Piątek, 31 Lipca 2015 | Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana | Pogoda: 16°C, 1017 hPa, wiatr 12.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Prześlij swój materiał

Flesz:

  • "Marzenia wydają się głupie tylko ludziom, którzy ich nie mają." - Peter Reese
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
KPP Chojnice

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn

Policjanci z Chojnic zatrzymali czterech mężczyzn do sprawy napadów na sklepy, do których doszło w lutym i marcu br. Sprawcy posługując się przedmiotem przypominającym broń i nożem zagrozili obsłudze i ukradli po kilkaset złotych. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty. Sprawcy odpowiedzą za rozboje, w tym jeden z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Jest to zbrodnia zagrożona karą pozbawienia wolności od trzech do piętnastu lat.


W lutym br. dyżurny policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie o rozboju w jednym z osiedlowych sklepów. Jak ustalili funkcjonariusze, dwóch zamaskowanych mężczyzn sterroryzowało ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń, a następnie ukradło około 300 złotych. Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady i zbierali wszelkie informacje. Kryminalni pracowali również operacyjnie. Śledczy przeglądali zapisy monitoringu i przesłuchiwali świadków. W marcu br. doszło do kolejnego rozboju, w czasie którego jeden ze sprawców grożąc nożem ukradł ze sklepu ponad 500 złotych.

Reklama | Czytaj dalej »



Policjanci wytypowali i zatrzymali czterech chojniczan, których podejrzewali o dokonanie tych przestępstw. W poniedziałek 17 marca br. mundurowi do policyjnej izby zatrzymań doprowadzili dwóch 17-latków i 18-latka. Czwarty – nieletni, trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Wczoraj w prokuraturze w Chojnicach, która prowadzi śledztwo zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Grozi za to od dwóch do dwunastu lat więzienia. Jeżeli sprawca posługuje się nożem może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Policja i prokuratura złożyła wniosek o aresztowanie podejrzanych. Prawdopodobnie jeszcze dziś sąd podejmie decyzję w tej sprawie. O losie nieletniego zadecyduje Sędzia Rodzinny.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

451 komentarzy

~gość
zagrywka polega na umiejętnym ,,wykorzystaniu" przepisów prawa karnego przez ratuszowego urzędniczynę.. synek przez co najmniej cztery lata od momentu skazania odawla teatr grając zrównoważonego studencika, po czym następuje tzw. zatarcie skazania http://forumprawne.org/prawo-karne/4283-zatarcie-skazania-krk.html i cyk.. kolejny prawnik w rodzinie ale życie może też napisać inny scenariusz, bo nie zawsze i nie wszędzie łotr prawnikiem będzie.
21 Marca 2015, godzina 11:30
Oceniono 13 razy 9
~news
bandyta zamierza maturę zdać i prawdopodobnie ,,studiować" prawo
21 Marca 2015, godzina 11:06
Oceniono 10 razy 10
~w Chojnicach płaci się po 10.000zł za jazdę ciągnikiem i zozsiewanie kurzu.
Jest firma sprzątająca z Nieżychowic, najpierw przyłapana, że chyba wyrzuca śmieci do/koło jeziora w Charzy, nic jej sie nie stało, ojciec z chyba synem we 2 to robili, ale pozamiatane raczej pod dywan, zero kary, zero zerwania kontraktu, a teraz kurzy w Czersku, zamiast zamiatać miotłami przez ludzi, to ciągnikiem rozsiewa piach. SKANDAL! W XXI wieku takie sprzątanie. Ciekawe, czy znowu ucichnie bez konsekwencji. Za 15 dni kurzenia ciągnikiem państwo zapłaciło w kasy mu 10.000zł. !!!

http://weekendfm.pl/?n=53324&-sprzatanie_w_czersku_w_tumanach_kurzu
21 Marca 2015, godzina 07:38
Oceniono 9 razy 5
~gość
Dziś mija rok od pierwszej informacji w tej sprawie zamieszczonej przez Chojnice 24, pamiętamy!!!
20 Marca 2015, godzina 23:24
Oceniono 10 razy 6
~uwaga
ostrowski to stary dziadyga już ..pewnie słynny ,,wnuczek" jemu zmienia pampersy
12 Lutego 2015, godzina 13:46
Oceniono 22 razy 4
~Marcin Dobaj
A mówiłem że:

Są czyste układy kto żyje w rodzinach, w szczególności będących przy władzy, ten ma przyzwolenia:

Zapewnioną prace, przyjemności a nawet, w nieprzyjemnych przypadkach tak jak przestępstwach opłacane kaucje a w rezultacie nawet w rozprawach sądowych skoro Robert W(EDIT) ojciec sprawcy przestępstwa prawnikiem, udostępnione są mniejsze kary.

A kto ośmiela się władze krytykować, jest publicznie szkalowany innym słowem niszczony za pomocą metod komuny radzieckiej .

Z tegoż to równorzędne sprawiedliwe traktowanie ludzi nie jest także przestrzegane przez dotychczasową władzę. Przykłady mamy w wolnym mieście Chojnice.

Tu widać otwarcie że tzw. Równorzędne traktowanie obywateli wobec czynów nie jest przestrzegane ponieważ wpłacona kaucja przez Roberta W (EDIT) na syna zostały wzięte pod uwagę.

Ale spójrzmy ile na miesiąc Robert W zarabia a ile pozostali rodzice sprawców zdarzeń zarabiają oraz czy prace nawet mają ?.

To świadczy o tym że kto jest przy stołku w organizacji władzy wybroni bliską osobę z winy i poniesienia sprawiedliwej kary.

Trzeba stworzyć odpowiednie procedury i wytyczne dla urzędników jak ich nie wychowanych domowników.

Muszą oni wiedzieć, gdzie są granice ich działania w czynach finansowych jak i materialnych.

Kwalifikowanych do wykroczeń prawnych ,a w rezultacie do przestępstw!!!!!!!!!!!!!!!!!


I muszą mieć pełną świadomość, że ich przekroczenie będzie się wiązać z nieuchronną i odpowiednio wysoką karą. Teraz tak nie jest.

Przepisy powinny gwarantować możliwości bezzwłocznego uzyskania odszkodowania oraz odsiadywania równej kary w uzasadnionych przypadkach.

Warto rozważyć wprowadzenie administracyjnej procedury odszkodowawczej i procedury karalnej (np. trwającej maksymalnie jeden miesiąc lub jeden rok).

Oraz uproszczonego trybu procesowego w zakresie odpowiedzialności urzędników i ich nie wychowanych domowników i organów administracji.

Za ich bezmyślne czyny w celu traktowania ich tak samo jak przeciętnego obywatela po popełnionym przestępstwie.
12 Lutego 2015, godzina 13:40
Oceniono 13 razy 3
~Ja chory i biedny
domagam się ochrony ochrony państwa przed takim pomagającym.
Co będzie jesli znowu sie cudownie nawróci????
Tylko diabli wiedzą jaka jest takiego prawdziwa natura.
Panie Boże strzeż nas przed takim filantropem.

10 Lutego 2015, godzina 08:35
Oceniono 19 razy 3
~kris
Weźmy pod uwagę, że wyrok jeszcze nie jest prawomocny. Tatuś z pewnością znajdzie jeszcze jakąś furteczkę, żeby synalkowi złagodzić wymiar kary. A swoją drogą interesowałoby mnie w jakich to stowarzyszeniach charytatywnych udziela się ten obiecujący młody człowiek? Wolałbym chronić bliską mi chorą osobę przed opieką ze strony tego pomysłowego degenerata.
10 Lutego 2015, godzina 07:22
Oceniono 23 razy 5
~Tatus Julka
doskonale zna tych dwóch najbardziej cudownie nawróconych grzeszników i zna cudowny sposób w jaki równie cudownie wrócili na społeczeństwa łono.Alleluja i do przodu.
09 Lutego 2015, godzina 23:34
Oceniono 21 razy 3
~O rany
Julek filantropem,pomaga chorym,cudownie nawrócony?????.Brakuje jeszcze informacji czy juz lezy codziennie krzyżem w kościele.Coż nie tylko dla kościoła nawrócony bandzior więcej wart niż 100 bogobojnych.
09 Lutego 2015, godzina 23:25
Oceniono 21 razy 7
~gość
uważam, iż po prawomocnym wyroku kasjerka powinna wystąpić o zadośćuczynienie finansowe od sprawców za doznane cierpienie
09 Lutego 2015, godzina 21:59
Oceniono 23 razy 5
~gość
hip hip hura, hip hip hura, hip hip hura, hura, hura
09 Lutego 2015, godzina 21:55
Oceniono 21 razy 3
~gość
...a jednak skazany...
09 Lutego 2015, godzina 21:41
Oceniono 21 razy 7
~gość
Świetny tekst w "Gazecie Pomorskiej"opisujący tę sprawę. Ukłony dla p.Marii Eichler, redaktor naczelnej za tak wspaniały zespół pracowników. Kompetencja, rzetelność, fachowość, brawo!!! Teraz dyrektor szkoły już będzie wiedział jak postąpić ze skazanym uczniem, zapewne o tym dokładnie mówi regulamin szkoły. O całej sprawie i wyroku należy powiadomić również organ nadzoru nad szkołą.
09 Lutego 2015, godzina 21:38
Oceniono 28 razy 6
~wow
to teraz boczek powinien skreślić w. z listy uczniów, przecież jego kolegów - wspóluczestników bandyckich napadów natychmiast po aresztowaniu skreślono..
09 Lutego 2015, godzina 20:21
Oceniono 27 razy 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 369.00 379.00 DKKDKK 54.60 56.10
EUREUR 408.00 418.00 RUBRUB 5.70 6.90
CHFCHF 386.00 398.00 NOKNOK 45.10 46.60
GBPGBP 580.00 592.00 SEKSEK 42.80 44.30
Aktualizacja: 2015-07-31 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 4000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 372.00 378.00 DKKDKK 55.10 55.80
EUREUR 412.00 416.00 RUBRUB 8.40 9.40
CHFCHF 388.00 395.00 NOKNOK 45.70 46.40
GBPGBP 583.00 590.00 SEKSEK 43.20 44.00
Aktualizacja: 2015-07-31 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Jak zagłosujesz w referendum ws. likwidacji Straży Miejskiej w Chojnicach?




Wyniki Lotto

LOTTO 2015-07-30

  • 6
  • 22
  • 24
  • 33
  • 34
  • 47