Czwartek, 22 Października 2020 | Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. aw

Dyrektorka DPS chce odejść na emeryturę. Aktualizacja

Barbara Kłodzińska osiągnęła już wiek emerytalny.

Barbara Kłodzińska osiągnęła już wiek emerytalny.

Starostwo powiatowe wydało komunikat ws. kontroli w Domu Pomocy Społecznej, która zakończyła się 2 tygodnie temu. Nie stwierdzono takiego charakteru nieprawidłowości, który wymagałyby zastosowania środków dyscyplinarnych wobec Barbary Kłodzińskiej. Ta jednak w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego wystąpiła z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę. Starosta nie komentuje sprawy.

W przyszłym tygodniu zarząd powiatu będzie rozpatrywał prośbę dyrektor Barbary Kłodzińskiej. Prawdopodobnie rozpatrzy ją pozytywnie. To była jedyna informacja, jaką zgodził się przekazać w tej sprawie starosta Stanisław Skaja. - Wysłaliśmy komunikat do mediów. Nic więc nie powiem. Na BIP-ie pojawi się protokół pokontrolny i będzie można się z nim zapoznać – przekazał Stanisław Skaja. Z komunikatu wynika, że władze powiatu pozytywnie oceniają działalność pani dyrektor. Ujawniono pewne nieprawidłowości „nie mające charakteru istotnych naruszeń prawa”. Do takich informacji ograniczono się w komunikacie prasowym.

Reklama | Czytaj dalej »

Komunikat Starostwa Powiatowego w Chojnicach

W wyniku kontroli wewnętrznej w Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach przeprowadzonej  w związku ze skargą na jego funkcjonowanie, jaka wpłynęła do Zarządu Powiatu Chojnickiego za pośrednictwem grupy radnych powiatowych został sporządzony protokół pokontrolny. Zarząd Powiatu po bardzo szczegółowej analizie tego dokumentu nie stwierdził takiego charakteru nieprawidłowości w funkcjonowaniu DPS, który wymagałby zastosowania środków dyscyplinarnych wobec dyrektora tej placówki. Również dotychczasowa praca pani dyrektor, począwszy od zaangażowania w tworzenie DPS w nowej siedzibie przy ul. Leśnej, poprzez dbanie o dobro mieszkańców i zabieganie o stały rozwój placówki i podnoszenie poziomu usług opiekuńczo - terapeutycznych pozwala pozytywnie ocenić merytoryczną działalność pani dyrektor i wyklucza możliwość zwolnienia dyscyplinarnego.

Tym niemniej, kontrola ujawniła nieprawidłowości nie mające charakteru istotnych naruszeń prawa, do usnięcia których pani dyrektor została zobowiązana w trybie natychmiastowym.

Zarząd przeprowadził z panią dyrektor DPS rozmowę dyscyplinującą, w wyniku której oświadczyła ona, że zobowiązuje się do wykonania zaleceń pokontrolnych, jednocześnie wystąpiła z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego”.

Aktualizacja z dn. 19.11

Dzisiaj zarząd powiatu podjął dwie uchwały w sprawie DPS-u. - Pierwsza dotyczy rozwiązania stosunku pracy z panią dyrektor z dn. 4.01.2013 roku. Druga ogłoszenia konkursu na to stanowisko - poinformował wicestarosta Przemysław Biesek-Talewski.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

56 komentarzy

~rozumny..!!!!!

no i teraz wszystko JASNE- czytajcie obecne fora a zrozumiecie czemu Kłodzińska "MUSIAŁA" odejść --przecież nieudacznicy ze starostwa ,na czela z nieudzcznym starostom/kafelkarzm-FELKIEM?/ muszą osiąść na dobrych s t o ł e c z ka ch/- no to wyp........i.c ich ...MIERNI ALE WIERNI.!!!!!!!
15 Stycznia 2014, godzina 23:50
Oceniono 6 razy 6
~irena ...
... Ratujcie panowie starostowie ten nasz DPS /specjaliści od pomocy społecznej// ta "księgowa " rozp......oli wszystko..!!! tak to jest jak niekompetentni wierzą w niekompetentnych... rację mają mieszkanki które tu się wpisały ,wszystko to prawda...BOŻE!!!!!
16 Października 2013, godzina 19:17
Oceniono 21 razy 21
~maria
...mam pytanie, dlaczego obecna pani dyr. DPS na pół etatu pracuje w DPS Sępolno Krajeńskie //wystarczy sprawdzić jej oświadczenie majątkowe,za rok 2012 i I półrocze 2013- (BIP starostwa pow. w chojnicach ) - A co Na To PANÓW starostów TRZECH........?!
04 Października 2013, godzina 22:14
Oceniono 23 razy 23
~irena
...niestety ,musiałam dalej zostać w tym domu -pracy!!!! minęło juz pół roku od tej "wielkiej afery" spreparowanej przez grono koleżanek ,którym nie podobało sie to ,że w pracy trzeba pracować....!!! a dyrektor ,kierownicy to ludzie którzy maja prawo wymagać od nieroba innej postawy.... czytając te ostatnie wpisy /i kilka wczesniejszych/ doszłam do wniosku ,że muszę napisać o kilku spostrzeżeniach z "obecnego DPS .../ TO JUŻ NIE TEN DOM.....!!!!!! nowa dyr. wcale nie zajmuje się domem -to prawda co piszą mieszkańcy...
tak naprawde to mało kto ją zna....ona nie wychodzi z biura, nie przychodzi na .żadne spotkania z mieszkańcami, pracownikami.....ta kobieta nie ma pojęcia o naszej pracy,o potrzebach mieszkańców ....
na razie to wszystko leci z rozpędu, a co będzie dalej..?! "donieście" starostwu o moim wpisie, może zacznie się uważniej przyglądać " POZOROWANIU PRACY"
OBECNY dps JEST SMUTNY ,BEZNADZIEJNY I WŁASCIWIE WCALE NIE TRZEBA PRACOWAĆ!!!!!!!! zniesmaczona........
08 Sierpnia 2013, godzina 12:29
Oceniono 37 razy 37
~marysia- st..specjalista od mioteł w dps chojnice
pan kontrolujący byl bardzo miły i aż miał wypieki na ryjku jak mu nawijałyśmy z kolerzankami makaron na uszy , chciał to ma ,a my miałysmy trochę odpoczynku bo tak to tylko pracuj i pracuj, ewka nam mówiła ,żeby gadać na starą co ślina na język przyniesie ,ON WSZYSTKO "KUPI" BO TAKIE MA POLECENIE ZE STAROSTWA ABY JĄ MOGLI UDUPIĆ PRZECIE EWKA TO KOLEZANKA STAROSTY /Z KOŚCIELNEGO UKŁADZIKU-no to sie staralim jak moglim no i sie udało ......
12 Lipca 2013, godzina 22:59
Oceniono 39 razy 33
~mieszkanki DPS
... zapraszam wszystkich do tego niegdyś super domu- co zostało z tego poprzedniego wyc nam się chce - zostały tylko wspomnienia ..nową dyr. znamy ze zdjęć ..wszystko jest nie tak nawet obsługa zaczęła nam mówic na TY....rządzą w domu sprzątaczki, i jacys nowi ..
ciągle po naszym domu łażą JAKIEŚ PINGWINY /..SIOSTRY ZAKONNE../ które są ponoć z kamienia DPS ,po jakies dokumenty przyjeżdżają do naszej dyr.....? czemu teraz się nami nikt nie interesuje, taraz nasze rzarcie jest dla świń..panie starosta niech pan je z nami .....

niech szlag trafi te panie od robótek ręcznych co tak kłamały ,zyc sie odechciewa..
04 Lipca 2013, godzina 19:01
Oceniono 41 razy 35
~ala
...brawo P. Kłodzińska -z hołotą nie ma sensu prowadzic wojen....oni sami tak jak po rewolucji pażdziernikowej stworza swój "szczęśliwy " świat .....jak wygląda?!....jedżcie na wschód.... NIEROBY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ........
20 Maja 2013, godzina 17:09
Oceniono 48 razy 30
~mart
...ta kontrola starostwa to jak żywcem wyjął RANCHO WILKOWYJE-- Czerepach /człowiek ,który znajdzie co mu każą -na każdego -żenada/
05 Marca 2013, godzina 14:47
Oceniono 43 razy 43
~pytanie zasadnicze
jesli kontrolujący nie zauważył że sąd pracy nie uchylił kary nagany tylko zaproponował ugodę polegającą na skróceniu okresu obowiązywania nagany to co on robi na stanowisku kontrolującego ???
21 Listopada 2012, godzina 18:51
Oceniono 62 razy 52
~czary mary
ciekawe na jakiej podstawie pan kontrolujący mógł wiedzieć jak wyglądało planowanie tych urlopów skoro rozmawiał tylko z 2 pracownicami które w tym planowaniu uczestniczyły, z czego jedna to starsza pani składająca skargę w starostwie, a druga to jej wspólniczka w dps-owych intrygach; urlopy planowane były kilka miesięcy wcześniej więc kontrolujący mógł jedynie zapoznać się z tym co na ten temat mówią pracownicy (ale z kilkunastu osób uczestniczących w tym planowaniu urlopów nikogo poza wspomnianymi paniami nie zechciał wysłuchać) - musiał mieć jakieś nadprzyrodzone zdolności oceniania co jest prawdą i wykazał się całkowitą bezstronnością w ocenianiu sytuacji
kpina!
21 Listopada 2012, godzina 18:38
Oceniono 60 razy 50
~nie mam sklerozy więc o ile dobrze pamiętam..
dociekliwej polecam zobaczyć co o tym protokole pokontrolnym piszą pracownicy na chojnice.com;
jacy pracownicy zadeklarowali że przekażą swoje urlopy na rzecz matek z dziećmi - ja pamiętam jak jedna pracownica która ma duże dzieci powiedziała głośno, że w końcu też kiedyś chciałaby dostać urlop latem; jedyną pracownicą która głośno o tym mówiła była pani składająca skargę
pan kontrolujący napisał to co mu podyktowała ta pani
p.s. to układanie planu urlopów pod matki z dziećmi w wieku przedszkolno-szkolnym to w rzeczywistośći był pretekst aby w okresie letnim (jak zresztą co roku) mogły wziąć urlop synowa pani która złożyła skargę oraz jej najlepsza przyjaciółka od intryg w dps - która w powyższych postach występuje pod pseudonimem HRABIA
21 Listopada 2012, godzina 18:29
Oceniono 61 razy 45
~dociekliwa
Poczytajmy kolejne spostrzeżenia:
Urlopy wypoczynkowe
Urlopy dla 10 terapeutów w okresie letnim były na jeden tydzień (5 dni roboczych). Pozostała część urlopu była wykorzystywana w innych miesiącach roku.
Zgodnie z informacją od pracowników taka sytuacja dla pracowników posiadających dzieci w wieku przedszkolno – szkolnym jest szczególnie uciążliwa i zupełnie niezrozumiała z punktu prawa pracy.
Pracownicy sami próbowali rozpisać (z powodzeniem) plan urlopów w taki sposób, że zapewniono bezpieczeństwo i ciągłość funkcjonowania placówki oraz wymaganej przepisami ilości opiekunów i terapeutów na każdej zmianie przy urlopie 10 dniowym.
Zaproponowany harmonogram nie został jednak zaakceptowany przez Dyrektora placówki. Godne zauważenia jest to, że pracownicy nie posiadający dzieci w wieku szkolnym proponowali przekazać swoje terminy „5 dniowych wakacji” na rzecz matek z dziećmi i sami zgadzali się na urlopy poza wakacjami.
Ta propozycja również nie została zaakceptowana przez Dyrektora placówki, a wręcz przeciwnie, uznano te osoby za jątrzące i udzielono nagan z wpisem do akt, które uchylono dopiero decyzją Sądu Pracy w Człuchowie (pozew o uchylenie kary porządkowej z dnia 13 lutego 2012r.

21 Listopada 2012, godzina 15:21
Oceniono 15 razy -5
~wolne żarty???
"Nie wykonanie jakiejś czynności w oznaczonym czasie powoduje nieprzyjemne sytuacje, sztuczne problemy i napięcia wśród załogi.
Z tego powodu pracownikom wydaje się polecenia składania pisemnego wyjaśnienia. Ta sytuacja dotyczy szczególnie tych pracowników, którym kierownictwo jest nieprzychylne."

no pewnie - jak ktoś zamiast pracować siedzi godzinami, kawkuje i obrabia innym tyłki a jego mieszkańcy podopieczni chodzą po korytarzu i pytają co mają robić, to potem musi się tłumaczyć

szkoda że pan kontrolujący nie zechciał tego sprawdzić - jest przecież w dps monitoring
21 Listopada 2012, godzina 14:57
Oceniono 24 razy 14
~również audytor
ciekawe na jakiej podstawie (poza ustnym doniesieniem osób składających skargę) osoba kontrolująca doszła do takich wniosków?
sformułowane w cytowanym wyżej fragmencie zarzuty są bardzo śmiałe np. "Czyli gdzie się nie obrócisz "to ściana"" ale nie ma tam żadnych informacji dotyczących tego, na podstawie jakich dokumentów doszedł do takich wniosków ?
moim zdaniem jest to bardzo jednostronny protokół - i co w moich oczach mocno dyskredytuje pracę kontrolującego - wyraża opinie prywatne zamiast stwierdzać fakty
21 Listopada 2012, godzina 14:45
Oceniono 21 razy 15
~no ciekawe !!
mocne stwierdzenia kontrolera - ale jak piszą na drugim portalu podobno to wnioski kontrolera bez żadnego pokrycia w dokumentacji i oparte tylko na przesłuchaniach pani która złożyła skargę!
21 Listopada 2012, godzina 13:28
Oceniono 23 razy 17

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 381.00 394.00 DKKDKK 60.60 62.10
EUREUR 451.00 464.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 420.00 435.00 NOKNOK 40.90 42.40
GBPGBP 496.00 511.00 SEKSEK 43.20 44.70
Aktualizacja: 2020-10-21 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 384.00 388.00 DKKDKK 60.90 61.60
EUREUR 455.00 459.00 RUBRUB 4.85 5.70
CHFCHF 422.00 429.00 NOKNOK 41.20 42.00
GBPGBP 502.00 508.00 SEKSEK 43.60 44.30
Aktualizacja: 2020-10-21 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-10-21

E95 E98 ON LPG
BP 4.63 zł 4.89 zł 4.33 zł 2.19 zł
Circle K 4.53 zł - 4.28 zł 2.09 zł
Lotos Optima 4.55 zł - 4.35 zł 2.11 zł
MZK 4.57 zł 4.72 zł 4.36 zł 2.05 zł
Orlen 4.65 zł 4.99 zł 4.42 zł 2.14 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij