Sobota, 26 Maja 2018 | Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła | Pogoda: 17°C, 1022 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. arch.

Z chojnickiej prokuratury do Miastka

Dochodzenie w sprawie chojnickiego chirurga przejęła Prokratura Rejonowa w Miastku. Na wniosek chojnickiej prokratury ta została wyłączona z rozpatrywania sprawy. - 10 marca otrzymaliśmy decyzję prokuratora okręgowego o przekazaniu sprawy do Miastka – infomuje zastępca prokuratora rejonowego Stanisław Kaszubowski. Do wniosku dołączona była cała dokumentacja, którą przekazał szpital po wewnętrznej kontroli. Tą zarządzono po sygnałach o nieprawidłowościach w dokumentacji i anonimowym donosie. Chirurg miał wystawiać faktury za świadczenia, których w rzeczywistości nie wykonał. Szpital o nieprawidłowościach poinformował organy ścigania, a z lekarzem rozwiązał kontrakt.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

19 komentarzy

~ciekawski
No i co? Bona zwrócił te 100 tysięcy do NFZ?
18 Marca 2014, godzina 19:29
Oceniono 3 razy 3
~sajmon
polska to dno jak się na to patrzy
16 Marca 2014, godzina 12:45
Oceniono 6 razy 6
~gość
Trudno się w tym wszystkim połapać ...
15 Marca 2014, godzina 11:11
Oceniono 7 razy 7
~nono..
bonna był tak zajęty gnojeniem o(EDIT), że zapomniał wysłać sms-a???
14 Marca 2014, godzina 19:42
Oceniono 7 razy 7
~i jeszcze tu
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3332643,sprawdz-wyniki-glosowania-na-radnego-pomorza,id,t.html
14 Marca 2014, godzina 19:31
Oceniono 7 razy 7
~kłamstwo goni kłamstwo
Dla mnie to co mówi dyrektor szpitala stało się już dawno niewiarygodne. Skąd on wziął te okrągłe 100.000? Jak on wyliczył tą kwotę? Z kapelusza? Co to znaczy że nie będzie kontrolować innych? Tak to jest jak się kłamie. Brak podpisów elektronicznych świadczy o tym że inne osoby też mogły mieć dostęp do dokumentacji prowadzonej przez lekarza. A jeśli lekarz przedstawiał lewe faktury to ktoś przecież te faktury akceptował. Moim zdaniem i księgowa i dyrektor zarządzający placówką też powinni ponieść odpowiedzialność za nieprawidłowości.
14 Marca 2014, godzina 16:30
Oceniono 12 razy 8
~zastanawiające
No to ładne jaja! Jeśli do tej pory lekarze nie dysponowali podpisami elektronicznymi to jak bona zamierza udowodnić osowickiemu że to on rzekomo wpisywał te martwe dusze?
14 Marca 2014, godzina 15:41
Oceniono 12 razy 10
~jotdwatrzy
We wczorajszej "Gazecie Pomorskiej". Powiedział też bardzo ciekawą rzecz, mianowicie że szpital zamierza wprowadzić podpisy elektroniczne żeby w przyszłości był wiadomo KTO wpisał pacjenta(!) Czyli w tej chwili nie wiadomo.
14 Marca 2014, godzina 14:19
Oceniono 10 razy 8
~do powyżej
Poważnie powiedział, że nie będzie kontroli z uwagi na ich koszt? Gdzie można o tym poczytać?
14 Marca 2014, godzina 13:03
Oceniono 9 razy 7
~tajne przez poufne
Ludziom sie nawet nie chce komentować. Widzą że sprawa grubymi nićmi szyta a lekarz jest wkręcany przez swojego pracodawce. Dyrektor B. najpierw skłamał w czasie chojnic że inni lekarze też byli kontrolowani a teraz oświadcza że zadnych kontroli nie będzie bo za drogo. Żadnych zresztą nie było. Zrobił z doktora O. kozła ofiarnego.
14 Marca 2014, godzina 12:57
Oceniono 15 razy 9
~do powyżej
Bo widzisz to jest tak: są sprawy widoczne i niewidoczne. Wszystko zależy kogo to dotyczy. Ot taką mamy tutaj rzeczywistość.
13 Marca 2014, godzina 19:58
Oceniono 17 razy 15
~oskar
Czy ta prokuratura nie powinna zająć się panem Boną i jego żoną oraz pałacamy w Jarcewie i kierowaniem pacjętów do swego zakładu opieki
13 Marca 2014, godzina 19:51
Oceniono 25 razy 25
~gawron
Nie chcę krakać, ale na tej sprawie to wiele osób może stracić ząbki (to taka przenośnia). Ruszono śmierdzący temat a wystarczy popatrzeć w ZIP co nam doktorki powpisywały i takich spraw może być całkiem sporo. A na mieście ludzie gadają, oj gadają można nasłuchać się ciekawostek.
13 Marca 2014, godzina 19:43
Oceniono 22 razy 16
~Tylko pytam
A dlaczego nie do Bytowa?
Czy z decyzją o przeniesieniu sprawy do Miastka ma coś wspólnego to:
Tworzyłem miastecką prokuraturę, byłem jej pierwszym szefem. Rozwiązanie to sprawdziło się - zapewnia Marek Buchwald, z-ca szefa Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Dziennik Bałtycki z dnia 27.09.2011r. Artykuł pt. "Pomorze: Trzy prokuratury rejonowe mogą zostać zlikwidowane"
???
13 Marca 2014, godzina 18:54
Oceniono 16 razy 14
~DYREKTOR B...
BYL,JEST I BEDZIE PASTUCHEM...SZKODA ZE NIE WIDZIELISCIE JEGO ZACHOWANIA NA SYLWESTRZE PARE LAT TEMU,CHLOP OD PLUGA MA WIECEJ KULTURY I ELOKWENCJI
13 Marca 2014, godzina 18:38
Oceniono 20 razy 12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 363.00 375.00 DKKDKK 56.90 58.40
EUREUR 424.00 436.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 365.00 380.00 NOKNOK 44.30 45.80
GBPGBP 484.00 497.00 SEKSEK 41.30 42.80
Aktualizacja: 2018-05-26 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 367.50 371.50 DKKDKK 57.40 58.10
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 369.00 376.00 NOKNOK 44.80 45.50
GBPGBP 489.00 494.00 SEKSEK 41.70 42.40
Aktualizacja: 2018-05-26 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?




Ceny paliw2018-05-23

E95 E98 ON LPG
BP 5.19 zł 5.55 zł 5.09 zł 2.17 zł
Circle K 5.16 zł 5.51 zł 5.06 zł 2.17 zł
Lotos Optima 5.16 zł - 5.06 zł 2.17 zł
MZK 5.08 zł 5.2 zł 5.01 zł 2.17 zł
Orlen 5.19 zł 5.44 zł 5.09 zł 2.17 zł
PKS - - - -