Sobota, 20 Lipca 2019 | Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. mz

Truskawki blokują ulicę Żeromskiego

Ulica Żeromskiego w tym miejscu posiada zwężenie.

Ulica Żeromskiego w tym miejscu posiada zwężenie.

Problem zwężenia fragmentu ulicy Żeromskiego niejednokrotnie stawał na forum rady miejskiej czy komisji, zaprzątał ratuszowych urzędników. Najprawdopodobniej jednym z powodów braku akceptacji właściciela wspomnianej działki jest ciągnąca się od 1994 roku sprawa odszkodowania za plantację truskawek.

Andrzej Stępkowski, bo o niego chodzi, nieraz zalazł za skórę swymi pismami i wypowiedziami pracownikom urzędu miejskiego i burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi. W maju 2012 roku jego wypowiedź o tym, że napisze do włodarza miasta po rosyjsku, skoro nie rozumie po polsku, znalazła się na pierwszej stronie tygodnika Angora. Można było go także rozpoznać wśród składających kwiaty w lutym 2012 w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika w miejscu, w którym wkrótce wybudowano od podstaw nowy pomnik wielkiego astronoma. Pamiętał także o tej rocznicy rok później.

Reklama | Czytaj dalej »

Najczęściej temat ul. Żeromskiego wywołuje radny Marek Szmaglinski, zarazem przewodniczący tamtejszej rady osiedla. Gdy zapytał o to na sesji w listopadzie 2011 roku, burmistrz Finster przekazał w odpowiedzi: - Pan Stępkowski publicznie obiecał, że przekaże bezpłatnie miastu ten teren, który związany jest z rozwiązaniem problemu, który Pan zgłasza. Myślę, że pamiętamy tę obietnicę. To było na jednym z zebrań na osiedlu. Już nie chcę od pana Stępkowskiego takich obietnic, tylko chciałbym, żeby się z nami porozumiał, bo my byśmy chcieli wykupić ten grunt bezpośrednio.

Także na posiedzeniu komisji komunalnej z 20 marca 2013 roku wywiązała się dyskusja o tej ulicy z udziałem tego samego radnego. Przekazał on obecnym na spotkaniu, w tym i autorowi tekstu, zdjęcie satelitarne fragmentu ulicy Żeromskiego, na którym zaznaczono sporny teren. W ten sposób chciał wyjaśnić, że aktualnie zmagania stron konfliktu toczą się po drugiej stronie ul. Żeromskiego. Marek Szmaglinski jako jedyny radny nie poparł podjętego wówczas wniosku o „(…)jak najszybsze wdrożenie procedury wywłaszczeniowej działki przy ulicy Żeromskiego na poszerzenie pasa drogowego.” Sprowokował tym następujący komentarz Antoniego Szlangi: - Nie rozumiem głosu wstrzymującego radnego Szmaglinskiego w sytuacji, kiedy jako przewodniczący osiedla zabiega o to, żeby ulica Żeromskiego była szybko zrobiona. Jest to wywłaszczenie w sensie takim, że to jest dzierżawiony odcinek i jest cała procedura, ponieważ osoba zrobiła sobie tam nasady celowo wiedząc o tym, że ten odcinek jest przeznaczony na drogę. Tak uzasadnił swoje głosowanie Szmaglinski: - Jestem jak najbardziej za budową drogi, ale tu są sprawy, które się ciągną od dłuższego czasu. Dwadzieścia lat człowiek walczy o swoje prawa i twierdzi, że jest właścicielem tej działki.

Potwierdził fakt bycia właścicielem tego terenu przez Andrzeja Stępkowskiego w rozmowie z nami Jacek Marczewski, dyrektor wydziału gospodarowania przestrzenią. – W sierpniu 2009 roku urząd rozpoczął działania, które docelowo mają doprowadzić do tego, by ulica Żeromskiego miała szerokość, łącznie z chodnikami, 15 metrów. Przedstawiony podział geodezyjny działek, których część chcemy pozyskać na poszerzenie ulicy, został oprotestowany przez jednego z właścicieli (czyli A.Stępkowskiego – przyp. je), gdyż nie są załatwione po jego myśli nasze wcześniejsze spory o inne tereny. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Słupsku, który przyznał nam rację. Zostało to zaskarżone. Odwołanie będzie rozpatrywane przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku. By przyspieszyć poszerzenie ulicy, zdecydowaliśmy dokonać podziału dwóch działek leżących po przeciwległej północnej stronie i wykupić je od właścicieli (jednym z nich także jest A.Stępkowski – przyp. je). Powinno pójść łatwiej, gdyż nie mają one tylu nasadzeń. Prędzej, czy później, urząd przejmie wszystkie grunty, które leżą w pasie planowanej ulicy – wyjaśnił nam Marczewski.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że problem będzie rozwiązany szybciej niż z garażami przy ul. Pocztowej.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

32 komentarzy

~kare za burmistrz zapłaci społeczeństwo Chojnic

Burmistrz lekceważył, wyśmiewał, i poniżał przez ponad 20 lat Andrzeja Stępkowskiego.

A kare i odszkodowanie za pogardliwe w stosunku do mieszkańca zachowanie burmistrza zapłaci wraz z odsetkami za 20 lat całe społeczeństwo Chojnic z miejskiego budżetu!

10 Lipca 2016, godzina 17:30
Oceniono 25 razy 15
~Odszkodowanie nie dotyczy truskawek

Za truskawki przyjdzie jeszcze zapłacić a to też zaboli.
Ciekawe ile nazbierało się odsetek przez dwadzieścia lat lekceważenia problemu a tym bardziej człowieka.
10 Lipca 2016, godzina 11:06
Oceniono 39 razy 21
~Gratulacje dla Andrzeja Stępkowskiego!

Ponad 20 lat wysiłku i upokorzeń zakończyło się pańską wygraną!
Brawa za stanowczość i niepoddawanie się wszystkim próbom poniżenia i upokorzenia przez burmistrza i jego urzędników.

Sądzę, że szczególnie list napisany przez pana po rosyjsku do burmistrza pomógł mu w zrozumieniu sytuacji i potrzeby uczciwego załatwienia sprawy odszkodowania!

08 Lipca 2016, godzina 18:51
Oceniono 56 razy 32
~Brawo panie Andrzeju Stępkowski
Gratuluje ogromnego zwycięstwa w samotnej aż około dwudziestoletniej
walce z burmistrzem Chojnic z jego ekipą i prawnikami z R.Wajlonisem na czele.

Czy teraz to "Ogromne odszkodowanie dla ogrodnika" zapłaci burmistrz wespół ze swoim doradcą R.Wajlonisem czy my podatnicy ?
08 Lipca 2016, godzina 06:11
Oceniono 62 razy 22
~mieszkaniec
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Kwietnia 2013, godzina 14:34
Oceniono 23 razy -13
~xxx
No i jak to Finster pokazał swoją butę i co kto komu może.
08 Kwietnia 2013, godzina 18:02
Oceniono 32 razy -4
~Z. Opas
Kilka lat temu Finster prezentował projekt przebudowy ulicy Bytowskiej, który nie przewidywał zjazdów na prywatne posesje. Zebrałem podpisy kilku niezadowolonych mieszkańców. W ratuszu odbyło się spotkanie, a następnie wizja lokalna w terenie. Ani projektant, ani zarządca drogi nie widzieli przeszkód w budowie zjazdów. Wszystkim, którzy chcieli zbudowano zjazdy, a mnie jedynemu do dnia dzisiejszego nie wykonano nawet dojścia z chodnika na działkę. Zamiast pchać się do niesienia krzyża mógłby najpierw naprawić krzywdy, które wyrządził innym. Ma władzę, tylko zapomniał, że żadna władza nie jest dana na zawsze.
08 Kwietnia 2013, godzina 15:51
Oceniono 37 razy 3
~Prawda
Burmistrz to cwaniak który pomawia swoich oponentów (obecnie Stepkowskiego, starego, ciężko całe życie pracującego rolnika) aby ich zdyskredytować, ośmieszyć czy wzbudzić pogardę w celu osiągniecia swoich niecnych ambicji......................................Stępkowskiemu należy się te kilkaset złotych za truskawki niezapłacone od ponad dwudziestu lat tak jak burmistrzowi należy się ponoć trzynasta pensja (chyba kilkanaście tysięcy złotych). TaK WIELKIE PIENIADZE bierze ponoć za dobra dla wyborców chojniczan robotę
08 Kwietnia 2013, godzina 12:32
Oceniono 38 razy 2
~zmotoryzowany
to dlatego nie ma wybudowanego łącznika by-passa czyli małej obwodnicy Bytowska / Człuchowska - po drodze są ziemie pana Stępkowskiego, a wszystko pewnie przez prywatne ambicyjki, fochy i butę. Inteligencja polega na tym, że można dogadać się z każdym, jeśli ludzi traktuje się z pogardą to nie dziwota, że to wraca z powrotem....
08 Kwietnia 2013, godzina 09:38
Oceniono 32 razy 0
~do zorientowanego
a ty zorientowany widocznie nie jesteś wystarczająco zorientowany żeby zabierać w tej sprawie głos.jeśli jednak chcesz się zorientować to przejdź się pan do obu stron konfliktu i lepiej się zorientuj!!! a potem możesz pisać na forum. może Zorientowany jeśli masz samochód z ok 2000 r (wart ok 16 tys) to sprzedaj go burmistrzowi za 600 czy 700 zł bo on będzie tak chciał ci zapłacić i będziesz zadowolony? zgodzisz się na taką "opłacalną" sprzedaż? i zamiast użyć nicku zorientowany, powinieneś napisać główny zainteresowany....
08 Kwietnia 2013, godzina 08:47
Oceniono 26 razy -6
~kasia
Finster chciał być burmistrzem i jest a teraz chce zostać złodziejem i pewnie jeśli dokona tego wywłaszczenia to nim zostanie!przynajmniej dla mnie..a z tego co mi wiadomo, na pewno nie może tej ugody z P. Stępkowskim osiągnąć dlatego, że burmistrz myśli że ma zawsze racje. Jakby oddał odszkodowanie za plantacje truskawek w takiej kwocie o jaką domaga się p. Stępkowski, to myślę ze Pan Stępkowski poszedł by na ugodę. A p Finster od 1994 uchyla się od zapłacenia odszkodowania, głęboko gdzieś ma sprawy sądowe, bo myśli że dzięki swej posadzie jest ponad prawem a lata lecą i spór narasta i odsetki również.szczerze to nie dziwię się Stępkowskiemu. Burmistrz wymaga a od niego wymagać już nie można. To nie dzięki temu upartemu rolnikowi nie ma drogi, to dzięki jeszcze bardziej upartemu burmistrzowi, który nie poczuwa się do zapłaty. Finster powinien te odsetki ze swojej wypłaty oddać a nie z publicznej kasy.
08 Kwietnia 2013, godzina 08:25
Oceniono 29 razy -3
~truskawki są dobre
Zaorać o posiać truskawki
08 Kwietnia 2013, godzina 06:33
Oceniono 18 razy -8
~Prawdy oczywiste
Burmistrz zmiażdży każdego. Jeśli nie sam to z pomocą popleczników.
Burmistrz ma zawsze racje nawet gdy jej nie ma.
07 Kwietnia 2013, godzina 16:39
Oceniono 33 razy -3
~Obrońca uciśnionego Finstera.
I ja jak wszyscy przyzwoici nie chcemy się skurwić "startując na burmistrza". Po prostu mamy inne pożyteczniejsze zajęcia. A pozostali "wszyscy tacy mądrzy" nie maja ochoty startować "na burmistrza".
07 Kwietnia 2013, godzina 11:26
Oceniono 32 razy 0
~chojniczanin
jak wszyscy tacy mądrzy niech startują na burmistrza, zobaczymy co zwojują ,jęzorem każdy może klapać,
07 Kwietnia 2013, godzina 11:00
Oceniono 39 razy -5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 373.00 385.00 DKKDKK 56.00 57.50
EUREUR 419.00 431.00 RUBRUB 5.50 6.40
CHFCHF 378.00 393.00 NOKNOK 43.30 44.80
GBPGBP 465.00 480.00 SEKSEK 39.40 40.90
Aktualizacja: 2019-07-20 14:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 378.00 382.00 DKKDKK 56.50 57.20
EUREUR 422.00 426.50 RUBRUB 5.60 6.30
CHFCHF 383.00 389.00 NOKNOK 43.80 44.50
GBPGBP 470.00 475.00 SEKSEK 39.90 40.60
Aktualizacja: 2019-07-20 14:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Urlop wykorzystasz:

Ceny paliw2019-07-17

E95 E98 ON LPG
BP 5.05 zł 5.41 zł 4.99 zł 1.95 zł
Circle K 5 zł - 4.94 zł 1.9 zł
Lotos Optima 5.01 zł - 4.94 zł 1.91 zł
MZK 5 zł 5.15 zł 4.94 zł 1.99 zł
Orlen 5.02 zł 5.26 zł 4.95 zł 1.92 zł
PKS 5.01 zł - 4.94 zł 1.91 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij