Piątek, 10 Lipca 2020 | Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. mz

Fotoradar czy pulsacyjne światło?

To właśnie na tym przejściu doszło w grudniu do śmiertelnego potrącenia.

To właśnie na tym przejściu doszło w grudniu do śmiertelnego potrącenia.

Strefa pomiaru prędkości w Chojnicach? Z taką propozycją wystąpiła straż miejska. Fotoradary miałyby stanąć od strony wlotów z Człuchowa i Czerska.

 

Pomysł strażników jest odpowiedzią na śmiertelny wypadek, do którego doszło 5 grudnia ubiegłego roku na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Człuchowskiej i Asnyka. Wtedy to życie na pasach stracił 74-letni mężczyzna. Mieszkańcy osiedla, na którym doszło do tragicznego wypadku, wystosowali do burmistrza Arseniusza Finstera postulat, aby na przejściu zamontować światło pulsacyjne. Burmistrz postulatu nie odrzuca, ale uważa, że jego realizacja może potrwać co najmniej kilka miesięcy.

Reklama | Czytaj dalej »

Nie da się ukryć, że włodarz bardziej skłania się ku wizji strażników miejskich. - Straż miejska fotoradar będzie pożyczała lub dzierżawiła od strażników z Człuchowa bądź Czerska i będziemy realizować okresowe pomiary prędkości. Zwróciłem się także do policji, aby dokonywała pomiaru w tym newralgicznym punkcie – mówi Arseniusz Finster.

 

Kiedy zatem chojniczanie mogą się spodziewać fotoradarów na drodze? - Będziemy działać bezzwłocznie, żeby to nowe rozwiązanie wprowadzić. Najpierw trzeba postawić odpowiednie znaki informujące o pomiarze, a to zależy od komisji do spraw oznakowania, chojnickiej policji i starostwa, które muszą taką organizację ruchu zatwierdzić - informuje włodarz. Jednocześnie deklaruje, że nie zamierza kupować fotoradaru. - Wolałbym wzmocnić naszą strefę monitoringu o urządzenie rejestrujące nie tylko prędkość, ale i zachowania kierowców na skrzyżowaniach.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

41 komentarzy

~Likwidacja strazy miejskiej
jak najszybciej.
08 Stycznia 2014, godzina 09:47
Oceniono 6 razy 4
~be
Jak to zobaczyłem, od razu przypomniały mi się dyskusje w komentarzach na ch24. Pasuje idealnie do ogółu prezentowanych tutaj przekonań.

http://hg.joemonster.org//mg/albums/new/140108/09niedowierzanie_w_mediach.jpg

Polecam, na rozładowanie napięcia.
08 Stycznia 2014, godzina 09:23
Oceniono 4 razy 2
~ixi
Chojniczanko, to przybiera już powoli charakter dyskursu filozoficznego... jeżeli od jakiejś "reguły" istnieje "wyjątek" to to nie jest reguła. Jeżeli jakiś obiekt podlega regule i pojawia się coś nazywanego przez ignorantów dla uproszenia wyjątkiem to najczęściej oznacza, że ma tu zastosowanie zupełnie inna reguła i... nie ma od tego wyjątków :-) Przekładając to na grunt Twojego rozumowania o doskonałych wzorcach kierowców z zagranicznymi rejestracjami właśnie sfalsyfikowałaś własną tezę.

Wracając do tematu straży miejskich pilnujących prawa i porządku - Scoprio poruszył kolejny ważny temat. Motywację SM, której poziom drastycznie spadnie, gdy lokalnej władzy przestanie to działać na dodatni bilans portfela.
06 Stycznia 2014, godzina 21:47
Oceniono 7 razy 3
W Sejmie jest przygotowywana ustawa , dzięki której pieniądze z mandatów wystawionych na podstawie zdjęć z fotoradarów przez SM będą wpływały do budżetu państwa a nie do gminnej kasy.
Kiedy wejdzie w życie, gminom przestanie się opłacać utrzymywanie fotoradarów. Wtedy będzie czarno na białym, że chodziło o kasę a nie o bezpieczeństwo
Tak jak w Chojnicach monitoring przestaje przynosić dochody, do kiedy Sąd Najwyższy wydał wyrok zabraniający wystawiania Straży Miejskiej mandatów na podstawie zapisu z monitoringu. Teraz wszystkie sprawy są prowadzone przez Policję i miasto nic z tego nie ma. I pewnie z tego powodu nie pracują zbyt skrupulatnie, już im nie zależy na egzekwowaniu kary.
06 Stycznia 2014, godzina 20:40
Oceniono 7 razy 5
~Chojniczanka
Dobry wieczór. Oj jotdwatrzy ul.Obrońców Chojnic jest bardzo dobrze oświetlona, są na niej aż 4 przejścia dla pieszych, tym bardziej kierowcy powinni zachować na tej krótkiej ulicy szczególną ostrożność, jednak kto na tej ulicy przestrzega ograniczenia prędkości? Do ixi , w każdej regule są wyjątki,a na temat Cyganów nie będę się na forum wypowiadać.
06 Stycznia 2014, godzina 18:54
Oceniono 8 razy -4
~ixi
Eh, dalej ta dwójka odwraca kota ogonem (bez urazy dla kota).

Obawiam się, Chojniczanko, że w temacie poruszania się po drogach wiele mogłabyś się jeszcze od ludzi mojego pokroju nauczyć.

Zwróć uwagę w CHOJNICACH na pojazdy z rejestracjami brytyjskimi z lokalnymi młodymi cyganami za kierownicą. Nigdy nie ustępują pierwszeństwa, wcinają się przy wjeździe na rondo, trąbią na pieszych i nie respektują ograniczeń. To też są Twoi idole z zagranicznymi rejestracjami? Dziwne, że ani straż miejska ani policja nic z tym nie robi, choć doskonale wiadomo kto to jest i gdzie mieszka. To tak na marginesie. Czerp przykład z dobrych wzorów dalej.
06 Stycznia 2014, godzina 14:58
Oceniono 10 razy 6
~jotdwatrzy
~Chojniczanka
Dobry wieczór IXI. Muszę Cię rozczarować, ponieważ mam prawo jazdy, tylko należę do tej grupy kierowców, którzy wiedzą, co to jest kultura jazdy, nie udaję Boga, tylko przed przejściem automatycznie zwalniam, a widząc pieszych po prostu staję i ich przepuszczam

A co robisz gdy pieszych NIE WIDZISZ? Nie mów że też się zatrzymujesz bo to oznaczałoby zatrzymywanie się co kilkadziesiąt metrów. W takim razie dlaczego poępiasz tego co się nie zatrzymał bo nie widział pieszego? Przy marnym oświetleniu naszych przejść i ICH OKOLIC bardzo trudno jest dostrzec pieszego, zwłaszcza gdy z przeciwka nadjeżdża inny pojazd (ustawienie świateł często woła o pomstę do nieba - policja totalnie to olewa). Tak było w przypadku omawianych przypadków, także Ty o tym piszesz :"Przechodząc przez pasy z lewej strony kierowca stanął, a z drugiej strony jechał " rajdowiec"" Nie był to żaden rajdowiec tylko normalny kierowca a ten pierwszy był oślepiaczem. Trzeba uświadamiać to pieszym i zawsze im przypominać - nie wchodźcie bezmyślnie przed maskę, kierowca może was nie widzieć.
06 Stycznia 2014, godzina 14:33
Oceniono 9 razy 7
~Chojniczanka
Dzień dobry. No IXI, ty wzorem do naśladowania dla mnie nie będziesz,ale skoro tyle jezdzisz po kraju, to zwróć uwagę na kierowców i ich zachowanie, którzy nie mają polskich tablic. Staram się czerpać z dobrych wzorców. Pozdrawiam.
06 Stycznia 2014, godzina 12:58
Oceniono 10 razy -6
~ADI
Panie ixi mam dokument uprawniający mnie do prowadzenia pojazdów mechanicznych od 1983 roku!!Masz tyle lat co ja ten dokument?Młokos to chybiony strzał.Nie jestem pieniaczem tylko b.szczegółowym obserwatorem tego co się dzieje na Polskich drogach i nie zgadzam się z zachowaniem kierowców co łamią przepisy bo wydaje im się,że są bogami w stalowych skrzyniach.Jeśli SM ma prawo karać za nie stosowanie przepisów to ma KARAĆ!Głowa to ma być na miejscu kierowcy i tyle.Jak się jeździ na naszych drogach każdy z nas wie i trzeba to napiętnować.Mam nadzieje chociaż to głupie słowo,że kiedyś się to zmieni ale czy ja tego doczekam?
05 Stycznia 2014, godzina 23:17
Oceniono 13 razy -7
~ixi
Parafrazując Chojniczankę, tu Cię muszę ADI (dla Ciebie jestem "pan ixi" rozczarować. Miesięcznie robię kilka tysięcy kilometrów, czasami przemierzając kraj wzdłuż i wszerz jednego dnia. Widziałem już trochę, miałem na przestrzeni lat kilka zdarzeń drogowych z udziałem i z orzeczonej sądownie winy drugiej strony. Miałem też niezliczoną ilość takich, gdzie udało się uniknąć kolizji zanim wcisnęło się klakson.

I wiecie co? Nie wiem ile dokładnie dziennie mijam pojazdów, z iloma użytkownikami dróg się nieświadomie stykam. Każdy jedzie w swoją stronę i pośród tych wszystkich ludzi tylko nieliczni stanowią zagrożenie i wyłącznie oni powinni ponosić dotkliwe konsekwencje. To ich się powinno skuteczniej ścigać.

Chojniczanko, bez urazy, ale skoro twierdzisz, że "po chojnicach zaczynają jeździć sami kubice" i jednocześnie masz prawo jazdy to coś się logicznie nie zgadza, gdy twierdzisz, że Ty i Twoi bliscy stanowicie (mieszkając w Chojnicach) wzory do naśladowania. Wiem, wiem - ktoś powie, że czepiam się szczegółów, tymczasem jestem po prostu zagorzałym przeciwnikiem głupiego i bezsensownego generalizowania.

Jeśli bowiem chcecie generalizować i podchodzicie do tematu w taki sposób bądźcie gotowi położyć własne głowy i prawa jazdy pod topór i przyjąć na siebie również odpowiedzialność zbiorową. Bądźcie zadowoleni, gdy strażnik miejski przyczepi się do włączonego silnika, gdy odparowujecie szybę auta albo gdy mając 40kmh (potwierdzone rejestratorem jazdy z GPSem) dostaniecie wezwanie ze straży, że jechaliście ponad 60kmh na terenie zabudowanym.

Jesteście na to gotowi? Macie na to ochotę?

Teraz ADI piszesz "do imbecyli drogowych", myślisz, że akurat Ciebie posłuchają, pieniaczu? Wcześniej też sypałeś inwektywami. Czy ja mówię, że jestem przeciwnikiem porządku na drogach? Czy mówię, że nie należy karać za przestępstwa drogowe? Nie, idioto, mówię, że trzeba to robić z głową a nie "karać, karać i jeszcze raz karać" jak napisałeś. Sam otrzeźwiej. Nabierz pokory i kultury, młokosie, bo jesteś tutaj tylko trollem, którego z tą chwilą przestaję karmić.
05 Stycznia 2014, godzina 21:55
Oceniono 14 razy 8
~ADI
Słuchaj ixi nie wiem jak długo masz prawko ale zakładam,że krótko bo g...o na drodze widziałeś i dla tego tak piszesz.Podałem jeden najbliższy przykład a wiem,że to co się dzieje na Polskich drogach jest po prostu skandaliczne!!!!Ty kompletnie jesteś oderwany od rzeczywistości!!Człowieku to jest notoryczne !Wczoraj zginął człowiek na przejściu dla pieszych i to nie jest pojedynczy przypadek!!Ja piszę konkretnie do imbecyli drogowych a nie do szanujących przepisy kierowców.Pozdrawiam i życzę otrzeźwienia.
05 Stycznia 2014, godzina 20:27
Oceniono 19 razy -5
~Chojniczanka
Dobry wieczór IXI. Muszę Cię rozczarować, ponieważ mam prawo jazdy, tylko należę do tej grupy kierowców, którzy wiedzą, co to jest kultura jazdy, nie udaję Boga, tylko przed przejściem automatycznie zwalniam, a widząc pieszych po prostu staję i ich przepuszczam. Jeżeli chodzi o moją rodzinę, to zauważyłam, że stosuje tę samą zasadę. Pod tym względem wzory powinniśmy czerpać z zachodu, ponieważ tam kultury jazdy uczą instruktorzy. Bez urazy. Pozdrawiam.
05 Stycznia 2014, godzina 19:57
Oceniono 19 razy -5
~ixi
Dobry wieczór Chojniczanko. Podkreślę raz jeszcze: w kontekście wszystkich posiadających prawo jazdy to JEST jednostkowy przypadek. Dlaczego? Wyobraź sobie, gdyby wszyscy posiadający prawo jazdy tak robili to ten jeden by się nie zatrzymał i obawiam się, że "wąchałabyś kwiatki od korzeni", jak trafnie określiłaś, już od dawna. Z resztą nie Ty jedna.

Wnoszę, że Ty prawa jazdy nie posiadasz (inaczej znaczyłoby to, że sama siebie też do tej strasznej grupy ludzi zaliczasz), ale zapewne ktoś w Twojej rodzinie posiada - czy jest rajdowcem? Czy ktoś z Twoich dobrych znajomych (zakładam, że takich posiadasz) z prawem jazdy jest? Ilu znasz takich ludzi?

To są pojedyncze przypadki drogowego debilizmu, które rzutują na całość. Niemniej nie należy popadać w paranoję i karać ludzi za fakt posiadania prawa jazdy (jak niektórzy tutaj zdają się bardziej lub mniej wprost sugerować). Zamiast tego skuteczniej tępić te ciemne jednostki. Odpowiedzialność zbiorowa nigdy nie kończy się dobrze, a delegowanie tego zadania biznesowej straży miejskiej z pewnością nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.
05 Stycznia 2014, godzina 19:18
Oceniono 19 razy 7
~Chojniczanka
Dobry wieczór. IXI, to nie jest pojedynczy przypadek. Przechodząc przez pasy z lewej strony kierowca stanął, a z drugiej strony jechał " rajdowiec" , w porę złapałam mamę, bo obie byśmy dzisiaj wąchały kwiatki od korzeni.
05 Stycznia 2014, godzina 18:42
Oceniono 23 razy -5
~ixi
Jakim trzeba być pustostanem umysłowym, żeby uzewnętrzniać się w sposób prezentowany przez ADI.

Takie sytuacje to POJEDYNCZE przypadki, jeżeli wziąć pod uwagę ogół osób posiadających prawo jazdy. Nie ulega wątpliwości, że takie osoby powinny być z miejsca uprawnień pozbawiane i karane, ale popieranie straży miejskiej, która i tak NIC dla bezpieczeństwa na drodze nie robi bo ktoś prawie potrącił kogoś bliskiego? Rozumiem oburzenie, ale generalizowania już nie.

Dla popierających straż miejską polecam: http://www.youtube.com/watch?v=arFTuSzzFQQ. Nasi w Chojnicach mają jeszcze ciekawsze pomysły i odzywki. Wiem, widziałem, doświadczyłem, wygrałem.
05 Stycznia 2014, godzina 15:57
Oceniono 25 razy 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 402.00 DKKDKK 59.10 60.60
EUREUR 441.00 453.00 RUBRUB 5.30 6.30
CHFCHF 414.00 429.00 NOKNOK 40.50 41.60
GBPGBP 490.00 505.00 SEKSEK 42.00 43.50
Aktualizacja: 2020-07-09 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 395.00 399.00 DKKDKK 59.50 60.20
EUREUR 445.00 449.00 RUBRUB 5.40 6.30
CHFCHF 417.00 424.00 NOKNOK 40.80 41.60
GBPGBP 495.00 502.00 SEKSEK 42.40 43.10
Aktualizacja: 2020-07-09 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Gdzie spędzisz tegoroczny urlop?Ceny paliw2020-07-09

E95 E98 ON LPG
BP 4.24 zł 4.59 zł 4.13 zł 1.92 zł
Circle K 4.19 zł - 4.09 zł 1.87 zł
Lotos Optima - - - -
MZK 4.25 zł 4.45 zł 4.12 zł 1.92 zł
Orlen 4.24 zł 4.48 zł 4.12 zł 1.92 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij