Niedziela, 18 Kwietnia 2021 | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goscisławy ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw), fot. mw

Po trupach do władzy?

Tadeusz Porożyński wciąż spogląda na odwiedzających cmentarz, ale już tylko z ogrodzenia.

Tadeusz Porożyński wciąż spogląda na odwiedzających cmentarz, ale już tylko z ogrodzenia.

Pytają nasi Czytelnicy po obejrzeniu galerii zdjęć z dnia Wszystkich Świętych. Kontrowersje budzi dokładnie jedna fotografia, na której widać plakat wyborczy administratora cmentarza zawieszony na tablicy z ogłoszeniami wewnątrz nekropolii. Sam Tadeusz Porożyński w agitacji wyborczej na cmentarzu nic złego nie widzi. - Przecież cmentarzem to ja zarządzam. To tak jakby moja własność by była. A co konkurencja się sprzeciwia, co? - odpowiada wywołany do tablicy przez naszą reporterkę.

 


Do plakatów w witrynach sklepowych, bilbordów rozmieszczonych przy ulicach, czy też wszechobecnych ulotek z wizerunkami kandydatów aspirujących do samorządów zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Co innego, gdy wizerunek potencjalnego radnego przerywa nam zadumę w drodze na groby bliskich. Z taką niespodzianką spotkali się odwiedzający w sobotę cmentarz komunalny. Plakaty wyborcze Tadeusza Porożyńskiego wisiały na zewnętrznej stronie ogrodzenia, ale i w środku zasłaniając tablicę ogłoszeń. - Słyszałem, że ludzie się zdenerwowali i zerwali ten plakat. Niektórzy przyjeżdżają raz na jakiś czas na groby z daleka i jeszcze ogłoszenia im się zasłoni - mówił mieszkaniec Konarzyn, którego dziś spotkaliśmy przed wejściem na cmentarz komunalny w Chojnicach. Sam fakt umiejscowienia reklamy na terenie nekropolii nie wzbudził w nim więcej emocji - Niech sobie wiszą gdzie chcą. Oni dla ludzi i tak nic nie robią - powiedział mężczyzna.

Dyskusja w sprawie umiejscowienia plakatów nie cichnie natomiast na naszym portalu. "Jakby to powiedzieć… Ta plansza to dowód jacy ludzie chcą nami rządzić. Mialcy, chamscy, bez skrupułów, bez polotu, bez poczucia obowiązku i …poczucia wstydu. Bez poczucia elementarnej przyzwoitości, bez niczego. Wierzę, że chojniczanie wybiorą dobrze " - pisze jeden z użytkowników pod artykułem Światełko dla tych co odeszli. Inni internauci pytają z przekąsem "po trupach do władzy?".

Czy cmentarz jest odpowiednim miejscem na prowadzenie agitacji politycznej zapytaliśmy zarządcę cmentarza. W pierwszej chwili Tadeusz Porożyński stwierdził, że nie rozumie pytania i oddał słuchawkę swej współpracownicy. Po kilku chwilach zdecydował się jednak z nami porozmawiać. - To moi ludzie zawiesili, nie ja. Oni chcieli mi zrobić przyjemność i powiesili - powiedział kandydat na radnego. - Dla pana to jest przyjemność wisieć na cmentarzu? - dopytujemy. - Przecież cmentarzem to ja zarządzam. To tak jakby moja własność by była. A co konkurencja się sprzeciwia, co? - odpowiada Tadeusz Porożyński.

Administrator nekropolii nie zgadza się z naszymi Czytelnikami jakoby reklamowanie się w miejscu spoczynku ludzi było niesmaczne. - Ale smaczne jest. Ja dzisiaj dużo zjadłem na śniadanie. Bardzo smaczne. Gdyby cmentarz był w rodzinie to byłoby niesmacznie, a teraz że jakieś tam plakaty wisiały, to ktoś się zdziwił. Nie, to konkurencja. Niech pani sobie to dobrze umotywuje. To jest dobre. Ja jestem smaczny - zapewnia Porożyński. - Tylu ludzi spotkałem na cmentarzu wszyscy powiedzieli, że super. Bardzo mnie chwalą i cenią za ten całkowity porządek na cmentarzu komunalnym  i jestem z tego dumny. A moi ludzie chcieli mi zrobić przyjemność i to powiesili. Nie za moją zgodą, bo ja nawet o tym nie wiedziałem, tylko zobaczyłem jak już wisiało. Proste? - dodaje zarządca.
Czy administrator cmentarza poparłby pomysł powieszenia plakatów, gdyby wcześniej o tym wiedział? - Ja nie wiem. W ogóle nie przywiązuję temu uwagi, w ogóle nie przywiązuję, mnie to tam wisi. Nawet nie przywiązuję uwagi do tego czy to tam wisi, czy leży, czy ktoś to powiesił czy nie - odpowiedział kandydat na radnego powiatu z ramienia SIS "Samorządni".

Reklama | Czytaj dalej »

Plakat wyborczy na tablicy ogłoszeń nie przetrwał doby.


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

185 komentarzy

~Fajne
"Wk... mnie dyrektor zakładu, w którym pracuję. Ma nas - cały zespół,jak leci - za skończonych kretynów. Poniża nas i manipuluje, jak tylko się da. A jeżeli ktokolwiek próbuje się sprzeciwić lub postawić, leci na pysk...to znaczy ma jeszcze gorzej niż pozostali,aż w końcu można go zwolnić za cokolwiek. O ile sam wcześniej nie odszedł. I co zrobić?? Zarąbać dupka w ciemnym kącie?

"I co zrobić?? Zarąbać dupka w ciemnym kącie?" Ja ci dam, patałachu niewdzięczny, rękę na swojego chlebodawcę podnosić... Szefa swojego masz szanować. A jak nie możesz go szanować, to masz mu okazywać szacunek. Codziennie rano, po przyjściu do roboty, masz się grzecznie pokłonić przed szefem swoim, lub wizerunkiem jego. Po zakończeniu szychty zaś ustawić w kolejce do pocałowania rąsi szefa swego, a jak podpadniesz, to ucałowania czcigodnego zadu. W zależności od temperamentu i preferencji seksualnych zwierzchnika twego, powinieneś także w każdej chwili być gotów paść na kolana i ulżyć napięciu pryncypała swego...
02 Lutego 2015, godzina 16:02
Oceniono 23 razy 11
~ups:)
02 Lutego 2015, godzina 15:00
Oceniono 17 razy 5
~nagrywanie
jak puścisz nagranie w sieci i nie napiszesz kto to i skąd, to kto ci sie sam zgłosi???? każdy będzie wiedział o kogo chodzi, a mober strzeliłby sobie samobója ujawniając się, a fama wśród znajomych i rodziny poszłaby, że to psychopata. nie bój żaby, to jedyny sposób, a to tego jest taki myk prawny.............samo sie przez przypadek nagrało, sprzęt zepsuty :-)
31 Stycznia 2015, godzina 14:03
Oceniono 41 razy 17
~Skąd to znam?
Ofiary mobbingu
Co łączy osoby, które stają się ofiarami mobbingu? Ich wspólną cechą jest to, że w jakiś sposób przeszkadzają agresorowi.
Do ataków dochodzi najczęściej wtedy, gdy kolega albo podwładny zaczyna przeszkadzać – protestuje, gdy tamten chce zwalić na niego własne obowiązki, przypisać sobie czyjś sukces, wplątać w intrygę. Właśnie ten opór staje się katalizatorem wyzwalającym agresję.
Mobbing wcale nie grozi tylko słabym, nadwrażliwym, nieudacznikom. Wprost przeciwnie, ofiarami często są osoby o żywym umyśle, kreatywne, obdarzone empatią (cechami, których agresor im zazdrości albo które chce przypisać sobie), a jednocześnie odczuwają potrzebę publicznego sprawdzania się. Często wynika to z tego, że nie są do końca pewne swoich racji, więc – poddane zaplanowanej napaści – nie potrafią ich obronić. Atakujący obnaża słabe punkty ofiary i uzyskuje przyzwolenie na swoje działanie.
Ofiara idealna to osoba refleksyjna, która ma tendencje do roztrząsania problemów. Zazwyczaj bierze na siebie dużo obowiązków (to podnosi jej samoocenę), jest uczynna i uporządkowana. Zaatakowana, robi więcej, lepiej, obwinia się. Przypisuje sobie odpowiedzialność za rzeczy, których w rzeczywistości nie dało się uniknąć albo są efektem manipulacji, czym daje agresorowi pretekst do następnych uwag. Powtarzające się negatywne komentarze, samooskarżenia, nieświadomość, że dochodzi do nadużycia, doprowadzają ją do paraliżu psychicznego i mogą skończyć się depresją.

Mobbing to trudny do zauważenia i udowodnienia mechanizm. Tym bardziej, że ofiara często długo się waha, zanim podejmie decyzję o zmianach. Tymczasem należy przerwać tę sytuację, jak tylko zauważymy symptomy przemocy psychicznej. Nie ma co liczyć na to, że agresor sam się zatrzyma, ponieważ prześladowany stanowi dla niego przeszkodę, która musi pokonać.

http://zwierciadlo.pl/2013/praca-i-finanse/praca-praca-i-finanse/ofiary-mobbingu
31 Stycznia 2015, godzina 13:25
Oceniono 31 razy 11
~Nagrywanie
w naszym po..ym kraju jest nielegalne. I zanim się obejrzysz, taka krowa oskarży cie o naruszenie dóbr osobistych albo zniesławienie. A chojniccy sędziowie tylko przypieczętują.
Mobberzy to psychopaci, a z psychopatą nie wygrasz. Psychopatę można jedynie zabić lub uciec od niego jak najdalej. Z tym, że i tak będzie cie ścigał. Jak już nie fizycznie, to będzie o tobie rozpowiadał pierdoły, kłamał, niszczył i pomawiał.
31 Stycznia 2015, godzina 13:16
Oceniono 33 razy 11
~łajza
no właśnie ta łajza to zazwyczaj......mober, aby zakryć swój brak kompterencj, zabiją czas mobując innych, aby widzieli w nim mobera, a nie lenia i słabe ogniwo
31 Stycznia 2015, godzina 13:07
Oceniono 35 razy 11
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Stycznia 2015, godzina 12:44
Oceniono 41 razy -15
~kible szoruj - kara boża????
Kary w szkole. Sprzątanie toalet jako zadośćucznienie za bałagan w "Katoliku"

http://chojnice.naszemiasto.pl/artykul/kary-w-szkole-sprzatanie-toalet-jako-zadoscucznienie-za,2201484,art,t,id,tm.html

nadal wysyłasz tam swoje dziecko??? zamiast ołówka kupisz mu przepuchacz do kibla :-))))???
31 Stycznia 2015, godzina 12:43
Oceniono 23 razy 15
~przecież mamy XXIw.
a może by tak nosic przy sobie takie cudo do kupienia w byle sklepie, które tylko nagrywa jak jest dźwięk, ciągle mieć to kieszeni bluzki, jak lekcja, wyłączyć, jak jest przerwa - włączyć, tak na wszelki wypadek, razem z kartą pamięci ok. 250zł, i wszystko byłoby jasne - niech mobują, puścic w necie jako prezent dla prokuratora
31 Stycznia 2015, godzina 12:40
Oceniono 23 razy 13
~gość
Szkoła podstawowa nr 5 i nr 1 jest bez zarzutów, w katoliku dzieci za karę fekalia sprzątaja, było o tym głośno w Polsce.
31 Stycznia 2015, godzina 12:33
Oceniono 23 razy 5
~gość
No nie trzy szkoły i taki problem. Z tego co tu piszą ( chyba nauczyciele?) to dziecko można posłać tylko do katolika, bo inaczej zetkną się albo z dyrekcją bez sumienia, albo z nauczycielami na takim poziomie, że brak słów. Ci co piszą tutaj to w większości według mnie nieroby, które mają pretensję, że się od nich czegoś wymaga.
31 Stycznia 2015, godzina 12:28
Oceniono 33 razy -7
~no
..ale Ty nie moja kobieta, inaczej już bym sobie z nia porozmawiał, nawet na szkolnym korytarzu. Sęk w tym, że do takiego mobera chyba totalnego chama trzeba, z wyszczekanym pyskiem, skoro mober mobuje w zaciszu, to na niego publiczne zbesztanie na czym świat stoi zadziała, albo metoda liniału przez zad. Daczego mober boi sie chamów? Ofiara idealna to osoba refleksyjna, która ma tendencje do roztrząsania problemów. Zazwyczaj bierze na siebie dużo obowiązków (to podnosi jej samoocenę), jest uczynna i uporządkowana. Zaatakowana, robi więcej, lepiej, obwinia się. Przypisuje sobie odpowiedzialność za rzeczy, których w rzeczywistości nie dało się uniknąć albo są efektem manipulacji, czym daje agresorowi pretekst do następnych uwag. Powtarzające się negatywne komentarze, samooskarżenia, nieświadomość, że dochodzi do nadużycia, doprowadzają ją do paraliżu psychicznego i mogą skończyć się depresją. http://zwierciadlo.pl/2013/praca-i-finanse/praca-praca-i-finanse/ofiary-mobbingu Ja w swojej robocie jestem złamasem, ostatnim kuta..fonem, ale szefuńcio omija mnie szerokim łukiem i znęca się nad innymi.
31 Stycznia 2015, godzina 12:01
Oceniono 25 razy 15
~ok.
no to spuść manto tej potężnej, co przemieszczając się robi więcej hałasu niż oddział psychiatryczny podczas obiadu .. albo wozi doopę autem
31 Stycznia 2015, godzina 11:42
Oceniono 27 razy 21
~po męsku
czy żaden mober nie pomysli, że jakiś mąż ofiary może zwyczajnie wpied...lić w ciemnym zaułku? czemu to się dzieje? może mober wybiera sobie takie życiowe dup..y i ofiary losu, ponieważ nie wyobrażam sobie, aby mi kobita przychodziła z pracy i płakała, juz bym wiedział, jak to załatwić! tak jak za starych czasów w szkole - pasem czy liniałem na gołą du..pę, aby nie usiadła przez rok. Przecież jeszcze nie tak dawno robiono tak w szkołach, więc mobery dobrze znają te metodę.
31 Stycznia 2015, godzina 11:16
Oceniono 21 razy 15
~:(
Mobber nie odpuści! Mobber się przyczai i uderzy w odpowiednim czasie. Zapytaj osób, które w pewnym gimnazjum w sądzie odważyły się i zeznawały prawdę. Teraz przechodzą w szkole gehennę. I gdzie się mają poskarżyć? Przecież "niezawisły" sędzia orzekł, że mobbingu w tej szkole nie ma. Tylko najbliźsi tych osób wiedzą, jaki koszmar przeżywają, ile łez się wylało. A nagrywanie: jak? Mobber atakuje znienacka. Nie powiesz mu: niech szanowna pani poczeka, uruchomię kamerkę. Po za tym mobber robi to w przebiegły sposób. Kuratorium - zapomnij! Też udaje, że nic nie widzi. Tak jest wygodnie. To nie ich problem. Ważne, że w papierach wszystko się zgadza. A z reguły się zgadza.
31 Stycznia 2015, godzina 11:07
Oceniono 21 razy 13

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 387.00 DKKDKK 60.10 61.60
EUREUR 449.00 460.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 405.00 420.00 NOKNOK 44.20 45.70
GBPGBP 516.00 531.00 SEKSEK 44.00 45.50
Aktualizacja: 2021-04-18 16:27
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 379.00 384.00 DKKDKK 60.50 61.30
EUREUR 453.00 457.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 409.00 416.00 NOKNOK 44.60 45.40
GBPGBP 521.00 527.00 SEKSEK 44.40 45.20
Aktualizacja: 2021-04-18 16:27
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w przeciągu 5 lat wyciąłeś/-aś ze swojej posesji jakieś drzewo?

Ceny paliw2021-04-13

E95 E98 ON LPG
BP 5.44 zł 5.79 zł 5.29 zł 2.66 zł
Circle K 5.39 zł - 5.24 zł 2.61 zł
Lotos Optima 5.41 zł - 5.26 zł 2.63 zł
MZK 5.35 zł 5.4 zł 5.24 zł 2.67 zł
Orlen 5.44 zł 5.77 zł 5.29 zł 2.63 zł
PKS 5.4 zł - 5.24 zł 2.67 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij