Niedziela, 29 Listopada 2020 | Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. arch.

Pozew przeciwko dyrekcji. Aktualizacja

Małgorzata Henszke i Marzenna Osowicka są stronami w procesie karnym. Teraz spotkają się także w sądzie pracy.

Małgorzata Henszke i Marzenna Osowicka są stronami w procesie karnym. Teraz spotkają się także w sądzie pracy.

Z pozwem do sądu pracy przeciwko dyrekcji Gimnazjum nr 1 o zadośćuczynienie z tytułu mobbingu w ubiegłym tygodniu wystąpiła nauczycielka Marzenna Osowicka.

O swoich krokach powódka powiadomiła media, bo w jej opinii w szkole od trzech lat trwa sytuacja patowa. Nadal toczy się proces karny wytoczony Marzennie Osowickiej i Alicji Kreft przez dyrektor Małgorzatę Henszkę o pomówienie o mobbing. Jednym z argumentów podnoszonych przez nauczycielkę jest bierność organu prowadzącego wobec konfliktu między pracownikiem a pracodawcą. - Inercja organu prowadzącego, brak reakcji burmistrza i Rady Miejskiej (organ władny rozstrzygać skargi nauczycieli na dyrektora) na sytuację konfliktową pomiędzy pracownikiem i pracodawcą w podległej szkole, jak również brak procedur antymobbingowych postulowanych przez samych nauczycieli, rodziców oraz organizacje pozarządowe, to zaniechania, które uniemożliwiły normalizację sytuacji – podkreśla Marzenna Osowicka.

Reklama | Czytaj dalej »

Pismo M. Osowickiej

Jak do zarzutów o braku reakcji odnosi się organ prowadzący, czyli burmistrz? Przewodniczący komisji konkursowej wiceburmistrz Jan Zieliński o sprawie wie, ale nie chce jej na razie komentować. - Do tej kwestii odniosę się w czwartek. Dziś nie chciałbym komentować, bo jutro jest konkurs – odpowiada. W ratuszu w środę odbędzie się konkurs na stanowisko dyrektora w Gimnazjum nr 1. Startują w nim zwaśnione Małgorzata Henszke i była wicedyrektorka Alicja Kreft. Trzecią osobą jest człuchowianin Wojciech Podgórski.

Przypomnijmy, że do sądu pracy już wcześniej zdecydowała się pójść wspomniana wyżej Alicja Kreft.

Aktualizacja, 11.09, komentarz wiceburmistrza Jana Zielińskiego

- Burmistrz powołuje dyrektora placówki. Dyrektor jest suwerenem. On zatrudnia, on odpowiada. O relacjach w szkole traktuje statut bądź regulamin, gdzie wszystkie elementy są uwzględnione. To pozostaje w gestii suwerena. Natomiast w dalszej kolejności, jeżeli jest problem  personalny, to pracownik ma różne kierunki dochodzenia swoich praw, jeżeli uważa, że ktoś ich nie przestrzega. Może iść do sądu. Z komunizmem skończyliśmy. Burmistrz nie jest sekretarzem partii. Na tym polega demokracja. Jeżeli pracownik skarży się do urzędu, to burmistrz zwraca się do dyrektora i sygnalizuje ten problem i prosi go o rozwiązanie.
- A jeśli pracownik poskarżył się na mobbing do urzędu na piśmie i nie dostał odpowiedzi? - dopytuje reporterka.
- To jest taka sugestia jak z czasów minionych. Do sekretarza partii przychodził problem i on decydował o tym co ma być. Dyrektor jest suwerenem. Regulamin wskazuje drogę pracownikowi dochodzenia swoich praw, jeśli uważa, że zostały one pogwałcone. Jeśli konflikt poprzez np. związki zawodowe nie został rozwiązany, to wówczas pracownik sprawę kieruje do sądu i sąd jest instytucją, która powinna tę kwestię rozsądzić, ocenić i wydać wyrok.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

551 komentarzy

~strzał w dziesiątkę
~teraz wyczuwam
mobberka ma twarz wykrzywioną, ciało pokryte łuską, otłuszczone.. i oczywiście wydziela odrażający odór


chyba pracujesz w trójce, bo wiem o kim piszesz
20 Października 2014, godzina 15:19
Oceniono 43 razy 23
~teraz wyczuwam:)
mobberka ma twarz wykrzywioną, ciało pokryte łuską, otłuszczone.. i oczywiście wydziela odrażający odór
20 Października 2014, godzina 13:47
Oceniono 45 razy 21
~czujecie mobbera?
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
20 Października 2014, godzina 13:39
Oceniono 39 razy -25
~nieśmiały parafianin

Jak praktycznie wykazały zdarzenia z ostatnich 3 lat z powodu wszechobecnej korupcji w chojnickim ratuszu, radzie miejskiej, w ZNP, i innych instytucjach, a także z powodu donosicielstwa i kłamstw wśród niektórych chojnickich nauczycieli oficjalne zgłoszenie zaistnienia mobbingu jest wykorzystywane przez skorumpowanego burmistrza, przez mobbera, i innych skorumpowanych pracowników wydziału oświaty i ratusza by legalnie i psychicznie zaszczuć osobę skarżącą się na patologie mobbingu.

Z definicji, mobbing dotyczy wybranych jednostek - ofiar przemocy mobbingu. Mobbing jest długotrwały, i ofiara jest powoli zaszczuwana, poniżana, degradowana, i torturowana psychicznie. Celem mobberów jest psychiczne znęcanie się nad ofiarami mobbingu tak by doprowadzić do utraty przez nich pracy z powodu zwolnienia przez pracodawce, lub z powodu rezygnacji z prace przez samą ofiarę przemocy mobbingu.

Jedną z zalecanych w publikacjach na temat mobbingu form obrony jest by o zaistnieniu patologi mobbingu informować przełożonych, szefów związków zawodowych, i współpracowników. Jakkolwiek w Chojnicach z powodu zatrutego korupcją środowiska nauczycielskiego, i z powodu faktu, że burmistrz i jego czołowi pomocnicy, tak jak większość zdegenerowanej rady miejskiej to skorumpowana klika, oficjalne zgłoszenie mobbingu jedynie pogłębi prześladowania i intensywność mobbingu jaki doświadczy ofiara.

Praktycznie w takiej sytuacji zostaje prześladowanemu mobbingiem pracownikowi tylko możliwość by opisać patologie i zjawisko mobbingu w lokalnych portalach internetowych. Jakkolwiek, jak wykazały chojnickie doświadczenia, skorumpowany burmistrz i jego zdegenerowane pachołki identyfikują adres IP komputera osoby niepochlebnie piszącej o przełożonych dopuszczających się mobbingu. Adres IP tak jak numer telefonu wystarczy by zidentyfikować fizycznie osobę, która odważyła się opisać mobbera na portalu.

By odnaleźć jaki adres IP my twój domowy komputer (lub w pracy) kliknij na ten link:

http://smart-ip.net/.

Ten adres IP jest twoim identyfikatorem, który skorumpowany burmistrz lub jakiś z jego zdegenerowanych pachołków jest w stanie użyć by odnaleźć autora niepochlebnych komentarzy w internecie. Oczywiście, oskarżenie o pomówienie jest w Polsce tak szerokim w pojęciu i uniwersalnym prawem, że można go użyć przeciwko wszelkim oponentom w każdej sytuacji.

By uniknąć frywolnego oskarżenia o pomówienie, które będzie formą zemsty za fakt ujawnienia mobbingu i oficjalnego poskarżenia się wystarczy skorzystać z anonimowego proxy, z wysokim 16 poziomem anonimowości. Gdy korzysta się z w pełni anonimowego proxy to adres IP oryginalnego chojnickiego komputera jest zastąpiony adresem IP i MAC anonimowego serwera proxy. W efekcie tego adres IP anonimowego serwera jest nieużyteczny by zidentyfikować autora komentarzy na chojnickich portalach internetowych.

Jak wiec korzystać z anonimowych serwerów proxy?
Moje instrukcje dotyczą przeglądarki internetowej Firefox i Chrome. Microsoft Internet Explorer też będzie działać lecz z mojego doświadczenia jest znacznie wolniejszy niż Firefox i Chrome.

Oto podstawowe kroki by publikować komentarze anonimowo na chojnickich portalach:

1. Kliknij na link:
http://smart-ip.net/.
by poznać swój chojnicki adres IP - to jest numer po którym prokuratura zidentyfikuje cie w Chojnicach.

2. By wymazać swoja historie internetowa i cookies (które także mogą ciebie zidentyfikować) kliknij jednocześnie na 3 klawisze CTRL+SHIFT+DELETE i zaznacz do wymazania wszystkie detale i zakres czasu - wyselekcjonuj "wszystko". Kliknij na "tak" by wymazać wszelka historie internetowa i cookies w twojego komputera.

3. By uzyskać połączenie z darmowym anonimowym serwer proxy kliknij na link:
https://1.hidemyass.com/ip-1/encoded/Oi8vc21hcnQtaXAubmV0Lw%3D%3D
Zwróć uwagę, ze twój adres IP jest inny niż twój prawdziwy chojnicki adres IP, twoja wirtualna lokacja jest teraz w Chicago, w Stanach Zjednoczonych, i proxy jest zidentyfikowany jako "Not used / Highly anonymous".

4. Zwróć uwagę, że teraz poniżej normalnego banera adresowego jest drugi o zielonym kolorze i napisie "Hide My Ass!" (ukryj moją dupę). Główny adres jest zakodowany i poprzedzony symbolem HTTPS co oznacza, ze przesyłana do serwera proxy informacja jest zaszyfrowana i z twojego komputera do serwera proxy utworzony został zaszyfrowany tunel.

Wazne: jeżeli w jakimkolwiek momencie na stronie, którą masz otwartą zniknie zielony baner z napisem "Hide My Ass!" i z niezakodowanym adres portalu to znaczy, ze nie jesteś połączony z anonimowym serwerem proxy, i twój prawdziwy chojnicki adres IP jest widoczny dla portalu i prokuratury. Jesteś bezpieczny i anonimowy tylko i wyłącznie jeżeli tuz poniżej zakodowanego adresu internetowego we Firefoxie lub w Chrome masz drugi o zielonym kolorze i z napisem "Hide My Ass!" (ukryj moją dupę). Nigdy nie zmieniaj zakodowanego głównego adresu internetowego.

5. By anonimowo połączyć się z portalem chojnice24.pl kliknij na link:
https://1.hidemyass.com/ip-1/encrypted/g9k80wD2dQMPRWR-VIat7lLgam8%3D&f=norefer
Jesteś teraz anonimowo połączony z portalem chojnice24.pl. Jeżeli klikniesz na linki to utworzysz połączone z linkiem strony internetowe. M możesz wybierać i klikać na nowe linki lub cofać się spowrotem. Pilnuj aby cały czas na górze mieć zielony baner z napisem "Hide My Ass!" z prawdziwym niezakodowanym adresem stron na portalu chojnice24.pl. Jeżeli na jakieś z otworzonych stron nie widzisz zielonego banera z napisem "Hide My Ass!" to znaczy, że nie masz anonimowego połączenia na tej stronie. Zamknij ta stronę i połącz się z anonimowym serwerem proxy od nowa. Na stornach, na których widzisz zielony baner z napisem "Hide My Ass!" możesz bezpiecznie i anonimowo pisać swoje komentarze.

6. Możesz skorzystać z kilku alternatywnych darmowych anonimowych adresów IP w Chicago. Zawsze sprawdź czy wybrany serwer jest aktywny poprzez połączenie ze serwisem sprawdzającym adres IP anonimowego serwera. Poniżej są alternatywne anonimowe linki do serwera identyfikacyjnego twój nowy anonimowy adres IP i link do portalu chojnice24.pl z wykorzystaniem tego anonimowego adresu IP:

nowy adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-1/encoded/Oi8vc21hcnQtaXAubmV0Lw%3D%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-1/encrypted/g9k80wD2dQMPRWR-VIat7lLgam8%3D&f=norefer

nowy adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-2/encoded/Oi8vc21hcnQtaXAubmV0Lw%3D%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-2/encrypted/g9k80wD2dQMPRWR-VIat7lLgam8%3D&f=norefer

nowy adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-3/encoded/Oi8vc21hcnQtaXAubmV0Lw%3D%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-3/encrypted/g9k80wD2dQMPRWR-VIat7lLgam8%3D&f=norefer

nowy adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-4/encoded/Oi8vc21hcnQtaXAubmV0Lw%3D%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-4/encrypted/g9k80wD2dQMPRWR-VIat7lLgam8%3D&f=norefer

nowy adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-5/encoded/Oi8vc21hcnQtaXAubmV0Lw%3D%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-5/encrypted/g9k80wD2dQMPRWR-VIat7lLgam8%3D&f=norefer

nowy adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-6/encoded/Oi8vc21hcnQtaXAubmV0Lw%3D%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-6/encrypted/g9k80wD2dQMPRWR-VIat7lLgam8%3D&f=norefer

nowy adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-7/encoded/Oi8vc21hcnQtaXAubmV0Lw%3D%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-7/encrypted/g9k80wD2dQMPRWR-VIat7lLgam8%3D&f=norefer

nowy adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-8/encoded/Oi8vc21hcnQtaXAubmV0Lw%3D%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-8/encrypted/g9k80wD2dQMPRWR-VIat7lLgam8%3D&f=norefer

nowy adres IP: https://1.hidemyass.com/ip-9/encoded/Oi8vc21hcnQtaXAubmV0Lw%3D%3D
chojnice24.pl: https://1.hidemyass.com/ip-9/encrypted/g9k80wD2dQMPRWR-VIat7lLgam8%3D&f=norefer

7. Na koniec, by wymazać swoja historie internetową i cookies (które także mogą ciebie zidentyfikować) kliknij jednocześnie na 3 klawisze CTRL+SHIFT+DELETE i zaznacz do wymazania wszystkie detale i zakres czasu - wyselekcjonuj "wszystko". Kliknij na "tak" by wymazać wszelka historie internetowa i cookies w twojego komputera jakie zostały zmagazynowany na twoim komputerze w czasie połączenia z anonimowym serwerem proxy.

8. Jeżeli nie będziesz przestrzegać moich instrukcji to nie uzyskasz bezpiecznego anonimowego połączenia z anonimowym serwerem proxy i twój prawdziwy chojnicki adres IP będzie zanotowany na serwerze portalu chojnice24.pl i znany w chojnickiej prokuraturze.

9. Jeżeli anonimowe serwery proxy zostaną zablokowane lub przestana działać to podam nowe linki do nowych serwerów proxy.

Ja od długiego czasu korzystam z VPN i z anonimowych serwerów proxy. Jeżeli będziecie przestrzegać instrukcji jakie podałem powyżej to także możecie być bezpiecznie, nieznani chojnickiej prokuraturze, i w pełni anonimowi w czasie pisania waszych komentarzy na chojnickich portalach.

Nie popełnijcie błędów bo to może was drogo kosztować!nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
20 Października 2014, godzina 12:07
Oceniono 29 razy 15
~gość
zdumiewa pewność tych patologicznych pseudo-wykształciuchów, że nie zostaną kiedyś pociągnięci do odpowiedzialności.. ale będą
20 Października 2014, godzina 06:41
Oceniono 40 razy 20
~ofiara mobbingu
Przerażające i jakżesz prawdziwe! Niestety to prawda....
20 Października 2014, godzina 06:24
Oceniono 38 razy 20
~Pani Marzenno
to patologiczne urzędniczo-mobberskie układy zabetonowały zgodę na pastwienie się nad niejednokrotnie inteligentniejszymi i lepiej wykształconymi pracownikami kanaliom wybranym na stanowiska kierownicze..
20 Października 2014, godzina 06:09
Oceniono 38 razy 20
~Marzenna Osowicka
Nie zachęcaj, proszę, nikogo do publicznego skarżenia się na mobbing:
Głos z 23.22 z dnia 15.10.2014 o mobbingu w SP Nr 3 bardzo ciekawy, prosimy o konkrety. Jesteśmy bardzo zdziwieni bo do tej pory mówiło się o tej placówce jako o wzorcowej. Co się zmieniło? Nie bójcie się i piszcie.

Ty po prostu zaspokoisz swoją ciekawość, a ta osoba zostanie narażona na proces karny o pomówienie. Przykład Alicji pokazuje w sposób ewidentny, że nawet w sposób całkowicie zgodnie z prawem skarga złożona do ratusza, (a nie jakieś tam żale wylewane anonimowo na forum internetowym) w Chojnicach nie gwarantuje uczciwego rozpatrzenia sprawy. Albo zostanie zamieciona pod ratuszowy dywan bez żadnych konsekwencji dla pracodawcy, albo wręcz uciszy się niepokornego nauczyciela procesem karnym. Przy pełnej akceptacji urzędników organu prowadzącego. W Chojnicach burmistrz udowodnił, że nie pochyla się nad jakimiś tam skargami pracowniczymi, tylko popiera pracodawcę w jego działaniach przeciwko nauczycielom. A szkoda. Zyskałby wiele w oczach wyborców jako człowiek prawy i sprawiedliwy. Tymczasem wyłania się nagląca potrzeba wypracowanie miejskiego programu walki z przemocą w placówkach oświatowych.
19 Października 2014, godzina 23:07
Oceniono 44 razy 24
~Nic sie nie zmienilo-niestety
Sp3 widnieje jako wzorcowa szkoła,ale tylko w mediach,bo sama sobie ten wizerunek kreuje zapraszając media na wszystkie możliwe wydarzenia,których jest dużo za dużo. Nauczyciele nie mają czasu uczyć i realizowac program, bo wiecznie są jakies POKAZOWE imprezy. O efekty takiego systemu popytajcie w gimnazjach-tam wiedza jak są przygotowane dzieci z Trojki. I nie chodzi tu wcale o umiejetnosci nauczycieli,bo są tu naprawde pracowici i rzetelni ludzie,którzy niestety są traktowani niejednokrotnie poniżej godności ludzkiej. Zresztą nie tylko nauczyciele- wszyscy pracownicy. Ludzie przychodza do pracy zestresowani,czesto zamiast śniadania lykajac tabletki uspokajające. A wielce nam panujący rozkazuja szeroko sie uśmiechać. Czasami jest to śmiech przez łzy. Dobre jest to,ze jest to praca wśród dzieci,ktore często otra te łzy swoim uśmiechem,życzliwością i szczeroscia-czego niestety władzy brakuje.
19 Października 2014, godzina 22:57
Oceniono 39 razy 23
~gość
prawdopodobnie IP osoby, która dokonała tego wpisu jest już na biurku osoby zainteresowanej.. dzięki miernotom pozbawionym życia osobistego mamy taką mała koreę w małpim gaju
19 Października 2014, godzina 21:41
Oceniono 36 razy 24
~gość
Głos z 23.22 z dnia 15.10.2014 o mobbingu w SP Nr 3 bardzo ciekawy, prosimy o konkrety. Jesteśmy bardzo zdziwieni bo do tej pory mówiło się o tej placówce jako o wzorcowej. Co się zmieniło? Nie bójcie się i piszcie.
19 Października 2014, godzina 21:20
Oceniono 36 razy 20
~zorientowany
Widać, że ludzie boją się zabierać głos. Wiedzą, że to nic nie da. W przypadku tych dwóch pań trzeba czekać na wyrok. Przed wyborami raczej nie zapadnie...
19 Października 2014, godzina 21:08
Oceniono 30 razy 20
~uwaga
spektakl trwa.. sowiecki zamordyzm wciąż w starych mobberach tkwi
17 Października 2014, godzina 08:23
Oceniono 42 razy 34
~ teraz
owe osóbska całą swoją energię poświęcą na stawianie minusów przy wpisach demaskujących ich psychopatyczny sposób na wzbogacenie swojego niezwykle nieudanego i ubogiego życia osobistego
16 Października 2014, godzina 08:21
Oceniono 42 razy 34
~bravo za odwagę
w tej ,,super-szkole" są osóbki specjalizujące się od lat w mobbingu, a kolorowo-medialny lans jest przykrywką do autentycznych zachowań ubogich w życie osobiste jednostek
16 Października 2014, godzina 07:48
Oceniono 56 razy 34

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 370.00 382.00 DKKDKK 59.30 60.80
EUREUR 442.00 454.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 407.00 422.00 NOKNOK 41.40 42.90
GBPGBP 491.00 506.00 SEKSEK 43.20 44.70
Aktualizacja: 2020-11-29 17:22
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 380.00 DKKDKK 59.70 60.50
EUREUR 446.00 450.00 RUBRUB 4.75 5.70
CHFCHF 411.00 418.00 NOKNOK 41.80 42.60
GBPGBP 495.00 502.00 SEKSEK 43.60 44.40
Aktualizacja: 2020-11-29 17:22
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś zadowolony z nauczania zdalnego?
Ceny paliw2020-11-27

E95 E98 ON LPG
BP 4.74 zł 5.09 zł 4.54 zł 2.34 zł
Circle K 4.69 zł - 4.49 zł 2.29 zł
Lotos Optima 4.71 zł - 4.51 zł 2.29 zł
MZK 4.69 zł 4.74 zł 4.49 zł 2.28 zł
Orlen 4.74 zł 5.03 zł 4.54 zł 2.34 zł
PKS 4.54 zł - 4.34 zł 2.23 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij