Środa, 20 Października 2021 | Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
(mr )SP nr 3

Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją

Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją, to nie tylko 3 certyfikaty zdobyte podczas realizacji programów o tej właśnie nazwie, ale przede wszystkim stworzenie modeli pracy z dziećmi, które potrzebują specjalistycznego wsparcia pedagogicznego. Wiedzą o tym doskonale nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, bo szkoła takie tytuły już posiada, a pomaganie dzieciom o specyficznych wymaganiach edukacyjnych traktuje się tu bardzo poważnie. W tym roku szkolnym jedna trzecia uczniów korzysta z zajęć terapii indywidualnej i grupowej, bo zaburzenia czytania, pisania, niski poziom graficzny pisma wymagają intensywnych ćwiczeń i regularnej pracy z dziećmi. Niezbędny do należycie ukierunkowanych zajęć jest też gabinet terapii pedagogicznej, a taki szkoła posiada już kilka lat .Sprawdza się on znakomicie w codziennej pracy, tym bardziej, że staraniem dyrekcji i nauczycieli jest wyposażony w różnorodne pomoce dydaktyczne.

Corocznie na początku października w SP3 obchodzi się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji dla zwrócenia uwagi na specyficzne problemy dzieci w nauce. W tym roku przypadł on w dniach 7 – 14 października i był okazją zaprezentowania wypracowanych już oraz ciągle powstających nowych wzorców zajęć skutecznie absorbujących uwagę dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu. Zajęcia przygotowane podczas ETŚD przez nauczycieli j. angielskiego, matematyki, polonistów i nauczycieli innych specjalności pokazały, że każdy pedagog ma swój sposób na dysleksję. Przekazy audio i wideo prezentowane w bibliotece szkolnej, pokazy ćwiczeń w gabinecie logopedycznym, zajęcia z programami edukacyjno – terapeutycznymi „Ortograffiti”, „Ortograffiti z bratkiem” na zajęciach terapii pedagogicznej połączone często z elementami zabawy jeszcze raz udowodniły, że są niezawodnym sposobem, by w drodze zdobywania wiedzy i umiejętności pomagać skutecznie uczniom z dysleksją. Trudności w czytaniu i pisaniu nie mogą być dla uczniów wymówką, ale muszą być impulsem do wzmożonej pracy!

Przy szkole od wielu lat działa 61 Terenowy Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji wspierający rodziców i nauczycieli w ich pracy z dziećmi mającymi specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, bo pracując razem można osiągać znacznie więcej. Tu także rodzice i osoby pracujące z dziećmi z grupy ryzyka dysleksji mogą zwracać się o pomoc, radę. Zawsze ją otrzymają po uprzednim umówieniu się z terapeutami pracującymi w szkole.

Reklama | Czytaj dalej »

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

12 komentarzy

~nieśmiały parafianin
Wiele ciekawych informacji o pomocy dzieciom z dysleksją jest dostępnych na stronie internetowej SP nr 3 http://www.sp3.chojnice24.pl.

Brawa dla SP nr 3 za wspieranie fachowa pomocą rodzin i opiekunów z dziećmi cierpiącymi na dysleksje.
18 Października 2013, godzina 16:11
Oceniono 22 razy 18
~Ooo...
Ooo...
16 Października 2013, godzina 19:34
Oceniono 4 razy 2
~Jestem w szoku!
Jeśli to co pisze nieśmiały jest choć w części prawdą to biada naszym dzieciom...
16 Października 2013, godzina 07:16
Oceniono 21 razy 15
~nieśmiały parafianin
Umiejętności międzyludzkie, kultura osobista, profesjonalna etyka i wiedza dyrektora szkoły i członków grona pedagogicznego mają krytycznie ważny wpływ na jakość procesu edukacyjnego. Wystarczy zapytać się dzieci i młodzież jak im się pracuje w ich szkole. O to samo można zapytać się nauczycieli. Generalnie w szkołach w których przyjemniej się pracuje, i gdzie panują dobre profesjonalne relacje i wysokie standardy etyki, proces pedagogiczny i wyniki nauczania są znacznie lepsze i stopień satysfakcji nauczycieli z ich pracy jest znacznie wyższy.

A w Gimnazjum nr 1 ani Gosia Henszke, ani Joasia Loll zostały mianowane przez burmistrza na pozycje dyrektorskie wbrew brakowi umiejętności międzyludzkich, wbrew brakom wiedzy zawodowej, i wbrew ich niskiemu poziomowi etyki osobistej i profesjonalnej. Gosia zasłużyła się burmistrzowi w inny sposób i nie były to umiejętności menadżerskie i nie była to wiedza pedagogiczna. Asia z kolei jako skorumpowana donosicielka bezwzględnie lojalna Gosi -- tymi cechami zasłużyła na tymczasową pozycje dyrektorską w czasie gdy Gosia przebywa na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia. Tak wiec, Joasia zajmuje tymczasowo stanowisko dyrektora Gimnazjum nr 1 nie dlatego, że posiada cechy i umiejętności potrzebne by kierować szkołą i zespołem nauczycieli w tej szkole, lecz jedynie dlatego, że jako skorumpowana donosicielka udowodniła już, że jest zdolna do każdej podłości gdy tego od niej zażąda burmistrz Finster bądź Gosia Henszke.
16 Października 2013, godzina 01:51
Oceniono 45 razy 37
~zaintrygowany
Czy to możliwe, że szkoły tak bardzo różnią się między sobą, jak pisze nieśmiały? Czy naprawdę taka SP3 jest dobrze zarządzana przez dyrektora a Gim. 1 nie? Czy nauczyciele z tych dwóch szkół pracują inaczej???
15 Października 2013, godzina 23:24
Oceniono 25 razy 17
~refleksja
A to się porobiło...
15 Października 2013, godzina 23:08
Oceniono 17 razy 13
~nieśmiały parafianin
Zawsze jest mi miło przeczytać informacje o SP nr 3 otwartej na potrzeby lokalnego środowiska - tak dla uczniów jak i dla rodziców. Statutowym obowiązkiem szkół jest kształcenie dzieci i młodzieży, lecz w wykonaniu SP nr 3 jest to dużo więcej. Dyrektor i grono nauczycielskie SP nr 3 wkłada bardzo dużo wysiłku w aktyną i nowatorską edukacje dzieci z wykorzystaniem specjalistów z rożnych dziedzin wiedzy pedagogicznej i medycznej, a dodatkowo edukuje rodziców o dostępnych programach i metodach nauczania. To zdecydowanie daje rodzicom większą świadomość co i jak robią w szkole nauczyciele, i daje to rodzicom możliwość by świadomie wybrać najlepsze opcje edukacyjne dla swoich dzieci. Brawa dla wszystkich pracowników SP nr 3 za tak efektywne i aktywne zaangażowanie rodziców w edukacje ich dzieci. Dziękuję wam za wasz trud i wysiłek by to osiągnąć!

Wszystkie dodatkowe imprezy, jarmarki, spotkania, szkolenia, i konkursy tylko pomagają powiązać lokalne społeczeństwo i rodziny dzieci ze środowiskiem szkolnym i gronem nauczycielskim. Brawa dla wszystkich pracowników SP nr 3 i dla dyrekcji za nowatorskie i pro-aktywne rozwiązywanie problemów uczniów, rodziców, i przyjazne lokalnemu środowisku zarządzanie szkołą.

Inne szkoły i nauczyciele mogą zaadoptować niektóre metody i styl działania zaprezentowany przez SP nr 3 lub też stworzyć swój własny styl i metody interakcji z rodzicami, uczniami, i z lokalnym społeczeństwem. Oczywiście mam świadomość, że szkoły w których panuje mobbing, i które są zarządzane przez niekompetentnych dyrektorów (jak na przykład Gimnazjum nr 1 zarządzane przez socjopatkę Gosie Henszke i skorumpowaną donosicielkę Asie Loll) otwarcie się na lokalną społeczność i pro-aktywne współdziałanie z rodzicami jest niemożliwe, bo niekompetentni dyrektorzy nie potrafią stworzyć sprawnie działającego systemu w środowisku swoich nauczycieli, wiec nie dadzą także rady stworzyć współpracy z rodzicami i innymi osobami i grupami społecznymi użytecznymi w procesie edukacyjnym.

Z przemocą i głupotą bardzo trudno jest stworzyć coś dobrego i to wyraźnie widać w niektórych chojnickich szkołach - takich jak na przykład Gimnazjum nr 1. Ale trudno się dziwić, gdy burmistrz na stanowisko dyrektorskie wybrał tam tak niekompetentne osoby jak Gosia Henszke i Asia Loll, które jedynie wykazały się dużym stopniem korupcji i kompletnym brakiem profesjonalnych umiejętności zarządzania zespołem ludzi i gronem pedagogicznym. No cóż -- ignorancja, przemoc, i agresja nigdy nie będą dobrym substytutem wiedzy, etyki, i profesjonalizmu -- i w szkołach widać to najwyraźniej.
15 Października 2013, godzina 22:55
Oceniono 53 razy 47
~Jeśli robią to samo,
co inni nauczyciele w innych szkołach, to dlaczego te inne szkoły się nie promują. Wszystkie placówki mogą pisać o swoich sukcesach w mediach. Do roboty chwalcie się również. Po co krytykować innych. Przecież to nie problem przesłać krótki tekst do redakcji o sukcesach szkoły, zrobić kilka zdjęć z imprez czy konkursów i sprawić frajdę dzieciakom, które będą o sobie czytały w Internecie.
13 Października 2013, godzina 21:12
Oceniono 25 razy 17
~Maria Jolanta
O Wy! Zawistnicy!
13 Października 2013, godzina 20:06
Oceniono 23 razy 7
~do powyżej
robią to samo co inni nauczyciele we wszystkich polskich szkołach..ale jak zwykle z medialnym przytupem..aż żal
13 Października 2013, godzina 19:51
Oceniono 36 razy -2
~Maria Jolanta
Gratuluję nauczycielom takiej otwartości w podchodzeniu do problemów dzieci z dysfunkcjami. Pozdrawiam całe grono i dyrektora
13 Października 2013, godzina 15:52
Oceniono 32 razy 12
~majka
jestem wdzięczna też szkole ,że chciała zająć się ,przed laty, moim dzieckiem.
13 Października 2013, godzina 09:35
Oceniono 36 razy 10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 388.00 400.00 DKKDKK 60.40 61.90
EUREUR 452.00 464.00 RUBRUB 5.10 5.70
CHFCHF 419.00 434.00 NOKNOK 45.80 47.30
GBPGBP 533.00 548.00 SEKSEK 44.60 46.10
Aktualizacja: 2021-10-20 09:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 397.00 DKKDKK 61.00 61.70
EUREUR 455.00 460.00 RUBRUB 5.10 5.70
CHFCHF 424.00 431.00 NOKNOK 46.40 47.20
GBPGBP 539.00 546.00 SEKSEK 45.10 45.80
Aktualizacja: 2021-10-20 09:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w przeciągu 5 lat wyciąłeś/-aś ze swojej posesji jakieś drzewo?

Ceny paliw2021-10-19

E95 E98 ON LPG
BP 5.92 zł 6.28 zł 5.97 zł 3.24 zł
Circle K 5.87 zł - 5.94 zł 3.19 zł
Lotos Optima 5.93 zł - 5.96 zł 3.21 zł
MZK 5.87 zł 6.02 zł 5.92 zł 3.21 zł
Orlen 5.92 zł 6.09 zł 5.92 zł 3.22 zł
PKS 5.91 zł - 5.92 zł 3.21 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij