Piątek, 21 Stycznia 2022 | Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw)

Alternatywa dla wyborców

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Kongresu Nowej Prawicy i Projektu Chojnicka Samorządność podpisali wczoraj porozumienie wyborcze.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Kongresu Nowej Prawicy i Projektu Chojnicka Samorządność podpisali wczoraj porozumienie wyborcze.

Tą dla wszystkich niezadowolonych z obecnej władzy mają być połączone siły Projektu Chojnicka Samorządność, Prawa i Sprawiedliwości, a także Kongresu Nowej Prawicy. Wczoraj (1.10) komitety podpisały porozumienie wyborcze na mocy, którego udzielają poparcia jednemu kandydatowi na stanowiska burmistrza Chojnic, czy też deklarują, że nie będą wystawiać konkurencyjnych kandydatów w jednym okręgu.


Koalicja jednoczy siły. - Dla celów, a nie samej władzy porozumienie zostało podpisane - mówił Piotr Stanke z PiS-u. W jesiennych wyborach PChS i PiS wystąpią  jako odrębne komitety wyborcze, ale na mocy porozumienia z list wyborczych PChS-u wystawieni zostaną również kandydaci na radnych zgłoszeni wcześniej przez KNP. "Oba komitety wyborcze deklarują, że nie będą w tym samym okręgu wyborczym miasta wystawiały konkurencyjnych względem siebie kandydatów do rady miasta, a także udzielą pełnego poparcia wszystkim uzgodnionym kandydatom na radnych bez wzgledu na ich przynależność organizacyjną. Jednocześnie udzielamy wspólnie poparcia KW PiS w wyborach powiatowych jako najsilniejszemu partnerowi mającemu szanse na odniesienie sukcesu w radzie powiatu ..." - szczegóły uzgodnione w porozumieniu.

Jakie to cele połączyły opozycję? - Naszym wspólnym celem jest upodmiotowienie rady miasta, bo władza pochodzi od tych, którym ją powierzono, a nie od tego, który ją uzurpuje. Wspólnym celem jest ograniczenie synekur, bo nadmiar zastępców czy asystentów zachęca do walki o stołki, zamiast promować solidną służbę administracyjną. Naszym wspólnym celem jest oddłużenie miasta, bo z notorycznym dłużnikiem albo faktycznym bankrutem nie liczy się nikt. Naszym wspólnym celem jest zmniejszenie bezrobocia, bo jeden z największych pracodawców, jakim jest miasto, nie może ciągle twierdzić, że wszytkiemu jest winna Warszawa - wyliczał kandydat na stanowisko burmistrza Mariusz Brunka. Ponadto budowanie kultury odpowiedzialności za własne działania. - Ukrywanie się za plecami urzędników, których podobno nagroda nie minie oraz przerzucanie na nich kosztów własnej głupoty i buty jest przejawem skrajnej nielojalności - Brunka nawiązał do medialnej sprawy samowoli budowlanej na Asnyka i jej bohatera dyrektora wydziału komunalnego.

Kandydaci, którzy zdobędą mandaty w radzie miejskiej, mają wspierać się w celu realizacji celów programowych porozumienia. Eliksirem gwarantującym  upodmiotowienie rady miejskiej miałby być wspólny wybór przewodniczącego, który gwarantowałaby odpwiednią względem burmistrza reprezentację. Nad biernością radnych ubolewał obecny rajca Bartosz Bluma. - Decyzje powinny zostać wypracowane na obradach komisji, sesji, a nie w zaciszach gabinetów - mówił członek PiS-u, który przed wakacjami rozważał start w wyborach na stanowisko włodarza miasta. - Z racji porozumienia to będzie najlepszym wyjściem. Dodatkowo ja jako najaktywniejszy radny mam jeszcze sporo rzeczy do zrobienia w radzie - odniósł się do wystawienia wspólnego kandydata Bluma.

Krzysztof Haliżak z KNP nie ukrywa, że liczy na sukces połączonych sił. - Każdy z podmiotów wystawił silną ekipę, godnych reprezentantów. Mam nadzieję, że mieszkańcy obdarzą nas zaufaniem - powiedział radny. - Lista kandydatów do powiatu jest pełna. 18 kandydatów, w tym część z PChS-u. Dotyczy to głównie płci pięknej. W porównaniu do 2010 roku jest mocniejsza - dodał Aleksander Mrówczyński z PiS-u.

Członkowie stowarzyszenia odnieśli się także do programu wyborczego Platformy Obywatelskiej, w którym znalazł się m.in. budżet obywatelski, czy obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, wcześniej mocno krytykowana przez działaczy Platformy. - Budżet obywatelski jest jedną ze sztandarowych propozycji zgłaszaną przez PChS. Wygląda na to, że nasze propozycje są złe tylko dlatego, że my je prezentujemy - skwitował Kamil Kaczmarek z PChS-u.

Reklama | Czytaj dalej »

Na zdjęciu od lewej: Bartosz Bluma (PiS), Krzysztof Haliżak (KNP), Mariusz Brunka (PChS), Piotr Stanke, Aleksander Mrówczyński (PiS).

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

38 komentarzy

~zocha
Te same twarze od x lat. Biedny to kraj, bo najpierw komuna a teraz, od 25 lat te same twarze w Sejmie, Senacie, w mieście, gminie i w powiecie....
11 Listopada 2014, godzina 14:17
Oceniono 2 razy 2
~jotdwatrzy
Sorry za post pod postem ale prawdziwe okręgi są tu:
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/220201
16 Października 2014, godzina 13:08
Oceniono 7 razy 1
~jotdwatrzy
To ile jest tych okręgów wyborczych? W podlinkowanym materiale http://www.chojnickiewybory.pl/okregi-wyborcze/
są tylko trzy, a kandydaci kandydują z dwudziestu
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/komitety/view/1049/0/RDA/220201
Nie miały być okręgi jednomandatowe?
16 Października 2014, godzina 13:06
Oceniono 4 razy -2
~Koniec czasu radiologa
Problem nie jest tylko zaawansowany wiek, ale poziom intelektualny niektórych "naukowców" bez matury.
Dla przykładu weźmy migrację. Migracja - wędrówka ludności mająca na celu zmianę miejsca pobytu. Nasilenie się migracji może nastąpić m. in. z przyczyn złej sytuacji gospodarczej w miejscu zamieszkania (migracja ekonomiczna) lub sytuacji politycznej nie odpowiadającej migrującym (migracja polityczna).
Teraz wypowiedź radnego Kowalika z posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej w dniu 17.09.2014 roku:
bo ja w tym obszarze mieszkam, obserwuję codziennie migrację ludzi z Osiedla i dla mnie jest rzeczą właśnie zastanawiającą, że z chwilą budowania marketu nie wymuszono na inwestorze, że z chwilą otwarcia marketu podstawą do otwarcia będzie wykonanie ciągu pieszego dla tego dużego Osiedla.

"Biedak" pomylił wyjście na zakupy z wyjazdem za chlebem. To Jego polityka doprowadziła ludzi do desperackich wyjazdów. Dobrze, że Jego czas dobiega końca.
16 Października 2014, godzina 12:58
Oceniono 12 razy 4
~zero
Średnia wieku dla WSZYSTKICH kandydatów z PChS+KNP+PiS do Rady Miejskiej w Chojnicach wynosi 43 lata!!! Zgadnijcie teraz jaka jest średnia wieku dla kandydatów KWW Arseniusza Finstera?
16 Października 2014, godzina 11:48
Oceniono 16 razy 2
~Wiatr odnowy
Nareszcie. Nie muszę wybierać pomiędzy zramolałym towarzyszem, a chrześcijaninem z plamą na honorze. Dobrze, że PChS wystawił konkretnego gościa. Oj, będzie się działo.
16 Października 2014, godzina 11:44
Oceniono 15 razy 5
~Kandydaci do RM Chojnice
Lista zarejestrowanych kandydatów PChS do Rady Miejskiej w Chojnicach:
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/komitety/view/1049/0/RDA/220201

Lista zarejestrowanych kandydatów PiS do Rady Miejskiej w Chojnicach:
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/komitety/view/1711/0/RDA/220201

Okręgi wyborcze (wyszukaj swoją ulicę, sprawdź numer okręgu i wybierz kandydata z tego okręgu):
http://www.chojnickiewybory.pl/okregi-wyborcze/

Ekipa młodych, uczciwych i kompetentnych ludzi. Z własnej woli podjęli się walki o nasze miasto w imieniu uczciwych chojniczan, wykazując się wielkim sercem, pomimo represji, które ich spotykają. Dziękuję wam za walkę o moje miasto, mój dom.
16 Października 2014, godzina 11:16
Oceniono 15 razy 7
~wyborca
Mam nadzieję że w tym roku uda się przewietrzyc ratusz Powodzenia!
04 Października 2014, godzina 13:40
Oceniono 20 razy 12
~koko
Wygracie! Jestem pewna!
04 Października 2014, godzina 13:21
Oceniono 15 razy 7
~zero
-ą, - om i zaraz jedynka Sorry, taki mamy klimat.
04 Października 2014, godzina 08:55
Oceniono 11 razy 3
~rj23
Fax - Finster moze nie odejdzie, ale nie zapominajmy se to radni kreuja rzeczywistosc. Od ich jakosci wiele zalezy. Porownajmy komitety i ocenmy chocby wizualnie gdzie jest blysk ikra zeby cos zmienic dla miasta
04 Października 2014, godzina 00:10
Oceniono 18 razy 10
~a zero
Ma zero z polskiego Na jedynke z takimi bledami nie zasluzyl
03 Października 2014, godzina 23:10
Oceniono 15 razy -9
~Panie Hofman
Były, niedoszły poseł Stanke tkwi w układzie - objął stanowisko w gminie, gdzie takowe przez lata nie było potrzebne. Niczym sie nie różni od Pana Zielińskiego czy Pietrzyka... koryto go ciągnie i nic więcej.

Troszkę się Pan zagalopował w swoich osądach. Pan Stanke, zanim został posłem był pracownikiem Urzędu Gminy. Zdaje się, że był nawet dyrektorem jednego z wydziałów. Na czas pełnienia obowiązków posła dostał bezpłatny urlop. Jego obowiązki zostały powierzone komuś innemu. Kiedy wygasł mandat poselski wrócił do "swojego" urzędu, ale nie było już dla niego pracy. Zgodnie z polskim prawem musiał zostać zatrudniony na poprzednim stanowisku, lub jeśli nie ma takiej możliwości, na równorzędnym. Zdegradować takiego pracownika nie można. Był dyrektorem, ale z braku wolnego wakatu dyrektorskiego został zastępcą wójta.
03 Października 2014, godzina 21:20
Oceniono 13 razy 5
~Panie Adamie H.
Panie Adamie H., wykluczenie jeden osoby nie musi oznaczać wykluczenia wszystkich. Nie znam tych osób osobiście, ale dla mnie stanowią realną alternatywę. Panowie Bluma i Haliżak wielokrotnie wykazywali się racjonalną inicjatywą pomimo związanego z tym działaniem ryzyka. Mając na uwadze wyraźnie dostrzegalną patologiczną strukturę władzy, cechującą się antydemokratyczną funkcjonalnością, warto docenić wszystkie osoby, które dążą do pozytywnej zmiany sytuacji, pomimo związanych z tym znacznych kosztów osobistych. Budżet nie jest z gumy, a czas nie leczy finansowych ran.
03 Października 2014, godzina 19:29
Oceniono 20 razy 10
~zero
Opozycja wygra to starcie. Po prostu potrzebujemy też zwyczajnie Waszego wsparcia, Waszego udziału. Damy program, Projekt dla Chojnic, który naprawdę zmieni to miasto na lepsze miejsce do pracy i życia. Ta wytarta ekipa, która nie potrafi przecwidziałać chojnickim patologią, a więcej ona je ugruntowuje wkrótce zostanie odsunięta od władzy. Nie mają żadnego programu, projektu, dosłownie poza frazesami nie mają nic do zaproponowania Chojnicom.

http://polityka-chojnice.blogspot.com/2014/10/konwencja-niekonkretna.html
03 Października 2014, godzina 16:50
Oceniono 24 razy 14

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 394.00 406.00 DKKDKK 59.70 61.20
EUREUR 446.00 458.00 RUBRUB 5.10 5.80
CHFCHF 428.00 443.00 NOKNOK 44.30 45.80
GBPGBP 534.00 549.00 SEKSEK 42.70 44.20
Aktualizacja: 2022-01-20 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 399.00 403.00 DKKDKK 60.10 60.80
EUREUR 450.70 455.00 RUBRUB 5.10 5.80
CHFCHF 432.50 439.00 NOKNOK 44.80 45.60
GBPGBP 539.00 545.00 SEKSEK 43.10 43.70
Aktualizacja: 2022-01-20 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy odczuwasz skutki smogu w Chojnicach?

Ceny paliw2022-01-19

E95 E98 ON LPG
BP 5.82 zł 6.18 zł 5.87 zł 3.18 zł
Circle K 5.77 zł - 5.82 zł 3.13 zł
Lotos Optima 5.8 zł - 5.84 zł 3.15 zł
MZK 5.72 zł 5.82 zł 5.77 zł 3.13 zł
Orlen 5.8 zł 6.04 zł 5.84 zł 3.18 zł
PKS 5.77 zł - 5.82 zł 3.13 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij