Wtorek, 12 Grudnia 2017 | Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary | Pogoda: 5°C, 997 hPa, wiatr 28.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst (aw), fot. arch.

'Zamknięta na zawsze'

Choć estetyką nie grzeszy, to potrzeba fizjologiczna niejednego zapędziła w jej mury. Mowa oczywiście o toalecie publicznej przy pl. Niepodległości (naprzeciwko Netto). Decyzją burmistrza szalet podziemny ma zostać zamknięty.

 

Powodem likwidacji szaletu ma być wiek przybytku, a także liczba stopni, którą trzeba pokonać, aby tam się dostać. - Zamykamy ten szalet na zawsze. Za to będą oznakowania dwóch szaletów, które funkcjonują w tym terenie blisko. Pierwszy, nowiutki na targowisku i drugi przy domu ogrodnika w parku Tysiąclecia - oświadczył burmistrz Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

 

Miasto jeszcze nie ma pomysłu, na zagospodarowanie terenu po toalecie, za to ma go prywatny przedsiębiorca. Jak informuje włodarz, Grzegorz Sząszor, który prowadzi sklep odzieżowy przy pl. Niepodległości, chce odbudować podziemia, które są pod sklepem. - Podziemia zachodzą na cały chodnik i część jezdni. Może w wyniku tych prac uda się także zaadaptować też tamto pomieszczenie po odpowiednich pracach – mówi Finster. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, na jakiś czas ulica zostanie wyłączona z ruchu.

 

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

22 komentarzy

~glamour
To budynek po byłej Centrali Nasiennej. Było tam magazynowane zboże w workach. A piwnice wcale nie są takie wielkie. Jako dziecko chodziłem tam do ojca, który tam pracował. Biegałem po całych magazynach a największą frajdą był zjazd wyślizganym zsypem na worki na niższe poziomy.
14 Stycznia 2014, godzina 09:23
~Janek
budynek, w którym jeszcze (i długo to już nie potrwa) jest reserved należy z tego co mi wiadomo do TBSu więc też nie bardzo może pod nim kopać
13 Stycznia 2014, godzina 16:56
~Zbigniew Opas
Pod swoim sklepem może kopać. Ręce precz od miejskiego chodnika i jezdni.
13 Stycznia 2014, godzina 16:45
Oceniono 6 razy 6
~xyz
Detonator, zarabia ale wiadomo kogo kosztem
13 Stycznia 2014, godzina 09:45
Oceniono 1 raz -1
~enju
oby szanownych pomysłodawców zamknięcia szaletu dopadła ostra biegunka bedac w okolicy juz zamknietego "interesu"
12 Stycznia 2014, godzina 13:21
Oceniono 4 razy 4
~To i tak wstyd
by taki przybytek w naszym mieście był.
11 Stycznia 2014, godzina 18:50
~Detonator.
XYZ, skąd ma wziąć na to kasę? W przeciwieństwie do ciebie nie siedzi i nie biadoli przed komputerkiem tylko ciężko tyra nie od wczoraj i zarabia każdego dnia Twoją wypłatę albo i więcej. Tak ciężko było na to wpaść?
11 Stycznia 2014, godzina 14:36
Oceniono 7 razy -3
~poinformowany
mAsz prywatną wiadomość z drugiego konta mieszczaninie - ale jest to potwierdzone info z urzędu miasta.
11 Stycznia 2014, godzina 14:33
~heheh
Co jak co, ale finio to też człowiek i też go może "przycisnąć" a wtedy musiałby lecieć do parku
11 Stycznia 2014, godzina 14:20
Oceniono 5 razy 5
~wyborca
Pan Finster niejednokrotnie "odsyłał" ludzi z potrzebą do Zetki. Fajnie - no nie?
11 Stycznia 2014, godzina 14:17
Oceniono 6 razy 6
~poinformowany
a czy wiecie że szalet miejski i to co jest dalej to tak na prawdę schron (bunkier?)


A możesz to czymś potwierdzić? Interesują mnie takie informacje

Ogólnie z WC to w Chojnicach cięęężżżko Jako dostawca, to jakoś na sklepach w razie "W" dostanę pozwolenie skorzystania, ale jako przyjezdny? Turysta? No za miasto trzeba się Panie ewakuować...
11 Stycznia 2014, godzina 12:37
Oceniono 7 razy 7
~xyz
Ciekawe tylko skąd Pan Sz chce wziąć na to kasę
11 Stycznia 2014, godzina 09:07
Oceniono 6 razy 4
~mieszkaniec
jak cos jest potrzebne to likwiduja ,,,burmistrz dba o interesy mieszkancow heeeeeeeh ,chyba o swoje ,czyzby Saszor juz podsypal cos do lapy? a jak burmistrzowi sie zachce udac gdzies za potrzeba to biegusiem na rynek ,daleko i mozna nie zdazyc,,,ten kibelek jest potrzebny z tej strony miasta ,ale jak reka swedzi i daja , to sie bierze a mieszkancy cierpia.
11 Stycznia 2014, godzina 00:11
Oceniono 11 razy 9
~poinformowany
a czy wiecie że szalet miejski i to co jest dalej to tak na prawdę schron (bunkier?)
10 Stycznia 2014, godzina 23:54
Oceniono 8 razy 8
~rrr
Jeżeli człowieka przydusi to moze sikać i pod drzewem ! Nie ma toalet więc wolno !
10 Stycznia 2014, godzina 20:32
Oceniono 14 razy 14

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 353.00 363.00 DKKDKK 55.60 57.10
EUREUR 417.00 426.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 353.00 368.00 NOKNOK 42.00 43.50
GBPGBP 471.00 482.00 SEKSEK 41.50 43.00
Aktualizacja: 2017-12-12 14:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 356.00 361.00 DKKDKK 56.10 56.70
EUREUR 418.00 421.50 RUBRUB 6.05 6.08
CHFCHF 357.00 364.00 NOKNOK 42.40 43.00
GBPGBP 473.00 480.00 SEKSEK 41.90 42.60
Aktualizacja: 2017-12-12 14:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-12-12

E95 E98 ON LPG
BP 4.65 zł 5.01 zł 4.51 zł 2.1 zł
Circle K 4.53 zł 4.88 zł 4.4 zł 2.02 zł
Lotos Optima 4.62 zł - 4.49 zł 2.07 zł
MZK 4.49 zł 4.69 zł 4.35 zł 2.07 zł
Orlen 4.65 zł 4.92 zł 4.51 zł 2.07 zł
PKS - - - -