Sobota, 25 Marca 2017 | Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli | Pogoda: 4°C, 1022 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaLudzie piszą
Rozmiar tekstu: A A
Oprac. mz

Wójt odpowiada letnikom

Wójt Zbigniew Szczepański już na sesji odniósł się do 'paszkwili', jak to określił.

Wójt Zbigniew Szczepański już na sesji odniósł się do 'paszkwili', jak to określił.

Podczas wczorajszej (29.01) sesji Rady Gminy Chojnice wójt Zbigniew Szczepański pokrótce odniósł się do listu letników z Charzyków (teren za byłą pocztą), który opublikowały „Gazeta Pomorska” oraz portal Chojnice24.pl. - Jedyną argumentacją tego stowarzyszenia jest oczernianie i obrażanie ludzi. W związku z tym współczuję takiego toku rozumowania. Zebranie wiejskie w Charzykowach ten temat podjęło i przegłosowało postulat, żeby zobowiązać wójta do jeszcze większego zintensyfikowania działań mających na celu opróżnienie terenu za byłą pocztą – mówił wójt.

 

Zbigniew Szczepański poinformował, że na 36 domków 14 letników odpowiedziało pozytywnie na propozycję rozbiórki złożoną przez urząd gminy. - Dla dobra sprawy i z szacunku do tych ludzi, często starszych, złożyliśmy propozycje bezpłatnej rozbiórki. Z resztą idziemy do sądu o bezpodstawne zajmowanie terenu gminnego – powiedział. Włodarz szacuje, że teren 0,5 ha ma wartość ok. 1,5 mln zł. - Każdy by chciał za darmo 1,5 mln zł otrzymać – stwierdził.

Reklama | Czytaj dalej »

Dziś wójt przesłał swoje stanowisko w sprawie listu do redakcji Stowarzyszenia Dzierżawców Domków Letniskowych w Charzykowach opublikowanego m.in. na Chojnice24.pl (w piśmie wymieniono jedynie „Gazetę Pomorską”).

Stanowisko wójta str. 1

str. 2

List do redakcji Stowarzyszenia Dzierżawców Domków Letniskowych w Charzykowach

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

12 komentarzy

~Mieszkaniec CHARZYKOW
CZAS NAJWYŻSZY ABY WÓJTEM ZAJĘŁY SIĘ ODPOWIEDNIE WŁADZE
05 Lutego 2013, godzina 21:26
Oceniono 14 razy 14
~letnik
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Lutego 2013, godzina 15:09
Oceniono 26 razy -14
~Edwin
Według przyjętych stawek przez pana Szczepańskiego jego działka w Charzykowach jest warta ok.
0,7 mln zł, spory majątek jak na samorządowca. Mowa tylko o jednej nieruchomości.
31 Stycznia 2013, godzina 11:46
Oceniono 27 razy 25
~Nieruchomości wójta
Sprawy związane z nabywaniem nieruchomości przez wójta Szczepańskiego są równie tajemnicze i bulwersujące jak tempo i działanie na granicy prawa przy tworzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla galerii budowanej przez Rank Progress. Wójt w rozmowach z dziennikarzami śmieje się w twarz i rzuca nowe pomysły jak przechytrzyć NSA lub inną instytucję wskazującą na liczne nieprawidłowości. Na usprawiedliwienie głupi tekst o zatrudnieniu!!
31 Stycznia 2013, godzina 11:37
Oceniono 27 razy 21
~$$$
Dopóki nie wprowadzą kadencyjności, nie będzie dobrze. Nie trzeba chyba tego tematu rozwijać.
31 Stycznia 2013, godzina 10:25
Oceniono 24 razy 20
~Beata
Może tak wreszcie Panem wójtem zainteresować CBA, pewnie sporo spraw by się wyjaśniło!
31 Stycznia 2013, godzina 10:08
Oceniono 22 razy 20
~Ewa
A dlaczego wójt nie sprzedał działek letników za tak niskie ceny za jakie sam nabył swoje działki? No bo to są emeryci!!!
31 Stycznia 2013, godzina 09:45
Oceniono 21 razy 21
~gość
Czy urzędującemu wójtowi wolno nabywac tak atrakcyjne kąski ziemi? To już daje bardzo wiele do myślena!!!
31 Stycznia 2013, godzina 09:38
Oceniono 23 razy 23
~zainteresowany
W 2011 roku w przetargu zakupił Pan od Gminy Chojnice jeszcze jedną nieruchomość w Topoli. Za działkę o powierzchni 4728m2 zapłacił Pan 58.291,60 zł, tj. 12,33 zł/m2. To jak to w końcu jest z wartościami nieruchomości? Bo już się gubię. Dodatkowo publicznie żali się Pan, że firmy wykupują duże działki w okolicach traktując je jako lokatę kapitału, a sam Pan robi to samo, blokując jednocześnie rozwój przemysłu. A może ma Pan w planach budowę fabryki?
31 Stycznia 2013, godzina 09:24
Oceniono 25 razy 25
~zainteresowany
Włodarz szacuje, że teren 0,5 ha ma wartość ok. 1,5 mln zł. - Każdy by chciał za darmo 1,5 mln zł otrzymać – stwierdził.

Panie Wójcie, a Pana działka, ta na której miał stanąć hotel zanim plany się zmieniły ile kosztowała? Ile Urząd Gminy za nią wziął od jej nabywcy? I ile Pan za nią zapłacił? Wg Pana wyliczeń 1m2 działki jest warty 300zł. Tymczasem, wg Pana oświadczenia majątkowego z 2011 roku działka budowlana o powierzchni 608m2 jest warta 80tys zł, tj. ok 131 zł/m2, działka budowlana 2207m2 jest warta 400tys zł, tj. 181zł/m2. W Pana oświadczeniu są też inne działki o śmiesznych cenach. Proszę powiedzieć skąd taka rozbieżność?
31 Stycznia 2013, godzina 09:18
Oceniono 23 razy 23
~Mieszkaniec CHARZYKOW
Jak "zawsze" ma rację !!! Co za tupet ma ten człowiek !!!!!!
31 Stycznia 2013, godzina 03:50
Oceniono 21 razy 19
~th.
Sąd rozstrzygnie, Panie Wójcie. Co się Pan tak indyczysz, skoroś ponad i masz rację, hmmm?
30 Stycznia 2013, godzina 17:50
Oceniono 20 razy 16

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 56.30 57.80
EUREUR 420.00 430.00 RUBRUB 6.40 7.50
CHFCHF 392.00 405.00 NOKNOK 45.50 47.00
GBPGBP 485.00 497.00 SEKSEK 43.90 45.40
Aktualizacja: 2017-03-25 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 394.00 398.00 DKKDKK 56.80 57.50
EUREUR 424.00 428.00 RUBRUB 6.88 6.94
CHFCHF 395.00 402.00 NOKNOK 46.00 46.70
GBPGBP 489.00 494.00 SEKSEK 44.30 45.00
Aktualizacja: 2017-03-25 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności w samorządach lokalnych?




Ceny paliw2017-03-23

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.39 zł 4.74 zł 4.29 zł 2.03 zł
BP - - - -
Lotos Optima 4.39 zł - 4.29 zł 2.03 zł
MZK 4.34 zł 4.62 zł 4.24 zł 2.08 zł
Orlen 4.39 zł 4.74 zł 4.29 zł 2.03 zł
PKS 4.41 zł - 4.31 zł 2.03 zł