Niedziela, 26 Lutego 2017 | Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława | Pogoda: 3°C, 1008 hPa, wiatr 14.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je,

Skarży się na Straż Miejską

W takim stanie była ulica Młyńska 19 marca przy chojnickim Sądzie Rejonowym.

W takim stanie była ulica Młyńska 19 marca przy chojnickim Sądzie Rejonowym.

Mieszkanka Chojnic jest oburzona działaniem strażników miejskich, którzy chcieli jej wręczyć mandat w wysokości 200 złotych za nieuzasadnione wezwanie patrolu. Poszło o zasypanie śniegiem jej wjazdu na posesję przez sąsiada.

Jak napisała w liście do naszej redakcji Jadwiga Zagozda, wydarzenie miało miejsce 19 marca. Wówczas to autorka listu oczyściła ze śniegu własny wjazd na nieruchomość, odkładając go na wspólną z sąsiadem działkę przed domem. Jest ona położona pomiędzy prywatnymi wjazdami obydwu sąsiadów. Jeszcze tego samego dnia sąsiad Jadwigi Zagozdy z powrotem odrzucił śnieg ze wspólnej działki na wjazd, gdzie niedawno leżał. Jej interwencja nie spowodowała zmiany postawy sąsiada. „Zadzwoniłam na Policję. Przyjechali i pouczyli, że mogę zwrócić się z tym do sądu cywilnego. Sąsiad nie dostał żadnego mandatu i śniegu też nie sprzątnął. Śnieg na wjeździe został. Wobec powyższego zadzwoniłam na Straż Miejską i poinformowałam ich o tym, że mam zasypany wjazd. Straż oczywiście przyjechała, ale też nic nie pomogła. Wręcz przeciwnie, jak dowiedzieli się od sąsiada, że przed nimi była już Policja, szybko zakończyli interwencję z pouczeniem „wyjętym z ust” Policji, tj. trzeba dochodzić sprawiedliwości w sądzie. Śnieg został. A ja następnego dnia około godz. 19.00 usłyszałam ostre pukanie patrolu Straży Miejskiej do drzwi domu z owym śniegiem w tle. Tego dnia nie dzwoniłam do Straży Miejskiej. Przyjechali z własnej inicjatywy. Budowanie zaufania obywatela do instytucji to jedno. Pomoc, to drugie. Poczucie krzywdy, to trzecie i dla obywatela najgorsze.” – napisała m.in. w liście do redakcji chojniczanka.

Reklama | Czytaj dalej »

Poprosiliśmy komendanta straży Tadeusza Rudnika o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Otrzymaliśmy następujące stanowisko: „Potwierdzam, iż Straż Miejska w Chojnicach prowadzi postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 66 §1 kodeksu wykroczeń, (Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.) o którym mowa w przesłanym przez Was piśmie. Jednocześnie informuję, że interwencja z dnia 19 marca 2013 z godz. 17.15 została zakończona odstąpieniem z uwagi na brak znamion wykroczenia, a zgłaszającą pouczono o możliwości dochodzenia swoich praw na drodze powództwa cywilnego. Z uwagi na dobro toczącego się postępowania odmawiam komentarza w sprawie.

Wrócimy do sprawy po zakończeniu prowadzonego postępowania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

49 komentarzy

~markoni
tak to prawda ten samochód przy rondzie na brzozowej To cygańskie auto i cygan ma to w tyłku Straż miejska się go boi
24 Marca 2014, godzina 08:16
Oceniono 4 razy 2
~Gajowy Marucha
Brawo Jurek, to twoje miejsce w tym szeregu i wiem że wiesz co ciebie należy. Nareszcie fora ożyją po twoim powrocie.
11 Listopada 2013, godzina 21:32
Oceniono 6 razy 4
Pani Jadwiga Zagozda 16 października zamieściła na swym blogu następującą informację: "Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Chojnicach zapadł wyrok. Moje uniewinnienie. Straż Miejska w Chojnicach nie dostanie ode mnie 200 zł mandatu!". Autor (je)
11 Listopada 2013, godzina 20:08
Oceniono 9 razy 9
~fax
strażnicy za przekroczenie uprawnień i nieznajomość przepisów prawa powinni zostać dyscyplinarnie zwolnieni z pracy..zresztą całą straż miejską w chojnicach należy zlikwidować..
23 Października 2013, godzina 20:03
Oceniono 11 razy 9
~z ostatniej chwili
I Zagozda nie zapłaciła mandatu, Straż Miejska złożyła wniosek do sądu. Sąd w Chojnicach Zagozdę uniewinnił...
23 Października 2013, godzina 18:50
Oceniono 4 razy 4
~do powyżej
rozwiń wypowiedź, bo takie rzucone hasło niczego nie wyjaśnia
01 Maja 2013, godzina 11:06
Oceniono 4 razy 2
~bolo
Chojnicka Straż potrafiła nawet choremu psychicznie Człowiekowi wlepic mandat .
01 Maja 2013, godzina 10:38
Oceniono 6 razy 4
~misiek
do krisa: ale się usmiałem! A tym "porządnym" obywatelom to niby za co mandaciki wlepiają, za krzywy usmiech? Mam wrażenie, że za likwidacją SM opowiadają się szczęśliwi posiadacze owych mandatów. Ja dostałem prawko nie za ładne oczy ale za ZNAJOMOŚĆ przepisów i ich przestrzegam.Nie dostałem do tej pory żadnego mandatu, ani od SM ani od policji, a jeżdżę juz 20 lat.Jeśli ktos uważa, że jak dostał prawko to już znajomość przepisów ich nie obowiązuje, to niech potem nie płacze, że dostaje mandaty. Taka wolnoamerykanka na drogach jaką obserwuję , szczególnie w wykonaniu młodych kierowców mnie wku...i przeraża .Jak ktoś zapłaci jeden mandat i kolejny dla przykładu, to może pójdzie po rozum do głowy a i ja poczuję się bezpieczniej.
19 Kwietnia 2013, godzina 10:04
Oceniono 10 razy 2
~kris
Straż Miejska jest niepotrzebna tylko wlepia mandaty porządnym obywatelom
19 Kwietnia 2013, godzina 09:26
Oceniono 10 razy 2
~cytat z GP
Dzięki Straży Miejskiej zainteresowałem się Chojnicami. Wiecie Państwo kim byli słynni korsarze? Nie mylić z zwykłymi piratami! Korsarz to pirat działający na zlecenie władcy w czasie wojny lub pokoju, którego wynagrodzeniem była całość lub większość łupów.
Raz miałem okazję gościć w Chojnicach i to właśnie dzięki nawigacji (pewnie zmienili znaki) zapłaciłem wysoki mandat. Miejscowi korsarze czuwali i złupili. Nie pomogły tłumaczenia o zwykłym błędzie wskutek zagapienia nieznającego miasta kierowcy.
Ponieważ jestem też po części dziennikarzem ogólnopolskim, więc ostrzegam wszystkich znajomych i nieznajomych. Nie warto jeździć do Chojnic, bo tam grasują korsarze.
Miejscowi władcy dzieki temu zapewne odczują zmniejszone wpływy do miejskiej kasy, niestety branża handlowa, turystyczna też.

14 Kwietnia 2013, godzina 22:53
Oceniono 19 razy 9
~mieszkaniec
straz miejska niech weznie sie za parkujace samochody przy rondzie na osiedlu kolejarza tam nie umiaja sprawy załatwic zlikwidowac straz miejska
01 Kwietnia 2013, godzina 20:03
Oceniono 13 razy 7
~GOŚĆ
TAK CZY OWAK - POI CO STRAZ MIEJSKA -ZLIKWIDOWAĆ A NIE KASE NA NICH TRACIC
30 Marca 2013, godzina 12:28
Oceniono 13 razy 7
~do powyżej
wyślij na http://kontakt24.tvn24.pl
w chojnickim szambie szambonurkowie sobie krzywdy nie zrobią
29 Marca 2013, godzina 16:23
Oceniono 11 razy 7
~Fan - widze nick przypominajacy mój :-)
ale do rzeczy, czy strażnicy miejscy zauważyli dziś (piątek) fatalnie zaparkowany pojazd Sobola? Widziałem, że spacerowali w pobliżu przygladając sie autom, ale mam wrazenie, że Audi A8 pominęli. Zaparkował świetnie, dysponuję fotkami.
29 Marca 2013, godzina 15:44
Oceniono 23 razy 21
~leet
minusują pracownicy Straży Miejskiej - potencjalni bezrobotni w niedługim okresie czasu !
28 Marca 2013, godzina 23:16
Oceniono 26 razy 10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 402.00 412.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 424.00 434.00 RUBRUB 6.40 7.50
CHFCHF 398.00 411.00 NOKNOK 47.80 49.30
GBPGBP 501.00 513.00 SEKSEK 44.20 45.70
Aktualizacja: 2017-02-25 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 406.00 410.00 DKKDKK 57.50 58.20
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 6.40 7.50
CHFCHF 401.00 408.00 NOKNOK 48.30 49.00
GBPGBP 505.00 510.00 SEKSEK 44.70 45.40
Aktualizacja: 2017-02-25 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności w samorządach lokalnych?




Ceny paliw2017-02-24

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.68 zł 5.03 zł 4.62 zł 2.12 zł
BP 4.72 zł 5.08 zł 4.66 zł 2.16 zł
Lotos Optima 4.68 zł - 4.62 zł 2.12 zł
MZK 4.64 zł 4.84 zł 4.58 zł 2.18 zł
Orlen 4.68 zł 5.02 zł 4.62 zł 2.14 zł
PKS 4.72 zł - 4.66 zł 2.16 zł