Niedziela, 05 Kwietnia 2020 | Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Dziś język ojczysty

Maturzyści z Technikum im. Stefana Bieszka ezgamin piszą w nowej sali gimnastycznej.

Maturzyści z Technikum im. Stefana Bieszka ezgamin piszą w nowej sali gimnastycznej.

Przysłowiowe kasztany dopiero zaczęły kwitnąć, tymczasem dziś rozpoczęły się egzaminy dojrzałości. Tradycyjnie na pierwszy ogień idzie język polski, jutro matematyka.

W Zespole Szkół przy Nowym Mieście w Chojnicach w sali gimnastycznej w ławkach zasiedli uczniowie Technikum im. Stefana Bieszka z trzech klas: tech. ekonomicznego, handlowego i  informatycznego. - Uczniowie sześciu klas liceum piszą ezgamin w auli i w salach LO - poinformował dyrektor Paweł Boczek. Podstawowy egzamin z języka ojczystego rozpoczął się o 9 i trwać będzie prawie 3 godziny, dokładnie 170 minut. Kolejne dni to egzamin z matematyki, języków obcych i wybranych przedmiotów, a także ezgaminy rozszerzone. - Ustne egzaminy zaczynamy w czwartek i potrwają ok. dwóch tygodni - powiedział dyrektor Zespołu Szkół.

Reklama | Czytaj dalej »

Uczennice kl. III d o profilu matematyczno-fizycznym Anna Malinowska i Anna Lange (od prawej) przed maturą przyznały,że nie stresują się aż tak bardzo. - Gorzej będzie jutro. Dziś nie jest źle. Nie obstawiam wysokich wyników, ale się nie boję - powiedziała Anna Malinowska. - No może trochę boimy się romantyzmu i twórczości Adama Mickiewicza, czy też długich lektur tj. "Chłopi" czy "Potop". Czytałyśmy, ale i tak się boimy. W majówkę też się uczyłyśmy, głównie przeglądając repetytoria. Jeśli będzie trudny tekst z prozy, to lepiej wziąć wiersz, ale czasem ciężko trafić w klucz i właściwie zinterpretować. Zobaczymy jak będzie, w sumie to zwykły test - uczennice starały się podejść z dystansem do egzaminu dojrzałości. Plany na studia maturzystki już mają. Obie wybierają się na Politechnikę Gdańską. - Spróbuję na budownictwo, ale ciężko tam się dostać - zdradziła Ania Malinowska. - Ja wybrałam architekturę, w zeszłe wakacje zrobiłam już kurs przygotowawczy - dodała druga Ania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

28 komentarzy

~Bio
Nie ma teraz matury ustnej z matematyki
08 Maja 2013, godzina 15:31
Oceniono 2 razy 2
~gość
Co to za matura w formie testu. Poziom nauczanie jest z roku na rok spada, uczniom się nie chce uczyć, są leniwi i nie maja respektu wobec starszych. Ciekawe czy teraz na maturze ustnej z matematyki każą dzielić w pamięci liczby 5 cyfrowe ? Z tego co obserwuję to absolwenci maja dziś problem z dodawaniem w słupku i w pamięci, bez kalkulatora nic nie potrafi nawet mnożyć. Załamka.
08 Maja 2013, godzina 15:24
Oceniono 2 razy 0
~szok
Uważam, że żadna praca nie zasługuje na pogardę. Masz rację co do "wykształciuchów", ale w dużej mierze to nie ich wina, że nie mają gdzie zdobyć doświadczenia. Każdy pracodawca najchętniej zatrudnia 20-latka, bez zobowiązań, dostępnego 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, najlepiej po studiach magisterskich ze znajomością minimum 2 języków obcych i 10 letnim stażem pracy, penis jest dodatkowym atutem. Wróćmy jednak do tematu. Przy takim poziomie kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i średniego większość absolwentów tych szkół nie będzie nadawać się do żadnej innej pracy niż fizyczna. W szkole nie uczą ich myślenia, a poprawnego rozwiązywania testów. W prawdziwym życiu, w pracy zawodowej, perfekcyjne rozwiązywanie testów nie ma żadnej wartości. Ludzi ceni się za kreatywność, a tego młodym absolwentom niestety najczęściej brak.
08 Maja 2013, godzina 13:15
Oceniono 3 razy 3
~fax
uważasz, że praca zamiatacza ulic wykonywana uczciwie zasługuje na pogardę??? w żadnym kraju nie produkuje się takiej ilości ,,wykształciuchów" jak w Polsce!!! mają po kilka dyplomów, ale nie mając wiedzy i praktyki nie znajdą pracy, do której się przygotowali.. potrzeby rynku zatrudnienia są ignorowane przez uczelnie państwowe i prywatne ( nauczyciel akademicki musi przecież zarobić na chleb), więc dyplomowani psycholodzy, pedagodzy, humaniści, artyści itp. młodzi ludzie wcześniej czy później zasilą szeregi bezrobotnych, albo zajmą łóżka w klinikach dla nerwowo chorych...
lepiej być szczęśliwym zamiataczem ulic niż sfrustrowanym, znerwicowanym absolwentem akademii sztuk pięknych bez perspektyw i grosza na życie
07 Maja 2013, godzina 22:18
Oceniono 5 razy 5
~szok
Ostatnio czytałam ciekawy artykuł: http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/701245,zmierzamy_ku_edukacyjnej_katastrofie_sowietyzacje_zastapila_amerykanizacja.html
po lekturze którego mam taki sam pogląd na stan polskiej edukacji, jak autor powyższego tekstu. Wynika z niego, że próbne egzaminy nie służą przygotowaniu przyszłych gimnazjalistów czy maturzystów do prawdziwego testu, lecz mają za zadanie zbadać stan wiedzy uczniów po to, aby dostosować do niego faktyczny egzamin. Tych na świeczniku nie interesuje stan edukacji, a jedynie cyferki i tabelki. Liczy się to, że 80% uczniów test zda, nie istotne jest na jakim poziomie. To równia pochyła i polska edukacja jest coraz niżej i niżej. Przeczytałam przed chwilą świeżutki arkusz testu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Zastanawiam się, co dzieciaki miały powtarzać sobie przed maturą, skoro wszystko podane jest na tacy. Pytania do podanego tekstu są trywialne. Pisanie wypracowania na podstawie przytoczonego (!) fragmentu (!) lektury. A co roku poziom jest coraz niższy. Nasz rząd, jak nic, szykuje sobie tanią siłę roboczą bo ci, którzy nie są w stanie zdać takiej matury, nie nadają się do niczego innego niż do łopaty i zamiatania ulic.
07 Maja 2013, godzina 22:03
Oceniono 3 razy 3
~Gość
Jeżeli ktoś ma odrobinę rozumu, to niech odpowie sobie na pytanie: Dlaczego z roku na rok obniżają poziom matury z matematyki?
~Pozdrawiam
07 Maja 2013, godzina 20:59
Oceniono 7 razy -1
~Absolwentka PG
No dziewczyny mocne zderzenie z rzeczywistością gwarantowane. Karierę w mediach zaczynacie od nazywania ludzi "idiotami". Piękna ta wasza laurka. Malina masz rację w jednym, to wasze życie i wasza sprawa czym się przejmujecie i jakie macie ambicje. Udzielając wywiadu pewnie nie byłaś świadoma, jakie to poniesie za sobą konsekwencje. Z doświadczenia wam powiem, że matura to pryszcz w porównaniu z pierwszą sesją egzaminacyjną. Program nauczania matematyki na PG, pomimo cięć w programie nauczania na poziomie szkół średnich, nie zmienił się bardzo po reformie edukacji i sprawiał kłopoty już maturzystom idących starym systemem. Nadganiania materiału wam nie zazdroszczę. Pomijając to wszystko, teraz jest czas na skupienie się na maturze, a nie na tym co ludzie o was napiszą. Wystawiłyście się. Następnym razem będziecie mądrzejsze. Powodzenia na egzaminach.
07 Maja 2013, godzina 20:50
Oceniono 9 razy 5
~YYYYY
''Chojnice sa mało rozwiniętym miastem'' TERAZ TO SIĘ NARAZIŁEŚ(ŁAŚ) MISTRZU
07 Maja 2013, godzina 20:43
Oceniono 4 razy 0
~Fifi
No to sie nigdy nie zmieni. Chojnice sa mało rozwiniętym miastem, pełno tu zazdrości i ludzi o wysokich mniemaniach. Jeśli ktoś przedstawi swoje ambitniejsze plany od razu jest ganiony przez ludzi zazdrosnych lub ludzi o mniejszych ambicjach, ch*jowa sprawa. Proponowałbym zwiedzić troche swiata i nabrać troche szacunku do człowieka. No cóż, ludzie mądrzy i inteligentni zawsze bedą krytykowani przez nierobów i ludzi o mniejszym zasobie inteligencji. -Malino, pocisnijcie jutro, trzymam kciuki za ciebie i twoja koleżankę, jesteście odważne, a do odważnych świat należy. Idiotów miejcie w tyle.
07 Maja 2013, godzina 20:38
Oceniono 4 razy 0
~;)
słodziaki, na głupotę i zazdrość nie ma lekarstwa..nie watro dyskutować z nieodpowiednim towarzystwem, powodzenia na jutrzejszym egzaminie i realizacji marzeń życzę.. pamiętajcie jednak, że w polsce wciąż nawet najlepiej wykształcone profesjonalistki są niedoceniane i ustawiane w drugim lub lub trzecim szeregu za zupełnie przeciętnymi posiadaczem penisa..mam jednak nadzieję na zmiany
07 Maja 2013, godzina 20:35
Oceniono 15 razy 11
~Malina
Boli nas raczej głupota ludzka, a nie negatywne komentarze
07 Maja 2013, godzina 20:26
Oceniono 9 razy 3
~Fifi
Mete, to ty zablysnales teraz inteligencja. Jak widzisz to sa maturzystki, a ja jestem studentem. Nie umiemy liczyć? Zgadzam sie z przedmówca. Co ukonczyliscie jakieś wybitne szkoły, ze jesteście tacy mądrzy? Zarabiacie po kilkadziesiąt tysięcy złotych na miesiąc? Nie sadze. Połowa z was to gimnazjum, albo ludzie którym sie po prostu nie udało w życiu. Te dwie dziewczyny jak to czytają to chyba sie z was tylko śmieją. Tak na prawdę tylko one wiedza na co ich stać i oceniacie. Najpierw popatrzcie na swoje błędy a potem spróbujcie oceniać. Chlastac na klawiaturze każdy moze. Dziewczyny nie zwracajcie uwagi na komentarze tych niespelnionych ludzi, róbcie swoje. Jestem pewny, ze dacie rade.
07 Maja 2013, godzina 20:22
Oceniono 9 razy -3
~LOL
namiętnie siedzicie na forum wniosek jest prosty : jesteście na zdjęciu , udzieliłyście wywiadu , teraz każdy po Was dissuje , zna was ,albo kojarzy , to boli że są negatywne komentarze i zejdzie z kompa bo jutro kolejny egzamin CZEKAMY NA NOWE ZDJĘCIA ORAZ NOWE WYWIADY
07 Maja 2013, godzina 20:18
Oceniono 8 razy 2
~Do maliny
Cwaniacy w internecie, moze zaprezentujcie nam swoje sylwetki, co robicie w życiu, ile osiagneliscie. Macie swoje firmy? Czy moze zyjecie z marnej wypłaty waszego szefuńcia?
07 Maja 2013, godzina 20:09
Oceniono 7 razy -3
~Malina
Czy naprawdę nie macie własnych zajęć ?! Moja i mojej koleżanki sprawa czym się przejmujemy a czym nie. Jak widać niektórzy idioci tego nie rozumieją, wy Nas łatwo oceniliście to moje prawo jest takie samo. A to czy Nas ktoś lubi albo nie lubi szczerze mało interesuje. Każdy ma swoje perspektywy, obawy i ambicje i tego się może trzymajmy. A kolega Fifi ma racje więc jeśli nie jesteście maturzystami, studentami którzy mają doskonałą wiedzę na temat przeliczników na wybrane kierunki to naprawdę się zamknijcie.
07 Maja 2013, godzina 20:01
Oceniono 16 razy 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2020-04-05 15:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2020-04-05 15:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy obawiasz się zarażenia koronawirusem?
Ceny paliw2020-03-30

E95 E98 ON LPG
BP 4.29 zł 4.65 zł 4.42 zł 1.92 zł
Circle K 4.24 zł - 4.37 zł 1.87 zł
Lotos Optima 4.26 zł - 4.39 zł 1.89 zł
MZK 4.26 zł 4.89 zł 4.37 zł 1.95 zł
Orlen 4.23 zł 4.51 zł 4.39 zł 1.89 zł
PKS 4.26 zł - 4.37 zł 1.89 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij