Sobota, 15 Sierpnia 2020 | Imieniny: Marii, napoleona, Stelii ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Na Młodzieżową 44 wróci podstawówka?

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w Gimnazjum nr 1.

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w Gimnazjum nr 1.

Dyrektor Gimnazjum nr 1 Małgorzata Henszke złożyła w połowie grudnia 2012 wniosek w komisji edukacji Rady Miejskiej o wyrażenie zgody na utworzenie Zespołu Szkół. Przy ul. Młodzieżowej 44 ponownie miałaby funkcjonować szkoła podstawowa.

Gdyby ten pomysł został zaakceptowany przez władze miasta, od 1 marca 2013 roku miałby ruszyć nabór do I klasy nowej szkoły podstawowej. Konieczna byłaby wtedy zmiana granic obwodów szkolnych. „Oświadczam, że szkoła dysponuje pomieszczeniami, które zostaną wydzielone dla najmłodszych uczniów szkoły, wraz z holem, świetlicą i szatnią. Obszar ten zostanie odłączony od pozostałej części szkoły bez dodatkowych nakładów finansowych. (…) Dodatkowym atutem jest wykształcona kadra pedagogiczna. Oprócz wymaganych kwalifikacji do nauczania zintegrowanego, zatrudnieni są specjaliści: terapeuta, psycholog, pedagog, socjoterapeuci oraz nauczyciele o specjalności oligofrenopedagogiki, tyflopedagogiki i surdopedagogiki. (…) Mam świadomość, że koszty utrzymania szkoły są najwyższe i w związku z tym przekształcenie nie tylko jest czynnikiem ekonomicznym, ale również dużym odciążeniem Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach.” – stwierdziła w piśmie z 13.12.2012 Małgorzata Henszke.

Reklama | Czytaj dalej »

Radni z komisji edukacji na posiedzeniu z 17.12.2012 tylko zapoznali się z tym wnioskiem. - Rozmawiałem wcześniej z Panem Dyrektorem Ziarno. Materiał trzeba rozpatrzyć w sposób za i przeciw, ale nie wyobrażamy sobie rozpatrzenia tego wniosku bez udziału Pani Dyrektor Zakaszewskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 5, czyli tą informację na ten moment przyjmujemy do wiadomości, jako inicjatywę Gimnazjum Nr 1. Jednak sprawa musi być rozpatrzona w obecności Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5, ponieważ to uderza w sposób bezpośredni w naborze na rok przyszły w tą właśnie szkołę – zdecydował Bogdan Kuffel, przewodniczący komisji.

W miniony piątek (11.01.2013) zapytaliśmy burmistrza Arseniusza Finstera o stanowisko urzędu w sprawie koncepcji zgłoszonej przez dyrektor Gimnazjum nr 1. – Nie ma jeszcze opinii na ten temat. Słyszałem, że jest konstytucyjny problem z pójściem sześciolatków do szkół podstawowych. Nie mamy też opinii demograficznej. Jako urząd uzależniamy zgodę od uwarunkowań demograficznych. Jeżeli w SP5 będzie tłok z dziećmi od 6 lat i wyżej, to będzie warto uruchamiać oddziały sześciolatków w zespole szkół przy ul. Młodzieżowej. Mamy jeszcze kilka tygodni na podjęcie decyzji – odpowiedział nam Finster.

Odpowiedź burmistrza ws. wniosku dyr. Gimnazjum nr 1.

W gmachu dzisiejszego Gimnazjum nr 1 od 1.09.1989 do 2004 roku istniała Szkoła Podstawowa nr 8. Od 1999 wraz z gimnazjum, jako Zespół Szkół nr 8. W dniu inauguracji SP8 liczyła 1450 uczniów w 48 klasach I – VIII i trzech oddziałach „zerówek”. W roku szkolnym 2011/2012 w 24 gimnazjalnych oddziałach było 571 uczniów. Jedno ze skrzydeł budynku wynajmuje Sopocka Szkoła Wyższa. Wcześniej była tam Politechnika Koszalińska oraz PWSH Pomerania.

Wniosek dyr. M.Henszke z 13.12.2012 ws. utworzenia zespołu szkół.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

65 komentarzy

~Marzenna Osowicka
Dobranoc
17 Stycznia 2013, godzina 00:42
Oceniono 10 razy 10
~Marzenna Osowicka
Nie ma we mnie nienawiści. Nie sprawiłoby mi najmniejszego problemu wręczenie pani dyrektor statuetki Chojniczanki 2012r., jak ktoś sugerował wcześniej. Ale jest we mnie determinacja. Brak zgody na to, co działo się od dłuższego czasu i dzieje się nadal. I czego dotąd nie dawało się zmienić. Zmiany muszą nastąpić. Dlatego, że proces stagnacji jest destrukcją. Dla nas wszystkich...
17 Stycznia 2013, godzina 00:41
Oceniono 14 razy 2
~HRABIA
Arete mam takie same doświadczenia i odczucia. Z tego powodu koledzy zostali znajomymi a przyjaciele(?) poszli w niepamięć. Ale na pewno czytałaś lub widziałaś "sensacje", znalazł(a) dużą sumę i oddał. I to przywraca mi wiarę w ludzi. Niestety ale jak mówi przysłowie takich ludzi trzeba ze świecą szukać. Poprzednio miałem na myśli, że w Chojnicach nie potrzeba świecy. Ratusz palcem nam ich wskazuje. Mam tylko nadzieję, że nieomylni się nie mylą.
16 Stycznia 2013, godzina 12:00
Oceniono 21 razy 11
~do Mariusza Janika
No bym nie przesadzał z tą dbałością Pani Dyrektor o przyszły los swoich pracowników.
To jest tzw "wyborczy" kit

Też mi się wydaje że jest to teatralna zagrywka i pozorowanie działania dla dobra bliźniego tej Matki Terezy z Kolejowego
16 Stycznia 2013, godzina 08:51
Oceniono 35 razy 23
Hrabio, czyżbyś chciał mi przywrócić wiarę w ludzi? Bogiem a prawdą - nigdy jej nie straciłam. Aczkolwiek wydarzenia, jakich doświadczam oraz postępowanie wielu osób, z którymi mam do czynienia, są dla mnie wyrazistym symptomem właśnie tej sprzedajności.
16 Stycznia 2013, godzina 08:18
Oceniono 34 razy 18
~HRABIA
Szanowny Panie Janik jak zwykle nic dodać nic ująć, same fakty. Arete nie każdego tylko małych, karierowiczów i nikczemnych, ludzi bez zasad, morale i honoru!
16 Stycznia 2013, godzina 06:03
Oceniono 22 razy 16
~Do Pani Dyr SP5
Pani dyrektor ma Pani jeszcze troche czasu na zlozenie pisma do UM z wniskiem o utworzenie zespolu szkol. Mysle sobie ze ma pani duzo wieksze szanse na utworzenie nowego bytu niz pani henszke. Jedynym problemem moga warunki ale i z tym pani sobie poradzi. ..najwazniejsze jes to ze zarzadza pani wspanialym gronem i ma pani pomysl na swoha szkole... Rodzice zadecyduja o tym gdzie posla swoje dzieci... I jestem przekonany ze wybiora SP5 ( przynajmniej do czasu gdy pani henszke nie przejdzie na emeryture). Powodzenia... Prosze tylko nie przesadzac bo nauczyciele z Gimnazjum nr 1 beda musieli wyjachac do pracy za granice
16 Stycznia 2013, godzina 05:04
Oceniono 26 razy 20
Bo w życiu już tak jest. Każdego można kupić. To tylko kwestia ceny.
16 Stycznia 2013, godzina 00:55
Oceniono 23 razy 17
~do ~Co do stanowiska wicedyrektora
Czy masz może na myśli dwoje spośród siedmiu świadków których powołała pani dyrektor przeciwko p. Kreft i p. Osowickiej?
16 Stycznia 2013, godzina 00:21
Oceniono 23 razy 19
~do mendafora
Tak, pełna akceptacja władz zwierzchnich... Teraz rozumiem, dlaczego skarga pani Alicji nie została rozpatrzona .
16 Stycznia 2013, godzina 00:18
Oceniono 24 razy 18
~mendafora
Panie Mariuszu, nic dodać, nic ująć. Niezłe podsumowanie tego, co naprawdę dzieje się w tej szkole za przyzwoleniem władz zwierzchnich.
15 Stycznia 2013, godzina 22:56
Oceniono 29 razy 25
~Co do stanowiska wicedyrektora
niektórzy już sie zachowują, jakby im je przyobiecano.
15 Stycznia 2013, godzina 21:17
Oceniono 35 razy 27
No bym nie przesadzał z tą dbałością Pani Dyrektor o przyszły los swoich pracowników.
To jest tzw "wyborczy" kit
Pracowników ma się za głupich wołów roboczych
Wszak dyrektorem jest się nawet przy kilku oddziałach, więc wszem i wobec wiadomym jest, że los pracowników jest tej Pani na wskroś obojętny...
...bo głupiego to się zawsze znajdzie .. tak sobie co poniektórzy na stanowiskach myślą.
Ale , ale mam przykład który obił mi się o uszy:
..był to Pomysł z utworzeniem zespołu szkół wyszedł od pracowników 3 lata temu.
"Sympatyczna" Pani dyrektor bo za taka się uważa pomimo pozornego, jak się później okazało, zainteresowania oraz deklaracji, nic w owym czasie z tym pomysłem nie zrobiła.
Dopiero teraz, gdy wiadomo, że liczba oddziałów spadła do ilości, przy której likwiduje się stanowisko jednego z wicedyrektorów złożyła wniosek o utworzenie zespołu szkół.
Jak myślicie dlaczego?
Ano, ano dlatego, że ta „wzorcowo prowadząca szkołę dyrektor” (czytaj uwielbiająca tony papieru, produkowanego ma się rozumieć przez nauczycieli, które podczas kontroli można zaprezentować) nie lubi pracować, a w przypadku likwidacji stanowiska wicedyrektora musiałaby zakasać rękawy i rumakowanie by się z hukiem skończyło.
Zabrakło by czasu na bezmyślne przechadzanie się bez celu po szkole,
...na ciche rozmowy z zaufanymi sprzedawczykami...
Zabrakło by czasu na demonstrację mocy poprzez wzywanie ludzi na dywanik tylko po to, aby wyrecytować potok niedomówień , po którym delikwent powinien wychodzić pokorny z poczuciem winy z niewiadomego powodu..
A już na pewno zabrakło by czasu na ludzkie gierki polegające na napuszczaniu ludzi na siebie. Tajemnicą poliszynela jest, że szanowana przez siebie Pani dyrektor zrzuca swoje obowiązki na innych pracowników szkoły, do perfekcji opanowując umiejętność wmówienia im, że wszak robią to dla dobra szkoły, a nie po to aby miała czas na prowadzenie osobistych wojenek i podawanie pracowników do sądu.
Najwidoczniej Pani H. została stworzona do wyższych celów niż tak przyziemne sprawy jak wypełnianie swoich obowiązków.
Pozycja szanowanego nieroba przypadła jej go gustu.
Podsumowując, wystarczy kilka oddziałów podstawówki i stanowisko drugiego wicedyrektora uratowane. A z chętnymi na to stanowisko chyba nie nie będzie problemu
PS Jak się czasami tak Panią Dyrektor słucha..te jej górnolotne wywody to i łza się zakręci ...
z wiadomego powodu...ze śmichu
15 Stycznia 2013, godzina 20:58
Oceniono 49 razy 35
~Do powyżej
A to sie da załatwić
15 Stycznia 2013, godzina 19:06
Oceniono 28 razy 26
~Do ~do powyższych
Jaja by były, jesliby Osowicka wreczala jej te nagrodę.
15 Stycznia 2013, godzina 19:00
Oceniono 30 razy 28

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.00 380.00 DKKDKK 58.00 59.50
EUREUR 433.00 445.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 401.00 416.00 NOKNOK 40.70 41.90
GBPGBP 478.00 493.00 SEKSEK 41.80 43.30
Aktualizacja: 2020-08-15 09:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 376.00 DKKDKK 58.60 59.30
EUREUR 437.00 441.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 406.00 413.00 NOKNOK 41.10 41.60
GBPGBP 484.00 490.00 SEKSEK 42.30 43.00
Aktualizacja: 2020-08-15 09:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Gdzie spędzisz tegoroczny urlop?Ceny paliw2020-08-06

E95 E98 ON LPG
BP 4.44 zł 4.79 zł 4.3 zł 1.93 zł
Circle K 4.39 zł - 4.25 zł 1.88 zł
Lotos Optima 4.41 zł - 4.27 zł 1.9 zł
MZK 4.39 zł 4.59 zł 4.25 zł 1.93 zł
Orlen 4.44 zł 4.69 zł 4.3 zł 1.93 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij