Środa, 27 Stycznia 2021 | Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. je, fot. mz, tekst Zbigniew Opas

Napisał do Prezydenta RP

Jednym z nowych elementów parku 1000-lecia jest ogród botaniczny.

Jednym z nowych elementów parku 1000-lecia jest ogród botaniczny.

Burmistrz Arseniusz Finster wystosował zaproszenie do Bronisława Komorowskiego na Dni Chojnic. Zbigniew Opas postanowił przekazać Prezydentowi RP dodatkowe argumenty, które według autora listu miałyby go skłonić do wizyty w naszym mieście.

Arseniusz Finster liczy na to, że z pomocą ministra Marka Biernackiego uda się doprowadzić do pierwszej wizyty w Chojnicach, jako prezydenta, Bronisława Komorowskiego. Pretekstem jest oddanie do użytku zrewitalizowanego parku 1000-lecia. Publikujemy fragmenty listu Zbigniewa Opasa (radny w latach 1990-94), który został wysłany do adresata 20 maja. Oprócz naszej redakcji otrzymał go m.in. były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Reklama | Czytaj dalej »

„W Polsce jest wiele ładniejszych miejsc, godnych wizyty Prezydenta RP. Jednak pierwszeństwo należy się Chojnicom, bo tu najlepiej widać efekty rządów Platformy Obywatelskiej i Komitetu Finstera, któremu nie wypada wspominać o tym w swoim zaproszeniu. Wobec powyższego uzupełniam powyższe zaproszenie.

Obwiniony

Przed Sądem Rejonowym w Chojnicach toczy się postępowanie przeciwko Finsterowi, jako obwinionemu o zakłócanie zgromadzenia na Starym Rynku przeciwko likwidacji ostatniego przedszkola samorządowego. Dla Finstera pan Biernacki nie jest Panem Ministrem, tylko Markiem. Tydzień po objęciu teki Ministra pan Biernacki wypowiada się na konferencji prasowej, w obecności Finstera, który siedzi obok w rozchełstanej koszuli, że chojnicki sąd na pewno zostanie. Czy to nie jest wyraźny sygnał Finstera pod adresem sądu, zobaczcie jakiego mam kolegę. Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że Finster zostanie uniewinniony, bo przecież Minister może zmienić zdanie na temat dalszego funkcjonowania chojnickiego sądu. (…)

Podatki

Zadłużenie miasta wynosi około 54 milionów złotych. Chojnickie podatki należą do tych z górnej półki. Doszło do tego, że sam burmistrz zamieszkał na terenie sąsiedniej gminy, w której żyje się taniej. Mniej zamożnych na to nie stać. Z trudem wiążą koniec z końcem, ale honorowo płacą. Ale już Bractwu, do którego należą najbogatsi chojniczanie, Finster wspaniałomyślnie umorzył zaległe podatki, ze względu na uzasadniony ważny interes podatnika. Śladem Finstera podążył prezes Mostostalu, którego nazwiska nie pamiętam. Najpierw został wyróżniony „Orłem Biznesu”, a potem przeniósł siedzibę firmy na drugi koniec Polski, co spowodowało zmianę organu podatkowego dla celów podatku dochodowego. Po czym poszedł dalej za ciosem i złożył wniosek o upadłość. Spółka, która miała pieniądze na zakup Stoczni Szczecińskiej, która wytwarzała konstrukcje na stadiony Euro 2012 złożyła wniosek o upadłość. Po ogłoszeniu upadłości została wyceniona na 36 mln zł i wydzierżawiona kolejnemu kandydatowi na bankruta, który samemu ZUS-owi zalega na 50 mln zł. Setki ludzi traci pracę, a po roku również zasiłek. Kolejnych pięćdziesięciu straciło pracę na Święto Pracy. Potem musi wystarczyć zupa z suszonych owoców i można iść na spacer do parku, by żyło się lepiej.

Szpital

Szpital kojarzy się raczej z instytucją, która dba o zdrowie. Na wniosek radnych PO została powołana komisja ochrony środowiska. Wkrótce okazało się, że była to tylko zasłona dymna. Nawet powołanie na przewodniczącego tej komisji amatora, który o ochronie nie ma zielonego pojęcia nie ma w tej sprawie dużego znaczenia. Później okazało się, że szpitalna spalarnia wydzierżawiona została spółce, która spala około 10 ton toksycznych odpadów dziennie. Dyrektor szpitala jest prominentnym działaczem PO, a odpady pochodzą z czterech województw. By innym żyło się lepiej, chojniczanom zafundowano prawdziwą bombę ekologiczną. Nikt do szpitala nie przyjeżdża dla przyjemności, więc wspomniany dyrektor wymyślił płatne parkowanie, ale już po wizycie Pana Prezydenta. (…)

Przedszkola

W dużym mieście powiatowym nie ma żadnego przedszkola samorządowego! Urząd Miasta zamiast pomagać, marnuje pieniądze na sprawy sądowe o dopłaty. Urząd rzekomo nie ma pieniędzy, ale wynajmuje dodatkowego prawnika, któremu płaci 5000 zł miesięcznie. Za te pieniądze 50 dzieci z uboższych rodzin mogłoby otrzymywać posiłek w szkole. Ale jak to wytłumaczyć Finsterowi, który w czasach biedy kupił szafę do swojego gabinetu za 80 tysięcy złotych. Syty głodnego nie zrozumie. (…)

Minister

Premier poinformował, że Marek Biernacki obejmie po Jarosławie Gowinie tekę ministra sprawiedliwości. Głos w tej sprawie zabrał proboszcz z Chojnic Jacek Dawidowski: …uważam, że dla kraju to dobra zmiana. W dniu 6 maja 2013 roku p. Biernacki został powołany na stanowisko ministra, a już 13 maja zawitał do Chojnic. Celem przyjazdu była sprawa organizacji wizyty Prezydenta RP w Chojnicach i remont domu kultury. To raczej nie są sprawy, ale mogę się mylić, którymi powinien zajmować się minister sprawiedliwości. (…)

Obraza uczuć religijnych

Przedstawicielem Sejmu RP w Krajowej Radzie Prokuratury jest p. Armand Ryfiński z Ruchu Palikota. Poseł Ryfiński wsławił się tym, że Cudowny Obraz na Jasnej Górze nazwał „bohomazem”. Jako jeden z trzech katolików (!) złożyłem do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu naruszenia Art. 196 Kodeksu Karnego. Prokuratura uznała, że p. Ryfiński nikogo nie obraził, a wręcz wystąpił w obronie Obrazu (!). Kolejne zawiadomienie z tego samego artykułu złożyłem wobec Finstera, który Mszę Świętą publicznie nazwał imprezą. Słownik precyzyjnie określa czym jest impreza, a czym Msza Święta. (…)

Panie Prezydencie, zapraszam serdecznie do Chojnic.

Z poważaniem

Zbigniew Opas

Pełna treść listu Zbigniewa Opasa.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

40 komentarzy

~Bolasty
Nie rozumiem po co takie listy wysyłać do prezydenta? Prezydent jest prezydentem i takimi sprawami sie nie zajmuje. Komorowski ma tylko sie prezentować. Wydaje mi sie ze pan Zbigniew chciał zabłysnąć, ale nistety nie udało sie. Oczywiscie może wysyłać takie listy, ale na Boga ! Wiecej profesjonalizmu panie Opas. Ten list to ewidentne mącenie wody w ogródku Burmistrza. Naprawde Pan mysli że Prezydent bedzie zainteresowany regionalną telenowelą ? To tylko kompromitacja dla miasta. Komorowski czyta w tej chwili 2 rózne listy z tego samego miejsca z dwoma róznymi wersjami. Jedyne co mu przyjdzie do głowy to: "zabawna historia" , po czym oba listy wyląduja w śmietniku. Takich historii jest w caaaałej Polsce na pęczki. Jeśli pan Opas chce tak bardzo zaszkodzić Burmistrzowi to niech to robi w odpowieni sposob, bo w tej chwili sie skompromitował. Rozumiem że jak Finster zaprosi Papieża, to w raz z tym zaproszeniem poleci również sprostowanie od pana Opasa, że Chojnice to miasto heretyków ktorym zarządza sam szatan Burmistrz. Eh.
23 Maja 2013, godzina 14:14
Oceniono 67 razy 27
~Anonim
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
23 Maja 2013, godzina 13:55
Oceniono 154 razy -40
~mania
podpisuje sie pod tym listem
23 Maja 2013, godzina 13:53
Oceniono 149 razy 57
~miejscowy
Park 1000 Lecia jest na pokaz. Trawka nie jest dla ludzi tylko ludzie są dla trawki.
23 Maja 2013, godzina 12:36
Oceniono 54 razy 6
Odczepcie się wszyscy od religi! Polityka a religia to dwie inne bajki! Inni ludzie..juz nie powiem jacy... i z tym ,ze w Chojnicach góruje PO i ,ze widać efekty rządów platformy..no...śmiem powiedziec,ze nie ma sie czym chwalić niestety,widać,ze rzadzi PO,bieda,wszystko pozabierane-wszelkie dodatki,do emerytury nie dozyjemy,a wszystko idzie w górę,cieszmy sie ze podatek stoi w miejscu...ale trzeba sie zastanowic nad tym kogo wybrac w nastepnych wyborach...psss ,bedziemy sie chwalic rynkiem i parkiem...to idzcie w goscine do obojetnie jakiego domu ,w ktorym ludzie zarabiają najniższą krajowa i musza z tego wyzyc przez caly miesiac ,majac 2 lub wiecej dzieci...faktycznie to byłaby huczna goscina ,a pozatym ,osobiście nie zapraszalabym ...nikogo..
23 Maja 2013, godzina 11:55
Oceniono 48 razy 6
~wk
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
23 Maja 2013, godzina 11:23
Oceniono 155 razy -45
~Ciekawy
Pan się dobrze czuje Panie Zbigniewie O. z tymi "obrazami uczuć religijnych"?
23 Maja 2013, godzina 11:22
Oceniono 107 razy 7
~asd
Panie Opas: tylko bez tych info że w Chojnicach jest najpierw PO a potem komitet Finstera. U nas jest odwrotnie. Zieliński, Pepliński itp to tylko asystenci. Jeśli tak zdecyduje to jutro jego asystentem będzie może Stanke. Przecież Finster dogada się z każdym. A z panem?
23 Maja 2013, godzina 11:22
Oceniono 57 razy 19
~skowronek
Obiektywizm wskazany. Za zieloną trawką w Parku 1000-lecia kryje się jej drugie dno. Betonowymi polbrukami i zieloną trawką przykryjemy w Chojnicach to, czego na pierwszy rzut oka nie widać: coraz większą biedę obywateli.
23 Maja 2013, godzina 10:20
Oceniono 68 razy 6
~pup
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
23 Maja 2013, godzina 10:10
Oceniono 75 razy -25

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-27 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-27 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko koronawirusowi?
Ceny paliw2021-01-27

E95 E98 ON LPG
BP 4.93 zł 5.29 zł 4.75 zł 2.45 zł
Circle K 4.79 zł - 4.69 zł 2.39 zł
Lotos Optima 4.79 zł - 4.69 zł 2.39 zł
MZK 4.82 zł 4.87 zł 4.7 zł 2.24 zł
Orlen 4.93 zł 5.23 zł 4.79 zł 2.45 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij