Niedziela, 29 Listopada 2020 | Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. arch.

Pozew przeciwko dyrekcji. Aktualizacja

Małgorzata Henszke i Marzenna Osowicka są stronami w procesie karnym. Teraz spotkają się także w sądzie pracy.

Małgorzata Henszke i Marzenna Osowicka są stronami w procesie karnym. Teraz spotkają się także w sądzie pracy.

Z pozwem do sądu pracy przeciwko dyrekcji Gimnazjum nr 1 o zadośćuczynienie z tytułu mobbingu w ubiegłym tygodniu wystąpiła nauczycielka Marzenna Osowicka.

O swoich krokach powódka powiadomiła media, bo w jej opinii w szkole od trzech lat trwa sytuacja patowa. Nadal toczy się proces karny wytoczony Marzennie Osowickiej i Alicji Kreft przez dyrektor Małgorzatę Henszkę o pomówienie o mobbing. Jednym z argumentów podnoszonych przez nauczycielkę jest bierność organu prowadzącego wobec konfliktu między pracownikiem a pracodawcą. - Inercja organu prowadzącego, brak reakcji burmistrza i Rady Miejskiej (organ władny rozstrzygać skargi nauczycieli na dyrektora) na sytuację konfliktową pomiędzy pracownikiem i pracodawcą w podległej szkole, jak również brak procedur antymobbingowych postulowanych przez samych nauczycieli, rodziców oraz organizacje pozarządowe, to zaniechania, które uniemożliwiły normalizację sytuacji – podkreśla Marzenna Osowicka.

Reklama | Czytaj dalej »

Pismo M. Osowickiej

Jak do zarzutów o braku reakcji odnosi się organ prowadzący, czyli burmistrz? Przewodniczący komisji konkursowej wiceburmistrz Jan Zieliński o sprawie wie, ale nie chce jej na razie komentować. - Do tej kwestii odniosę się w czwartek. Dziś nie chciałbym komentować, bo jutro jest konkurs – odpowiada. W ratuszu w środę odbędzie się konkurs na stanowisko dyrektora w Gimnazjum nr 1. Startują w nim zwaśnione Małgorzata Henszke i była wicedyrektorka Alicja Kreft. Trzecią osobą jest człuchowianin Wojciech Podgórski.

Przypomnijmy, że do sądu pracy już wcześniej zdecydowała się pójść wspomniana wyżej Alicja Kreft.

Aktualizacja, 11.09, komentarz wiceburmistrza Jana Zielińskiego

- Burmistrz powołuje dyrektora placówki. Dyrektor jest suwerenem. On zatrudnia, on odpowiada. O relacjach w szkole traktuje statut bądź regulamin, gdzie wszystkie elementy są uwzględnione. To pozostaje w gestii suwerena. Natomiast w dalszej kolejności, jeżeli jest problem  personalny, to pracownik ma różne kierunki dochodzenia swoich praw, jeżeli uważa, że ktoś ich nie przestrzega. Może iść do sądu. Z komunizmem skończyliśmy. Burmistrz nie jest sekretarzem partii. Na tym polega demokracja. Jeżeli pracownik skarży się do urzędu, to burmistrz zwraca się do dyrektora i sygnalizuje ten problem i prosi go o rozwiązanie.
- A jeśli pracownik poskarżył się na mobbing do urzędu na piśmie i nie dostał odpowiedzi? - dopytuje reporterka.
- To jest taka sugestia jak z czasów minionych. Do sekretarza partii przychodził problem i on decydował o tym co ma być. Dyrektor jest suwerenem. Regulamin wskazuje drogę pracownikowi dochodzenia swoich praw, jeśli uważa, że zostały one pogwałcone. Jeśli konflikt poprzez np. związki zawodowe nie został rozwiązany, to wówczas pracownik sprawę kieruje do sądu i sąd jest instytucją, która powinna tę kwestię rozsądzić, ocenić i wydać wyrok.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

551 komentarzy

~gość
a przyjrzyjmy się innym instytucjom publicznym /także podległym/, całe klany tam pracują /matka,córka,ojciec,syn i różne inne pociotki..../
03 Listopada 2014, godzina 21:06
Oceniono 27 razy 21
~Obserwator
Przekroczeniem uprawnień jak podaje TTV jest zatrudnianie najbliższej rodziny, czyli męża czy matki. A co jest w Chojnicach w szkołach, czy nie tak samo?
03 Listopada 2014, godzina 21:04
Oceniono 29 razy 21
~TTV
Kilka faktów z drugiego reportażu pasowałoby do historii z SP3
03 Listopada 2014, godzina 20:54
Oceniono 35 razy 21
~szkoda, że
redaktorzy ttv pomylili miasta!!!
03 Listopada 2014, godzina 20:53
Oceniono 35 razy 21
~gość
ale kuriozum w TTV mówią o mobbingu...
03 Listopada 2014, godzina 20:51
Oceniono 33 razy 21
~gość
Nieśmiały jesteś wspaniały,dzięki. Z prawdziwą przyjemnością czytam twoje wypowiedzi. Obnażasz małość władzy. Takich ludzi nam potrzeba, patrzących władzy na ręce. Jeszcze raz dzięki.
03 Listopada 2014, godzina 20:46
Oceniono 32 razy 20
~do poniżej
Macie rację oglądam TTV i rzeczywiście widzę, że jest Pinokio, a nawet dwóch.
03 Listopada 2014, godzina 20:43
Oceniono 25 razy 15
~do poniżej
e tam! a kto to ogląda? 5% mieszkańców, czy mniej?
03 Listopada 2014, godzina 20:39
Oceniono 19 razy 11
~nieśmiały parafianin

Jeżeli chcesz pisać komentarze anonimowo, tak by chojnicka prokuratura nie była w stanie ciebie zidentyfikować, to przeczytaj moje instrukcje poniżej.

Jak praktycznie wykazały zdarzenia z ostatnich 3 lat z powodu wszechobecnej korupcji w chojnickim ratuszu, radzie miejskiej, w ZNP, i innych instytucjach, a także z powodu donosicielstwa i kłamstw wśród niektórych chojnickich nauczycieli oficjalne zgłoszenie zaistnienia mobbingu jest wykorzystywane przez skorumpowanego burmistrza, przez mobberów, i innych skorumpowanych pracowników wydziału oświaty i ratusza by zaszczuć i pozbawić pracy każdą osobę skarżącą się na patologie mobbingu, donosicielstwo, i defraudacje społecznych finansów w chojnickich szkołach.

Z definicji, mobbing dotyczy wybranych jednostek - osób, które są ofiarami przemocy mobbingu. Mobbing jest długotrwały, i ofiara jest powoli zaszczuwana, poniżana, degradowana, i torturowana psychicznie. Celem mobberów jest psychiczne dręczenie i znęcanie się nad ofiarami mobbingu, tak by doprowadzić ofiarę do utraty pracy w wyniku zwolnienia przez pracodawce, lub z powodu rezygnacji z pracy przez samą ofiarę przemocy mobbingu.

Jedną z zalecanych we wszystkich publikacjach na temat mobbingu form obrony przed mobberem jest to by o każdym przypadku zaistnienia patologi mobbingu informować przełożonych, szefów związków zawodowych, i współpracowników. Jakkolwiek w Chojnicach z powodu zatrutego od lat korupcją środowiska nauczycielskiego, i z powodu faktu, że burmistrz i jego czołowi pomocnicy, tak jak i większość zdegenerowanej rady miejskiej to wzajemnie popierająca się skorumpowana klika, tak wiec oficjalne zgłoszenie mobbingu do ratusza jedynie pogłębi prześladowania i intensywność mobbingu jaki doświadczy ofiara. Oczywistym przykładem wieloletniego zaszczucia osób skarżących się na przemoc mobbingu w chojnickiej szkole są bohaterki z Gimnazjum nr 1 - panie Alicja Kreft i pani Marzenna Osowicka. Obie te bohaterskie kobiety zasługują na podziw i poparcie społeczne w ich walce o godność nauczycieli w naszym mieście i o przywrócenie praworządności w chojnickich szkołach.

W sytuacji gdy mobbing jest tolerowany a mobberzy są aktywnie chronieni przez skorumpowanego burmistrza i jego zdegenerowanych pachołków, prześladowanemu mobbingiem pracownikowi zostaje jedynie możliwość by opisać patologie i zjawisko mobbingu w lokalnych portalach internetowych. Jakkolwiek, jak wykazały chojnickie doświadczenia z ostatnich lat, skorumpowany burmistrz i jego zdegenerowane pachołki rutynowo identyfikują adres IP komputera każdej osoby niepochlebnie piszącej o swoich przełożonych dopuszczających się mobbingu. Adres IP komputera tak jak numer telefonu wystarczy by zidentyfikować osobę, która śmiała opisać mobbera na portalu.

Adres IP twojego domowego komputera (lub w pracy) możesz odnaleźć gdy klikniesz na ten link:
http://ipaddress.com/.

Ten adres IP jest twoim identyfikatorem, który skorumpowany burmistrz, lub jakiś z jego zdegenerowanych pachołków jest w stanie użyć by odnaleźć autora niepochlebnych komentarzy w internecie. By zatrzymać jakąkolwiek krytykę, skorumpowany burmistrz i jego siepacze rutynowo używają oskarżenia o pomówienie by zastraszyć i ukarać krytyków. Oczywiście, oskarżenie o pomówienie jest w Polsce tak generalnym pojęciem i uniwersalnym prawem dla pieniaczy, że można go użyć przeciwko wszelkim oponentom w każdej sytuacji. Dodatkowo, skorumpowani chojniccy sędziowie będą mogli ciągnąć każdą sprawę karną o pomówienie w nieskończoność - i jak pokazują fakty z ostatnich lat - burmistrz skutecznie skorumpował chojnickich sędziów wiec trudno spodziewać się po nich sprawiedliwych werdyktów.

By uniknąć frywolnego oskarżenia o pomówienie, które będzie formą zemsty za ujawnienie mobbingu i za oficjalne poskarżenie się, wystarczy chronić się korzystając z anonimowego serwera proxy, z najwyższym 16 poziomem anonimowości. Gdy korzysta się z anonimowego serwera proxy to adres IP chojnickiego komputera jest zastąpiony adresem IP i adresem MAC (Media Access Card address) anonimowego serwera proxy. W praktyce, adres IP anonimowego serwera jest nieużyteczny dla prokuratury by zidentyfikować chojniczanina piszącego komentarze na chojnickich portalach internetowych.


Jak wiec korzystać z anonimowych serwerów proxy?
Moje instrukcje dotyczą przeglądarki internetowej Firefox i Chrome. Microsoft Internet Explorer też będzie działać lecz z mojego doświadczenia jest znacznie wolniejszy niż Firefox i Chrome.


Oto w skrócie najważniejsze i podstawowe informacje jak korzystać z anonimowych serwerów proxy by publikować komentarze anonimowo na chojnickich portalach:

1. Sprawdź swój prawdziwy chojnicki adres IP - kliknij na link:
http://ipaddress.com/.

2. Wymaż historie internetową i cookies - kliknij jednocześnie na 3 klawisze CTRL+SHIFT+DELETE - i zaznacz do wymazania wszystkie detale i wybierz zakres czasu - wyselekcjonuj "wszystko". Kliknij na "tak" by wymazać wszelka historie internetową i cookies na twoim komputerze.

3. Poniżej podaje linki do 9 anonimowych serwerów proxy w Chicago w Stanach Zjednoczonych.

Ważne: jeżeli w jakimkolwiek momencie na stronie, którą masz otwartą zniknie zielony baner z napisem "Hide My Ass!" i z niezakodowanym adres portalu to znaczy, że nie jesteś już połączony z anonimowym serwerem proxy, i w takim przypadku twój prawdziwy chojnicki adres IP jest widoczny dla portalu i prokuratury. Nigdy nie zmieniaj zakodowanego głównego adresu internetowego. Jesteś anonimowy i w pełni bezpieczny tylko i wyłącznie, jeżeli tuż poniżej zakodowanego adresu internetowego masz drugi baner o zielonym kolorze z napisem "Hide My Ass!" (ukryj moją dupę!) po lewej stronie.

Gdy jesteś anonimowo połączony z portalem chojnice24.pl możesz kliknąć na linki by utworzyć nowe anonimowe połączenia. Możesz wybierać i klikać na nowe linki lub cofać się do poprzednich stron. Pilnuj jednak aby cały czas na górze mieć zielony baner z napisem "Hide My Ass!" z prawdziwym niezakodowanym adresem strony na portalu chojnice24.pl, którą widzisz na monitorze. Jeżeli na którejś z otworzonych stron nie widzisz zielonego banera z napisem "Hide My Ass!" to znaczy, że nie masz anonimowego połączenia na tej stronie. Zamknij tą stronę i połącz się z anonimowym serwerem proxy od nowa. Na stronach, na których widzisz zielony baner z napisem "Hide My Ass!" możesz bezpiecznie i anonimowo pisać i publikować swoje komentarze - twoje połączenie z portalem chojnice24.pl będzie zapisane jako pochodzące z komputera znajdującego się fizycznie w Chicago a nie w Chojnicach!

Anonimowy serwer proxy nr 1:
adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-1/encoded/Oi8vaXBhZGRyZXNzLmNvbS8%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-1/encoded/Oi8vY2hvam5pY2UyNC5wbA%3D%3D

Anonimowy serwer proxy nr 2:
adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-2/encoded/Oi8vaXBhZGRyZXNzLmNvbS8%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-2/encoded/Oi8vY2hvam5pY2UyNC5wbA%3D%3D

Anonimowy serwer proxy nr 3:
adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-3/encoded/Oi8vaXBhZGRyZXNzLmNvbS8%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-3/encoded/Oi8vY2hvam5pY2UyNC5wbA%3D%3D

Anonimowy serwer proxy nr 4:
adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-4/encoded/Oi8vaXBhZGRyZXNzLmNvbS8%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-4/encoded/Oi8vY2hvam5pY2UyNC5wbA%3D%3D

Anonimowy serwer proxy nr 5:
adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-5/encoded/Oi8vaXBhZGRyZXNzLmNvbS8%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-5/encoded/Oi8vY2hvam5pY2UyNC5wbA%3D%3D

Anonimowy serwer proxy nr 6:
adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-6/encoded/Oi8vaXBhZGRyZXNzLmNvbS8%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-6/encoded/Oi8vY2hvam5pY2UyNC5wbA%3D%3D

Anonimowy serwer proxy nr 7:
adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-7/encoded/Oi8vaXBhZGRyZXNzLmNvbS8%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-7/encoded/Oi8vY2hvam5pY2UyNC5wbA%3D%3D

Anonimowy serwer proxy nr 8:
adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-8/encoded/Oi8vaXBhZGRyZXNzLmNvbS8%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-8/encoded/Oi8vY2hvam5pY2UyNC5wbA%3D%3D

Anonimowy serwer proxy nr 9:
adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-9/encoded/Oi8vaXBhZGRyZXNzLmNvbS8%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-9/encoded/Oi8vY2hvam5pY2UyNC5wbA%3D%3D

4. Na koniec, po anonimowej publikacji swoich komentarzy wymaż ponownie swoją historie internetową i cookies - kliknij jednocześnie na 3 klawisze CTRL+SHIFT+DELETE i zaznacz do wymazania wszystkie detale i wybierz zakres czasu - wyselekcjonuj "wszystko". Kliknij na "tak" by wymazać wszelka historie internetowa i cookies w twojego komputera jakie zostały zmagazynowany na twoim komputerze w czasie połączenia z anonimowym serwerem proxy.


Jeżeli anonimowe serwery proxy zostaną zablokowane lub przestaną działać to podam nowe linki do nowych serwerów proxy. Tak samo gdy odnajdę jakiś błąd lub niedokładność w moich instrukcjach to uaktualnię informacje i instrukcje w następnym moim komentarzu.

Jeżeli będziecie przestrzegać instrukcji jakie podałem powyżej, to możecie być w pełni anonimowi i bezpieczni - poza zasięgiem chojnickiej prokuratury, i w pełni anonimowi w czasie publikowania waszych komentarzy na chojnickich portalach.


Nieskrepowana strachem wolność słowa poprawi naszą sytuacje społeczną i da nam świadomość rzeczywistej i realnej sytuacji w naszym mieście.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
03 Listopada 2014, godzina 20:38
Oceniono 32 razy 16
~z ttv
pinokio z zielińskim..stara kielichowa znajomość.. lans przed kamerami, niezły teatrzyk
03 Listopada 2014, godzina 20:33
Oceniono 29 razy 21
~Witam
nie jestem pracownikom SP-3, ale apelowałam do Państwa o rozsądek w komentarzach lub o pisanie w taki sposób, aby nikt Waszego IP nie odtajnił. Doskonale wiem co się dzieje w naszym mieście z osobami, które zaczynają głośno mówić o patologiach, mobbingu i innych niesprawiedliwościach. Sama przeżyłam mobbing w pracy i dlatego trzymam za Was kciuki. SERDECZNIE POZDRAWIAM I BROŃCIE SWOJEJ GODNOŚCI.
03 Listopada 2014, godzina 20:21
Oceniono 31 razy 17
~do: ~Drżyjcie internauci :D
Dobre, dobre!!!!!! Wstydu nie ma! Musiałby natrafić na męża w stylu Pudzianowskiego, aby mu wpi...ed...ol dal i pogonił jak psa, żeby do tego swojego sarego auta nie zdążył wskoczyć. Śmiech na sali!!!
03 Listopada 2014, godzina 20:16
Oceniono 25 razy 15
~podsumujmy
Z tego co czytam na forach to mamy przejawy mobbingu w gimnazjum i trójce, urzędzie pracy i powiecie - czy coś pominięto? A może za chwilę dołączy inny podmiot? Czemu nie? Przecież wolno.

Co ja piszę! Wy się nie znacie! Mobbingu nie ma. Taka zapadła decyzja. Wiemy kogo. A wam się tylko wydaje. Mylicie wydawanie poleceń z poniżaniem. A te łzy i rozpacz...Może to z innego powodu? Ze złości, bo nie chce się Wam pracować? ... Przepraszam za ironię, ale ręce na to wszystko po prostu opadają...

A teraz na serio. Do czego jeszcze dojdziemy w takim podejściu do sprawy przemocy psychicznej w pracy? Ile jeszcze musi się wylać łez, ile musi być jeszcze rozpaczy i bólu aż ktoś to szaleństwo zatrzyma? Czy jest w tym mieście ktoś taki? A może sami wybierzmy i poszukamy? I tu jest światełko. Mamy wybór. 16 listopada - pomóżmy sobie i innym.
03 Listopada 2014, godzina 20:14
Oceniono 27 razy 15
~wow2
rada zwołana nagle, do tego nagłe szkolenie BHP
03 Listopada 2014, godzina 20:14
Oceniono 37 razy 21
~TV
SZYBKO NA TTV - PINOKIO LANSUJE SIĘ NA CHOJNICKIM RYNKU - jest w TV!!!!
03 Listopada 2014, godzina 20:13
Oceniono 29 razy 15

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 370.00 382.00 DKKDKK 59.30 60.80
EUREUR 442.00 454.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 407.00 422.00 NOKNOK 41.40 42.90
GBPGBP 491.00 506.00 SEKSEK 43.20 44.70
Aktualizacja: 2020-11-29 16:22
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 380.00 DKKDKK 59.70 60.50
EUREUR 446.00 450.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 411.00 418.00 NOKNOK 41.80 42.60
GBPGBP 495.00 502.00 SEKSEK 43.60 44.40
Aktualizacja: 2020-11-29 16:22
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś zadowolony z nauczania zdalnego?
Ceny paliw2020-11-27

E95 E98 ON LPG
BP 4.74 zł 5.09 zł 4.54 zł 2.34 zł
Circle K 4.69 zł - 4.49 zł 2.29 zł
Lotos Optima 4.71 zł - 4.51 zł 2.29 zł
MZK 4.69 zł 4.74 zł 4.49 zł 2.28 zł
Orlen 4.74 zł 5.03 zł 4.54 zł 2.34 zł
PKS 4.54 zł - 4.34 zł 2.23 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij