Środa, 20 Stycznia 2021 | Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. mz

Tytuł inżyniera za park 1000-lecia

Arseniusz Finster prezentuje pracę inżynierską Agnieszki Brzuzy.

Arseniusz Finster prezentuje pracę inżynierską Agnieszki Brzuzy.

Chojniczanka Agnieszka Brzuzy za temat swej pracy inżynierskiej obrała zrewitalizowany park 1000-lecia. Jej integralną częścią była ankieta. Wzięło w niej udział 60 mieszkańców.

Absolwentka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy studiowała na wydziale hodowli i biologii zwierząt na kierunku ochrona środowiska. Praca dyplomowa powstała w Katedrze Zoologii pod opieką doc. dr Ewy Żelaznej. Ma tytuł „Teren Parku Tysiąclecia, jako wartość estetyczna krajobrazu Chojnic”. Jak napisała autorka, jej celem jest przedstawienie na przykładzie parku, jak współczesne tereny zielone stają się typem przestrzeni publicznej, istotnej dla wizerunku miasta oraz miejscem wypoczynku jego mieszkańców. W pierwszej części opisano historię powstania parku i zachodzących w nim zmian. Kolejny rozdział, to opis prowadzonej od kilku lat inwestycji rewitalizacyjnej. Znalazły się w nim nie tylko fotografie wykonane latem ubiegłego roku przez przyszłą panią inżynier, ale i pozyskane z urzędu miejskiego, witryny internetowej o historii naszego miasta oraz od lokalnych mediów. Jedno z nich, przedstawiające sezonowe lodowisko na bulodromie, pochodziło z … www.chojnice24.pl. We wszystkich przypadkach autorka podała źródło pochodzenia. Każda z atrakcji, które pojawiły się w parku 1000-lecia, jest dokładnie opisana i przedstawiona na ilustracji bądź zdjęciu. Jak sprawdziliśmy, zegar słoneczny ma w pracy inżynierskiej Agnieszki Brzuzy prawidłowe współrzędne geograficzne. Jest także opis renowacji pomnika wielkiego astronoma: „Po 40 latach od wzniesienia pomnika upamiętniającego postać Mikołaja Kopernika doczekał się on renowacji. Odlew popiersia wykonano z brązu według projektu istniejącego, postument obłożono płytami z granitu, wkoło wybudowano sferę oraz zamontowano na prawym ramieniu pomnika astrolabium.”

Reklama | Czytaj dalej »

To zdjęcie z naszego portalu spodobało się Agnieszce Brzuzy.

W ankiecie, którą autorka przeprowadziła w pierwszej połowie listopada 2012 roku wśród losowo wybranych chojniczan korzystających z parku, wzięło udział 60 osób. Poproszono ich o odpowiedź na 10 pytań. Na pierwsze pytanie – Czy przed modernizacją często bywał/a Pan/Pani w parku? – wariant „tak, często” wybrało 22% respondentów. Rzadko odwiedzało park 62% uczestników ankiety. Nie zabrakło pytania o ocenę efektów modernizacji parku 1000-lecia. Zdecydowana większość ankietowanych – 95% - zaznaczyło odpowiedź „To miejsce nabrało większej wartości estetycznej dla miasta”. Tylko 28 % respondentów zauważyło negatywne czynniki wpływające na wypoczynek w parku. Ponad połowa tej grupy wybrała za przyczynę niezadowolenia psy i ich odchody.

Jak przekazał na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster, praca inżynierska Agnieszki Brzuzy wkrótce zostanie przekazana do miejskiej biblioteki.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

24 komentarzy

~MARIA
Z pewnościa taką pracę można napisać tylko w oparciu o gotowe materialy. Co na temat PT może wiedzieć osoba z poza chojnic??? Najgorsze jest to, że taka pracą osiąga sie sukces, tak naprawdę mijając sie z prawdą o przedmiocie tej pracy. Bo tak naprawde, park ten jest jednym wielkim "śmietnikiem", zgrażającym zdrowiu ludzi. Pomyślcie trochę, przyglądając sie jemu z bliska, macie wszystko, jak na dłoni...
23 Czerwca 2013, godzina 13:51
~fax
ktoś napisał pracę dyplomową pod kierunkiem p.docent z podrzędnej ,słabej uczelni i o tym piszecie na ch24? poza tym albo ta młoda osoba jest już inżynierem ( po 2,5 -3 latach studiów technicznych i obronie pracy inżynierskiej otrzymuje się taki tytuł)..więc kontynuując studia napisała właśnie pracę dyplomową, a broniąc jej otrzyma tytuł magistra .. oby pani magister inżynier nie musiała szukać pracy za granicą jak wielu młodych kończących znacznie lepsze uczelnie absolwentów..
13 Kwietnia 2013, godzina 08:20
Oceniono 12 razy 6
~GCH
Do ~mieszczanin
takie małe sprostowanie w tym przypadku dotyczy chojnickiego budżetu.

Nie ma czegoś takiego jak " PUBLICZNE PIENIĄDZE "
Jeżeli Rząd mówi, że komuś coś " DA " - To znaczy, że ZABIERZE TOBIE,
bowiem Rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.
- Margaret Thatcher

I każdy ma prawo czy to chwalić, czy też krytykować podejmowane decyzje władzy.
Walczyliśmy o wolność słowa, a jeśli ktoś tego nie szanuje to jest GBUREM.
13 Kwietnia 2013, godzina 07:22
Oceniono 5 razy 5
~mgr inż
No tak, teraz to bycie pochwalonym przez Pana z Wąsem będzie obciachem po trzecie pokolenie
13 Kwietnia 2013, godzina 06:43
Oceniono 6 razy 4
~Studiujcie młodzi.
teraz to łatwo zostać inżynierem. Wystarczy uwolnić fantazje i pochlebnie popisać sobie o jakimś "sukcesie" Finstera.
12 Kwietnia 2013, godzina 22:16
Oceniono 9 razy 3
~ania
park bardzo ladnie zrobiony i nie rozumiem tych bezsensownych komentarzy należy pomysleć jak go wykorzystać dalej
12 Kwietnia 2013, godzina 15:22
Oceniono 9 razy -3
~wyuczony
Nie ona jedna obroniła pracę inżynierską. Są też tacy, co mają tytuł mgr inż. I co teraz wszystkim należy gratulować? Bo pisali pracę w oparciu o gotowe materiały, gotowe cudze zdjęcia? No bez jaj.
12 Kwietnia 2013, godzina 14:36
Oceniono 10 razy 4
~Charzykowianin
Leszku pierwszy

Jak wszyscy czytamy masz wielki problem ze swoim kroczem.
Zachęcam więc do wstąpienia w szeregi Ruchu Palikota.Tam większość ma ten sam problem i z pewnością nie pozostaniesz tam sam ze swoim problemem i spotkasz grupę wsparcia.
12 Kwietnia 2013, godzina 12:44
Oceniono 7 razy -1
~Do Gość
W ogóle pisze się właśnie tak.
12 Kwietnia 2013, godzina 11:51
Oceniono 4 razy 0
~xxx
Są i inne prace dotyczące Chojnic. Ciekawe dlaczego o nich cisza.
12 Kwietnia 2013, godzina 10:49
Oceniono 15 razy 9
~mieszczanin
Gratulacje dla pani inżynier. Tylko dlaczego dziś tak tam cuchnie i płynie jakiś olej.... Panie inżynierze Finster może tak zamiast podziwów dla samego siebie trochę uszczelnić te filtry czy co tam jeszcze pan kupił za miejską kasę. I znów jest tak ładnie, a smród nikomu nie przeszkadza. Oczywiście tylko w ratuszu. Tylko żeby Sawicki albo Wituszyński niczego nie zwąchali bo znów się będzie działo.
12 Kwietnia 2013, godzina 10:33
Oceniono 7 razy 7
~skejt
W Parku daje sie odczuć wyrazny brak .....kaplicy,a w centralnej części nie ma krzyża i pomnika Jana Pawła II.Z tym cos trzeba koniecznie zrobić !
12 Kwietnia 2013, godzina 09:17
Oceniono 19 razy 19
~Gość.
Wszystko fajnie fajnie.

Ale współczuję tej osobie. Skończyła podrzędny (wogóle niepotrzebny) na rynku pracy kierunek o bardzo niskim poziomie nauczania na UTP w Bydgoszczy.

Oczywiście miło, że jej praca miała aspekty naszego parku 1000- lecia, ale LUDZIE. Błagam was !
Około 3/4 ludzi kończących studia, kończyk kierunki wogóle niezdatne na rynku pracy (nawet poza granicą) i też pewna część z tych ludzi kończy je "bo jakoś się udało".

Jestem przedsiębiorcą z Trójmiasta. Wiem, że to dziwne, że się tu udzielam, ale mam tu rodzinę i czasem zajrzę zobaczyć na tą stronę, w celu doinformowania się o pewnych aktualności. Zatrudniam stażystów po naprawdę ciekawych kierunkach, tylko te osoby jeżeli mają zrobić swoją pracę, adekwatną do tego na czym studiowali - oni załamują ręce, że nie wiedzą o co wogóle mi chodzi. Z roku na rok stażyści, których mam w swojej firmie, po prostu mają parzyć kawę, coś skserować, zanieść komuś, ale to i tak często jest dla nich problemem.

Są pewne wyjątki, lecz mogę policzyć to na palcach jednej ręki, gdzie stażysta u nas pracujący wykazał się swoją wiedzą (nie od razu, żeby był jakiś przełom), ale po prostu wiedział o co chodzi w tej pracy, wiedział jaki kierunek kończy i wykazywał inicjatywę z własnej strony, aby poszerzać własne horyzonty, dlatego pracuje w mojej firmie do dzisiaj - bo wiem, że warto inwestować w ludzi, którzy się do tego nadają.

Wielu ludzi powie, że wszystko to kwestia znajomości. Szczerze mówiąc ? Tak i nie. Często dostaję głosy od znajomych, czy nie mógłbym przyjąć kogoś na praktykę (staż) i być może dać tej osobie pracę. Zapoznaję się mniej więcej z tą osobą na spotkaniu, ale jeśli widzę, że w pracy wogóle sobie nie radzi. Cały czas trzeba jej patrzeć na ręce - bo po prostu nie ma pojęcia co ma robić, to z takiej osoby po prostu rezygnuję. Proste.

Dziękuję i pozdrawiam.
12 Kwietnia 2013, godzina 02:15
Oceniono 20 razy 12
~Chochoł
Estetyka to indywidualne spostrzeżenie człowieka, więc nawet nie wiem jak można to opisać ? Jednemu podoba się to innemu to drugie.
11 Kwietnia 2013, godzina 22:46
Oceniono 8 razy -4
~dziewczyna
dokładnie, pani Agnieszka nie studiowała ekonomii ani pokrewnego kierunku. Rozumiem wasze rozgoryczenie kwotą tej inwestycji ale czy musicie być aż tacy zawistni?? Przypominam: praca dotyczyła „Teren Parku Tysiąclecia, jako wartość estetyczna krajobrazu Chojnic” Ktoś napisał porządną prace inż a tym, którym się nie udało potrafią tylko komentować i to bez sensu. Ech ludzie....
11 Kwietnia 2013, godzina 22:42
Oceniono 15 razy -1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-20 09:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-20 09:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko koronawirusowi?
Ceny paliw2021-01-15

E95 E98 ON LPG
BP 4.93 zł 5.29 zł 4.79 zł 2.27 zł
Circle K 4.76 zł - 4.69 zł 2.22 zł
Lotos Optima 4.76 zł - 4.69 zł 2.24 zł
MZK 4.78 zł 4.83 zł 4.64 zł 2.24 zł
Orlen 4.93 zł 5.23 zł 4.79 zł 2.27 zł
PKS 4.82 zł - 4.68 zł 2.25 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij