Sobota, 16 Stycznia 2021 | Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
KKP Chojnice

Miłość z podbitym okiem

Rusza II edycja ogólnopolskiego konkursu „Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei. Twoja historia może uratować komuś życie” pod honorowym patronatem Pani Marszałek Sejmu RP Ewy Kopacz. Konkurs organizowany jest przez Panią Poseł na Sejm RP Elżbietę Radziszewską i Panią Prezydent Radomska Annę Milczanowską.


Celem konkursu „Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei. Twoja historia może uratować komuś życie” jest wsparcie ofiar przemocy domowej, zachęcenie do aktywnego sprzeciwu wobec niej oraz przełamywanie stereotypów na temat przemocy w rodzinie, która nadal jest w Polsce traktowana  jako tabu. Osoby, które doświadczyły przemocy od osób bliskich i poradziły sobie z problemem, zostały zaproszone do przedstawienia osobistego świadectwa w formie pracy pisemnej. Nadesłane na konkurs prace zostaną ocenione przez Kapitułę konkursu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a następnie opublikowane.

Reklama | Czytaj dalej »Najlepszym sposobem zmotywowania do walki o siebie osoby, która znajduje się w błędnym kole przemocy i nie widzi z niego wyjścia, będą indywidualne doświadczenia byłych ofiar, które skutecznie zerwały z tzw. syndromem ofiary i znalazły drogi wyjścia. Świadectwa uczestników i uczestniczek konkursu posłużą za wskazówki dla innych, jak poradzić sobie z przemocą nie tylko fizyczną (w tym seksualną), ale również  psychiczną lub ekonomiczną.

Konkurs adresowany jest do pełnoletnich osób z całej Polski. Uczestnictwo w konkursie zapewnia nadesłanie pracy konkursowej wraz danymi adresowymi i oświadczeniem o akceptacji regulaminu. Każda uczestniczka/uczestnik konkursu może zgłosić 1 pracę własnego autorstwa, nigdzie wcześniej niepublikowaną i nienagradzaną w innych konkursach. Prace przyjmowane będą w dowolnej formie literackiej (na przykład esej, opowiadanie, reportaż, felieton, wywiad, list itp.) o objętości do 3 stron formatu A4 w wersji papierowej lub do 5 tysięcy znaków w wersji elektronicznej. Uczestnicy/uczestniczki konkursu proszeni są o opisanie swoich przeżyć związanych z doświadczeniem przemocy domowej oraz sposobów i/lub metod  wyjścia z tej przemocy. Organizatorzy Konkursu na życzenie autorki/autora pracy mogą posługiwać się wyłącznie jej/jego ustalonym pseudonimem.
Prace konkursowe będą przyjmowane do dnia 10 maja 2013 r. (liczy się data stempla pocztowego na lub w przypadku pracy nadesłanej w formie elektronicznej – data wysłania maila). Wszyscy finaliści/finalistki zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu się do grona dwudziestu finalistów/finalistek konkursu i zaproszeni do wzięcia udziału w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu do 10 czerwca 2013 r. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się dnia 19 czerwca 2013 r. w Sejmie RP w Warszawie. Laureatki/laureaci I, II i III miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody. Przewidziane są również wyróżnienia specjalne przyznane przez członków jury i przez  Panią Marszałek Sejmu RP Ewę Kopacz.

Prace nadsyłamy na adres: Biuro Poselskie Elżbiety Radziszewskiej, ul. Słowackiego 13,
97- 300 Piotrków Trybunalski, z dopiskiem „Miłość z podbitym okiem” lub  kowalska.anetta@gmail.com.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

12 komentarzy

~Marzenna Osowicka - do Val De Mar
Na tym forum komentarze pokazują się po pewnym czasie, gdyż są sprawdzane przez moderatora.
Czytałam tamte posty, Val De Mar. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że Nieśmiały przegina. Kiedyś, z wrodzoną mi spontanicznością, pewnie też zareagowałabym w obronie burmistrza. Gdyż uważam, że nie wolno przekraczać pewnych granic prywatności. Dzisiaj jednak obrosłam grubą skórą. Nierówna walka o godność koleżanki oraz własną, w której to walce jesteśmy na straconej pozycji (straconej nie znaczy przegranej!) sprawiła, że nie będę zabierać głosu w tej kwestii. Każdy jest odpowiedzialny za własne słowa. Każdy musi bronić się sam i pan Burmistrz potrafi to uczynić. Nie jestem Matką Teresą…
Dziękuję Ci za wyrażenie wsparcia. Jest ono nam potrzebne. Tym bardziej, że proces ten sprawił, iż niektóre koleżanki i koledzy okazują się trochę innymi ludźmi, niż wydawali się być wcześniej. To zmusza do pewnych refleksji nad pokrętnością natury ludzkiej. W zasadzie wszystko rozumiem: chęć przypodobania się przełożonemu, zaskarbienia jego wdzięczności, stworzenia warunków do pewnej zawodowej stabilizacji… Ale dlaczego posuwać się do szczególnej inwencji twórczej? Skrajnego subiektywizmu w ocenie faktów? Nadinterpretacji zdarzeń? Nadgorliwości w chęci dokopania drugiemu? Świadomość posiadania bezcennych nadgodzin, które w pewnym momencie mogą okazać się efemeryczne także nie jest, moim zdaniem, przyczynkiem dla zagłuszenia wyrzutów sumienia… A one w pewnym momencie zaczną dawać o sobie znać. Pozdrawiam!
14 Kwietnia 2013, godzina 11:26
Oceniono 16 razy 2
~Val De Mar
Proszę dodać mój komentarz z wyjaśnieniem do Pani Marzenny Osowickiej
14 Kwietnia 2013, godzina 09:47
Oceniono 11 razy 9
~Val De Mar
Do Pani Marzenny Osowickiej. Chciałbym Pani wytłumaczyć,że moje wpisy powyżej nie odnoszą się do treści widocznego komentarza "nieśmiałego parafianina" tylko do tych,które zostały usunięte. Tam treść była skandaliczna w innej materii, w ogóle nie związanej z Pani osobą i problemem,z którym się zmagacie. W tej sprawie jestem Waszym sprzymierzeńcem.
14 Kwietnia 2013, godzina 09:21
Oceniono 12 razy 10
~fax
oczywiście piszę o osobie, która usiłuje manipulować przepływem informacji na tym portalu, grożąc internautom prokuraturą.. właściwie chojnicka prokuratura już od jakiegoś czasu intensywnie jest zaangażowana w odtajnianie danych IP większości forumowiczów portalu chojnice24
13 Kwietnia 2013, godzina 21:17
Oceniono 20 razy 12
~Czy to prawda, że
w poniedziałek zeznają kolejni świadkowie. Donosów ciąg dalszy?
13 Kwietnia 2013, godzina 20:54
Oceniono 15 razy 11
~ciekawski
Kogo masz na myśli, fax? Takich mógłbym wymienić kilku.
13 Kwietnia 2013, godzina 20:09
Oceniono 13 razy 11
~fax
proszę mój post również zabezpieczyć i przekazać ,,organom ścigania", ponieważ od wielu już lat pewnej osobie mieszkającej, ups...zameldowanej w chojnicach wydaje się, że stoi ponad prawem, napiszę więcej: śmie twierdzić ,że prawo stanowi ,a tak naprawdę błędnie, nieumiejętnie prawo interpretuje..przez co z wyrachowaniem i premedytacją poniża i deprecjonuje osoby, które z racji relacji i zależności pracowniczych powinny być szanowane, doceniane i nagradzane..
13 Kwietnia 2013, godzina 19:14
Oceniono 25 razy 15
~Marzenna Osowicka
Nie będę zachęcać polonistki Alicji Kreft, by wzięła udział w konkursie o przemocy w rodzinie. Choć pióro ma dobre, jednak nie jest to jej życiowy temat. Ale może zachęcę panią Marszałek Sejmu RP Ewę Kopacz, by objęła patronatem konkurs pod hasłem „Przemoc w miejscu pracy”?
Jako „rzecznik” Alicji chciałabym przekazać internautom oraz pracownikom Gimnazjum nr 1, że nasza wspólna koleżanka Alicja niedawno otrzymała oficjalny dokument podpisany przez dyrektorkę szkoły informujący ją o tym, że
„rozwiązanie umowy o pracę zgodnie z art. 23 ust. 2 pkt. 3 ustawy Karta Nauczyciela nastąpi 30 kwietnia 2013r.”

Po ponad dwóch latach od momentu opuszczenia miejsca pracy, złożenia skargi w Urzędzie Miejskim i w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Antymobbingowym w Gdańsku przez Alicję, nie zadziało się nic, co mogłoby rozwiązać jednostkowy problem nauczycielki, która próbowała domagać się sprawiedliwości, zawalczyć o własną godność.
Nie zadziało się nic, prócz utajnionego procesu karnego (który i tak wzmiankowanego problemu nie rozwiąże) wytoczonego przez panią dyrektor swoim podwładnym, paru artykułów w mediach, aktywności internetowej forumowiczów, inicjatyw radnego Haliżaka oraz PCHS-u, atakże wytworzenia się przygnębiającej atmosfery w miejscu pracy spowodowanej podziałem grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi. Bo życie toczy się swoim trybem… Psy szczekają, a karawana idzie dalej… Jest już jednak pierwsza ofiara złożoności sytuacji. Sytuacji, której od dwóch lat nikt nie potrafił, a wręcz nie starał się rozwikłać. Ani urząd jako organ nadzorujący, ani sama oskarżycielka, której powinnością jako dyrektora jest przeciwdziałanie konfliktowym sytuacjom pracowniczym, ani Społeczny Inspektor Pracy, który deklarował gotowość rozwiązywania konfliktów. Ale tylko gotowość. Skończyło się na deklaracjach. Grono pedagogiczne nie czuło się lub obawiało się czuć stroną zainteresowaną. Związków zawodowych oskarżone nie poinformowały, gdyż już we wcześniejszych sytuacjach konfliktowych ZNP nie reagował. A ponadto istniała realna obawa, że do toczącego się procesu karnego dojdzie kolejny argument przeciwko oskarżonym, że znowu pomówiły…
A zatem jest już pierwsza ofiara – pozbawiona pracy, usunięta z dotychczasowego stanowiska, wyautowana poza nawias społeczności szkolnej. Dobrze się stało. Jak już zniknie z teraźniejszości tej szkoły, to i historię da się poprawić. Ludzie przestaną o niej pisać. Szybciutko zapomną. W zasadzie należy pogratulować pani dyrektor sukcesu w konsekwentnym stylu zarządzania szkołą – pozbywania się niewygodnych pracowników. Jest to jednakże dopiero sukces połowiczny. Teraz trzeba będzie się pozbyć drugiej wichrzycielki, no i może jeszcze jakiejś innej niewygodnej osoby… Czy pójdzie równie łatwo???
Czasami wydaje mi się, że to jakiś matrix! Matnia. Klincz. Albo zły sen. Ale rzeczywistość jest bezwzględna…

13 Kwietnia 2013, godzina 16:56
Oceniono 31 razy 15
Na prośbę osoby zainteresowanej część komentarzy pod artykułem została ukryta i zabezpieczona dla organów ścigania. Prosimy użytkowników portalu o niezamieszczanie komentarzy, które naruszają cześć i dobra osobiste innych osób. Od tej chwili komentarze pod artykułem "Miłość z podbitym okiem" są moderowane.
12 Kwietnia 2013, godzina 12:02
Oceniono 19 razy 9
~nieśmiały parafianin
Jakże często szanowny pan burmistrz tylko w gołosłownych przemowach postuluje zwalczanie przemocy wobec kobiet. A w praktyce, pan Arseniusz ignoruje kobiety, które są ofiarami przemocy. W czasie protestu 8 marca pan burmistrz niby brał udział w proteście przeciwko przemocy, ale tylko udawał, że go to obchodzi, no bo był mały tłumek i dziennikarze, i "akurat tak wypadało". A jednocześnie zmarnował okazje, by podejść do protestujących przeciwko przemocy mobbingu pań (na przykład do pani Osowickiej), zaoferować im pomoc, i zaprosić by powiedziały kilka słów do mikrofonu. Burmistrz nie zrobił tego i stracił autentyczną okazję by okazać współczucie i pomóc kobietom które zostały poniżone i skrzywdzone przemocą mobbingu. A w tym czasie wysłuchiwał pustych frazesów opowiadanych przez osoby, które z urzędu powinny autentycznie zajmować się zwalczaniem przemocy przeciwko kobietom ale tego w praktyce nie robią. Wszystko na co było burmistrza stać to tylko głupi i chamski telefon do pani Osowickiej z pretensjami, że odważyła się protestować i pokazać z plakatem na rynku, co popsuło burmistrzowi sielską atmosferę i przeszkodziło w zrobieniu zdjęć z ładnym ujęciem zadowolonej z siebie ferajny pana burmistrza z ratuszem w tle. Postępowanie pana burmistrza było po prostu głupie, chamskie, i prymitywnie szczeniackie by tak nietaktownie potraktować panią Osowicką i inne protestujące przeciwko przemocy kobiety.
12 Kwietnia 2013, godzina 07:19
Oceniono 44 razy 16
~Val De Mar
Powinieneś dać się zdiagnozować specjaliście od łba, bo pierdzielisz jak porąbany.
11 Kwietnia 2013, godzina 23:27
Oceniono 46 razy -6
~Val De Mar
Przeginasz człowieku
11 Kwietnia 2013, godzina 23:15
Oceniono 47 razy -9

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-15 18:52
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-15 18:52
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko koronawirusowi?
Ceny paliw2021-01-15

E95 E98 ON LPG
BP 4.93 zł 5.29 zł 4.79 zł 2.27 zł
Circle K 4.76 zł - 4.69 zł 2.22 zł
Lotos Optima 4.76 zł - 4.69 zł 2.24 zł
MZK 4.78 zł 4.83 zł 4.64 zł 2.24 zł
Orlen 4.93 zł 5.23 zł 4.79 zł 2.27 zł
PKS 4.82 zł - 4.68 zł 2.25 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij