizowaniu takich wystaw. Znaczący wkład wnieśli także Jan i Jakub Rostankowscy, którzy również pracowali na miejscu przy stworzeniu ekspozycji dzieł Trzebiatowskiego. Znalazły się one w części wystawy, która obejmowała obrazy malarzy chińskich i europejskich.

Naszymi sąsiadami byli Holendrzy, Rosjanie, Austriacy, Francuzi. Przygotowaliśmy 15 tys. sztuk folderów dla odwiedzających nasze stanowisko, ale skończyły się już drugiego dnia. Byli wśród nich m.in. wiceminister kultury czy zastępca mera Szanghaju. Później tym najbardziej zainteresowanym wręczaliśmy katalog wydrukowany na styczniową wystawę Trzebiatowskiego. Podczas targów sztuki mieliśmy bardzo wielu gości, udzieliliśmy kilkudziesięciu wywiadów. Pomagała nam pani tłumacz z polskiego konsulatu w Szanghaju. Uważam, że dzieła Trzebiatowskiego kilkanaście razy przewyższały poziom wielu innych dokonań twórców z takich krajów, jak Rosja czy Austria – stwierdziła Renata Kornowska.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

144 komentarzy

~F.F.
Czekam na rację Przewodniczącego Rady Miasta ? No i Radnych ? Czy spuszczą głowy i powiedzą że to nie ich kompetencja ? To jest zapewne nowa sytuacja ale od tego Ci nasi przedstawiciele chyba są ?
19 Listopada 2012, godzina 17:53
Oceniono 33 razy 29
~Parasol
Czy już czas odśpiewać Międzynarodówkę ? Czy może: Boże coś Polskę czy jakoś tak ...? Suma summarum wyjście Polaków na ulice dostaje coraz większa legitymację do działania. Czas tworzyć nowy system skoro ten został przez zasiedziała władzę zdeprawowany. Po przeczytaniu ostatnich postów widzę że zmian u naszej obecnej władzy nie będzie. Dla nich to układy władza nepotyzm a dla szarej masy kryzys ze swoimi skutkami. Ja mówię NIE. Jestem za nowym systemem który trzeba wywalczyć.
19 Listopada 2012, godzina 17:47
Oceniono 32 razy 28
~obywatel
Czas skończyć z jedynymi słusznymi w Chojnicach rządami Finstera. To co ostatnio robi to nic innego jak terror psychiczny obywateli.
19 Listopada 2012, godzina 15:15
Oceniono 40 razy 34
~homer
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
19 Listopada 2012, godzina 15:00
Oceniono 45 razy -43
~Do zenka
Też uważam że sprawą w ogóle się nie zajmą z miliona różnych powodów ale moim zdaniem najbardziej prawdopodobny będzie brak szkodliwości czy też po prostu stwierdzenie, że nic się nie stało. Ale moralne podejście do sprawy to już co innego. Finster powinien chociaż przeprosić za swoją niefortunną wypowiedz.
19 Listopada 2012, godzina 14:24
Oceniono 36 razy 32
~Zenon
I tak z tym nikt nic nie zrobi i oczywiście zamiotą wszystko pod dywan ale może chociaż jakaś debata społeczna z tego będzie i da to niektórym do myślenia.
19 Listopada 2012, godzina 14:22
Oceniono 34 razy 30
~Brawo
I bardzo dobrze, w końcu ktoś się zajął straszeniem niewinnych ludzi, gdzie się podziała wolność słowa o którą tak walczyliśmy do '89
19 Listopada 2012, godzina 14:04
Oceniono 36 razy 32
Dodatkowo poinformowałem urzędy odpowiedzialne za przeciwdziałanie aktom terroru w Polsce i Europie. Instytucje w Europie również pisemnie zostały o tej sytuacji powiadomione.
19 Listopada 2012, godzina 13:23
Oceniono 67 razy 59
Mariusz Janik Chojnice 19.11.2012 r.
Ul. Długa 105
89 – 606 Charzykowy

Do informacji mediów lokalnych, krajowych i zagranicznych oraz instytucji zajmującej się Aktami Terroryzmu.
Do Przewodniczącego Rady Miasta Chojnice oraz Radnych miasta Chojnice celem podjęcia stosownych prawem przewianych kroków.


Szef Prokuratury Rejonowej w Chojnicach
Mirosław Orłowski
Ul. Młyńska 30, 89 – 600 Chojnice


Dotyczy: Działań terrorystycznych w Chojnicach popełnionych przez urzędnika państwowego.

Zgłaszam podejrzenie popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym przez burmistrza Chojnic, Arseniusza Finstera polegającego na świadomym użyciu przemocy psychicznej przeciwko ludności Chojnic, Polski oraz obywatelom Świata poprzez pogwałcenie prawa mającego na celu zastraszanie i wymuszenie na danej grupie ludności ustępstw w drodze realizacji określonych celów. Działania jego, co prawda trafiają w niewielką część populacji jednak swoim uderzeniem ( terrorem psychicznym) w jej niewielką część chce pozostałych obywateli świata zmusić do określonych zachowań.

Uzasadnienie

Na Portalu społecznościom Chojnice24.pl w temacie „Wystawa Trzebiatowskiego będzie w styczniu” tekst je, fot. nadesłane - Renata Kornowska - 2012-11-14 11:50:59 pojawił się wpis burmistrza Chojnic, Arseniusza Finstera:

„burmistrz
Wzywam autora wpisu z dn. 14.11.2012 godz. 14.20 o pseudonimie „Marzenka” do sprostowania swojego wpisu w odniesieniu do słów w pierwszym wersie – „układach i przekrętach”. Oświadczam, że treść części wpisu cyt.: „Wszyscy Ci to ludzie są po jednych układach, znajomościach i przekrętach”. Otóż nie zaprzeczam, że znam osoby, które Pani wymienia, ale zarzut układów i przekrętów narusza moje dobra osobiste. Tak więc wzywam do sprostowania. W przypadku braku reakcji wystąpię na drogę prawną.
Arseniusz Finster burmistrz Chojnic
15 Listopada 2012, godzina 10:23”

Autor wpisu, burmistrz Chojnic, Arseniusz Finster zamiast zareagować zgodnie z przyjętą w Polsce i na całym Świecie doktryną prawną polegającą na poinformowaniu odpowiednich służb o podejrzeniu popełnienia przestępstwa np. pomówienia bierze sprawę w „swoje ręce” i wykorzystując urząd burmistrza zastrasza w czasie swojej pracy ( godzina 10:23 ) mieszkańców naszego globu skutkami prawnymi.

„.., ale zarzut układów i przekrętów narusza moje dobra osobiste.Tak więc wzywam do sprostowania. W przypadku braku reakcji wystąpię na drogę prawną.
Arseniusz Finster burmistrz Chojnic”

Autor wpisu, burmistrz Chojnic, Arseniusz Finster jasno definiuje, że chodzie mu jedynie o jego dobra osobiste.

Należy zadać sobie pytania:
Czy dobro osobiste to dla Arseniusza Finstera Urząd Burmistrza?
Czy może Arseniusz Finster ma jakieś inne dobra osobiste na względzie?
Czy urzędowy czas pracy burmistrza, to czas rozważań o jego dobrach osobistych?
A zatem, czy można urząd wykorzystać do dóbr osobistych tylko dlatego, że jest się na stanowisku burmistrza?

Autor wpisu korzystając z urzędu, jakim jest stanowisko burmistrza zbiera w czasie swojej pracy, jako burmistrz Chojnic materiały do ochrony jego prywatnych dóbr osobistych. Materiały te, jak pokazuje historia, wykorzystuje następnie w procesach prywatnych cywilnych w kwestii nie tylko odszkodowania.

Swoim działaniem, jako burmistrz zastrasza państwo Polskie, zastrasza zasady demokracji i zastrasza prawa człowieka jasno zdefiniowane w Konstytucji RP.
Ale działanie burmistrza Chojnic zagraża nie tylko Konstytucji RP, ale zagraża międzynarodowemu pokojowi i bezpieczeństwu.
Co pomyślą inni obywatele naszego Globu słysząc, że u Nas w Polsce to burmistrz wymierza sprawiedliwość a nie sąd ani prokuratura. Sądy i Prokuratury poporządkowane są takim stanowiskom jak burmistrz.

Działanie Arseniusza Finstera wytwarza stan terroru w umysłach ludzi. Należy się trwożyć, bać. Powstaje stan psychozy objawiający się zwątpieniem w demokrację w stan prawny Polski. Oto urzędnik, jakim jest burmistrz zaczyna zmieniać porządek w Państwie Polskim.
Osobiście doznałem ze strony burmistrza Chojnic, Arseniusza Finstera wielokrotnie aktu terroru chociażby w nagraniu mojej osoby. Zostałem nagrany na wyraźnie polecenie burmistrza przez osobą pracująca w Ratuszu Chojnic. Nagranie to zostało następnie wykorzystane w celach prywatnych Arseniusza Finstera przed policją prokuraturą i sądem.

Arseniusz Finster burmistrz miasta świadomie wykorzystuje swoją funkcje, urzędników mu podległych, aby zebrać materiały zagrażające jego dobru prywatnemu a następnie z premedytacją wykorzystuje je w swoich celach osobistych np. poprzez prowadzenie procesów cywilnych odszkodowawczych. Burmistrz wprowadza terror, zastraszanie mające za zadanie niszczenie jego ewentualnych przyszłych kandydatów na stanowisko burmistrza, czy tez mające za zadanie pokazania, iż nie zadzieraj z moją polityką, bo Ciebie urzędem zniszczę.

Co prawda wpis burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera odnosił się do wpisu „Marzenka” w temacie „Wystawa Trzebiatowskiego będzie w styczniu” tekst je, fot. nadesłane - Renata Kornowska - 2012-11-14 11:50:59

„~Marzenka
Wszyscy Ci to ludzie są po jednych układach , znajomościach i przekrętach. Finster,Rozstankowski,Trzebiatowski czy Kornowska. Takich mamy włodarzy miasta,przedsiębiorców czy pseudo artystę. Pieniądz to podstawa, a gdzie dobro miasta i mieszkańców ?
Wstyd, hańba i dno.
14 Listopada 2012, godzina 14:20”

Wpisu jednak „Marzenka” z racji doby internetowej mógł praktycznie dokonać każdy obywatel globu posiadający znajomość języka polskiego.

Takie sformułowanie Arseniusza Finstera, burmistrza Chojnic i to za pośrednictwem mediów budzi grozę, godzi w podstawowe fundamenty prawne w kraju Polska i nie tylko.
Należy zwrócić także uwagę, iż pisze to człowiek z dużym stażem urzędniczym a do tego wykształcony. Zatem w pełni ma świadomość o użytych sformułowaniach i jego skutkach.
Arseniusz Finster nie popisał się pod swoim wpisem Arseniusza Finster, lecz Arseniusz Finster burmistrz Chojnic.

Osobiście czuję się tym wpisem zastraszony, budzi on we mnie obawę, że jego groźba będzie spełniona. Akceptacja takiego postępowania urzędnika, jakim jest burmistrz powoduje, że człowiek przestaje wierzyć w demokracje oraz w system praworządności w kraju Polska. Zaczyna mieć myśli, że powinien też sprawę wsiąść w swoje ręce, mało tego ten profil działania zaszczepić większej grupie społecznej. Należy agitować, należy wyjść na ulice i wprowadzać nowy porządek, gdyż ten obecnie ugrzęzł, tylko dlatego, że urzędnik zamiast udać się do właściwych organów wykorzystuje urząd do niszczenia ludzi, do terroryzowania ich stanu psychicznego. Jeżeli nie zaradzimy z tym problemem w zarodku to nie wolno nam się dziwić podpalanym samochodom, latającym koktajlom Mołotowa, właśnie w imię nowego porządku.

Zatem wnoszę o szybkie podjęcie, stosownych, prawem przewidzianych kroków, oraz z racji zagrożenia terrorystycznego o poinformowaniu mnie i społeczność o podjętych krokach.

Załączam tekst z portalu Chojnice24.pl, w którym jest wypowiedz Arseniusza Finstera, burmistrza Chojnic.

Załączam także definicje terroryzmu i informacje o podpisanych międzynarodowych konwencjach na temat zwalczania terroryzmu.
Mariusz Janik
19 Listopada 2012, godzina 13:21
Oceniono 71 razy 59
W związku z wpisem burmistrza Chojnic, Arseniuszem Finsterem w tym temacie złożyłem doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.Dokument jaki złożyłem wkleję poniżej.
19 Listopada 2012, godzina 13:18
Oceniono 19 razy 17
~Lord Vader
Nie głupie,mądry zrozumie.
18 Listopada 2012, godzina 19:59
Oceniono 10 razy 8
~Asix
Głupie to takie i tyle..
18 Listopada 2012, godzina 11:31
Oceniono 11 razy -7
~Zakochany
Czyżby to moja Pani od polskiego tak pieczołowicie egzekwowała jak pisze się "nie" razem czy osobno ?
18 Listopada 2012, godzina 11:30
Oceniono 12 razy 8
~purtysta
No jasne, ortografia też nie...
18 Listopada 2012, godzina 10:17
Oceniono 9 razy 7
~Zakochany
Odpowiedź na pytanie : Najważniejszy jest seksapil Pani kustosz i jej piękne oczy , nóżki oraz powabna figura .Inne sprawy niemają żadnego znaczenia.
18 Listopada 2012, godzina 09:36
Oceniono 15 razy 13

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 373.00 383.00 DKKDKK 58.90 60.40
EUREUR 441.00 450.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 406.00 421.00 NOKNOK 40.40 41.60
GBPGBP 482.00 494.00 SEKSEK 41.80 43.40
Aktualizacja: 2020-09-19 13:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 379.00 DKKDKK 59.40 60.10
EUREUR 443.00 447.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 410.00 417.00 NOKNOK 40.80 41.40
GBPGBP 484.00 489.00 SEKSEK 42.40 43.10
Aktualizacja: 2020-09-19 13:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-09-16

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.51 zł 2.04 zł
Circle K 4.61 zł - 4.46 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.51 zł 1.99 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.45 zł 1.97 zł
Orlen 4.69 zł 4.97 zł 4.57 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij