Niedziela, 20 Kwietnia 2014 | Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha | Pogoda: 13°C, 1014 hPa, wiatr 16 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Prześlij swój materiał

Flesz:

  • Zdrowych, spokojnych świąt wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości, pogodnego nastroju oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół życzy Redakcja Portalu Chojnice24.pl
Strona główna
Rozmiar tekstu: A A
ch24 / www.sm.chojnice.pl

Afera w spółdzielni c.d...

W piątek (9.05) w Chojnicach w godzinach rannych doszło do zatrzymania trzech kobiet, pracownic Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnicach. Policja dzięki pracy operacyjnej ustaliła, że w instytucji doszło do przywłaszczenia 400 tys. zł.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty - powiedziała Renata Konopelska, oficer prasowy chojnickiej policji. - Sprawa jest rozwojowa. Na tym etapie śledztwa nie mogę udzielać więcej informacji. W działaniach poza policjantami obecny był biegły z dziedziny księgowości i finansów. Dwie kobiety po przesłuchaniu w komendzie zwolniono, jedną przekazano do dyspozycji prokuratora.

Prokuratura nie skierowała jednak wniosku do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Kobieta po złożeniu zeznań została zwolniona do domu.

Oświadczenie Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej

Reklama | Czytaj dalej »



Szanowni Państwo

Przed rozpoczęciem zaplanowanych porządkiem obrad Zebrania, chciałbym złożyć oświadczenie związane z działaniami przestępczymi na szkodę Spółdzielni.
W dniu 9.05.2008r. Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach na polecenie Prokuratora Rejonowego w Chojnicach zabezpieczyła dokumentację finansowo-księgową Spółdzielni w związku z popełnieniem przez kasjerkę i ewentualnie inne osoby przestępstwa na szkodę Spółdzielni.

Pragnę uspokoić Państwa, że sprawa ta nie ma nic wspólnego z bieżącą działalnością Spółdzielni i nie ma wpływu na zaplanowane na ten rok zadania. Jednocześnie informuję, że jako Prezes dowiedziałem się w dniu 9.05.2008r. o zaistniałym przestępstwie.

Na dzień dzisiejszy podjąłem wszelkie czynności prawne z dyscyplinarnymi włącznie. Podjąłem również kroki, aby prawnicy reprezentujący Spółdzielnię aktywnie włączyli się w proces odzyskania przywłaszczonych pieniędzy, a także byli pełnomocnikami pokrzywdzonej w sprawie.

Jestem przekonany, iż nie ma niebezpieczeństwa co do płynności finansów Spółdzielni, a także zapewniam Państwa, że będziemy tak długo prowadzić czynności windykacyjne aż odzyskamy całość przywłaszczonych kwot.
W tym miejscu podkreślam, że żaden indywidualny członek Spółdzielni jako osoba fizyczna nie został pokrzywdzony. Dzięki zdecydowanym działaniom Policji i Prokuratury przy współpracy pracowników Spółdzielni będzie możliwie pociągnięcie winnych do odpowiedzialności i odzyskania utraconego mienia. Dotychczas odzyskano i wpłacono na konto Spółdzielni 187.370,61zł.

Tym bardziej czuję się zdruzgotany sytuacją, iż rachunkowość i finanse Spółdzielni były co roku poddawane badaniu przez niezależnych biegłych rewidentów, przeprowadzona została lustracja za lata 2004, 2005, 2006, które nie wykazały cienia wątpliwości co do prawidłowości działań służb finansowo - księgowych Spółdzielni.

Wszelkich informacji dotyczących tej sprawy będziemy udzielać po zakończeniu dochodzenia i po złożenia aktu oskarżenia do Sądu.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

258 komentarzy

~
critters a jak powinna byc społdzielnia zarzadzana ??
13 Maja 2008, godzina 20:55
~kasa
ponad rok czekam na zwrot moich pieniędzy z kasy pożyczkowej i nic , natomiast pani która sobie moje pieniądze przywłaszczyła\ ukradła \ śmieje się na chojnickim deptaku ludziom pokrzywdzonym w twarz.
13 Maja 2008, godzina 20:25
~kasa
ponad rok czekam na zwrot moich pieniędzy z kasy pożyczkowej i nic , natomiast pani która sobie moje pieniądze przywłaszczyła\ ukradła \ śmieje się na chojnickim deptaku ludziom pokrzywdzonym w twarz.
13 Maja 2008, godzina 20:25
~critters
Odbiegamy od tematu, którym jest bałagan w przestarzałym, betonowym tworze o nazwie spółdzielnia mieszkaniowa w Chojnicach, zarządzanym wg gospodarki typowo komunistycznej. Tworze, który nie powinien istnieć w takiej formie w dobie gospodarki wolnorynkowej, a na pewno nie powinien być tak zarządzany, jak jest. To temat rzeka.
13 Maja 2008, godzina 20:03
~critters
Odbiegamy od tematu, którym jest bałagan w przestarzałym, betonowym tworze o nazwie spółdzielnia mieszkaniowa w Chojnicach, zarządzanym wg gospodarki typowo komunistycznej. Tworze, który nie powinien istnieć w takiej formie w dobie gospodarki wolnorynkowej, a na pewno nie powinien być tak zarządzany, jak jest. To temat rzeka.
13 Maja 2008, godzina 20:03
~
Jeśli komornik nie ma z czego im ściągnąc to co ma zrobić ?? Mało to jest przypadków jak to się przepisuje majątek na bliskie sobie osoby a samemu to się nawet skarpetek nie ma. Temat mieszkalnictwa jest trudny. Jak ktoś ma swój własny dom, bądź też mieszkanie to dba o to bo zapłacił za to z własnej kieszeni, ale jak już się jest najemcą to w wielu wypadkach owi delikwenci doprowadzają owe nieruchomości do ruiny. Dopóki w ludziach nie będzie większego poczucia wartości to nie będzie lepiej.
13 Maja 2008, godzina 18:45
~
Jeśli komornik nie ma z czego im ściągnąc to co ma zrobić ?? Mało to jest przypadków jak to się przepisuje majątek na bliskie sobie osoby a samemu to się nawet skarpetek nie ma. Temat mieszkalnictwa jest trudny. Jak ktoś ma swój własny dom, bądź też mieszkanie to dba o to bo zapłacił za to z własnej kieszeni, ale jak już się jest najemcą to w wielu wypadkach owi delikwenci doprowadzają owe nieruchomości do ruiny. Dopóki w ludziach nie będzie większego poczucia wartości to nie będzie lepiej.
13 Maja 2008, godzina 18:45
~
Opinia spoleczna, ha, ha....dłużnicy mają sie jej bać? a niby dlaczego? A może by tak władze zaczęły się bać opinii społecznej, nie zanosi sie nato, tylko, że wladza opinię społeczną ma w głębokim poważaniu.
13 Maja 2008, godzina 16:55
~
Opinia spoleczna, ha, ha....dłużnicy mają sie jej bać? a niby dlaczego? A może by tak władze zaczęły się bać opinii społecznej, nie zanosi sie nato, tylko, że wladza opinię społeczną ma w głębokim poważaniu.
13 Maja 2008, godzina 16:55
~
Znam wielu ludzi, którzy nie płacą i w ogóle się z tym nie kryją, wręcz przeciwnie, śmieją się wierzycielom w twarz, bo ci nie mają z czego ściągnąć swoich należności. A dłużnicy opinię społeczną mają w głębokim poważaniu.
13 Maja 2008, godzina 11:50
~
Znam wielu ludzi, którzy nie płacą i w ogóle się z tym nie kryją, wręcz przeciwnie, śmieją się wierzycielom w twarz, bo ci nie mają z czego ściągnąć swoich należności. A dłużnicy opinię społeczną mają w głębokim poważaniu.
13 Maja 2008, godzina 11:50
~j23
Zgadzam się z crittersem. W obecnym stanie prawnym można mieszkać, będąc pasożytem dla właścicieli lokali mieszkalnych. Tak pasożytem, bo jak inaczej opisać sytuację, kiedy właściciel ma dbać o dobry stan techniczny budynków, kiedy lokatorzy mają to w d... i nie płacą za czynsz. Takim właścicielem jest także spółdzielnia. Ja też chciałbym aby blok w którym mieszkam wyglądał, jak te, które są w zarządzie wspólnot. Trzeba pobudować slamsy, gdzie na obrzeżu miasta, wyprowadzić tam tych którzy nie płacą i już. Mieszkanie w lokalach o dobrym standardzie ma być nagrodą a nie karą, a taką jest, jeśli z mojego czynszu część idzie na tych, którzy nie płacą. Zupełnie inna sprawą jest podejście tych podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Dlaczego nie poszukały sobie lepiej płatnej pracy? Jak będą mogły spokojnie chodzić po ulicach chojnic, skoro tylu ludzi oceniać je będzie przez pryzmat kradzieży.
13 Maja 2008, godzina 11:41
~j23
Zgadzam się z crittersem. W obecnym stanie prawnym można mieszkać, będąc pasożytem dla właścicieli lokali mieszkalnych. Tak pasożytem, bo jak inaczej opisać sytuację, kiedy właściciel ma dbać o dobry stan techniczny budynków, kiedy lokatorzy mają to w d... i nie płacą za czynsz. Takim właścicielem jest także spółdzielnia. Ja też chciałbym aby blok w którym mieszkam wyglądał, jak te, które są w zarządzie wspólnot. Trzeba pobudować slamsy, gdzie na obrzeżu miasta, wyprowadzić tam tych którzy nie płacą i już. Mieszkanie w lokalach o dobrym standardzie ma być nagrodą a nie karą, a taką jest, jeśli z mojego czynszu część idzie na tych, którzy nie płacą. Zupełnie inna sprawą jest podejście tych podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Dlaczego nie poszukały sobie lepiej płatnej pracy? Jak będą mogły spokojnie chodzić po ulicach chojnic, skoro tylu ludzi oceniać je będzie przez pryzmat kradzieży.
13 Maja 2008, godzina 11:41
~critters
Poza tym, to wszystko nie zmienia faktu, że aby pościgać dłużników, potrzeba trochę wysiłku. A po co ich ścigać, skoro dobrze jest, jak jest?
13 Maja 2008, godzina 11:09
~critters
Poza tym, to wszystko nie zmienia faktu, że aby pościgać dłużników, potrzeba trochę wysiłku. A po co ich ścigać, skoro dobrze jest, jak jest?
13 Maja 2008, godzina 11:09

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 295.00 310.00 DKKDKK 55.20 56.70
EUREUR 410.00 425.00 RUBRUB 8.00 9.00
CHFCHF 340.00 350.00 NOKNOK 49.80 51.30
GBPGBP 501.00 516.00 SEKSEK 45.10 46.60
Aktualizacja: 2014-04-19 11:30
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy weźmiesz udział w Prawyborach do Parlamentu Europejskiego?




Wyniki Lotto

LOTTO 2014-04-19

  • 7
  • 8
  • 20
  • 29
  • 46
  • 48

Ceny paliw na chojnickich stacjach2014-04-16

E95 E98 ON LPG BIO
123 Statoil 5.3 zł 5.5 zł 5.31 zł 2.4 zł -
BP - - - - -
Lotos Optima 5.33 zł 5.53 zł 5.31 zł 2.42 zł -
Moya 5.29 zł - 5.39 zł 2.59 zł -
MZK 5.26 zł 5.41 zł 5.38 zł 2.52 zł -
Orlen 5.37 zł 5.63 zł 5.39 zł 2.46 zł -
PKS 5.25 zł - 5.35 zł 2.46 zł -