Wernisaż z aukcją na WOŚP
Chojnicki Dom Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Bratz - Ciemińskiej, Andrzeja Ciemińskiego i Zenona Korytowskiego w najbliższą niedzielę 13 stycznia 2013 roku o godz. 17:00. Podczas wernisażu odbędzie się aukcja obrazu Andrzeja Ciemińskiego, architekta miejskiego, na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obraz „Martwa natura” – olej, płótno, 60 x 75 cm, cena wywoławcza 500 zł (obraz można oglądać w holu Chojnickiego Domu Kultury).
Reklama | Czytaj dalej »
Andrzej Ciemiński - ur. w 1968 r. w Raciążu. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej. Prowadzi własną pracownię projektową. Od 2000 r. pełni funkcję architekta miejskiego w Chojnicach. Jest autorem wielu zrealizowanych projektów budynków i rozwiązań urbanistycznych oraz projektów wnętrz i mebli. Oprócz projektowania uprawia malarstwo i rysunek. Od wielu lat uczestniczy w plenerach malarskich. Twórczość malarską prezentował na kilku wystawach indywidualnych oraz wystawach zbiorowych, zwłaszcza poplenerowych. Prace głównie w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Zenon Korytowski - ur. w 1935 r. w Sompolnie. W 1956 r. ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w 1962 r. w pracowni malarstwa Hanny Rudzkiej - Cybisowskiej. Po studiach związany z Tucholą, gdzie równolegle z pracą artystyczną podjął pracę pedagogiczną oraz społeczną w Borowiackim Towarzystwie Kultury. Uprawia malarstwo olejne, akwarelowe, pastel, rysunek. Ma na swym koncie ponad 40 wystaw indywidualnych. Uczestniczył w wielu zbiorowych wystawach międzynarodowych, ogólnopolskich i środowiskowych. Od wielu lat współpracuje z niemieckimi artystami z Olching, współorganizując i biorąc udział w regularnie odbwających się plenerach malarskich na terenie Niemiec i Polski. Prace w zbiorach, m.in. we Francji, Niemczech, w zbiorach muzeów w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Chojnicach oraz kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (6)
- Komentarze Facebook (...)
6 komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!