Czwartek, 09 Lipca 2020 | Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Projekt Chojnicka Samorządność

PChS spotkał się z liderami partii politycznych

Były przewodniczący PChS Jacek Studziński i nowa szefowa Barbara Strzałkowska (zdj. z konfer. w dn. 18.01).

Były przewodniczący PChS Jacek Studziński i nowa szefowa Barbara Strzałkowska (zdj. z konfer. w dn. 18.01).

Poniżej komunikat ze spotkania Projektu Chojnicka Samorządność z liderami partii politycznych.

"Zebrani w środę 30 stycznia 2013 r. w Chojnicach przedstawiciele partii politycznych
i organizacji społecznych zapoznali się z informacją Stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność (PChS) podaną na konferencji z dnia 18.01.2013 w sprawie zamiaru zgłoszenia przez tę organizację kandydatów w najbliższych wyborach na stanowiska burmistrza Chojnic, a także radnych do rady powiatu i do rady miejskiej w Chojnicach.

Ponadto przedyskutowano aktualny stan spraw publicznych miasta i powiatu,
a także możliwości współpracy wspomnianych stronnictw i organizacji ukierunkowanej
na zapewnienie mieszkańcom naszego regionu autentycznej alternatywy wyborczej
oraz przebiegu kampanii wyborczej zgodnej z cywilizowanymi standardami kultury politycznej.

Reklama | Czytaj dalej »

Wobec usprawiedliwionej nieobecności włodarzy lokalnych jednostek samorządu terytorialnego planowane wcześniej spotkanie z nimi zostało przełożone na termin,
który zostanie ustalony na jednym z najbliższych posiedzeń tego gremium.

W spotkaniu udział wzięli:

 

  1. Mariusz Brunka - Fundacja Fuhrmanna,

  2. Joanna Gierszewska - Polska Jest Najważniejsza,

  3. Jacek Kowalik - Sojusz Lewicy Demokratycznej,

  4. Aleksander Mrówczyński - Prawo i Sprawiedliwość,

  5. Marzenna Osowicka - Projekt Chojnicka Samorządność,

  6. Barbara Strzałkowska - Projekt Chojnicka Samorządność,

  7. Marcin Wałdoch - Arcana Historii,

  8. Leszek Zawadzki - Polskie Stronnictwo Ludowe".

Rzecznik PChS Jacek Studziński

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym
Tagi: PCHS

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

80 komentarzy

~do adriusasza
Rozumiem twoje poparcie wyrażane dla burmistrza. Wszak krajanie trzymają się razem, no nie? Skoro nie dorastają mu do pięt (ha ha) to czemu tak ujadasz? Ktoś się jednak się czegoś boi, skoro ich dyskredytuje?
02 Lutego 2013, godzina 16:06
Oceniono 27 razy 3
~andriusasza
Towarzystwo wzajemnej adoracji, począwszy od komuchów a skończywszy na miernym chojnickim pisie, przedzielone anarchistami. Do pięt nie dorastacie obecnemu burmistrzowi Chojnic. Długo wam się uczyć trzeba
02 Lutego 2013, godzina 15:47
Oceniono 67 razy 27
~do lays
Tak sobie myślę, że pomówiłeś/aś dwie osoby, a najbardziej burmistrza. Sugerujesz, że obiecuje tym i owym stołki. Za co i jakim prawem może obiecywać, skoro na większość stanowisk organizuje się konkursy i to podobno obiektywne? Sugerujesz więc korupcję i kupczenie. Oj, ostro.
02 Lutego 2013, godzina 15:23
Oceniono 16 razy 0
~chio
A dlaczego zaproponował jej stanowisko? Żeby nie protestowała przeciwko sprywatyzowaniu ostatniego samorządowego przedszkola. Burmistrz daje propozycje i się z nich nie wywiązuje. Ma wokół siebie dużo pokorniejszych osób niż Pani Strzałkowska. Widać zapomniał, że jest takie przysłowie: "Trzymaj przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej".
02 Lutego 2013, godzina 15:13
Oceniono 16 razy 10
~lays
Burmistrz obiecał tej Pani stanowisko ale się rozmyślił więc w odwecie wyrosła Nam opozycjonistka - ŻENADA !!! Opozycjonizm w odwecie za odsunięcie ze stanowiska. ha !!! ha !!! ha !!!
02 Lutego 2013, godzina 15:02
Oceniono 29 razy -9
~Burak
I kundelki znów się rozszczekały! Jak przyjdzie pełnia to będziecie wyli do księżyca?! Ale to już po przegranych wyborach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02 Lutego 2013, godzina 14:38
Oceniono 20 razy -4
~Swiety
Stare belfry na bezrobocie w tym Marzena
02 Lutego 2013, godzina 13:50
Oceniono 24 razy -8
~Do powyżej
Czyżbyś również zauważył/a, że nienawiść do pani Marzenny niektórym osobnikom/osobniczkom odebrała resztki i tak zubożałego rozsądku?
02 Lutego 2013, godzina 12:30
Oceniono 27 razy 11
~Do powyżej
Czy pani Osowicka w swoim poście napisała cokolwiek o swoim procesie? Może zbyt wiele grzybków halucynogennych zażyłeś czytając jej wpis?
02 Lutego 2013, godzina 10:16
Oceniono 27 razy 11
~Marzenka,
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Lutego 2013, godzina 08:57
Oceniono 38 razy -10
~Olena
Panie Radosławie, lepiej tego nie można było ująć!
02 Lutego 2013, godzina 01:06
Oceniono 26 razy 12
~mdr
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
01 Lutego 2013, godzina 23:11
Oceniono 43 razy -15
~Marzenna Osowicka
Świetny komentarz Radka Sawickiego na jego blogu - POLECAM! http://wspolnaziemia.org/?a=2&id=497&lg=pl
2013-02-01 Władza strzeże koryta
Chojnickie organizacje pozarządowe powinny, niczym koń w kieracie, wydeptywać ścieżki wyznaczone im przez burmistrza Arseniusza Finstera. Najlepiej na rubieżach życia publicznego. I broń Boże zaglądać do ratuszowych komnat, miejskich spółek czy urzędowych segregatorów. To już polityka, a ona nie jest dla działaczy społecznych, tylko dla namaszczonego osiemdziesięcioprocentowym poparciem imperatora z Grodu Tura.

Burmistrz Finster odradził organizacjom społecznym zabawę w politykę. Zrobił to w reakcji na oświadczenie stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność o chęci wystawienia do wyborów samorządowych w roku 2014 własnych kandydatów. PChS od wielu miesięcy krytykuje działania (lub ich brak) chojnickich władz, obnaża ich słabości i patologie, prezentuje opinii publicznej nadużycia i błędy. Musi to boleć burmistrza, który do krytyki nie nawykł i nie znosi jej niczym diabeł święconej wody. Poczucie zagrożenia własnej pozycji nie mogło pozostać bez reakcji. Stąd też zapewne apel do społeczników o polityczną wstrzemięźliwość: - Dobrze, że PChS jako organizacja społeczna powiedziała nareszcie "jesteśmy opozycją". Będę odradzał zaangażowanie polityczne organizacjom społecznym. Apeluję o to - wyznał kilka dni temu dziennikarzowi Radia Weekend burmistrz Chojnic dr Arseniusz Finster.

Cóż o tym sądzić? Jaką diagnozę postawić? Dla mnie to przejaw myślenia zaborczego, antydemokratycznego, sprzecznego z ideą społeczeństwa otwartego i obywatelskiego. W postawie burmistrza Finstera przejawia się polityczna ksenofobia, głęboki lęk przed dopuszczeniem innych do ratuszowych tajemnic i władzy. Odradzając zaangażowanie w politykę miejską chojnickim działaczom społecznym burmistrz zdaje się mówić (grożąc przy tym palcem): - Nie interesujcie się budżetem miasta, nie interesujcie się podziałem środków na poszczególne zadania realizowane przez nasz samorząd, nie proponujcie nowych rozwiązań, nie komentujcie działań obecnej władzy, nie porównujcie nas z innymi miastami, nie twórzcie własnych niezależnych struktur, nie uczcie się, nie szukajcie innowacji, nie mówcie o prawach obywatelskich... Między wierszami swojego apelu burmistrz przypomina uległym społecznikom o przewodniej roli KWW Arseniusza Finstera w mieście Chojnice. Przypomina o tym kto w tym mieście przyznaje stypendia, nagrody i granty, kto ma moc zatrudniania lub zwalniania w czasach dwudziestoprocentowego bezrobocia, kto błogosławi lub strąca do społecznego niebytu, kto otwiera podwoje do drogi kariery lub rozpościera nad pracownikiem szklany sufit.

Społeczniku chojnicki, czy ośmielisz się ugryźć rękę żywiciela swego?!


01 Lutego 2013, godzina 22:03
Oceniono 38 razy 14
~Marzenna Osowicka
Podzielam Twoje zdanie, Nieśmiały parafianinie. W pełni. Ostatnie wydarzenia w Chojnicach jasno pokazały, że dzieje się wiele niepokojących spraw, które nasi rządzący starają się za wszelka cenę wyciszyć, lub pozamiatać. Dzięki lokalnym forom internetowym stworzyła się możliwość komentowania na bieżąco poszczególnych wydarzeń, wyrażania konstruktywnej krytyki, jak również oburzenia. Świadomość rośnie, a demaskatorskie wypowiedzi internautów a propos poczynań naszych vipów uzmysławiają jak daleka jeszcze droga do społeczeństwa obywatelskiego.
01 Lutego 2013, godzina 21:57
Oceniono 38 razy 20
~nieśmiały parafianin
Każda grupa ludzi chcących poprawić jakość życia w Chojnicach ma potencjał by zmienić stan rzeczy na lepszy. Wszystko zależny czy swoje plany opierają na rzeczywistości i faktach, czy mają na celu dobro społeczności chojnickiej, czy są etyczni w swoim postępowaniu i czy ich dążenia są realne do osiągnięcia. Samo istnienie alternatywnej grupy aktywistów jest forma nacisku na polityków.
Nic tak nie zmusza polityków do uczciwości jak świadomość, że są obserwowani i wszystko co napiszą (a w szczególności budżet i statystyki) i co powiedzą jest sprawdzane i weryfikowane czy jest to prawda czy tez fałsz! Taka lustracja prawdomówności polityków zabiera niestety sporo czasu a politycy lubią ukrywać swoje prawdziwe motywy i często swoje decyzje ukrywają za mgłą tajemnicy służbowej by zniechęcić zwykłych obywateli do zaglądania im w ich kombinacje i prawdziwe motywy akcji. Generalnie, lokalni dziennikarze powinni wścibiać swoje nosy w publiczne sprawy i weryfikować prawdomówność polityków. Jakkolwiek politycy będą wtedy mieli skłonności by dociekliwych dziennikarzy albo zastraszyć albo skorumpować. I widać na przykładzie prasy w Chojnicach, że wielu dziennikarzy daje się faktycznie zastraszyć! Na szczęście internet demokratyzuje informacje i zwykły obywatele mając przewagę w ilości mogą na blogach poprzez internet zweryfikować wiele informacji mając jako atut kumulowana wiedzę - każdy może dodać mały element informacji, która w końcowym efekcie połączy się w przejrzysty i zweryfikowany obraz o stanie rzeczy. Kolektyw blogerów na internecie ma olbrzymią siłę i politycy muszą się z nimi liczyć. Chojniccy politycy może dadzą rade prześladować jednego lub co najwyżej kilku blogerów za niepochlebne wpisy lecz nie dadzą rady zatrzymać społeczności blogerów. Wiedza oparta na zweryfikowanych informacjach to siła.
01 Lutego 2013, godzina 20:54
Oceniono 32 razy 24

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.00 402.00 DKKDKK 59.10 60.60
EUREUR 442.00 451.00 RUBRUB 5.30 6.30
CHFCHF 414.00 429.00 NOKNOK 40.60 41.80
GBPGBP 492.00 505.00 SEKSEK 42.00 43.50
Aktualizacja: 2020-07-09 15:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 397.00 DKKDKK 59.50 60.20
EUREUR 444.00 448.00 RUBRUB 5.40 6.30
CHFCHF 417.00 424.00 NOKNOK 41.10 41.80
GBPGBP 495.00 501.00 SEKSEK 42.60 43.20
Aktualizacja: 2020-07-09 15:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Gdzie spędzisz tegoroczny urlop?Ceny paliw2020-07-09

E95 E98 ON LPG
BP 4.24 zł 4.59 zł 4.13 zł 1.92 zł
Circle K 4.19 zł - 4.09 zł 1.87 zł
Lotos Optima - - - -
MZK 4.25 zł 4.45 zł 4.12 zł 1.92 zł
Orlen 4.24 zł 4.48 zł 4.12 zł 1.92 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij