Piątek, 04 Grudnia 2020 | Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. arch.

Pozew przeciwko dyrekcji. Aktualizacja

Małgorzata Henszke i Marzenna Osowicka są stronami w procesie karnym. Teraz spotkają się także w sądzie pracy.

Małgorzata Henszke i Marzenna Osowicka są stronami w procesie karnym. Teraz spotkają się także w sądzie pracy.

Z pozwem do sądu pracy przeciwko dyrekcji Gimnazjum nr 1 o zadośćuczynienie z tytułu mobbingu w ubiegłym tygodniu wystąpiła nauczycielka Marzenna Osowicka.

O swoich krokach powódka powiadomiła media, bo w jej opinii w szkole od trzech lat trwa sytuacja patowa. Nadal toczy się proces karny wytoczony Marzennie Osowickiej i Alicji Kreft przez dyrektor Małgorzatę Henszkę o pomówienie o mobbing. Jednym z argumentów podnoszonych przez nauczycielkę jest bierność organu prowadzącego wobec konfliktu między pracownikiem a pracodawcą. - Inercja organu prowadzącego, brak reakcji burmistrza i Rady Miejskiej (organ władny rozstrzygać skargi nauczycieli na dyrektora) na sytuację konfliktową pomiędzy pracownikiem i pracodawcą w podległej szkole, jak również brak procedur antymobbingowych postulowanych przez samych nauczycieli, rodziców oraz organizacje pozarządowe, to zaniechania, które uniemożliwiły normalizację sytuacji – podkreśla Marzenna Osowicka.

Reklama | Czytaj dalej »

Pismo M. Osowickiej

Jak do zarzutów o braku reakcji odnosi się organ prowadzący, czyli burmistrz? Przewodniczący komisji konkursowej wiceburmistrz Jan Zieliński o sprawie wie, ale nie chce jej na razie komentować. - Do tej kwestii odniosę się w czwartek. Dziś nie chciałbym komentować, bo jutro jest konkurs – odpowiada. W ratuszu w środę odbędzie się konkurs na stanowisko dyrektora w Gimnazjum nr 1. Startują w nim zwaśnione Małgorzata Henszke i była wicedyrektorka Alicja Kreft. Trzecią osobą jest człuchowianin Wojciech Podgórski.

Przypomnijmy, że do sądu pracy już wcześniej zdecydowała się pójść wspomniana wyżej Alicja Kreft.

Aktualizacja, 11.09, komentarz wiceburmistrza Jana Zielińskiego

- Burmistrz powołuje dyrektora placówki. Dyrektor jest suwerenem. On zatrudnia, on odpowiada. O relacjach w szkole traktuje statut bądź regulamin, gdzie wszystkie elementy są uwzględnione. To pozostaje w gestii suwerena. Natomiast w dalszej kolejności, jeżeli jest problem  personalny, to pracownik ma różne kierunki dochodzenia swoich praw, jeżeli uważa, że ktoś ich nie przestrzega. Może iść do sądu. Z komunizmem skończyliśmy. Burmistrz nie jest sekretarzem partii. Na tym polega demokracja. Jeżeli pracownik skarży się do urzędu, to burmistrz zwraca się do dyrektora i sygnalizuje ten problem i prosi go o rozwiązanie.
- A jeśli pracownik poskarżył się na mobbing do urzędu na piśmie i nie dostał odpowiedzi? - dopytuje reporterka.
- To jest taka sugestia jak z czasów minionych. Do sekretarza partii przychodził problem i on decydował o tym co ma być. Dyrektor jest suwerenem. Regulamin wskazuje drogę pracownikowi dochodzenia swoich praw, jeśli uważa, że zostały one pogwałcone. Jeśli konflikt poprzez np. związki zawodowe nie został rozwiązany, to wówczas pracownik sprawę kieruje do sądu i sąd jest instytucją, która powinna tę kwestię rozsądzić, ocenić i wydać wyrok.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

551 komentarzy

~uwaga
litości.. co to za tłumaczenie? takie sprawy omawia się w gabinecie z dyrektorem szkoły , a nie publicznie w obecności osób postronnych!!! co to znaczy ,,rodzicielska troska''? kadra w każdej szkole jest dobrze wykwalifikowana i zorganizować zastępstwo na rok albo dłużej to nie problem.. chodzi o dobro pracownika, które zostało naruszone poprzez upublicznienie informacji odnośnie stanu zdrowia!
02 Listopada 2014, godzina 15:55
Oceniono 43 razy 23
~Tak, to prawda!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Listopada 2014, godzina 15:54
Oceniono 108 razy -18
~matka do Pani Myszki
No to cieszę się Pani Zosiu, ponieważ ja, jako matka, patrzę na inne kobiety przez ten sam pryzmat - matki. Doznałam szoku, jak o tym usłyszałam, ponieważ zawsze miałam Panią za kobietę o gołębim sercu nie tylko względem dzieci, czy rodziców, ale i swoich pracownic, zwłaszcza tych w stanie błogosławionym. Uzyskałam odpowiedź na moje pytanie i dziękuję za klaryfikację. Życzę miłej niedzieli i do zobaczenia w szkole.
02 Listopada 2014, godzina 15:46
Oceniono 53 razy 27
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Listopada 2014, godzina 15:41
Oceniono 67 razy -13
~Do matki - Zofia Myszka
Nie proszę Pani to nie jest prawda. Oczywiście zebranie się odbyło, bo trzeba było poinformować zatroskanych rodziców o przyszłości ich dzieci. Jest mi bardzo przykro, że Pani wogóle o to pyta. Na tym zebraniu było kilkadziesiąt potencjalnych światków, że na tym zebraniu bardzo dbałam o interes Wychowawczyni - łacznie z nią samą. Pozdrawiam. A tak na marginesie jest mi zwyczajnie przykro!
02 Listopada 2014, godzina 15:24
Oceniono 132 razy 44
~wow
każdy odpowiada za to, co pisze więc się nie podniecaj niezdrowo.. golnij sobie smirnoff'a i kombinuj dalej
02 Listopada 2014, godzina 14:35
Oceniono 33 razy 17
~Prostownik
Zdecydowanie wolę jack'a daniels'a, .
02 Listopada 2014, godzina 13:42
Oceniono 73 razy 1
~gość
prostownik popij melisę, miłego dnia
02 Listopada 2014, godzina 13:32
Oceniono 43 razy 15
~Prostownik
Te posty to żenada. Ktoś powinien zaskarżyć ten portal o naruszenie dóbr osobistych i gdyby właściciel portalu zapłacił tak ze 100 czy 200 tys odszkodowania to wtedy obudziłby się administrator portalu. Kto pozwala sobie na publikowanie nazwisk? Gdzie tutaj jest merytoryczna dyskusja? Fakty? Konkretne dane? Wiarygodne statystyki itp. itd.? Hejterstwo. Jak można tak kogoś obrażać publicznie? Czy merytoryczna dyskusja to taka czy ktoś jest chudy czy gruby? Ma włosy czy jest łysy? Jest wysoki czy niski? Młody czy jest stary dziad czy stara baba? Kto pozwala na przeznaczenie tego portalu na takie ubliżanie i to wskazanym, konkretnym osobom? Gdzie jest jakiś nadzór tego portalu? Ich etyka i dziennikarska rzetelność,ktora z pewnością mają w swojej misji założycielskiej ? Wylewający się jad zazdrosnych, wszelkich mniejszych lub większych nieudaczników życiowych, ludzi zazdrosnych,zawistnych gotowych zrobić wszystko aby podstawić komuś nogę samemu pewnie nie robiąc NIC oprócz wiecznego narzekania. Co ma zrobić osoba gruba czy faktycznie niska czy łysa,że taka jest??? Konstytucja daje wszystkim takie same prawo do zycia , działania a tutaj wskazuje się to jako wady i wyszydza??? Gdzie jest ADMINISTRATOR tej strony albo prawnik czy prokurator ,który na bazie tych wpisów skieruje sprawę do sądu o naruszenie czyjejś godności. Dlaczego osoby,które wypowiadają się tutaj nie podnosiły tematów na spotkania ch z Rady pedagogicznej czy spotkaniach z Rodzicami tylko tutaj dzisiaj ukrywając się za anonimowością internetu podjudzają do nienawiści?
Czy są tu jakieś konstruktywne uwagi czy wnioski oprócz "źle" ,"zła","zły" ,"do niczego"itp itd ?
Fajna ta nasza spolecznośc .Nawet w takie Święta jak wczoraj czy dzisiaj : nienawiść ,nienawiść ,nienawiść. Tylko pogratulować sobie,że w takiej społeczności żyjemy. Nigdy nie byłem oczarowany prezydentem Kwaśniewskim ,ale to on wypowiedział bardzo mądre zdanie, które warto na koniec zacytować : Polska to taki kraj w którym mamy więcej szacunku do zmarłych niż do żywych" . To niestety jest 100% prawdy. Ktoś musi np. popełnić samobójstwo pod wpływem takiej niesprawiedliwej ,pewnie, hejterskiej nagonki abyśmy wszyscy stwierdzili ,że to nie był właściwy sposób na dyskusję . Co tam jednak, jak dotyczy to innych a nie mnie to niech się dzieje, prawda? Jak by tak mnie,moje nazwisko podali na forum, upsssss...to bym ten portal i jego właścicieli podaał do sądu a tak ? Cokolwiek ale by się coś działo. Żałosne.Za chwilę te same osoby kłamiące, podjudzające tutaj w skupieniu modlitwie i ciszy pójdą na cmentarz i wykażą się tak wspaniałą wrażliwością zapalając znicze nad zmarłymi .......bo zywi to ich wrogowie .Nie ważne dlaczego, nie ważne za co ,ale każdy Polak musi mieć wroga i wrogów jak nie prawdziwego to trzeba go wymyśleć jak tutaj np. za to ,że ktoś jest wrogiem bo jest "brzydki","gruby","stary" Wystarczające powody. Hitlerowi nie podobały się inne niż nordycka rasy. To było więcej toleracji niż tutaj na tym forum bo nie było tam wyróżniki np. nordyckiej rasy ,młody/a i piękny/a. Administratorze portalu czyżbyś przyczynial się do szerzenia nienawiści z racji ...wyglądu,wieku???? Hmmmm....ciekawy temat dla prawnika. Te 100 tys odszkodowania wydaje się całkiem prawdopodobne aby wiedzieć co można nazwać wolnością słowa a co zdecydowanie poza tą wolnośc wykracza. Jak nie 100 tys to może np. 200 tys albo po 100 tys na każdą ze wskazanych: obrażanych a identyfikowalnych tu osób ? Swoją drogą i tak żałosną jesteśmy społecznością skoro takie hejterstwo tolerujemy.
02 Listopada 2014, godzina 13:26
Oceniono 107 razy 11
~do gościa z 01 Listopada 2014, godzina 21:56
Każda państwowa placówka oświatowa jest transparentna i takowa musi być. O całej sytuacji wiedzą i nauczyciele, i rodzice no i dzieci, bo oczy, uszy i rozum swój mają. Pani Grażynko, udawanie, że Pani nie widzi co się dzieje i chowanie głowy w piasek, to przyzwolenie na patologię, a Pani taka nie jest. Odwagi, nie jest Pani sama.
02 Listopada 2014, godzina 11:59
Oceniono 38 razy 32
~matka
Czy to prawda, że Pani Zosia Myszka, kiedy dowiedziała sie, że jedna wychowawczyni z klas 1-3 zaszła w ciążę i musiała iśc na rok wychowawczgo, zarzucała jej takie zachowanie i kazała zwołać rodziców, aby ta nauczycielka przeprosiła za tę ciążę i roczną przerwę w prowadzeniu klasy????? TYLO PYTAM - CZY TO PRAWDA???
02 Listopada 2014, godzina 11:47
Oceniono 45 razy 15
~do obserwatora - śmieszny jesteś
Nie strasz kontrolą, bo znajdą więcej nią się spodziewasz, dzienników lekcyjnych i tych z KN przecież nie dasz rady sfalszować, a skrzywdzonych ludzi jest coraz więcej, którzy są gotowi mówić i pokazywać to, co uzbierali przez lata pracy. takich Anek jest pełno, sprawdź łazienki, gdzie szlochają. Co do utraconego dziecka - jak śmiesz????!!!! Interesowałeś się, czy obroniłeś ją przez wrzaskami i wyzwiskami? Sprzątaczki też swoje widą, co po godzinach w zakamarkach się dzieje, nie wpadłeś geniuszu na to?
01 Listopada 2014, godzina 23:14
Oceniono 44 razy 32
~gość
Anka uważaj bo zaczną na ciebie polować, kto zacz. Kto śmiał wyjawić na forum publicznym sprawy szkoły. Trzymaj się.
01 Listopada 2014, godzina 21:56
Oceniono 40 razy 24
~gość
Zgadzam się z wypowiedzią z godz.14.15, tylko radykalna zmiana może uzdrowić sytuację. Dlatego stawiam na Brunkę.
01 Listopada 2014, godzina 14:36
Oceniono 56 razy 40
~odp.
tylko zmiana na stanowisku burmistrza może doprowadzić do odsunięcia moralnej patologii od koryta i rozliczenie jej za wieloletni mobbing.. przecież finster od dawna daje przyzwolenie na prywatę w szkołach.. na niektórych ma ,,haki" (wie od swoich tajnych donosicieli o sprawach łóżkowych, o uzależnieniach i długach)...więc osaczeni od strony ratusza cóż mają robić? dla zachowania stanowiska i namiastki władzy liżą mu tyłek preparując sprawozdania, psując opinię niewygodnym pracownikom, przyznając ,,koleżankom-szklankom" nagrody, wysokie dodatki motywacyjne, fundując darmowe kursy czy studia podyplomowe..
01 Listopada 2014, godzina 14:15
Oceniono 58 razy 42

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 377.00 DKKDKK 59.10 60.60
EUREUR 443.00 453.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 406.00 421.00 NOKNOK 41.00 42.50
GBPGBP 490.00 501.00 SEKSEK 42.60 44.10
Aktualizacja: 2020-12-04 14:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.00 373.00 DKKDKK 59.60 60.30
EUREUR 445.00 449.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 411.00 417.00 NOKNOK 41.40 42.10
GBPGBP 492.00 498.00 SEKSEK 43.10 43.80
Aktualizacja: 2020-12-04 14:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś zadowolony ze stanu miejskiej zieleni?
Ceny paliw2020-12-04

E95 E98 ON LPG
BP 4.74 zł 5.09 zł 4.54 zł 2.34 zł
Circle K 4.69 zł - 4.49 zł 2.29 zł
Lotos Optima 4.71 zł - 4.51 zł 2.31 zł
MZK 4.69 zł 4.74 zł 4.49 zł 2.28 zł
Orlen 4.74 zł 5.03 zł 4.54 zł 2.34 zł
PKS 4.69 zł - 4.55 zł 2.29 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij