Niedziela, 20 Września 2020 | Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. aw

Dyrektorka DPS chce odejść na emeryturę. Aktualizacja

Barbara Kłodzińska osiągnęła już wiek emerytalny.

Barbara Kłodzińska osiągnęła już wiek emerytalny.

Starostwo powiatowe wydało komunikat ws. kontroli w Domu Pomocy Społecznej, która zakończyła się 2 tygodnie temu. Nie stwierdzono takiego charakteru nieprawidłowości, który wymagałyby zastosowania środków dyscyplinarnych wobec Barbary Kłodzińskiej. Ta jednak w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego wystąpiła z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę. Starosta nie komentuje sprawy.

W przyszłym tygodniu zarząd powiatu będzie rozpatrywał prośbę dyrektor Barbary Kłodzińskiej. Prawdopodobnie rozpatrzy ją pozytywnie. To była jedyna informacja, jaką zgodził się przekazać w tej sprawie starosta Stanisław Skaja. - Wysłaliśmy komunikat do mediów. Nic więc nie powiem. Na BIP-ie pojawi się protokół pokontrolny i będzie można się z nim zapoznać – przekazał Stanisław Skaja. Z komunikatu wynika, że władze powiatu pozytywnie oceniają działalność pani dyrektor. Ujawniono pewne nieprawidłowości „nie mające charakteru istotnych naruszeń prawa”. Do takich informacji ograniczono się w komunikacie prasowym.

Reklama | Czytaj dalej »

Komunikat Starostwa Powiatowego w Chojnicach

W wyniku kontroli wewnętrznej w Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach przeprowadzonej  w związku ze skargą na jego funkcjonowanie, jaka wpłynęła do Zarządu Powiatu Chojnickiego za pośrednictwem grupy radnych powiatowych został sporządzony protokół pokontrolny. Zarząd Powiatu po bardzo szczegółowej analizie tego dokumentu nie stwierdził takiego charakteru nieprawidłowości w funkcjonowaniu DPS, który wymagałby zastosowania środków dyscyplinarnych wobec dyrektora tej placówki. Również dotychczasowa praca pani dyrektor, począwszy od zaangażowania w tworzenie DPS w nowej siedzibie przy ul. Leśnej, poprzez dbanie o dobro mieszkańców i zabieganie o stały rozwój placówki i podnoszenie poziomu usług opiekuńczo - terapeutycznych pozwala pozytywnie ocenić merytoryczną działalność pani dyrektor i wyklucza możliwość zwolnienia dyscyplinarnego.

Tym niemniej, kontrola ujawniła nieprawidłowości nie mające charakteru istotnych naruszeń prawa, do usnięcia których pani dyrektor została zobowiązana w trybie natychmiastowym.

Zarząd przeprowadził z panią dyrektor DPS rozmowę dyscyplinującą, w wyniku której oświadczyła ona, że zobowiązuje się do wykonania zaleceń pokontrolnych, jednocześnie wystąpiła z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego”.

Aktualizacja z dn. 19.11

Dzisiaj zarząd powiatu podjął dwie uchwały w sprawie DPS-u. - Pierwsza dotyczy rozwiązania stosunku pracy z panią dyrektor z dn. 4.01.2013 roku. Druga ogłoszenia konkursu na to stanowisko - poinformował wicestarosta Przemysław Biesek-Talewski.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

56 komentarzy

~co to za kontrolujący?

ale jaja!!
co znaczy stwierdzenie "zgodnie z ustną informacją rodzinę obowiązują w pracy inne zasady" ?
czyją ustną informacją ? przecież to jest oczywiste że to informacja od osób składających skargę!
a co ustalił kontrolujący, czy wogóle coś ustalił w tej kwestii - bo jak rozumiem miał ustalić konkrety a nie przedstawiać zdanie jednej ze stron!!
za co ten kontroler bierze pieniądze???
21 Listopada 2012, godzina 13:24
Oceniono 24 razy 20
~owszem nawet bardzo!
ale to chyba tylko część prawdy - zobaczcie wpis na chojnice.com osób podpisujących się jako pracownik dps i wieloletnia pracownica w sprawie tych wniosków z kontroli
21 Listopada 2012, godzina 13:14
Oceniono 15 razy 9
~Ciekawa lektura
W BiPie Starostwa Powiatowego można zapoznać się w zakładce KONTROLE (http://bip.powiatchojnice.pl/#Z2V0Q29udGVudHMoMzYzNCwxLDAp) z ciekawymi spostrzeżeniami audytora.
Między innymi:
"Niezrozumiałe jest, że w dziale opiekuńczo - wspomagającym jest dwóch kierowników, natomiast wszyscy pracownicy podlegają tylko kierownikowi. Kierownik ten jest również przedstawicielem załogi, wydaje polecenia, przyjmuje skargi pracowników, (...) Już więcej nie można!
Można teoretycznie odwołać się do Dyrektora Domu Pomocy Społecznej, ale zgodnie z wynikami przeprowadzonej ankiety, może to tylko jeszcze pogorszyć sytuację pracownika. Czyli gdzie się nie obrócisz, "to ściana".

Albo:
Permanentnie kontrolowane harmonogramy pracy, regulujące co do minuty wykonywanie poszczególnych czynności w ciągu dnia, nie pozwalają pod groźbą nagany na jakąkolwiek elastyczność w sytuacjach nieprzewidzianych przy pracy z osobami przewlekle psychicznie chorymi.
Nie wykonanie jakiejś czynności w oznaczonym czasie powoduje nieprzyjemne sytuacje, sztuczne problemy i napięcia wśród załogi.
Z tego powodu pracownikom wydaje się polecenia składania pisemnego wyjaśnienia. Ta sytuacja dotyczy szczególnie tych pracowników, którym kierownictwo jest nieprzychylne.
Zgodnie z ustną informacją rodzinę obowiązują w pracy inne zasady.

BEZ KOMENTARZA!
21 Listopada 2012, godzina 12:38
Oceniono 21 razy -5
~Szanowny Hrabio ....
1) za dużo wrzucasz "tajemniczych" tekstów, które jak Ci się wydaje tylko ty rozumiesz a nikt inny nie, które tylko obnażają, że fakty oraz dokumenty zawsze interpretujesz tylko na swój użytek
2) no i jak widać z Twojego ostatniego wpisu - faktycznie masz problemy z czytaniem z rozumieniem, ale tego chyba nie muszę po raz kolejny pisać bo to aż samo rzuca się w oczy
21 Listopada 2012, godzina 08:14
Oceniono 18 razy 6
~może Hrabia "Przykry" ?
... bo mu tak co chwile przykro,
pewnie że przykro bo mu (jej) żal d... ściska
20 Listopada 2012, godzina 15:51
Oceniono 23 razy 7
~hrabia gołodupiec chyba
no Hrabio - mieszkasz w sklejonej kurzych gównem ruderce ale aspiracje co do tytułów masz jak nie przymierzając prezydent, czyżby jakieś kompleksy ?
20 Listopada 2012, godzina 15:47
Oceniono 24 razy 8
~HRABIA
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Listopada 2012, godzina 15:45
Oceniono 28 razy -10
~do "HRABIEGO"
no i jak zwykle - kilka inwektyw, tradycyjnie brak argumentów i same bzdury!
PS tytuły szlacheckie się nadaje a nie samemu przywłaszcza
DZIECINNA PAPLANINA
20 Listopada 2012, godzina 14:45
Oceniono 30 razy 6
~HRABIA
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Listopada 2012, godzina 13:48
Oceniono 34 razy -10
~do dociekliwej
Wystarczy rozumieć to co jest napisane! W związku z tym że nie stwierdzono poważnych nieprawidłowości w pracy dyrekcji, Starosta przeprowadził rozmowę dyscyplinujacą. Kara zawsze musi być proporcjonalna do winy!!!
19 Listopada 2012, godzina 22:26
Oceniono 29 razy 21
~oj "hrabio"
straszny prostak z ciebie
19 Listopada 2012, godzina 20:56
Oceniono 50 razy 18
~dociekliwa
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
19 Listopada 2012, godzina 20:17
Oceniono 45 razy -11
~dociekliwość nie ma
nic wspólnego z inteligencją.
Rozwiązano stosunek pracy, ponieważ stwierdzono nieprawidłowości nie mające charakteru istotnych naruszeń prawa.
19 Listopada 2012, godzina 18:50
Oceniono 40 razy 0
~dociekliwy
Jak można przeczytać, pojawiła się aktualizacja:
Aktualizacja z dn. 19.11
Dzisiaj zarząd powiatu podjął dwie uchwały w sprawie DPS-u. - Pierwsza dotyczy rozwiązania stosunku pracy z panią dyrektor z dn. 4.01.2013 roku. Druga ogłoszenia konkursu na to stanowisko - poinformował wicestarosta Przemysław Biesek-Talewski.

Jeśli "kontrola ujawniła nieprawidłowości nie mające charakteru istotnych naruszeń prawa, do usnięcia których pani dyrektor została zobowiązana w trybie natychmiastowym" to dlaczego rozwiązano stosunek pracy z panią dyrektor?
19 Listopada 2012, godzina 16:11
Oceniono 45 razy -5
~do HRABIEGO
Szanowny HRABIO - a raczej należałoby napisać: szanowna Pani HRABIO!
Czytam te Pani komentarze i też chciałbym powiedzieć kilka słów w tej dyskusji. Jeśli wydaje się Pani że ośmieszanie i obrażanie ludzi (w formie pozornie błyskotliwych komentarzy) którzy mają odmienne od Pani poglądy i wyrażają je na forum, stawia Panią w dobrym świetle - to mocno się Pani myli. Przede wszystkim po oczach bije ewidentna wrogość i pogarda w stosunku do każdej osoby która nie podziela Panii poglądów. Swój komentarz z 17.11 zaczyna Pani od obraźliwych uwag o słomie wychodzącej z butów. To mówi wszystko na temat Pani kultury osobistej. Ta pozorna elokwencja i nachalny "ton uczonego" też pozostawia wiele dożyczenia. Pisze Pani że ważna jest moralność i etyka, również w ocenianiu urzędników. Aż strach się bać co by było gdyby ludzie o takich zasadach moralnych, jakie prezentuje Pani na forum mieliby kogokolwiek oceniać. Po prostu stosy i palenie czarownic...
Przerzucanie się cytatami z literatury oraz sentancjami z historii (zresztą mocno populistycznymi) utwierdza mnie w przekonaniu że Pani studia polonistyczne to okres zmarnowany (jako polonistka powinna Pani wiedzieć że czytanie to ważna rzecz ale czytanie ze zrozumieniem - jeszcze ważniejsza!). Głosi Pani również bardzo oryginalne opinie co komu wolno a czego nie wolno. Rozumiem że uroiło się Pani że jest "sprawiedliwą wśród sprawiedliwych".
Podsumowując - zamieszczone komentarze przedstawiają doskonale Pani prawdziwy obraz. Ale to raczej obraz ignoranta, pieniacza i pseudobohatera - cech dość często przypisywanym hrabiom w literaturze (stąd pewnie nieprzypadkowy dobór pseudonimu pod którym sie Pani ukrywa na forum !)
19 Listopada 2012, godzina 12:54
Oceniono 63 razy 15

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 383.00 DKKDKK 58.90 60.40
EUREUR 440.00 452.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 406.00 421.00 NOKNOK 40.40 41.60
GBPGBP 479.00 494.00 SEKSEK 41.80 43.40
Aktualizacja: 2020-09-19 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 379.00 DKKDKK 59.40 60.10
EUREUR 443.00 447.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 410.00 417.00 NOKNOK 40.80 41.40
GBPGBP 484.00 489.00 SEKSEK 42.40 43.10
Aktualizacja: 2020-09-19 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-09-16

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.51 zł 2.04 zł
Circle K 4.61 zł - 4.46 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.51 zł 1.99 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.45 zł 1.97 zł
Orlen 4.69 zł 4.97 zł 4.57 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij