Niedziela, 01 Lutego 2015 | Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego | Pogoda: 1°C, 987 hPa, wiatr 16 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Prześlij swój materiał

Flesz:

  • "Marzenia wydają się głupie tylko ludziom, którzy ich nie mają." - Peter Reese
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
KPP Chojnice

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn

Policjanci z Chojnic zatrzymali czterech mężczyzn do sprawy napadów na sklepy, do których doszło w lutym i marcu br. Sprawcy posługując się przedmiotem przypominającym broń i nożem zagrozili obsłudze i ukradli po kilkaset złotych. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty. Sprawcy odpowiedzą za rozboje, w tym jeden z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Jest to zbrodnia zagrożona karą pozbawienia wolności od trzech do piętnastu lat.


W lutym br. dyżurny policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie o rozboju w jednym z osiedlowych sklepów. Jak ustalili funkcjonariusze, dwóch zamaskowanych mężczyzn sterroryzowało ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń, a następnie ukradło około 300 złotych. Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady i zbierali wszelkie informacje. Kryminalni pracowali również operacyjnie. Śledczy przeglądali zapisy monitoringu i przesłuchiwali świadków. W marcu br. doszło do kolejnego rozboju, w czasie którego jeden ze sprawców grożąc nożem ukradł ze sklepu ponad 500 złotych.

Reklama | Czytaj dalej »



Policjanci wytypowali i zatrzymali czterech chojniczan, których podejrzewali o dokonanie tych przestępstw. W poniedziałek 17 marca br. mundurowi do policyjnej izby zatrzymań doprowadzili dwóch 17-latków i 18-latka. Czwarty – nieletni, trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Wczoraj w prokuraturze w Chojnicach, która prowadzi śledztwo zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Grozi za to od dwóch do dwunastu lat więzienia. Jeżeli sprawca posługuje się nożem może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Policja i prokuratura złożyła wniosek o aresztowanie podejrzanych. Prawdopodobnie jeszcze dziś sąd podejmie decyzję w tej sprawie. O losie nieletniego zadecyduje Sędzia Rodzinny.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

428 komentarzy

~ohyda
jak tam postępowanie sądowe się toczy? nadpobudliwy synek znarwicowanego frustrata lawiruje dalej?
01 Lutego 2015, godzina 07:46
Oceniono 5 razy 3
~gość
Pamiętamy i po wsze czasy pamiętać będziemy!!!
01 Lutego 2015, godzina 00:01
Oceniono 11 razy 9
~gość
Wierzę w sprawiedliwość i ukaranie winnych. Zło zawsze nazywajmy złem. Solidaryzuję i głęboko wspieram osobę pokrzywdzoną i apeluję, aby po prawomocnym wyroku sądu wystąpiła o zadośćuczynienie, a wyrok nagłośnić ku przestrodze dla innych.
05 Stycznia 2015, godzina 23:39
Oceniono 30 razy 18
~gość
wypowiedź internauty z 23.03.2014 z godziny 07.43 bezcenna
05 Stycznia 2015, godzina 21:56
Oceniono 32 razy 18
~Stefek Burczymucha
Jak się toczy proces młodego W(EDIT)? Czy już został uniewinniony?

Czy może proces młodego zbója już został umorzony ze względu na korupcyjne koneksje tatusia-kanalii z prokuratorami i sędziami?
05 Stycznia 2015, godzina 21:54
Oceniono 36 razy 22
~gość
05 Stycznia 2015, godzina 21:38
Oceniono 22 razy 12
~cd.
no właśnie...
28 Października 2014, godzina 20:45
Oceniono 24 razy 18
~gość
Ostro/ dot. wypowiedzi z 20.12/ ale niestety muszę przyznać Ci rację. Sam zapracował solidną pracą na tę ocenę. Dzisiaj jednak wzbudza już tylko rozbawienie i śmiech.
21 Października 2014, godzina 21:00
Oceniono 39 razy 31
~gość
...biedny,mały człowiek...cały świat przeciwko niemu...a on ma takie dobre serce, jest tak życzliwy...dobry, wyrozumiały, wspaniały......dobry pan...
21 Października 2014, godzina 20:33
Oceniono 42 razy 32
~odp.
jest podlejszy niż jesteś w stanie przypuszczać.. to kwintesencja zła, podłości i nienawiści do ludzi..
21 Października 2014, godzina 20:12
Oceniono 50 razy 42
~gość
Ale gościu wzbudza niechęć, nieźle musiał się nagimnastykować na taką ocenę, oj nieźle. Zadałem sobie trud i jeszcze raz przeczytałem wszystkie komentarze. Czasami włosy stawały dęba, bo jeżeli to co ludzie piszą jest prawdą chociażby w 10% to koszmar.Co trzeba zrobić aby zasłużyć na taką ocenę, jak postępować? Co powoduje, że tak się rani i niszczy ludzi? Biedny człowiek w swojej małości, współczuję.
21 Października 2014, godzina 17:06
Oceniono 48 razy 34
~pytanko
wciąż jeszcze w ratuszu????
w tym kręgu ,,rodzinnym" hipokryzja osiągnęła apogeum, więc jakiekolwiek oddziaływania wychowawcze nie mają najmniejszych szans powodzenia..opluwanie rówieśników, wyzywanie dorosłych, demonstracyjne, lekceważące zachowania (bo tatuś jako psychodeliczny mściciel zawsze mnie wybroni) to jest norma...zresztą on sam pomimo tego, iż nosi garnitur i reprezentuje chojnickich urząd..nie radzi sobie ze swoją podłością!
21 Października 2014, godzina 07:44
Oceniono 66 razy 52
~gość
15 Sierpnia 2014, godzina 08:34
Oceniono 36 razy 22
~gość
Z niecierpliwością czekamy na rozprawę sądową, aby zaduść uczyniono pokrzywdzonym kobietom, a sprawcom wymierzono zasłużoną karę.
21 Lipca 2014, godzina 21:41
Oceniono 40 razy 22
~gość
Kochani, jednak myślę, iż największa kara zastała już wydana. Czy zdarzyło się kiedykolwiek aby o kimś pisano z takim wstrętem czy obrzydzeniem? Więc myślę, iż należałoby raczej współczuć czy pochylić się z troską. Wszak jesteśmy ludźmi. Jak żyć po takich ciosach w tak małym mieście jak Chojnice. Stanowisko i zasobność portfela to nie wszystko. Godność i szacunek społeczny jest bezcenny. To również przestroga dla innych, jak nie należy postępować.
20 Lipca 2014, godzina 19:45
Oceniono 58 razy 42

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 365.00 375.00 DKKDKK 55.20 56.70
EUREUR 414.00 424.00 RUBRUB 4.60 6.20
CHFCHF 395.00 418.00 NOKNOK 46.90 48.40
GBPGBP 551.00 566.00 SEKSEK 43.80 45.30
Aktualizacja: 2015-01-31 19:12
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

W czasie karnawału będę bawić się na:




Wyniki Lotto

LOTTO 2015-01-31

  • 12
  • 15
  • 18
  • 21
  • 31
  • 32