Czwartek, 21 Września 2017 | Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca | Pogoda: 10°C, 1018 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Krzysztof Różycki, mz

Majówka na ludowo

Stowarzyszenie Dworek Polski przy współpracy z Urzędem Miejskim w Chojnicach i Chojnickim Domem Kultury zorganizowało I Ogólnopolski Konkurs Kapel Ludowych Na Szlaku Kultur Chojnice 2014, który odbywa się w fosie.

Imprezę rozpoczęto barwnym korowodem uczestników konkursu, który przeszedł z Chojnickiego Domu Kultury do Fosy Miejskiej. Tworzyli go członkowie kapel ludowych z  Kociewia, Mazowsza, Kujaw i Kaszub oraz południa Polski. Po drodze zatrzymywali się i prezentowali swoją twórczość, która wzbudzała spore zainteresowanie chojniczan. O 13.00 rozpoczęły się pierwsze prezentacje konkursowe, które potrwają do godziny 17.00. Imprezę zakończy ogłoszenie wyników konkursu i koncert laureatów.

Reklama | Czytaj dalej »

Na Szlaku Kultur

Na Szlaku Kultur

Chętni do uczestniczenia w imprezie Na Szlaku Kultur, poza strawą duchową znajdą także coś dla ciała. Występom kapel ludowych towarzyszą degustacja potraw regionalnych i przejażdżka koniem. Warto się tam wybrać, by poznać twórców folkloru z innych stron Polski, poza tym jest to jedyna impreza odbywająca się w naszym mieście z okazji trzeciomajowego święta.

Na Szlaku Kultur

Na Szlaku Kultur

Na Szlaku Kultur

Aktualizacja

Zwycięzcy, czyli kapela ludowa wchodząca w skład Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” była w Chojnicach po raz pierwszy. Wrażenia pozostały pozytywne. - Spodobał nam się rynek i deptak. Pierwszą edycję imprezy oceniamy na plus. Wiadomo, pierwsze koty za płoty. Fajnie, że powstała taka inicjatywa. Na wiele festiwali jeździmy, ale więcej za granicę. W Polsce to nie jest tak propagowane – podkreślali członkowie kapeli: Beata i Bartosz Byczkiewicz (mama z synem) i Jędrzej Lorek. Reszta osób ze składu kapeli to: Jadwiga Sokulska, Adrian Ziółkowski i Anetta Rajewska. „Mali Gorzowiacy” zaliczyli ponad 100 wyjazdów zagranicznych do ponad 30 krajów. Dodatkowo kapela zyskała nagrodę chojnickiej publiczności.

Drugie miejsce zajęły Swaty z Będzina, trzecie Kapela Jana Kani z Turośli i Purtki z Chojnic. Dyplomy za udział otrzymali: Kapela Zgoda z Byszewa, Kapela Pieńkowianie z Postomina i Łobuziacy z Łobza.

Zadowolona z pierwszej edycji imprezy była Anna Piekarska ze stowarzyszenia Dworek Polski, które było pomysłodawcą i głównym organiztorem. - Publiczność dopisała. Niestety nie wszystkie kapele dojechały. Planujemy by impreza była cykliczna. Chcemy zapraszać kapele ludowe z różnych regionów. Taka jest idea i sama nazwa – Na Szlaku Kultur, bo sami leżymy na granicy Kujaw, Kociewia, Borów Tucholskich i Kaszub – podsumowuje Anna Piekarska.

Zwycięzcy I Ogólnopolskiego Konkursu Kapel Ludowych Na Szlaku Kultur Kapela Mali Gorzowiacy

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

12 komentarzy

~MM
A po co 4 kapele z jednego regionu? Każdy wystawiał po 1 to i Kaszuby. Byłoby niesprawiedliwe gdyby od nas było kilka kapel a z innych regionów po jednym. Albo?
07 Maja 2014, godzina 00:01
Oceniono 3 razy -3
~zdziwiony
Nasze rodzime zespoły otrzymały zaproszenie? To dlaczego nie wystąpiły?
06 Maja 2014, godzina 23:33
Oceniono 4 razy 4
~Komunikat
tj. Purtki, Kaszebe, Bławatek, oraz Brus: Krebane.
06 Maja 2014, godzina 23:29
Oceniono 2 razy 2
~Komunikat
Uprzejmie informuje, iż na konkurs zostały zaproszone wszystkie kapele z Chojnic: tj.Purti, Kaszebe, Bławatek, oraz Brus: Krebane.
06 Maja 2014, godzina 23:24
Oceniono 2 razy 2
~bp
Rewelacyjny pomysł chojnickiej młodzieży!!!!! Brawo!!
05 Maja 2014, godzina 23:29
Oceniono 3 razy 1
~MM
Jest tak jak pisze "do niezadowolonej". Kaszuby reprezentowały Purtki z Chojnic. Kaszebe nie jest jedyną naszą kapelą folkową.
05 Maja 2014, godzina 21:19
Oceniono 5 razy 1
~do niezadowolonej
Kapela Purtki jest z Chojnic i gra przy ZPIT KASZUBY z Chojnic
05 Maja 2014, godzina 12:21
Oceniono 8 razy 2
~zawiedziona
Nie chcę się czepiać. Ale dlaczego nie zaproponowano naszym rdzennym zespołom - Kaszuby, Kaszebe z Chojnic i Krebane z Brus - udziału w tych prezentacjach? Szkoda, bo przecież i nasi mogliby pokazać się z dobrej strony. A tak - zrobiono przyjemność nielicznym obcym (jakie były kryteria doboru?), swoich pomijając.
O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI? BO JA NIE WIEM.
05 Maja 2014, godzina 01:04
Oceniono 17 razy 5
~Mieszkaniec Chojnic
Smerfie Marudo z tą dyscypliną czasową to muszę się zgodzić. Mam nadzieję że czytają to organizatorzy i za rok bardziej oblicza czas poszczególnych kapel. Miłego dnia
04 Maja 2014, godzina 08:55
Oceniono 19 razy 13
~Smerf Maruda
Do Mieszkaniec Chojnic - wierzę Tobie na słowo, ale przydałoby się organizatorom trochę więcej dyscypliny czasowej albo umiejętności lepszego planowania. Zamiast o 12, korowód był o 13. Ci, którzy przyszli o 16.55 do Fosy, by obejrzeć koncert finałowy i wręczanie nagród, mogli obserwować pakowanie mikrofonów i sprzętu nagłaśniającego z ChDK oraz wyjazd zespołów.
04 Maja 2014, godzina 08:08
Oceniono 20 razy 12
~Mieszkaniec Chojnic
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
03 Maja 2014, godzina 20:24
Oceniono 29 razy -13
~do organizatorów
W kulturze istotną rolę odgrywa odpowiednie rozreklamowanie imprez,/dziś - PR/ i nigdy tego za wiele, gdzie można było "uzyskać wiedzę" o tych występach zespołów folklorystycznych. Ale dziwi tak krótki termin godz.13-17 dla wielu zespołów i szczególnie dla tych z południa Polski /?/'
Ale nazwa udana.
03 Maja 2014, godzina 17:38
Oceniono 27 razy 13

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 357.00 366.00 DKKDKK 56.50 58.00
EUREUR 424.00 431.00 RUBRUB 5.60 6.70
CHFCHF 363.00 378.00 NOKNOK 44.70 46.20
GBPGBP 480.00 490.00 SEKSEK 43.90 45.40
Aktualizacja: 2017-09-21 10:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 359.00 365.00 DKKDKK 57.20 57.80
EUREUR 426.00 430.00 RUBRUB 6.18 6.20
CHFCHF 367.00 373.00 NOKNOK 45.50 46.20
GBPGBP 482.00 488.00 SEKSEK 44.50 45.20
Aktualizacja: 2017-09-21 10:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-09-18

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.65 zł 5 zł 4.37 zł 2.06 zł
BP 4.69 zł 5.05 zł 4.41 zł 2.13 zł
Lotos Optima 4.65 zł - 4.37 zł 2.06 zł
MZK 4.62 zł 4.82 zł 4.34 zł 2.13 zł
Orlen 4.66 zł 4.92 zł 4.38 zł 2.06 zł
PKS 4.66 zł - 4.38 zł 2.06 zł