Środa, 20 Października 2021 | Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Otwarcie Chojnickiego Centrum Kardiologii

Wstęgę przecinają zastępca ordynatora dr Monika Lica-Gorzynska i dyrektor Leszek Bonna.

Wstęgę przecinają zastępca ordynatora dr Monika Lica-Gorzynska i dyrektor Leszek Bonna.

Dziś w chojnickim Szpitalu Specjalistycznym uroczyście otwarto oddział kardiologiczny, który mieści się teraz przy pracowni kardioangiologii inwazyjnej istniejącej od 2010 roku. - Nomen omen również w roku wyborów samorządowych – skwitował śmiechem Leszek Bonna, dyrektor lecznicy.

- Najczęstszą przyczyną zgonów są choroby ukłądu krążenia. To plaga XXI wieku – mówił dyrektor szpitala i dziękował samorządowcom, że wspólnie zaczęli z nią walczyć. Poza funduszami w ramach JESSIKI, to właśnie m.in. dzięki ich wsparciu mogło powstać Chojnickie Centrum Kardiologii. Pieniądze przekazali samorządowcy z terenu powiatu. - Panu burmistrzowi póki co dziękujemy za obietnicę i czekamy na jej spełnienie Leszek Bonna zwrócił się do Arseniusza Finstera. Ten obietnicę wziął sobie do serca i obiecał, że na najbliższej sesji radni pochylą się nad sprawą. - To ważny obiekt dla powiatu, co widać po tym, że wszystkich samorządowców udało się przekonać – mówił Sławomir Neumann, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. - Termin też dobry, bo zbliżają się wybory – dodał żartobliwie. Jak się okazało, funkcjonowanie służby zdrowia leży na sercu wójtów i burmistrzów z regionu, bo ci osobiście mieli możliwość przekonać się, jak fachowy personel pracuje na oddziale kardiologicznym. Kto wie, może dzięki temu nie wahali się wspomóc placówki. Jak zauważył marszałek Mieczysław Struk, podobną ścisłą współpracę między służbą zdrowia a samorządem poza Chojnicami można jeszcze zaobserwować w Wejherowie.

Reklama | Czytaj dalej »

2,7 mln zł na budowę oddziału kardiologicznego pozyskano za pośrednictwem Banku Ochrony Środowiska w ramach JESSIKI. Umowę na niskooprocentowany kredyt zawarto pod koniec września. - Tempo inwestycji było niesamowite – chwalił Wiesław Kostrzewa, dyrektor Banku Ochrony Środowiska. - To druga inwestycja po Starym Browarze w Kościerzynie – poinformował, czym wzbudził śmiech licznie zebranych na uroczystości. Oprawę muzyczną zapewnił szpitalny chór Magnificat, który wykonał m.in. piosenkę „Serduszko puka w rytmie cza – cza”. Obiekt poświęcił szpitalny duszpasterz ks. Stanisław Stolc.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

27 komentarzy

~ATEM
- do chirurg ,, nauka światowa , nam napisała przepsiy oraz wniosła do UE , ORAZ ŚRODKI , powołała nowe instytucje ale nic nie zrobili ,, biliony przepadły ,,, nauka sprawdza wykonanie ,,, nikt nie rozumiał ,,,że wdrożenie strych gatunków,, to biliony na naszą medycnę ,,,,,, mieli zgłosić urzednicy do mnie o wykładnie , , , w ministerstwch ,agencjach taż pracują ciamajdy ,,,,,,,,,,,,,,,,
18 Stycznia 2015, godzina 10:51
Oceniono 1 raz -1
~ATEM
-- szpital ma zadłużenie 5 milionów??/ -- 1 miliard euro zaliczki czeka , powiat może pobrać ,od ministra rolnictwa ,, ale bez mojego wydania polecenia zapłaty nie można wydawać ,,,,,,,,,, to są środki nauki światowej na leczenie bilogiczne ,, na bezwłady centralne i po cięzkich złmaniach ,,,, ,za to finsuje nasza całą medycnę ,,,, najlepiej jak całe pomorze bedzie centrum nauki światowej ,, tyllko część mieszkańcow musi zlożyć wnioski ,, wyrazam zgodę ,,, mieli się urzednicy tym zająć ,,,pustogłowi ,,,,,,,
18 Stycznia 2015, godzina 10:44
Oceniono 1 raz -1
~do chirurga
chirurgu, załóż okularki, bo krótki masz wzrok.
15 Czerwca 2014, godzina 13:37
Oceniono 10 razy -2
~mm
Do chirurga.
Szpital ma 5 milonów dlugu,poza amortyzacją.Szpitalowi zabano 6 milionów w porównaniu z kontraktem z 2013. Wszystko jest na stronach NFZ.
Ze szpitala odchodzą i lekarze i pielęgniarki.(GINEKOLOGIA}
Pacjentki wolą rodzić w Tucholi.
Więc do euforii jeszcze trochę brakuje
14 Czerwca 2014, godzina 23:20
Oceniono 7 razy 3
~Gosia
Przykre tylko ze do kardiologa dostać sie nie można... Rok temu doktor miał podjąć decyzje o mojej operacji czy trzeba juz teraz czy można jeszcze poczekać mimo iż jest ona nieunikniona. Trudno było mu podjąć decyzje i kazał przyjść w zaraz na początku roku i co? Od stycznia nie można sie zapisać. Tylko co ja mam teraz zrobić wiedząc ze serce mi "wysiada". Na prywatne wizyty mnie nie stać.
14 Czerwca 2014, godzina 21:18
Oceniono 4 razy 4
~chirurg
Do Chojnice - zapewniam że ani dyrektor szpitala w Chojnicach, ani żaden z jego pracowników nie był pomysłodawcą idiotycznego systemu opieki zdrowotnej w tym biednym kraju. Ktoś, kiedyś, kogo Polacy wybrali w wyborach zdecydował - placówki opieki zdrowotnej mają działać na takich samych zasadach ekonomicznych jak warzywniaki.
Do Chojniczanin - chojnicki szpital rozwija się bo ma na to środki finansowe. Ma środki finansowe bo leczy się w nim wielu pacjentów z Chojnic (ok. 40%), Człuchowa, Tucholi, Kościerzyny, Starogardu, Słupska, Miastka i Trójmiasta za których leczenie płaci NFZ. Gdyby jak twierdzisz świecił pustkami bo chorzy wybierają Tucholę czy Człuchów to zwyczajnie by zbankrutował. Szpital nie bankrutuje a wręcz przeciwnie - jest jednym z nielicznych w północnej Polsce które mają dodatni wynik finansowy. Widać żeś typowy polaczek malkontent wyznający zasadę - im gorzej tym lepiej.
Do amen - budowa kolejnych budynków została sfinansowana z pieniędzy zarobionych przez szpital czyli pieniędzy szpitala a nie z pieniędzy NFZ. To NFZ a nie szpital decyduje ile pieniędzy przeznaczy na leczenie szpitalne a ile na przychodnie. Co do biurokracji - pracownikom szpitala też się nie podoba, ale zapewniam że ani dyrektor ani żaden z pracowników nie ma nic wspólnego z tworzeniem kolejnych ustaw, dyrektyw, rozporządzeń które chcąc nie chcąc musimy wypełniać.
Do niezadowolonego - zaręczam, że praca w chojnickim szpitalu do przyjemności nie należy i duża część pracowników chętnie zmieniłaby miejsce pracy na lepiej wynagradzane. Ani miasto, ani gmina Chojnice nie może wykupić wizyt w poradniach bo polskie prawo na to nie pozwala
14 Czerwca 2014, godzina 19:40
Oceniono 11 razy 7
~chirurg
Do Samuela - z danych Banku Światowego: Polska (2011) - 6,5 łóżka na 1000 mieszkańców, Niemcy (2011) - 8,2 łóżka a np. Japonia (2009) - 13,7 łóżek szpitalnych na 1000 mieszkańców. Liczba hospitalizacji kardiologicznych nie wzrośnie o 300% bo nie może - wyniesie dokładnie tyle za ile jest skłonny zapłacić dysponent twoich składek czyli NFZ. Co do nakładów na leczenie szpitalne i AOS - dopóty będziesz uważać że na szpitale NFZ daje za dużo, dopóki nie będziesz musiał czekać na miejsce na sali operacyjnej kilka lat. I na zakończenie - taki z ciebie znawca idiotycznego systemu opieki zdrowotnej w tym kraju jak z koziej "d...py" trąba.
14 Czerwca 2014, godzina 19:10
Oceniono 10 razy 6
~SKWIERCZ STANISŁAW
-- NAJWIĘKSZE ŚRODKI dostała nasza medycyna ( czyli szpitale ) od nauki światowej ,, wniosła do dyrektyw UE W 1996 r,, WDROŻENIE STARYCH GATUNKÓW ,,, -- tak sformułowali bo na biologi się nie znali ,, tylko w Polsce do lat późnych 90-tych ,były apteki zielarskie -- medycyna przyszłości ;; zioła dieta ekologiczna ,ruch ( masaże i ćwiczenia )
-- najpierw jest przeznaczone dla pacjentów którym medycyna nie potrafi pomóc ,, po ok 10 złamaniach i bezwładach centralnych ,, 42 dni ,, każdy powiat miał mieć klinikę rehabilitacji całodobowej ,, -- środki są na stare gatunki ,,zaliczka ,,dla powiatu który przygotuje produkty ,, za to klinki nauka wybuduje i będzie finansować w całości ,produkcję żywności , ziół , dalej inne metody ,,,,,,,, -- nauka nam ustaliła przepisy i powołała nowe instytucje do wykonania ,,,,,,,,,,,,,,,,,
-- rolnictwo stare gatunki i ekologicznie ,koniec chemii w produkcji żywności i przemysłowym uprawianiu i przetwarzaniu ,,, mało środków wykorzystaliśmy tylko ok 20 % ,nas czeka bankructwo i na Pomorzu ,,centrum nauki światowej nas uratuje to gigantyczne środki na 50 lat ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
14 Czerwca 2014, godzina 11:52
Oceniono 5 razy -3
~CIEKAWY - 2
Uśmiech dyrektora jest bezcenny, mam rację?
12 Czerwca 2014, godzina 23:02
Oceniono 7 razy 5
~amen
Gratuluje nowych gmachów, będzie wam przyjemniej uzyskac w rejestracji odpowiedź że nie ma dla was miejsc, albo zapisać się na za 5 lat !!!

Kiedy ten narod zrozumie ze gmachy nie lecza, a powinno ich być możliwie mało żeby tylko wystrczylo do zaspokojenia potrzeb ludzi.
12 Czerwca 2014, godzina 22:18
Oceniono 17 razy 5
~mm
Nowa kardiologia , a trójka lekarzy, w tym ordynator ma sprawę w sądzie o niedopełnienie obowiązków
12 Czerwca 2014, godzina 12:48
Oceniono 22 razy 2
~do nick
co ty gadasz gościu? byłeś kiedyś pacjentem tej placówki? arogancja, pacjent traktowany jak zawadzający przedmiot, kompetencje mocno dyskusyjne... a położnictwo??? a sor????
szpital się rozwija? tylko w jakim kierunku? zatrudnia się młodziutkich lekarzy bez doświadczenia...
a co się dzieje w poradniach? ogromne kolejki, bo brak specjalistów...
i to ma być SPECJALISTYCZNY szpital? bez żartów...
niestety kilku świetnych lekarzy, którzy tam pracują nie uratują dobrego imienia tej placówki...
11 Czerwca 2014, godzina 22:16
Oceniono 36 razy 4
~nick
rzecz niespotykana...w czasach, kiedy większość placówek ochrony zdrowia ma kłopoty finansowe i trudnośći w funkcjonowaniu z dnia na dzień (vide media papierowe i telewizja), chojnicki szpital wciąż się rozwija... jest to powód do dumy i chluby, i z chociażby z tego powodu należą się słowa uznania dla dyrekcji itp. Niestety jak to w polskim społeczeństwie bywa, anonimowo niektórzy trollują i negują prężny rozwój chojnickiego szpitala. na całe szczęście jest to garstka ludzi, jedynie margines.
proponuję tym osobom doświadczyć pobytó w innym szpitalach, dopiero wtedy zrozumieją co mają na miejscu.
grtaulacje dla szpitala i oddziału
11 Czerwca 2014, godzina 21:14
Oceniono 37 razy 7
~os
żałosny dyrektor (ale na uroczystość ubrał czyste ubranie - to niespotykane) zbudował kardiologię, bo na to była kasa z nfz. Z potrzebami lokalnej społeczności nie ma to nic wspólnego. jemu się wydaj, że zarządza fabryką...
Ale jest powód do odtrąbienia sukcesu, niech tłuszcza wie kogo na kogo głosować w wyborach...
11 Czerwca 2014, godzina 18:16
Oceniono 14 razy 8
~serce2000
Jeżeli już na coś umrzeć w Chojnicach to tylko na serce. Szczególnie cieszą się Ci co biorą niebieskie pigułki. Następne centrum zdrowia (wiecznego) będzie otwarte na CK a ordynatorem Tadeusz P.
10 Czerwca 2014, godzina 11:50
Oceniono 16 razy 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 388.00 400.00 DKKDKK 60.40 61.90
EUREUR 452.00 464.00 RUBRUB 5.10 5.70
CHFCHF 419.00 434.00 NOKNOK 45.80 47.30
GBPGBP 533.00 548.00 SEKSEK 44.60 46.10
Aktualizacja: 2021-10-19 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 397.00 DKKDKK 61.00 61.70
EUREUR 455.00 460.00 RUBRUB 5.10 5.70
CHFCHF 424.00 431.00 NOKNOK 46.40 47.20
GBPGBP 539.00 546.00 SEKSEK 45.10 45.80
Aktualizacja: 2021-10-19 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w przeciągu 5 lat wyciąłeś/-aś ze swojej posesji jakieś drzewo?

Ceny paliw2021-10-19

E95 E98 ON LPG
BP 5.92 zł 6.28 zł 5.97 zł 3.24 zł
Circle K 5.87 zł - 5.94 zł 3.19 zł
Lotos Optima 5.93 zł - 5.96 zł 3.21 zł
MZK 5.87 zł 6.02 zł 5.92 zł 3.21 zł
Orlen 5.92 zł 6.09 zł 5.92 zł 3.22 zł
PKS 5.91 zł - 5.92 zł 3.21 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij