Niedziela, 18 Kwietnia 2021 | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goscisławy ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw), fot. mw

Po trupach do władzy?

Tadeusz Porożyński wciąż spogląda na odwiedzających cmentarz, ale już tylko z ogrodzenia.

Tadeusz Porożyński wciąż spogląda na odwiedzających cmentarz, ale już tylko z ogrodzenia.

Pytają nasi Czytelnicy po obejrzeniu galerii zdjęć z dnia Wszystkich Świętych. Kontrowersje budzi dokładnie jedna fotografia, na której widać plakat wyborczy administratora cmentarza zawieszony na tablicy z ogłoszeniami wewnątrz nekropolii. Sam Tadeusz Porożyński w agitacji wyborczej na cmentarzu nic złego nie widzi. - Przecież cmentarzem to ja zarządzam. To tak jakby moja własność by była. A co konkurencja się sprzeciwia, co? - odpowiada wywołany do tablicy przez naszą reporterkę.

 


Do plakatów w witrynach sklepowych, bilbordów rozmieszczonych przy ulicach, czy też wszechobecnych ulotek z wizerunkami kandydatów aspirujących do samorządów zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Co innego, gdy wizerunek potencjalnego radnego przerywa nam zadumę w drodze na groby bliskich. Z taką niespodzianką spotkali się odwiedzający w sobotę cmentarz komunalny. Plakaty wyborcze Tadeusza Porożyńskiego wisiały na zewnętrznej stronie ogrodzenia, ale i w środku zasłaniając tablicę ogłoszeń. - Słyszałem, że ludzie się zdenerwowali i zerwali ten plakat. Niektórzy przyjeżdżają raz na jakiś czas na groby z daleka i jeszcze ogłoszenia im się zasłoni - mówił mieszkaniec Konarzyn, którego dziś spotkaliśmy przed wejściem na cmentarz komunalny w Chojnicach. Sam fakt umiejscowienia reklamy na terenie nekropolii nie wzbudził w nim więcej emocji - Niech sobie wiszą gdzie chcą. Oni dla ludzi i tak nic nie robią - powiedział mężczyzna.

Dyskusja w sprawie umiejscowienia plakatów nie cichnie natomiast na naszym portalu. "Jakby to powiedzieć… Ta plansza to dowód jacy ludzie chcą nami rządzić. Mialcy, chamscy, bez skrupułów, bez polotu, bez poczucia obowiązku i …poczucia wstydu. Bez poczucia elementarnej przyzwoitości, bez niczego. Wierzę, że chojniczanie wybiorą dobrze " - pisze jeden z użytkowników pod artykułem Światełko dla tych co odeszli. Inni internauci pytają z przekąsem "po trupach do władzy?".

Czy cmentarz jest odpowiednim miejscem na prowadzenie agitacji politycznej zapytaliśmy zarządcę cmentarza. W pierwszej chwili Tadeusz Porożyński stwierdził, że nie rozumie pytania i oddał słuchawkę swej współpracownicy. Po kilku chwilach zdecydował się jednak z nami porozmawiać. - To moi ludzie zawiesili, nie ja. Oni chcieli mi zrobić przyjemność i powiesili - powiedział kandydat na radnego. - Dla pana to jest przyjemność wisieć na cmentarzu? - dopytujemy. - Przecież cmentarzem to ja zarządzam. To tak jakby moja własność by była. A co konkurencja się sprzeciwia, co? - odpowiada Tadeusz Porożyński.

Administrator nekropolii nie zgadza się z naszymi Czytelnikami jakoby reklamowanie się w miejscu spoczynku ludzi było niesmaczne. - Ale smaczne jest. Ja dzisiaj dużo zjadłem na śniadanie. Bardzo smaczne. Gdyby cmentarz był w rodzinie to byłoby niesmacznie, a teraz że jakieś tam plakaty wisiały, to ktoś się zdziwił. Nie, to konkurencja. Niech pani sobie to dobrze umotywuje. To jest dobre. Ja jestem smaczny - zapewnia Porożyński. - Tylu ludzi spotkałem na cmentarzu wszyscy powiedzieli, że super. Bardzo mnie chwalą i cenią za ten całkowity porządek na cmentarzu komunalnym  i jestem z tego dumny. A moi ludzie chcieli mi zrobić przyjemność i to powiesili. Nie za moją zgodą, bo ja nawet o tym nie wiedziałem, tylko zobaczyłem jak już wisiało. Proste? - dodaje zarządca.
Czy administrator cmentarza poparłby pomysł powieszenia plakatów, gdyby wcześniej o tym wiedział? - Ja nie wiem. W ogóle nie przywiązuję temu uwagi, w ogóle nie przywiązuję, mnie to tam wisi. Nawet nie przywiązuję uwagi do tego czy to tam wisi, czy leży, czy ktoś to powiesił czy nie - odpowiedział kandydat na radnego powiatu z ramienia SIS "Samorządni".

Reklama | Czytaj dalej »

Plakat wyborczy na tablicy ogłoszeń nie przetrwał doby.


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

185 komentarzy

~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Listopada 2014, godzina 07:50
Oceniono 103 razy -11
~gość
naczelny narcyz nie nazywa tego kłamstwem..po tylu latach siedzenia na fotelu burmistrz poczuł się jaśniejącą gwiazdą, która odbiera lub dodaje blasku pewnym słowom i zjawiskom... a zjawisko nazywa ,,mijaniem się z prawdą"
07 Listopada 2014, godzina 07:15
Oceniono 51 razy 43
~obserwator
Prawda jest być może przykra, ale to fakty, niestety. Burmistrz Finster to NOTORYCZNY KŁAMCA. Zarzuca kłamstwa innym, a sam stosuje je bez mrugnięcia okiem. Oto dowody: koszty modernizacji stadionu Chojniczanki https://www.youtube.com/watch?v=hMh8SeK25Co, dodatki dla nauczycieli: http://youtu.be/dm1GYYzrl3w , koszty utrzymania galerii Jutrzenki-Trzebiatowskiego: https://www.youtube.com/watch?v=WGqewzCSLwY
I co Wy na to?
07 Listopada 2014, godzina 07:04
Oceniono 31 razy 25
~uwaga
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Listopada 2014, godzina 21:37
Oceniono 87 razy -27
~ann
Ta lista dla mnie już nie istnieje. Otwiera ją Pan Skaja ktory tak jakoś szybko robił konkurs na dyrektora oświaty , do tego niepotrzebny problem spalarni, teraz pan porozynski. Wybieram inne listy
06 Listopada 2014, godzina 17:50
Oceniono 25 razy 21
~do Gnusiec
Bardzo dobra postawa! Mimo obaw, czy wątpliwości musimy iść na wybory, bo to jest ważna chwila. Jak każdy z marudzących, a nie chodzących zarazem na wybory, ruszyłby dupę z fotela, to jednak miałoby to znaczenie. Chodzi o ilość głosów. Najważniejsze, że powinniśmy nauczyć wszystkich kandydatów, że rozliczamy ich i nierobom oraz bezmyślnie głosującym mamy teraz okazję podziękować i wybrać nowych. A gdy oni się nie sprawdzą, za 4 lata wybierzemy innych. To jest możliwe do zrobienia, tylko musimy zrozumieć, jak ważny jest każdy głos. Może wtedy zaczną nas szanować, a przede wszystkim uważać na to, co nam obiecują. A gdy obiecują, to może i zaczną dotrzymywać słowa. To my decydujemy, jak będzie i kim będą nasi przedstawiciele.
05 Listopada 2014, godzina 19:34
Oceniono 23 razy 17
~Gnusiec
Mam ten sam problemy co Ty Natalia z wyborem burmistrza, też jako spadochroniarz chociaż z większym stażem ale ciągle jako adoptowany Chojniczanin. Nie znam osobiście Pana Brunki Pana Finstera poznałem ale nie na tyle dobrze żeby go oceniać jako człowieka. Uważam, że kilka decyzji z jego rządów było dobrych ale też kilka osobiście nie popieram. Może przyda się zmiana na tronie tak z czystej ciekawości może to coś zmieni. Osobiście nie znam się na polityce (bo nie mam czasu - dużo pracuje bo w Polsce trzeba dużo pracować żeby żyć na jakimś poziomie) ale uważam, że jeśli chcemy coś zmienić, potrzeba współpracy opozycją z ekipą rządzącą, natomiast do tej pory przynajmniej ja mam takie odczucie, że obojętnie kto rządzi - rządzi źle - bo my byśmy rządzili lepiej i każda partia zwala winę na poprzednią przez którą teraz muszą wszystko naprawiać a to potrwa itp itd. Ogólnie Polacy lubią bardzo narzekać (pewnie i mamy powody do tego) sam narzekam ale nie mam pretensji do wszystkich o wszystko - co z tego że sąsiad ma nowe audi - mogłem się uczyć dalej i może też bym miał to mi się nie chciało a nie jemu
Nie ma czegoś takiego u nas jak wspólne dobro - każdy przed wyborami mówi co zrobi a po wyborach szybko zapomina. Chociażby otwarcie nowej drogi - to nie jest przywilej tylko obowiązek aby polepszać drogi, nie zbudowaliśmy metra tylko kawałek drogi i robienie przedstawienia jest dla mnie śmieszne - chyba że się nie znam (tak też może być
Łatwiej mi będzie z radnymi bo kilka nazwisk znam i wydaje mi się ze mogę w jakimś stopniu ocenić ich dotychczasowe działania. Na pewno pójdę na wybory bo nie zamierzam później z poziomu fotela narzekać przed kompem na radnych a jak będę narzekał to będzie po części moja wina bo ja ich wybrałem ale rozumiem tych, którzy nie chcą głosować i nie oceniam.
05 Listopada 2014, godzina 19:11
Oceniono 11 razy 7
~kani
Ogólnie to sympatyczny pan, zawsze uśmiechnięty. Ale na kandydata na radnego się niestety nie nadaje. Kto to w ogóle wymyślił?
05 Listopada 2014, godzina 18:22
Oceniono 13 razy 13
~chojniczanin
cyt. "...mnie to tam wisi." Prawda jest taka, że jemu wyborcy wiszą i potrzeby drugiego. Jakim człowiekiem trzeb być, żeby tak mówić? Nawet nie próbuje kryć jak skrajnie ograniczony intelektualnie człowiekiem jest. Zastanawiam się, jak to możliwe, że kogoś takiego wzięli na listy. Przecież on sieje wstyd na cały swój Komitet. Ba! Sieje wstyd na całą Polskę, bo już o tym naszym Tadeuszu słyszałem na TVP i TVN.
05 Listopada 2014, godzina 17:44
Oceniono 19 razy 17
~do: wyborca z 5.11 7:11
dzięki za informację.
Będziemy się temu dokładnie przyglądac i wszystko SZCZEGÓŁOWO analizowac.
Koniec z kolesiostwem i nepotyzmem.
DAMY RADĘ!!!!!!
05 Listopada 2014, godzina 12:22
Oceniono 11 razy 7
~Do NATALIA
Rozumiem Twoje rozterki na którego kandydata oddać głoś. Ja ich już nie mam. Ale to zostawię dla siebie. Nie rezygnuj z prawa wyboru, nie losuj, nie musisz skreślać kogokolwiek, może lepiej Ci pójdzie z kandydatami na radnych? Jest parę dobrych nazwisk i myśle, że sama to odkryjesz. Powodzenia!
05 Listopada 2014, godzina 11:32
Oceniono 11 razy 7
Tak sobie czytam te dziwne spory wynikające z jeszcze dziwniejszego artykułu o bardzo dziwnym człowieku i zastanawiam się jak długo będziemy zmuszeni wybierać między gorszym a złym? To nie jest problem wyłącznie Chojnic, bo to się tyczy całego kraju albo i świata. Do polityki garną się specyficzne charaktery. Osoby, które mają jakiś pomysł na początku, a potem nagle mgła się rozchodzi i nic już nie widzą oprócz drzwi urzędu, w którym zasiadają i "modlą" się by naród pozwolił im jeszcze parę lat posiedzieć na stołku, poodbijać pieczątki, poskładać autografy, przebić piątki z innym podobnymi sobie i puszczać gołębie w niebo z okazji wydania kasy podatników...czasem i nawet słusznego wydania.

Ostatnio zagłębiłam się w lekturę przedwyborczych wizji kandydatów na Burmistrza Chojnic. Ponieważ jestem w tym mieście tzw. spadochronem, bo mieszkam tu 5 lat, a z racji urodzenia jestem poznanianką to jeszcze nie znam tutejszych "twarzy" kandydatów. O ile Pana Finstera miałam okazję poznać osobiście i nie zapałałam miłością do Niego, gdyż w krótkim acz zupełnie towarzyskim spotkaniu okazał się gburowatym, zadufanym człowiekiem, który pod płaszczem ważniaka ukrywa swoje kompleksy, to Pana Brunki na oczy nie widziałam i nie znam. Nawet bilbordu nie odnalazłam, ale to chyba dlatego, że tak już odruchowo wszelkie bilbordy kandydatów/kandydatek ignoruję i nie zapamiętuję, by nie namnażać zbędnych głupot w głowie. Odszukałam więc w sieci info o Brunce i załamałam się. Myślałam, że nie będę musiała głosować na Finstera... Blog Pana Brunki jest jeszcze bardziej zakompleksiony niż sam Pan Finster, którego autentycznie nie lubię, jak nie lubi się osób zakochanych w sobie. Decyzja jest trudna. Nie pójść na wybory to odebranie sobie prawa do wyegzekwowania obietnic na danym Burmistrzu/Radnym, a pójście i skreślenie któregokolwiek to strzał w kolano. I tak źle i tak niedobrze. Chyba będę losować już przy urnie, bo obietnice są podobne, głosowanie na wygląd uważam za durny pomysł, a doszukiwanie się pozytywów u któregokolwiek powoduje moje zniechęcenie do lektury.
A jeszcze nie zaczęłam czytać informacji o obietnicach radnych... to dopiero będzie zabawa.
05 Listopada 2014, godzina 10:57
Oceniono 25 razy 17
~prawnik
P. T. Porożyński działa lokalnie i myśli lokalnie, nie zastanawia się czy urazi czyjeś uczucia, bo przecież Jego klientela już uczuć nie ma, a Jemu chodzi JEDYNIE o to, by ugrzać swoje cztery litery na stołku (podobno) elitarnym przy blasku znanych już dygnitarzy.

A Maja ma rację. Po raz pierwszy będziemy głosować nie tylko na partię, ale i na człowieka. Jeżeli dana partia czy komitet uzyskają odpowiedni procent głosów, by otrzymać mandat to takowy otrzymuje ten, który zebrał najwięcej głosów w obwodzie, a nie tzw. Jedynka z listy.
05 Listopada 2014, godzina 10:17
Oceniono 23 razy 23
~do tego co mnie obrażał

O nowej ordynacji krótko można przeczytać tutaj --> http://radioszczecin.pl/1,115562,nowa-ordynacja-wyborcza-to-przejrzyste-zasady-i-

"- To wyborca decyduje kto otrzyma mandat radnego, a nie pośrednie elementy jak umiejscowienie na liście wyborczej - mówi Litwiński."
05 Listopada 2014, godzina 10:09
Oceniono 13 razy 13
~BETON STOP!!!
Nie głosuję na tych, co w radach spędzili ostatnie lata i niczym się nie wykazali, czyli prawie wszyscy do odstrzału (MIASTO). W powiecie nie dam głosu nikomu z obecnego ZARZĄDU (Skaja, Talewski, Szczepański) ani z RADY POWIATU (no, może Rolbiecki i Mrówczyński). Poprę nowe twarze - w mieście PCHS i BRUNKĘ na burmistrza!
05 Listopada 2014, godzina 09:17
Oceniono 17 razy 17

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 387.00 DKKDKK 60.10 61.60
EUREUR 449.00 460.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 405.00 420.00 NOKNOK 44.20 45.70
GBPGBP 516.00 531.00 SEKSEK 44.00 45.50
Aktualizacja: 2021-04-18 16:57
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 379.00 384.00 DKKDKK 60.50 61.30
EUREUR 453.00 457.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 409.00 416.00 NOKNOK 44.60 45.40
GBPGBP 521.00 527.00 SEKSEK 44.40 45.20
Aktualizacja: 2021-04-18 16:57
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w przeciągu 5 lat wyciąłeś/-aś ze swojej posesji jakieś drzewo?

Ceny paliw2021-04-13

E95 E98 ON LPG
BP 5.44 zł 5.79 zł 5.29 zł 2.66 zł
Circle K 5.39 zł - 5.24 zł 2.61 zł
Lotos Optima 5.41 zł - 5.26 zł 2.63 zł
MZK 5.35 zł 5.4 zł 5.24 zł 2.67 zł
Orlen 5.44 zł 5.77 zł 5.29 zł 2.63 zł
PKS 5.4 zł - 5.24 zł 2.67 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij