Czwartek, 28 Maja 2020 | Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Prezes Paluch sprzedaje nieruchomości

Mariusz Paluch o pozytywną decyzję w sprawie sprzedaży prosił miejskich rajców na sesji.

Mariusz Paluch o pozytywną decyzję w sprawie sprzedaży prosił miejskich rajców na sesji.

Są już chętni na trzy nieruchomości, których właścicielem jest spółka Centrum Park Chojnice. Na ich sprzedaż w trybie bezprzetargowym wyrazili zgodę miejscy radni. Z tego tytułu spółkę zasili kwota 450 tysięcy złotych. Mariusz Paluch pozyskane środki chce zainwestować w remonty i poprawę atrakcyjności basenu.

Prowadzący restaurację zainteresowany jest wykupem lokalu na własność. - Wycena ok. 300-metrowego lokalu to 220 tysięcy złotych. Właściciel restauracji mocno się angażuje. Zrobił nawet okno wydawcze do pomieszczeń przy hali. Chodzi o to, by mógł inwestować w coś, co jest jego – argumentował prezes Mariusz Paluch. - Miałbym dzierżawę na wiele lat do przodu – dodał. Spółka sprzeda też dwie działki. Jedną w sąsiedztwie fitness klubu zainteresowani są jego właściciele. Grunt o powierzchni 2 tys. m2 wyceniony został na 150 tys. zł. Druga, mniejsza, 900-metrowa, znajduje się w pobliżu zjeżdżalni i kosztować ma 80 tys. zł. Prezes Paluch ma już pomysły co zrobić z pieniędzmi. - Wysiada nam wentylacja, trzeba wymienić szafę sterowniczą czy zamontować szafki z czipami. Podłogi są zniszczone od chemii – wyliczał radnym. - Cały czas jest worek potrzeb. Ma pomysły na kilka atrakcji. Będę miał co robić – dodał. Gdy spółka pozbędzie się części nieruchomości, zapłaci mniejszy podatek, który teraz rocznie wynosi 150 tys. zł. Pomysł poparło 18 radnych, jeden wstrzymał się od głosu. Najbardziej przyklasnął mu Krzysztof Haliżak, który jest orędownikiem prywatyzacji basenu. - Z radością przyjmuję te pomysły. Chciałbym, aby mój pomysł sprzedaży był po kolei realizowany – powiedział.

Reklama | Czytaj dalej »

Sprostowanie Mariusza Palucha

Powierzchnia lokalu Bazylia to 180 m2 użytkowych, a nie jak nieopatrznie podałem na sesji 300. Wycena wynosi 220 tys. zł.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

60 komentarzy

~mlody
czyli "wpompujemy" nastepne 450.000,- w basen....?
to moze sprzedajmy ratusz to pan Paluch bedzie mial na "dluzsze co robic" ...?
moze byscie przestali robic sobie "jaja" z obywateli...?
20 Maja 2014, godzina 22:54
Oceniono 19 razy 19
~gosc
Czipy w szafkach? Rozumiem, że w większych miastach są one wszędzie, ale pytam: po co? Po co wydawać pieniądze na ten cel, który nie podniesie wcale atrakcyjności obiektu, a z pewnością będzie sporo kosztował? Skoro są kluczyki i sprawdzały się tyle lat, to dlaczego istnieje tak ogromna potrzeba ich zastąpienia? Nawet jeśli się "zużyły" to chyba taniej wyjdzie dorobić pojedyncze sztuki, niż zrywać cały system zabezpieczeń w szatni? Może w końcu ktoś pomyśli o jakiś sensownych happy hours, gdzie każdy mógłby sobie przyjść popływać za pół ceny razem z rodziną, a nie będziemy marnotrawić pieniążki na coś, co w ogóle nie przyniesie żadnego pożytku? Myślmy w końcu w inwestycjach, które mają tam ludzi przyciągnąć, a nie o jakimś "dopieszczaniu szczegółów". Zróbcie w określonym okresie 5 zł/h, a będziecie mieć utarg miesięczny w tydzień! Wystarczy rękę wyciągnąć do klienta, a nie mydlić mu oczy "pseudo-inwestycjami w obiekt"!
20 Maja 2014, godzina 22:19
Oceniono 22 razy 22
~A co ci nie gra ?
to że niby wreszcie kupującemu przynosi zyski ? A czy pamiętasz te knajpę wcześniej często zmieniającą dzierżawców, zadymioną,brudną,wiecznie pomalowaną na czerwono jak w burdelu, z kilkoma wiecznie tymi samymi wielbicielami najtańszego piwa.
A o co tobie rom tak naprawdę chodzi?
20 Maja 2014, godzina 21:48
Oceniono 10 razy -2
~co za bzdury
jakie 300 m? to ma najwyżej 150 m!
20 Maja 2014, godzina 21:44
Oceniono 6 razy -2
~doopa
proszę złożyć APLIKACJĘ do Pana Burmistrza na sprawniejsze zarządzanie SPÓŁKĄ

o co w tym chodzi??? ;-)
20 Maja 2014, godzina 21:40
Oceniono 7 razy 5
~rom.
Mam nadzieję że tematem sprzedaży zainteresują się odpowiednie organa . Policzyłem szybko i wyszło mi : znam osobę która kupiła mieszkanie na " super promocji " jak obwieszczał wszem i wobec burmistrz wielkości ok 60 m2 wycenione " na kolanie " za prawie 60 tys zł a tu sprzedają lokal przynoszący kupującemu zyski za 220 tys !!! Coś tu nie gra !!!
20 Maja 2014, godzina 21:19
Oceniono 7 razy 3
~zero
Panie Paluch, o jakim Panu tutaj "parawanie anonimowości" piszesz, skoro Wasze towarzystwo na bieżąco zapytuje prokuraturę o IP forumowiczów?

Pływalnia miejska proszę Pana, to nie jest teatr, to nie jest muzeum, nie jest to też kino. Nie jest to w żadnej mierze budynek użyteczności publicznej, który podlegać musi ciągłemu dotowaniu. Stosuje Pan techniki sprzedaży, które mają pomóc w podniesieniu atrakcyjności zarządzanego obiektu. Przez dziesięć lat, jeśli mnie pamięć nie myli, nie udało się Panu w ogólnym bilansie wyjść nawet na zero.

Dlatego proszę nie przyrównywać się do galerii i muzeów, bo chyba nie chce Pan powiedzieć, że Baszta Jednego Malarza (Jutrzenki - Trzebiatowskiego) może się równać z Pana obiektem - który przecież oferuje szereg usług tak szeroko przez Pana reklamowanych. Nie wiem czy wyciąga Pan wnioski z historii swej działalności. Ale przypomnę Radio RCh+ i te radyjka co to Pan wymyślił rozdawać potencjalnym słuchaczom. Przyjęło się?Nie!

Masz Pan nieograniczoną fantazję, to fakt. Ale w mojej ocenie jest to fantazja tylko polegająca właśnie na fantastycznie niedorzecznych założeniach.Przypomnę chęć budowy piramidy koło Parku Centrum, stoku narciarskiego w Lasku Miejskim i wiele by wymieniać można. Pan jesteś Fantasta, a nie dyrektor Przedsiębiorstwa. Nie prowadzisz Pan placówki kulturalnej (czym sobie próbujesz Pan argument stworzyć), a prowadzisz Pan spółkę prawa handlowego! Czym przecież zasłaniacie się przy każdej okazji gdy wzrasta chęć dogłębnego zbadania papierów i finansów spółki.

Dlatego Panie Paluch, że Pan lawirujesz w swej argumentacji, skłonny jestem jednak podtrzymać swoje zdanie, że nastał czas, abyś Pan zwolnił stanowisko, a burmistrz rzeczywiście niech rozpisze konkurs. To jest najzdrowsze rozwiązanie. Tylko oboje wiemy, że Finster konkursu na to stanowisko nie rozpisze, a Panowie będzie tak długo trwać na swych miejscach dopóki Was ktoś nie "odklei" od tych stołków. Dlatego jedynym wyjściem jest - nie tworzenie debat i okrągłych stołów w odniesieniu do prowadzonej przez Pana spółki prawa handlowego, bo porad takim spółkom obywatele za darmo udzielać nie mogą, i nie powinni, bo Pan za to dostajesz pieniądze, aby ją prowadzić - a odwołanie Pana po wyborach co stać się powinno bezapelacyjnie!

Niemniej cieszę się, że czytając Pana wpisy stwierdzam, że podniósł się Pana poziom kultury, lub może Pan wypił na przykład melisę. Życzę dalszego trzymania nerwów na wodzy. Przyda się.

Jeszcze jedno -skoro tak Pan tutaj pisze, to proszę odpowiedzieć ile pieniędzy przekazało miasto na: utrzymanie, w tym remonty i inne prace, lekcje pływania itd. na prowadzoną przez Pana spółkę od chwili jej powołania do dnia dzisiejszego? Bo myślę, że to mieszkańcy powinni wiedzieć. O nic wielkiego nie proszę - zwyczajne podsumowanie.
20 Maja 2014, godzina 21:02
Oceniono 19 razy 17
~POMOCY
PANIE PREZESIE czekam z niecierpliwością na termin spotkania.

Pozdrawiam
20 Maja 2014, godzina 20:49
Oceniono 8 razy 8
~logik
Panie Mariuszu, jeżeli chętnie się pan "podda dyscyplinie", to proszę to zrobić, nikt pana przecież nie zatrzymuje.
20 Maja 2014, godzina 20:28
Oceniono 15 razy 13
~Mariusz Paluch
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Maja 2014, godzina 20:21
Oceniono 35 razy -15
~kolejny anonim
Panie Paluch na jakiej podstawie twierdzi Pan, że dwie mniejsze, nie malutkie, działki są gorsze niż jedna bardzo duża. 2 tys m2 to mało? Zwykła działka budowlana na peryferiach miasta, tam gdzie nie ma oświetlenia i porządnych dróg kosztuje 100 tys, a tu działka w atrakcyjnym miejscu w centrum, z w pełni zurbanizowanym otoczeniem sprzedaje Pan tak tanio. I Pan się dziwi tym komentarzom? Ale przynajmniej wiadomo już, dlaczego nikt nie interesuje się stanem urządzeń na placu zabaw. Połowa tego terenu idzie na sprzedaż, więc kto by się dziećmi przejmował. A jeszcze rok temu chciał Pan, żeby mu dziękować za to, że ten plac zabaw powstał. No cóż...
20 Maja 2014, godzina 19:58
Oceniono 11 razy 11
~Niczemu już się nie dziwię
Pamiętam czasy przed powstaniem chojnickiej pływalni, kiedy to jeszcze wtedy nie-prezes (choć wiadomo było "prawie na pewno", że nim będzie), że na takim biznesie da się ZAROBIĆ! No tak, to minęło ładnych parę lat - kryzys światowy mieliśmy w międzyczasie, teraz niestabilna sytuacja w UE. To wszystko ma wpływ na kondycję ekonomiczną spółki. I optyka prezesa się zmieniła - teraz ze spokojem dowodzi, że nie ma takiego mądrego, który zarobi na prowadzeniu takiego interesu. Jednego tylko nie mogę pojąć, znalazłoby się wielu, którzy od początku wiedzieli, że na basenie nie da się zarobić (i podawali wiele przykładów). Dlaczego prezes (ekonomista!) wiedział "lepiej"? Dlaczego nie chce "popełnić" refleksji i złożyć samokrytyki?
W tej sytuacji przyznaję, ciężko będzie znaleźć mądrą głowę, która wymyśli jak wyjść na plus z basenem. Jednakowoż Nobla bym nie szukał... ciężko byłoby zarządzać majątkiem doczesnym zza światów.
20 Maja 2014, godzina 19:53
Oceniono 6 razy 6
~Mariusz Paluch
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Maja 2014, godzina 18:47
Oceniono 31 razy -17
~Mariusz Paluch
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Maja 2014, godzina 18:40
Oceniono 25 razy -19
~zero
Przypominam, ze super toaleta koło Chojniczanki kosztowała chyba 380 tysięcy i nie działa. Wtedy też tak bardzo trzeba było sprzedać działkę z miejskim szaletem. Dziś sprzedaje się lokal o powierzchni 300 m kw. za 220 tysięcy, a taka supertoaleta stoi zepsuta (warto się wyprzedawać)? Paluch niech się lepiej zabierze za szukanie innej pracy (to nie jest groźba, tylko propozycja), bo tyle pieniędzy ile ten człowiek "utopił w basenie" - w sensie wydał na remonty, itd. co roku dobierając do potrzeb Parku Centrum to jest porażka totalna. A na sesjach Rady Powiatu śmie opowiadać, jak to radni szukają oszczędności na każdej złotówce. Rok w rok woła o pieniądze i to jest prezes spółki? Który od dziesięciu lat nie potrafi stworzyć takiego planu, aby nie zmieniać budżetu miejskiego? Jak można przestrzelić plany budżetowe od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy rocznie w takiej spółce?

No tak, ale żeby tam zajrzeć w papiery, to trzeba być burmistrzem. Dobrze więc: nasz burmistrz zajrzy w te papiery i skończą się miejskie cyrki.
20 Maja 2014, godzina 18:32
Oceniono 13 razy 13

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 413.00 DKKDKK 58.30 59.80
EUREUR 438.00 447.00 RUBRUB 5.00 6.00
CHFCHF 407.00 425.00 NOKNOK 39.70 41.20
GBPGBP 486.00 500.00 SEKSEK 40.90 42.40
Aktualizacja: 2020-05-28 13:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 400.00 413.00 DKKDKK 58.90 59.50
EUREUR 440.00 444.50 RUBRUB 5.00 6.00
CHFCHF 411.00 425.00 NOKNOK 40.20 40.90
GBPGBP 489.00 496.00 SEKSEK 41.40 42.10
Aktualizacja: 2020-05-28 13:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy stosujesz się do obostrzeń związanych z koronawirusem?
Ceny paliw2020-05-19

E95 E98 ON LPG
BP 3.99 zł 4.15 zł 3.98 zł 1.54 zł
Circle K 3.94 zł - 3.93 zł 1.49 zł
Lotos Optima 3.96 zł - 3.93 zł 1.51 zł
MZK 3.88 zł 4.02 zł 3.83 zł 1.47 zł
Orlen 4.1 zł 4.4 zł 4.1 zł 1.54 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij