Niedziela, 25 Czerwca 2017 | Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma | Pogoda: 14°C, 1010 hPa, wiatr 6.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaLudzie piszą
Rozmiar tekstu: A A
Stowarzyszenie Praw Dzierżawców Domków Letniskowych w Charzykowach

List do redakcji letników z Charzyków

Publikujemy list do redakcji Stowarzyszenia Praw Dzierżawców Domków Letniskowych w Charzykowach.

"W związku z ukazaniem się publikacji prasowych dotyczący domków letniskowych w Charzykowach, chcielibyśmy wyjaśnić parę spraw, które są niezgodne z prawdą. Otóż, nie było żadnych konsultacji z dzierżawcami przed uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania. Próbowaliśmy rozmawiać, ale nigdy do takich rozmów nie doszło. Wójt nie miał cywilnej odwagi, aby  z nami rozmawiać, chociaż wielokrotnie zapraszany był na nasze spotkania.

W naszej sprawie nic nie można było zrobić, ale co do swojej działki przy ul. Turystycznej, wójt zastosował wyjątkowo szybką procedurę przekształcenia planu zagospodarowania z budowy hotelu z kasynem na dwie działki budowlane. Teraz widać, w jakim celu był upór wójta co do budowy hotelu. Czy inne działki wójta, jak działka w Chojnicach 4.7 ha, działka w Ciechocinie i inne będą tak szybko przekształcane? Czy "czyste ręce” wójta nie powinny zająć się sprawą p. Kusznierewicza, który przez 6 lat zwodzi wójta i gmina traci na tym 6-7 milionów, a Moszczenica to majstersztyk?

Reklama | Czytaj dalej »

Wizje futurystyczne wójta były i są o wiele większe, jak hotel z kasynem, lotnisko w Konarzynach, jednolity kolor dachów w całej gminie, tramwaj wodny i parking nad brzegiem jeziora. Aby ludziom zamknąć usta, chce wybudować  Ośrodek Zdrowia, który będzie stał niewykorzystany, bo w Chojnicach jest Ośrodek Wiejski i Szpital Specjalistyczny.

Na wizjach wójta cierpią zwykli obywatele, renciści i emeryci. Im odbiera się dorobek całego życia uczciwie przepracowanego. Zbliżają się wybory, więc wójt chce „zapunktować”, ale może ktoś znajdzie się i sprawdzi te „czyste ręce”. Może już czas powiadomić instytucje do wyjaśniania takich nieprawidłowości jak CBA. Kontrola powinna być kompleksowa, bo 20 lat pracy wójta wiele daje do myślenia.

Pan Wójt powinien się wstydzić "boksowania” w sądzie z biednymi rencistami i emerytami i to za gminne pieniądze".

Stowarzyszenie Praw Dzierżawców Domków Letniskowych w Charzykowach

"Rozbiórka albo pozew do sądu" - artykuł z 17 stycznia 2013 r.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~goya
Moim zdaniem działki letniskowe powinny zostać, są one dla grupy ludzi odskocznią od szarej codzienności, wiele lat dawały radość ludziom i myślę że tak powinno zostać.
07 Lutego 2013, godzina 21:00
Oceniono 8 razy 6
~Dominika
Prawie od 30 lat mamy domek w Charzykowy, przyjeżdżamy aż z Włocławka i kochamy te tereny. Nie zgadzamy się z tym, aby likwidować działki. Jesteśmy bardzo związani z tym miejscem, najlepsze wspomnienia pochodzą z Charzykowy.
07 Lutego 2013, godzina 20:36
Oceniono 7 razy 5
~Zibi55
Wojt to obama a moze tylko wydmuszki
07 Lutego 2013, godzina 19:24
Oceniono 1 raz 1
~ojojoj
wójcie Zbyniu sprawiedliwość nadchodzi a wybory tuż tuż . Pewnie samowolna natychmiastowa deportacja do Huty to jedyne lekarstwo . Jaki wstyd panie i panowie radni .
07 Lutego 2013, godzina 16:53
Oceniono 5 razy 3
~stasiu
...określa się mianem Pekinu - ale nic nie ubliżjąc Pekinowi !!! ...to bardziej przypomina slamsy w Bangladeszu !!! WSTYD ZA TAKIE RUDERY NA CAŁĄ POLSKĘ !
Panie Wójcie - czas najwyższy przejść z obiecanek do czynów ! Rozebrać i kosztami obciązyć tych "niby właścicieli" na nie swoim gruncie ! Teraz się okaże czy nasz Wójt ma "przysłowiowe jaja" czy to tylko "wydmuszki" ?!
30 Stycznia 2013, godzina 01:29
Oceniono 20 razy -2
~turysta
To miejsce określa sie jako Pekin, ha ha
29 Stycznia 2013, godzina 22:47
Oceniono 15 razy 1
~miskę, łyżkę i jedzenia
Zgłoś się do burmistrza. On taki grunt rozdaje na Metalowcu.
29 Stycznia 2013, godzina 11:10
Oceniono 17 razy 1
~miskendorf
spieszyć się z rozbiórką tych ruder bo sezon letni zbliża się wielkimi krokami i jak Charzykowy bedą wygladały w oczach turystów ?! domki letniskowe to były ...ale 40 lat temu !!! - teraz to tylko walące się rudery, które zostały postawione przez ich właścicieli na nie swojej ziemii ! tez bym chciał dostac taki prezent w postaci darmowego gruntu od Gminy !
29 Stycznia 2013, godzina 09:44
Oceniono 36 razy -6
~megi
dajcie mi też za darmo działki nad jeziorem na całe lato. Gdzie moge na 20 lat po takie sie zglosic??? czekam na odpowiedz.
28 Stycznia 2013, godzina 20:54
Oceniono 40 razy -4
~fax
tylko kadencyjność pozwoli na duszenie korupcji w zalążu..
28 Stycznia 2013, godzina 15:07
Oceniono 33 razy 23
~Gosć
Te" budy" stoja już przeszło 50 lat. Są takie, które powinno sie rozebrać, ale są i takie, w których przez całe lato mieszkają ludzie-emeryci. Każdy chętnie doprowadziłby je do porządku, ale nie było dialogu, jedynie upór wójta. Człowiek już wogle sie nie liczy? Chyba ,że emeryt to nie człowiek...
28 Stycznia 2013, godzina 14:15
Oceniono 44 razy 26
~mieszkanka
Mieszkam w Charzykowach 8 lat i jakoś mi nie przeszkadzają te domki !A wstyd przynoszą przepełnione śmietniki i wszędzie rozrzucone butelki i puszki po piwie po dyskotekach i małolaty wstawione!!!!
28 Stycznia 2013, godzina 13:57
Oceniono 46 razy 14
~Oto ja
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Stycznia 2013, godzina 12:43
Oceniono 54 razy -10
~sprzątnąc te budy
natychmiast! wstyd przynoszą letnisku
28 Stycznia 2013, godzina 12:20
Oceniono 57 razy -5
~Mieszkaniec CHARZYKOW
Znowu wychodzą na jaw manipulacje wójta.Wstyd Wójcie że masz za nic zwykłych ludzi.Zarabiasz parę złotych więcej i myślisz że wszystko Ci wolno i jesteś lepszy od nas? Niestety tak nie jest.Twoje decyzje odnośnie Charzyków są żałosne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
28 Stycznia 2013, godzina 10:42
Oceniono 58 razy 36

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 383.00 DKKDKK 55.80 57.30
EUREUR 416.00 428.00 RUBRUB 5.80 6.90
CHFCHF 382.00 397.00 NOKNOK 43.70 45.20
GBPGBP 472.00 484.00 SEKSEK 42.30 43.80
Aktualizacja: 2017-06-24 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 381.00 DKKDKK 56.20 56.90
EUREUR 419.00 424.00 RUBRUB 6.35 6.35
CHFCHF 386.00 393.00 NOKNOK 44.20 44.90
GBPGBP 476.00 482.00 SEKSEK 42.80 43.50
Aktualizacja: 2017-06-24 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-06-19

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.26 zł 4.61 zł 4.07 zł 1.81 zł
BP 4.29 zł 4.65 zł 4.1 zł 1.83 zł
Lotos Optima 4.26 zł - 4.07 zł 1.81 zł
MZK 4.23 zł 4.54 zł 4.04 zł 1.81 zł
Orlen 4.29 zł 4.63 zł 4.1 zł 1.83 zł
PKS 4.29 zł - 4.1 zł 1.83 zł