Sobota, 15 Sierpnia 2020 | Imieniny: Marii, napoleona, Stelii ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Okrągły stół ws. bezpieczeństwa komunikacyjnego

Odblaski rozdają (od lewej) Violetta Kasprzak, Kamil Kaczmarek i Alicja Kreft. Akcję zainicjowano 3 lutego.

Odblaski rozdają (od lewej) Violetta Kasprzak, Kamil Kaczmarek i Alicja Kreft. Akcję zainicjowano 3 lutego.

Organizatorem spotkania dotyczącego bezpieczeństwa komunikacyjnego na terenie miasta jest Projekt Chojnicka Samorządność. Do udziału w nim zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem, w tym m.in. właścicieli szkół jazdy. Na zorganizowanie „okrągłego stołu” wybrano salę konferencyjną w Urzędzie Gminy Chojnice w dniu 4 marca w godzinach przedpołudniowych.

 

Jak przyznaje Mariusz Brunka, jest odzew i zainteresowanie ze strony różnych środowisk. - Otrzymaliśmy bardzo ciekawy mail od pana burmistrza, w którym wykazał nam, że sam zauważył wiele więcej niebezpiecznych miejsc w Chojnicach, niż te, na które my zwróciliśmy uwagę – mówi kontrkandydat na burmistrzowski fotel. Członkowie stowarzyszenia na terenie miasta w ramach akcji pn. Bezpieczne przejście na początku lutego rozdawali odblaskowe gadżety i ulotki informacyjne.

Reklama | Czytaj dalej »

Na spotkaniu nie mają chyba co spodziewać się burmistrza miasta. - Okrągły stół nie jest potrzebny, bo wszyscy chcą poprawy bezpieczeństwa, a okrągłe stoły się robi wtedy, kiedy są zwaśnione strony, kiedy trzeba dojść do kompromisu. Dlatego PChS nie może sobie uzurpować prawa do okrągłego stołu, ani ja. Są od tego odpowiednie służby – kwituje Arseniusz Finster.

Samą akcję edukacyjną popiera, ale jego zdaniem wybrano do niej najbezpieczniejsze skrzyżowanie. - Miejsce wyboru było celowe. Tam gdzie jest najwięcej ludzi, a nie najwięcej problemów – włodarz polemizuje.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

54 komentarzy

~yaro
Ile jest kłamstw i manipulacji. Po części to nasza wina, bo na to pozwalamy. Ale to pęcznieje i kiedyś pęknie. Już jest inaczej, ludzie bardzo mocno krytykują to co się u nas dzieje. Forum to tylko mała część tego, co się słyszy w rozmowach. Jeszcze wielu z nas jest uśpionych, ale Polak ma to do siebie, że jak się czymś bardzo wkurzy i zmęczy to budzi się w nim duch walki. Nie trzeba szukać taczek, wystarczy pójść na wybory i o tym rozmawiajmy aż do skutku! To jest realne, można wiele zmienić. Tylko trzeba tego dnia wyjść z domu, poświęcić te kilka minut i wybrać coś nowego. Powinniśmy działać wspólnie, nie opluwajmy się nawzajem na forach, to ma tylko odwrócić uwagę od istoty sprawy. Nie dajmy się dłużej manipulować!
01 Marca 2014, godzina 16:49
Oceniono 5 razy 5
~Majdan
Szykujmy taczkę dla Finia. Przegina ten satrapa.
01 Marca 2014, godzina 15:41
Oceniono 7 razy 7
~do kalki
No cóż tu powiedzieć... może, jaka u nas władza, takie dziennikarstwo? Albo wierni, ale ... A tak na serio to po prostu brak słów. Nic już nie funkcjonuje tak, jak powinno, wszystko ulega powolnej dewaluacji wartości. Taką mamy teraz rzeczywistość. Czy jest szansa na to, aby to zmienić? Nie wiem, zbyt wielu jest na to obojętnych, a to niestety ma realny wpływ na nasze życie. Jednak lubimy udawać, że jest ok i się oszukiwać pijąc piwko lub oglądać ulubiony serial.
01 Marca 2014, godzina 13:11
Oceniono 6 razy 6
~wiki
Plagiat (łac. plagium – kradzież) – skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) i przedstawienie pod własnym nazwiskiem. (...) Plagiat z definicji jest umyślny. (...) Jest to kradzież idei.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat
01 Marca 2014, godzina 08:05
Oceniono 10 razy 8
~kalki
Posłuchajcie pytań dziennikarzy na tych konferencjach. Co burmistrz przekazuje, oni wiernie zapisują. Poziom interpretacji i zdolności do samodzielnego myślenia pozostawiam bez komentarza. Musicie mieć realne oczekiwania.

Miasto zaciąga 5 mln zł kredytu pod koniec 2013 r. (plus 1.1 mln zł odsetek), a teraz mamy propagandę informacyjną o nadwyżce budżetowej 4 mln zł. Z uchwały RIO wynika, że zadłużenie wzrasta z 49 mln zł do 54 mln zł na koniec 2013 r. Nadwyżka nie mogłaby powstać bez tego kredytu, bez względu na jego przeznaczenie. To jest lekcja dodawania i odejmowania. To już wiecie jak osiągnąć nadwyżki w budżetach domowych? Do banków obywatele!
01 Marca 2014, godzina 07:17
Oceniono 15 razy 11
~fax
podłość i patologiczne wręcz skłonności do manipulacji opinią publiczną tego zdegenerowanego narcyza poraża.. p.Sawicki, proszę tę całą sprawę i wiele poprzednich nagłaśniać nie tylko w mediach elektronicznych ale i tych papierowych.. do nich bowiem ma dostęp stetryczały elektorat finstera
01 Marca 2014, godzina 06:49
Oceniono 15 razy 13
~;-(
SKANDAL!!!
28 Lutego 2014, godzina 23:34
Oceniono 9 razy 5
~Manipulacja czy amnezja?
W związku z informacjami i komentarzami przekazanymi dziennikarzom na dzisiejszej (28.02) konferencji prasowej przez burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera, pragniemy uzupełnić narrację burmistrza i przedstawić pełen kontekst zdarzeń związanych z kulisami organizowanego przez stowarzyszenie PChS „okrągłego stołu” na rzecz bezpieczeństwa na chojnickich drogach.

Od kilku tygodni prowadzimy społeczną kampanię informacyjną pod nazwą „Bezpieczne Przejście”. Jej ważnym elementem ma być spotkanie wszystkich stron zainteresowanych problemami komunikacyjnymi w naszym mieście, w tym przede wszystkim strony społecznej. Podczas „okrągłego stołu” chcemy skonfrontować oczekiwania użytkowników chojnickich ciągów komunikacyjnych z uwarunkowaniami prawnymi i stanem faktycznym.

Pomni tego, iż burmistrz Arseniusz Finster odebrał nam przed kilkoma miesiącami możliwość organizowania konferencji prasowych w pomieszczeniach należących do Gminy Miejskiej Chojnice oraz mając w pamięci jego niechętny stosunek do wszystkich inicjatyw PChS, zwróciliśmy się do wójta Gminy Chojnice, Zbigniewa Szczepańskiego, z prośbą o udostępnienie na potrzeby „okrągłego stołu” sali obrad w Urzędzie Gminy Chojnice. Wójt werbalnie, w rozmowie telefonicznej z Mariuszem Brunką, przychylił się do naszego wniosku. Siedziba Urzędu Gminy wydała nam się właściwym i neutralnym miejscem do organizacji planowanego spotkania. Także z udziałem burmistrza i jego urzędników, którzy w naszej opinii są bardzo ważnymi partnerami w debacie o bezpieczeństwie w mieście.

Wkrótce po ogłoszeniu przez nas (podczas ostatniej konferencji prasowej PChS) daty „okrągłego stołu” wraz ze wskazaniem ustalonego miejsca spotkania, do Mariusza Brunki zadzwonił wójt Zbigniew Szczepański informując go, że na prośbę burmistrza Arseniusza Finstera cofa zgodę na użyczenie nam sali! O tym fakcie burmistrz zapomniał wspomnieć na swojej dzisiejszej konferencji prasowej, gdy relacjonował zebranym dziennikarzom przebieg swojej rozmowy z Violettą Kasprzak, przewodniczącą PChS:

„(…) Nagle otrzymałem list, tego samego dnia, kiedy czytam, że czwartego mamy się spotkać w Gminie i rozmawiać, otrzymuję list od pani przewodniczącej, że pani przewodnicząca prosi o salę obrad Rady Miejskiej jedenastego marca, czyli się ten termin spotkania zmienił (…)”

Cóż za pożałowania godna hipokryzja!

Wniosek (a nie prośbę!!!) o użyczenie sali obrad w chojnickim Ratuszu na potrzeby naszego „okrągłego stołu” wystosowaliśmy jako swoisty test zmian jakościowych jakie – mieliśmy nadzieję – nastąpiły w Ratuszu. Odmowa ze strony burmistrza skutkowałaby konsekwencjami prawnymi, bowiem jako organizacja pozarządowa mamy święte prawo (potwierdzone w zapisach Programu współpracy Miasta Chojnice z organizacjami pozarządowymi na rok 2014) do korzystania z mienia pozostającego w zarządzie Miasta. Odmowy nie było, doceniamy to, jednak nie możemy pozostawić bez komentarza faktu, że burmistrz skutecznie (acz skrycie i wbrew zasadom etyki) storpedował nasz pierwotny plan organizowania spotkania w siedzibie Gminy.

Burmistrz zaproponował nam udział w spotkaniu w dniu 19 marca w Ratuszu. Tradycyjnie już próbuje on przejąć cudzą inicjatywę i przedstawić ją opinii publicznej jako swoją własną. Tym niemniej deklarujemy, że reprezentacja PChS weźmie udział w spotkaniu w Ratuszu, gdzie przedstawi wnioski z realizacji kampanii „Bezpieczne Przejście” oraz z obrad „okrągłego stołu” jaki tydzień prędzej przeprowadzimy we Wszechnicy Chojnickiej.

Z poważaniem – Radosław Sawicki

rzecznik prasowy PChS
28 Lutego 2014, godzina 22:37
Oceniono 22 razy 20
~Niebaj
Stołu nie będzie, bo wójt salę wypowiedział. A tak płakał, że mu przeszkadzali w budowie galerii. Wszyscy po jednych pieniądzach !!!!!!!!!!!!!!!!
28 Lutego 2014, godzina 16:01
Oceniono 9 razy 9
~Bajbaj
widze otwarcie, że kończy się era finstera
brunka słaby, burmistrzem będe ja tera
obywatele mnie popierają
te co siana w głowie nie mają
28 Lutego 2014, godzina 14:15
Oceniono 5 razy -3
~DZIENNIKARZ
Patrzcie tu macie jedynego odważnego i wytrwałego gościa który siebie nie ukrywa a zarazem zaczął
postępowania i pisze konkretne zdania.
28 Lutego 2014, godzina 11:48
Oceniono 11 razy 5
~Marnic Daboj
GŁUPEK-FRAJER się podszywa! Nie na temat. Pragnie mnie zniszczyć, jak burmistrza i PCHS. I nie ze mną te numery. Mieszkańcy zobaczcie.
27 Lutego 2014, godzina 18:01
Oceniono 12 razy -4
~Marcin Dobaj
Spójrzcie jak następny powyżej GŁUPKA-FRAJERA udaje i co on zniszczyć mnie jak pozostali pragnie TO MU SIĘ NIE UDA NIE ZEMNĄ TE NUMERY.
27 Lutego 2014, godzina 17:37
Oceniono 18 razy 4
~Marian Debaj
Moja aktywność mocno się trzyma. Bezrobocie jest złe. FRAJERZY chcą mnie pokłócić z burmistrzem i PCHS. Ale ja nie należę do burmistrza i jeszcze PCHS oni też nie są ze mną. Ale może będą gdzieś ktoś coś kiedyś. To kto inny tego chce. Posłuchajcie mieszkańcy! Podszywa się. A jeśli idzie o fachowców to nie. Przypominam.

27 Lutego 2014, godzina 17:24
Oceniono 21 razy -9
~Marcin Dobaj
Dyspozytorze widzę że do ciebie to nie dotarło że do PCHS nie należę ani pokłócić z nimi się nie chcę . To kto inny tego chce , bo widzi mą aktywność która mocno trzyma się.
27 Lutego 2014, godzina 17:18
Oceniono 19 razy 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.00 380.00 DKKDKK 58.00 59.50
EUREUR 433.00 445.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 401.00 416.00 NOKNOK 40.70 41.90
GBPGBP 478.00 493.00 SEKSEK 41.80 43.30
Aktualizacja: 2020-08-14 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 376.00 DKKDKK 58.60 59.30
EUREUR 437.00 441.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 406.00 413.00 NOKNOK 41.10 41.60
GBPGBP 484.00 490.00 SEKSEK 42.30 43.00
Aktualizacja: 2020-08-14 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Gdzie spędzisz tegoroczny urlop?Ceny paliw2020-08-06

E95 E98 ON LPG
BP 4.44 zł 4.79 zł 4.3 zł 1.93 zł
Circle K 4.39 zł - 4.25 zł 1.88 zł
Lotos Optima 4.41 zł - 4.27 zł 1.9 zł
MZK 4.39 zł 4.59 zł 4.25 zł 1.93 zł
Orlen 4.44 zł 4.69 zł 4.3 zł 1.93 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij