Czwartek, 20 Stycznia 2022 | Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Petycja rowerzystów

Przed godziną 12 pod petycją widniało ponad 20 podpisów, w tym Jerzego Erdmana.

Przed godziną 12 pod petycją widniało ponad 20 podpisów, w tym Jerzego Erdmana.

Wojciech Czapiewski, rowerzysta z Chojnic, swoimi uwagami dotyczącymi infrastruktury drogowej w mieście, często dzieli się na forum chojnice24.pl. Tym razem poszedł o krok dalej i przygotował petycję. Dziś zbierał podpisy na mieście. Na początku tygodnia pismo złoży w ratuszu.

Chojniczan zaprosił do akcji zlikwidowania kostki kamiennej na drodze dla rowerów w miejscu zatoczek autobusowych na ulicy Sukienników w Chojnicach na wysokości parku 1000-lecia i Galerii Trzebiatowskiego. Chce by zastąpić ją kostką betonową bezfazową. - Uważam, że taka kostka nie nadaje się kompletnie do normalnej jazdy po niej w warunkach miejskich i poza walorami estetyczno - wizualnymi nie spełnia żadnych wymogów, których oczekują rowerzyści – argumentuje Wojciech Czapiewski. - Zachęcam wszystkich rowerzystów, ale nie tylko, do walki o lepszą infrastrukturę rowerową w naszym mieście – dodaje. Cyklista w sprawie innych, jego zdaniem nietrafionych rozwiązań, interweniuje w urzędach, ale z różnym skutkiem. Dlatego tym razem uznał, że głosu większej ilości osób urzędnicy może nie zlekceważą. W dalszej kolejności Czapiewski chce się zabrać za przyciski przy przejazdach rowerowych. Jego zdaniem powinny zostać zlikwidowane. Dyskusyjne jest też prowadzenie ścieżki rowerowej po zatoczce autobusowej.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

37 komentarzy

Nie mam jeszcze oficjalnej odpowiedzi, ale myślę że tą wypowiedź można traktować wiążąco
http://www.chojnice.tv/wideo-672-A.Finster_odpowiada_na_rowerow%C4%85_petycj%C4%99_W.Czapiewskiego_
Dziękuję Wszystkim za wsparcie, zaangażowanie (to trochę większe i mniejsze), oraz Burmistrzowi Chojnic za współpracę pomimo rowerowej krytyki z mojej strony (mam nadzieję, że konstruktywnej, bo innej nie zamierzałem prowadzić).
ps. temat (wniosek) o stojakach napisałem i też przeszedł ja widać/słychać na filmie.
Dzięki
Wojciech Czapiewski
25 Sierpnia 2014, godzina 16:38
Oceniono 4 razy 0
~Cyklotyk
Z tego samego powodu, dla którego "ogaca" się drogi ekranami (vide raport NIK) nawet tam, gdzie rośnie las czy zboże...
Z jednej strony "produkuje" się miernej jakości DDR - bo ma być tanio, a nie wysokojakościowo - z drugiej stawia się zbędne np. barierki, które niepotrzebnie podrażają koszty inwestycji...
09 Sierpnia 2014, godzina 10:46
Oceniono 11 razy 5
~Cykloesteta II
Swoją drogą - czyim pomysłem są te makabryczne, żółte barierki, stawiane przy ścieżkach rowerowych poza miastem ? - na drodze do Sworów i wielu innych miejscach popsuły kompletnie krajobraz, a nie uzasadniają ich żadne względy bezpieczeństwa.
08 Sierpnia 2014, godzina 23:14
Oceniono 16 razy 10
~mac7
do amatora-pamiętaj że Konwencja Wiedeńska zapewnia Ci możliwość jazdy po ulicy, jeśli DDR jest po Twojej lewej stronie, oraz zgodnie z Art 3 ustawy PoRD masz prawo z niej nie korzystać, w przypadku natłoku ludzi po niej chodzących, bo znając projektantów, machną tam znaki C13/C16,...
05 Sierpnia 2014, godzina 12:49
Oceniono 8 razy 0
~amator rowerowy
Jeżdżę rowerem nad jezioro Niedźwiedź w Chojniczkach i widzę ,że jest budowana jakaś DDR miedzy Chojniczkami a Chojnicami. Może ktoś mi powie dlaczego od Chojniczek jest z polbruku czerwonego bezfazowego a kończy się w Chodniczkach –wybudowanie . Tam zaczyna się zwyczajny szary chodnik tez niedawno przebudowany . Czy rowerzyści mają jeździć po tym chodniku? Jaki jest ogólny plan połączenia rowerowego Chojnic z Chojniczkami
05 Sierpnia 2014, godzina 12:35
Oceniono 8 razy 0
Temat, który teraz szturchnąłem był już poruszany TUTAJ
o ścieżkach rowerowych
2 czy 3 razy te zatoczki o których przebudowę walczę były wspomniane przez dyskutujących (panowie Erdman , Studziński i Bluma), a Pan Burmistrz za każdym razem go przemilczał. Skupił się na czym innym (to na parku - gdzie popełniał cały czas błąd mówiąc że w parku są ścieżki rowerowe, to na promenadzie, to na pieniądzach) Temat był niewygodny 2 lata temu, a teraz zobaczymy czy coś się zmieniło w 2014 roku?
Wojciech Czapiewski
05 Sierpnia 2014, godzina 10:37
Oceniono 10 razy 0
~janek
Z wielką chęcią udostępnię swój rower szosowy, kupię buty, dam kask dla bezpieczeństwa tylko po to by burmistrz się przejechał po tej wspaniałej infrastrukturze rowerowej. Zapraszam także wójta na jazdę szosówka po ubijanej ścieżce rowerowej. Na niektórych odcinkach można życie stracić, taka prawda. Tak na marginesie, może ktoś widział pierwszy etap Tour de Pologne i ilość kraks jaką zaliczyli zawodnicy. Nie jechali po bruku, nie jeździli po krawężnikach, od trochę ślisko, resztki gałęzi i teraz proszę sobie wyobrazić co się dzieje gdy nagle spadnie deszcz a nam ucieknie przednie koło na kostce z zatoczki. Nigdy nie leżałem na ziemi w tym samym miejscu co się wywróciłem na rowerze. Prawo fizyki tak działa, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem polecimy w bok szorując kilka metrów w prawo lub w lewo. 50%, że wylądujemy na ulicy prosto pod kołami samochodu, tylko dlatego, że ścieżka ma się wkomponować w otoczenie i ładnie wyglądać.
Dziękuję, ale bezpieczniej jeździć po samej ulicy, gdyż nie zmieniając nawierzchni raczej nie stracimy panowania nad rowerem. Wracam w Chojnic 31 sierpnia, Panie burmistrzu proszę dać znać czy chce pan wziąć udział w testach ścieżek rowerowych w mieście, pytanie również do Wójta czy jest chętny przejechać się poza miastem.
05 Sierpnia 2014, godzina 00:09
Oceniono 11 razy 3
~mac7
macie, hejterzy od 7 boleści, to czego wam wasza władza nie pozwoli przeczytać http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Wypadek-na-sciezce-rowerowej/12588

macie wasze bezpieczne ścieżki, niezagrażające życiu!

nie wiem skąd wy się urwaliście, ale wykazujecie się głupotą i bezsensownością wypowiedzi.Dziś spotkałem na naszych drogach policjanta, który kazał mi z rowerem "spierdzielać na ścieżkę rowerową"

jak poprosiłem go o okazanie legitymacji służbowej to zwiał w podskokach, co i tak nie powstrzymało mnie od zgłoszenia na Komendę o nieznajomości przepisów i terminologii tego pana, wobec którego powinny zostać wyciągnięte konsekwencje.
04 Sierpnia 2014, godzina 17:10
Oceniono 14 razy 4
Pozdrawiam kolegę Macierewicza

aaa, czyli jednak hejter.
Żegnam, nie dokarmiam.
04 Sierpnia 2014, godzina 13:57
Oceniono 9 razy 1
~Rage
Ktoś tu ma problem. Głównie ze sobą
https://www.youtube.com/watch?v=sTGV-34IEAg&list=UUoKtncaC59MdB9VhdkgfSlw

czyli Uważasz, że można pozostawić te wszystkie buble poczynając od kamieni, poprzez za wysokie krawężniki, nielegalne oznakowanie, nielegalne przyciski na przejazdach, braki przejazdów rowerowych, lampach, drzewach, znakach na środku ddr i zniszczoną w wielu miejscach infrastrukturę, tylko dlatego, że to marginalne sprawy i stanowią mały procent całości?


Ścieżki mamy w okolicy świetne. Wystarczy popytać o opinię turystów, użytkowników, lub przejechać się samemu.
Skoro widzisz w nich tyle zagrożeń dla swojego życia i zdrowia, może warto zrezygnować z jazdy na rowerze? Warto by też się pochylić też nad tym czy nie jesteś po prostu "ofiarą losu". Takim ludziom nie można dogadzać, bo po prostu nie da rady

Pozdrawiam kolegę Macierewicza.

04 Sierpnia 2014, godzina 13:54
Oceniono 18 razy -2
bo oczywiście nie mówimy o wszystkich rowerzystach

Ty również nie mówisz o wszystkich rowerzystach, którym odpowiada ten dyskomfort. Im odpowiada, bo, najzwyczajniej w świecie omijają tą zatoczkę i wjeżdżają na przyległy chodnik (kosztem pasażerów czekających na autobus) i łamiąc w ten sposób PORD. Wystarczy się przejechać w te miejsca i obserwować zachowania rowerzystów.
Zresztą sam zainteresowany nagrał video, w którym udowadnia, że nie jeździ się aż tak tragicznie

wg mnie przeciwnie, ale jak sam mówisz można się przejechać i sprawdzić o co chodzi. Potem polecam się przejechać w deszczu, jak kamienie dodatkowo robią się śliskie. Czy jest taki miód i czy należy tak to zostawić.
który stanowi 0.0001% całej ścieżki.

czyli Uważasz, że można pozostawić te wszystkie buble poczynając od kamieni, poprzez za wysokie krawężniki, nielegalne oznakowanie, nielegalne przyciski na przejazdach, braki przejazdów rowerowych, lampach, drzewach, znakach na środku ddr i zniszczoną w wielu miejscach infrastrukturę, tylko dlatego, że to marginalne sprawy i stanowią mały procent całości?
Nie, no to gratuluję myślenia rowerzysto Rage.
A Hejterskie wstawki o "tupaniu nóżkami" , biciu w łeb otwartą ręką" może zostaw dla kogoś innego, bo będzie szkoda czasu na konstruktywna dyskusję z taką osobą.
W.Czapiewski
04 Sierpnia 2014, godzina 13:28
Oceniono 10 razy 0
~Rage
Zresztą sam zainteresowany nagrał video, w którym udowadnia, że nie jeździ się aż tak tragicznie. Polecam przekonać się na własnej skórze
https://www.youtube.com/watch?v=1hhDJ8JBwQQ&feature=youtu.be
04 Sierpnia 2014, godzina 13:03
Oceniono 13 razy 1
~Rage
Dość często jeżdżę rowerem po ów zatoczkach i podzielam zdanie niektórych komentujących.
W dupach Wam się po przewracało, najzwyczajniej
Do sprawy należy podejść egalitarnie. Większości ludzi stan zatoczki odpowiada (estetycznie, czy w jakikolwiek inny sposób).
Nie widzę powodu, aby dokonywać zmian na potrzebę małej grupki (bo oczywiście nie mówimy o wszystkich rowerzystach) ludzi, którzy w życiu zbyt rzadko słyszeli "nie" i tupią nóżkami bo komfort jazdy ścieżką im delikatnie spadł, na odcinku, który stanowi 0.0001% całej ścieżki.
Takie zachowania leczy się uderzeniem w łeb otwartą ręką. Niestety już nie w Waszym wieku.
Pozdrawiam
Rowerzysta
04 Sierpnia 2014, godzina 13:00
Oceniono 24 razy -4
Wniosek złożony dzisiaj tj. 04-08-2014 - zegar tyka.
ps. powtórzę nagrany przeze mnie film (dla niedowiarków) jak się po tym jedzie: http://www.youtube.com/watch?v=1hhDJ8JBwQQ&feature=youtu.be
04 Sierpnia 2014, godzina 12:42
Oceniono 11 razy -1
~Cykloesteta
Jeżdżę rowerem od lat wielu i mimo pewnej niedogodności, którą bruk w zatoczkach powoduje, zdecydowanie uważam, iż powinien on tam pozostać ze względów estetycznych - nadaje szyku i spina dalsze rejony optycznie z centrum. Większym problemem są wysokie krawężniki.
04 Sierpnia 2014, godzina 12:27
Oceniono 24 razy 14

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 394.00 406.00 DKKDKK 59.60 61.10
EUREUR 446.00 458.00 RUBRUB 5.10 5.80
CHFCHF 428.00 443.00 NOKNOK 44.30 45.80
GBPGBP 535.00 550.00 SEKSEK 42.60 44.10
Aktualizacja: 2022-01-19 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 402.50 DKKDKK 60.20 61.00
EUREUR 450.50 455.50 RUBRUB 5.10 5.80
CHFCHF 432.00 439.00 NOKNOK 432.00 439.00
GBPGBP 539.00 546.00 SEKSEK 43.20 44.00
Aktualizacja: 2022-01-19 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy odczuwasz skutki smogu w Chojnicach?

Ceny paliw2022-01-19

E95 E98 ON LPG
BP 5.82 zł 6.18 zł 5.87 zł 3.18 zł
Circle K 5.77 zł - 5.82 zł 3.13 zł
Lotos Optima 5.8 zł - 5.84 zł 3.15 zł
MZK 5.72 zł 5.82 zł 5.77 zł 3.13 zł
Orlen 5.8 zł 6.04 zł 5.84 zł 3.18 zł
PKS 5.77 zł - 5.82 zł 3.13 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij