Sobota, 22 Lipca 2017 | Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca | Pogoda: 23°C, 1015 hPa, wiatr 6.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. je

Ścieżka do Lichnów do końca października

Prawdopodobnie ostatni rok jeżdżą rowerzyści po szosie do Lichnów.

Prawdopodobnie ostatni rok jeżdżą rowerzyści po szosie do Lichnów.

Na ostatniej sesji radni gminy Chojnice zdecydowali o przeznaczeniu 700 tys. zł na budowę ścieżki rowerowej na trasie Chojnice - Lichnowy o długości 1,9 km. - Chcemy jak najszybciej rozpocząć procedurę przetargową, by ścieżka była gotowa najpóźniej do końca października - mówi wójt.

Jak informuje Zbigniew Szczepański, wreszcie udało się porozumieć w tej sprawie z zarządcą drogi, czyli powiatem. - Jest zielone światło ze strony starostwa. Będą szukali pieniędzy na sfinansowanie inwestycji po połowie - mówi wójt. Kosztorys opiewa na 1 mln zł, ale w gminie liczą na oszczędności przetargowe i przeznaczyli na tę inwestycję 700 tys. zł. O konieczności budowy drogi rowerowej w kierunku Lichnów wójt mówił od długiego czasu. Miała powstać w przyszłym roku, jednak stanęło już na tym. - Uważam, że to najbardziej potrzebny odcinek ścieżki. Droga jest bardzo obciążona ruchem. Poza tym jest to zagłębie truskawkowe - uzasadnia włodarz. Gotowa jest dokumentacja, jak też aktualne pozwolenie na budowę. W planie jest budowa kolejnych rowerowych traktów z Chojnic do Chojniczek oraz do Ogorzelin.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

7 komentarzy

~Gość
W końcu Truskawkowicze bezpiecznie dotrą do Lichnów...Szkoda, że dopiero na kolejny sezon. Będzie bezpieczniej na tej krętej drodze...
11 Czerwca 2013, godzina 11:28
Oceniono 4 razy 4
~ac
To nie wojt wnioskowal o tą ścieżke od 3 lat!!!
10 Czerwca 2013, godzina 22:39
Oceniono 7 razy 5
~ann
bardzo potrzebna jest ta ścieżka,super
10 Czerwca 2013, godzina 21:33
Oceniono 5 razy 5
~podatnik
Pan Szczepański i inni , z wysuniętymi piersiami do orderów zapomnieli,że ścieżkę ( wójt ) obiecał w 2011 roku ? Lepiej późno niż wcale .
10 Czerwca 2013, godzina 21:05
Oceniono 5 razy 5
~Joanna
Super! Bardzo mnie cieszy, że będzie można jeździć bezpiecznie. Oby więcej takich pomysłów!
10 Czerwca 2013, godzina 20:42
Oceniono 4 razy 4
~nieśmiały parafianin
Podziękowania dla radnych gminy Chojnice za zajęcie się budową ścieżki rowerowej do Lichnów. Mam nadzieję, że już wkrótce będzie można bezpieczniej jeździć rowerem na tej trasie.
10 Czerwca 2013, godzina 17:08
Oceniono 18 razy 16
~wkoncu
wkoncu!
10 Czerwca 2013, godzina 16:43
Oceniono 7 razy 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 359.00 371.00 DKKDKK 56.40 57.90
EUREUR 418.00 430.00 RUBRUB 5.70 6.70
CHFCHF 379.00 394.00 NOKNOK 44.50 46.10
GBPGBP 467.00 480.00 SEKSEK 43.30 44.80
Aktualizacja: 2017-07-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 364.00 369.00 DKKDKK 56.80 57.50
EUREUR 422.00 427.00 RUBRUB 6.16 6.19
CHFCHF 383.00 390.00 NOKNOK 44.90 45.70
GBPGBP 470.00 477.00 SEKSEK 43.70 44.50
Aktualizacja: 2017-07-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-07-18

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.3 zł 4.65 zł 4.08 zł 1.77 zł
BP 4.32 zł 4.68 zł 4.1 zł 1.79 zł
Lotos Optima 4.3 zł - 4.14 zł 1.77 zł
MZK 4.27 zł 4.52 zł 4.1 zł 1.79 zł
Orlen 4.31 zł 4.66 zł 4.14 zł 1.77 zł
PKS 4.31 zł - 4.14 zł 1.77 zł